Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

12 minutes ago, Baby said:

 

Ako imas opciju da radis za 4th juli, bolje odradi da bi ti dali neki drugi slobodan dan, pa produzeni vikend. Za mene je 4th nocna mora, guzve, muzike, saobracaj, sve zauzeto... vise se iznerviram nego provedem. 

:smiley34:Meni je uvek lepo. :P

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Stalno planiram da uslikam ovo. Na mestu gde stojim je nekad bilo celo ovo brdo. Onda su dosli i iskopali brdo.

Sad tu stoji apoteka i parking - a brdo su prisrafili (ako se zumira vidi se kako)

 

FbMAE2I.jpg

 

Slikala sam preko krovova kola, pa se nadam da nisam izgubila na perspektivi koliko je to brdo :classic_smile:

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Stalno planiram da uslikam ovo. Na mestu gde stojim je nekad bilo celo ovo brdo. Onda su dosli i iskopali brdo.

Sad tu stoji apoteka i parking - a brdo su prisrafili (ako se zumira vidi se kako)

 

FbMAE2I.jpg

 

Slikala sam preko krovova kola, pa se nadam da nisam izgubila na perspektivi koliko je to brdo :classic_smile:

 

To su prisrafili mrezicu da ne pada kamenje sa brda, samo mi nije jasno sto su rusili pola brda, nisu imali mesta za parking? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

To su prisrafili mrezicu da ne pada kamenje sa brda, samo mi nije jasno sto su rusili pola brda, nisu imali mesta za parking? 

Baby, srafljenje brda je bila malo i sala :classic_smile: ali gresis da se samo radi o srafljenju mrezice - to se zove rock bolt, i poznata je tehnika ucvrscivanja kamena:

A rock bolt is a long anchor bolt, for stabilizing rock excavations, which may be used in tunnels or rock cuts. It transfers load from the unstable exterior to the confined (and much stronger) interior of the rock mass.

Ako pogledas levo na slici na stenu, nema mrezice, ali imas "srafove"

Nisu imali mesta za parking, - bilo je jako impresivno jer mislim da su sve obavili za oko 4-5 meseci.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Angelia said:

Baby, srafljenje brda je bila malo i sala :classic_smile: ali gresis da se samo radi o srafljenju mrezice - to se zove rock bolt, i poznata je tehnika ucvrscivanja kamena:

A rock bolt is a long anchor bolt, for stabilizing rock excavations, which may be used in tunnels or rock cuts. It transfers load from the unstable exterior to the confined (and much stronger) interior of the rock mass.

Ako pogledas levo na slici na stenu, nema mrezice, ali imas "srafove"

Nisu imali mesta za parking, - bilo je jako impresivno jer mislim da su sve obavili za oko 4-5 meseci.

Gde su nabavili srafove? To bih ja mogao da probam ima jedno brdo sto me nervira u kraju. :)

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mrd said:

Gde su nabavili srafove? To bih ja mogao da probam ima jedno brdo sto me nervira u kraju. 🙂

:classic_biggrin: Nemam pojma, ali ih vidjam svuda u mom kraju posto je brdovito, pa me interesovalo i pitala gradjevince. Pretpostavila sam da ima nesto sa ucvrscivanjem kamena, samo nisam znala u cemu je fora.

To je CVS na 2 minuta od mene. Znaci iskopali su brdo i sagradili CVS sve za par meseci.

Kad god parkiram tu, pogledam na gore da mi neko drvo ne padne na glavu

Moja kuca je na brdu preko puta :classic_smile: sad kopaju i tu stranu, ne znam sta ce tu da nikna ali se nadam da ce dobro da prisrafe brdo, da ne zavrsim na nizim spratovima :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

:classic_biggrin: Nemam pojma, ali ih vidjam svuda u mom kraju posto je brdovito, pa me interesovalo i pitala gradjevince. Pretpostavila sam da ima nesto sa ucvrscivanjem kamena, samo nisam znala u cemu je fora.

To je CVS na 2 minuta od mene. Znaci iskopali su brdo i sagradili CVS sve za par meseci.

Kad god parkiram tu, pogledam na gore da mi neko drvo ne padne na glavu

Moja kuca je na brdu preko puta :classic_smile: sad kopaju i tu stranu, ne znam sta ce tu da nikna ali se nadam da ce dobro da prisrafe brdo, da ne zavrsim na nizim spratovima :classic_biggrin:

 

Andjo, ako se ne varam, ti si u Philly....velike su sanse da ce mi trebati informacija gde je dobro ziveti ako je kompanija u oblasti oko aerodroma.....meni se od svega dopada West Chester, ali da li je malo daleko za svakodnevni commute?

Ako jeste, sta predlazes, koje delove/gradice/sela/suburbs?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sunshine State said:

 

Andjo, ako se ne varam, ti si u Philly....velike su sanse da ce mi trebati informacija gde je dobro ziveti ako je kompanija u oblasti oko aerodroma.....meni se od svega dopada West Chester, ali da li je malo daleko za svakodnevni commute?

Ako jeste, sta predlazes, koje delove/gradice/sela/suburbs?

Uuuu to ti je daleko, ili ces da ides 95ticom ili Blue Rt - nijedno bas nije dobro. Pazi sad je vikend pa ti treba 45 minuta do oblasti aerodroma

Zavisi sta ti treba - jel ti treba skolski okrug ili ne?

Mislim iz West Chestera ces u Philly ici samo ako spremis piknik :classic_biggrin: Lep je kraj tamo ali to je bas suburbia.

Sa te jugo-zapadne strane malo slabije poznajem mesta ali verovatno mozemo da ti nadjemo nesto blize :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Uuuu to ti je daleko, ili ces da ides 95ticom ili Blue Rt - nijedno bas nije dobro. Pazi sad je vikend pa ti treba 45 minuta do oblasti aerodroma

Zavisi sta ti treba - jel ti treba skolski okrug ili ne?

Mislim iz West Chestera ces u Philly ici samo ako spremis piknik :classic_biggrin: Lep je kraj tamo ali to je bas suburbia.

Sa te jugo-zapadne strane malo slabije poznajem mesta ali verovatno mozemo da ti nadjemo nesto blize :classic_smile:

 

Nisu skole bitne 🙂

Kompanija je, ustvari, istocno od aerodroma, blizu Lincoln Financial Field....ideja je da se izbegne neki geto

 

p.s. nije za mene, ja imam home office (NL, DE, US, SRB)  - meni je commute od spavace sobe do radnog stola 😄

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Nisu skole bitne 🙂

Kompanija je, ustvari, istocno od aerodroma, blizu Lincoln Financial Field....ideja je da se izbegne neki geto

Naravno da necemo da te saljemo u geto, ima s te strane, ali ne moras bas skoro do Amisha da pobegnes :classic_biggrin:

WF Center i to oko Lincolna, nije isto kao aerodrom. Daje ti izbor grada.

 

Evo ovako, ako ti se zivi u gradu skoro nista juzno od Washington Ave (South Philly) nemoj da gledas, jeste da su neki krajevi up and coming ali ja ne bih tamo zivela pa ne bih ni tebi preporucila, Pasayunk i Newbold su mozda izuzetak ali bolje ne rizikovati. Ali isto nista severnije od Norther Liberties, Girard Ave ti je granica - i pazi da ti neko ne prodaje Kensigton ili Poplar za Northern Liberties, tamo ni kuce ne bih pustila  :classic_biggrin: Tu ti je brz pristup 95ici zato gledam samo istocnu stranu Broad St.

Ako ti vise prija suburban feel, sve na Main Line do Wayna je super (Main Line - Rt 30 zapadno od US 1) Haveford je jeftiniji (SD), Wynwood je prelep i u tim mestima imas kratak pristup do Ardmora gde imas Suburban Sq, City Ave za shopping, a i za 15-20 minuta si u centru, najvise 30 kad je rush hour. Ok ne bas ako odes dalje od Ardmora.

Posto ja zivim na Main Line tu mogu da ti dam konkretne savete.

Saobracaj nazalost ne mozes da izbegnes, to je Philly ali ima nacina da se izbegne najgore.

 

Ako odlucis da dodjes dobro dosla :classic_biggrin:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

 

p.s. nije za mene, ja imam home office (NL, DE, US, SRB)  - meni je commute od spavace sobe do radnog stola 😄

To i ja praktikujem, ono 2-3 puta max sto idem do kancelarije psujem sve projektante Filadelfijskih puteva. Ali meni je kancelarija sa druge strane grada pa moram.

Evo sad i lazem, vec sam pocela da idem i jednom nedeljno.:classic_biggrin: i to ne ceo dan, nego obidjem oba rush hour.

Pre kad sam zivela severno od grada, bilo nesto kao 20+ milja do centra (kao West Chester)- spremis piknik kad krenes u grad. Jednom sam 4 sata putovala, ali dobro to je bilo do vozaca koji je kreten pa je izabrao da iz grada izadje preko Broad St :furious:

 

Mogu stvarno najtoplije da ti preporucim Philly, ne znam kako da objasnim ali grad je nekako kombinacija Bostona i NY, malo je mesavina americkog grada i evropskog.

 

Moj kraj je prelep, i bice mi zao kad se preselim, ali planiram da predjem u centar, negde oko Graduate Hospital kraja, sto blize South St. Ili Washington West ako mi se posreci.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Angelia said:

To i ja praktikujem, ono 2-3 puta max sto idem do kancelarije psujem sve projektante Filadelfijskih puteva. Ali meni je kancelarija sa druge strane grada pa moram.

Evo sad i lazem, vec sam pocela da idem i jednom nedeljno.:classic_biggrin: i to ne ceo dan, nego obidjem oba rush hour.

Pre kad sam zivela severno od grada, bilo nesto kao 20+ milja do centra (kao West Chester)- spremis piknik kad krenes u grad. Jednom sam 4 sata putovala, ali dobro to je bilo do vozaca koji je kreten pa je izabrao da iz grada izadje preko Broad St :furious:

 

Mogu stvarno najtoplije da ti preporucim Philly, ne znam kako da objasnim ali grad je nekako kombinacija Bostona i NY, malo je mesavina americkog grada i evropskog.

 

Moj kraj je prelep, i bice mi zao kad se preselim, ali planiram da predjem u centar, negde oko Graduate Hospital kraja, sto blize South St. Ili Washington West ako mi se posreci.

 

Bila sam par puta u Philly, ok je grad. 

Mada, meni se neki povratak u US uvek vezivao za FL,  jer imamo svoj stan tamo, jako dobre prijatelje, plaze....ovo sad me malo "remeti" - pocinjem da starim i da se umaram od pocetaka.

Navijam da mu ne ponude posao 😄

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Bila sam par puta u Philly, ok je grad. 

Mada, meni se neki povratak u US uvek vezivao za FL,  jer imamo svoj stan tamo, jako dobre prijatelje, plaze....ovo sad me malo "remeti" - pocinjem da starim i da se umaram od pocetaka.

Navijam da mu ne ponude posao 😄

:classic_smile:

 

Ja sam razmisljala da za par godina uzmem nesto na FL, negde Majami pa ono 6 meseci ovde 6 meseci tamo, cisto sto je FL lako dostupna. Iako je i NYC u igri da zameni Philly. A i u Londonu bih bila deo godine. Ako i meni sa godinama ne dosadi setkanje okolo. Nisam vise vezana u poslu sa lokacijom, laptop i ja, pa gde god da smo.

 

Philly je vise nego ok grad, stvarno ima svoj sharm, ali da ne bude lazni EPP, zime nisu zabavne, barem u suburban areas. Nadam se da ce centar da mi promeni misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Napolju prasti kao da je rat poceo vec sat i nesto....

Cekam kad ce da potrose svu pirotehniku. Ove godine su se bas zaneli.

Hehe, kod mene vec 2 nedelje pripremaju pucanje, sto je dobra stvar kuce mi je preoralo dvoriste.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Hehe, kod mene vec 2 nedelje pripremaju pucanje, sto je dobra stvar kuce mi je preoralo dvoriste.

 

Pa i sinoc su pucali, samo manje. Nemam pojma dal ja imam posebnu akustiku ali cula sam praskanje sa barem 8 pozicija. Negde bas posle 8 poceli, to je sad sat i po. I ne izgleda da su se umorili :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DJORDJE said:

Vala vecaras u Phoenixu gruva kao nekada na Cetinju za 13ti.:classic_biggrin:

Jos uvek gruva, malo manje nego pre sat vremena ali jos uvek zvuci kao da je rat poceo :classic_biggrin:

Uzmi u obzir da je pirotehnika u PA strogo kontrolisana, kako su dobili dozvole za ovoliko vatromete - nemam pojma.

 

Znaci sad 3 ipo sata. Ako je i 4 juli dosta je.

 

Ovo nije bilo uobicajeno prethodnih godina. obicno bi culi policiju kad neko pokrene vatromet bez dozvole - nijedna sirena veceras.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Thailand, Khorat (tako masovno zvan mada je zvanicno ime Nakhon Ratchasima). Taj grad je za Thai Isaan (za koji pogresno misle da je jos uvek siromasna provincija, 25  miliona stanovnika) kao Kragujevac za Sumadiju.

Od juce, Khorat, centar grada 

 

2019thaosuranaree01.jpg

 

Spomenik heroini, Thao Suranaree

 

2019thaosuranaree02.jpg 

 

Njoj dolaze i da se mole, ovo je bio radni dan

 

2019thaosuranaree03.jpg 

 

Malo sam prebirao po secanju, ne mogu da se setim da smo mi (Srbi) ikada stavili zenu na takav pijedestal. Kamoli da joj se molimo.

 

Mestroviceve karijatide na spomeniku na Avali, nisu imale ni jedno zensko ime.

Link to comment
Share on other sites

Danas ulazim u vodu na plaži (Protaras, Kipar), kad čujem neko urlanje, ej,ej,ej,alo!! Pogledam, iz vode viri govedja glava i obe ruke, zove ženu koja treba da plati ležaljke i suncobran i objašnjava i još dočarava račun prstima na obe ruke, verovatno da gospoDŽa bolje shvati. Ej, alo, ako ti kaže osam, ti mu daj šest ili sedam, pa sve pokazuje na prste koliko treba da plati. Nemoj da mu daš osam, to je privatnik, ovde je sve na cenkanje, daj mu šest ili najviše sedam. 

 

Govedo ne ume da čita, plaža je javna pod upravom opštine Paralimni, cena je naravno fiksna, nije važno da li tri ili pet ojrića, svejedno a računi su štampani u bloku i numerisani. A nešto nisam primetio za dvadesetak godina što dolazimo na Kipar da je ovde sve na cenkanje. 

 

Zemljak se razume...😀😀

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

@mrd Jel to 6.9 ili 7.1? Ovo nije dobro dva puta za tri dana.

Kod nas se nije osetilo. Koliko sam video to je istocno od Bakersfield-a kod Death Valley, to je pre Reno mogao da oseti, posto taj lanac ide granicom CA/NV. Medjutim, drustvo ovih mojih ovde naucnika se sve uspanicilo. 

Ja sutra krecem za Chicago i Niagar Falls, tako da cu opet da propustim akciju, a mogao sam:

 

 

Jos nisam dobio pilotsku dozvolu. Moram pod hitno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...