Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

22 minutes ago, Kronostime said:

Imali smo onomad akciju oko poplava na  FB- ako treba da aktiviramo grupu da pomognemo dijaspori - javite.:default_coffee:

 

Bila kod očnog pa ti dala "like", pa tek posle drugog čitanja shvatim smisao tvog posta. Slušaj, meni je to isto, ovde, tamo ili na bilo kom mestu, pomoć je dobrodošla za one kojima je potrebna. Da li si to zaista shvatio na taj način? Moju, našu želju da pomognemo ako već možemo.

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

NeDam pare. emoji14.png

Možemo da pričamo o tome. Ne isplati se, pošto baterije ne traju dovoljno dugo.

 

Razmišljam da uzmem električna kola i da njih priključim, kad ostanem bez struje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

koliko je "Dovoljno dugo" za tebe? jel 10 god dovoljno?

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Anunnaki said:

koliko je "Dovoljno dugo" za tebe? jel 10 god dovoljno?

 

Treba da traju dovoljno dugo da se njihova kupovina isplati. Iskreno da ti kazem, trenutno se ne secam brojki, ali kad sam ja radio racunicu, vise mi se isplatilo da nocu koristim struju od snabdevaca, a danju pravim visak koji to kompenzuje.

Ta racunica varira, od lokacije do lokacije. Ja sam leti na vise od 10h dirketnog sunca.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, mrd said:

Treba da traju dovoljno dugo da se njihova kupovina isplati. Iskreno da ti kazem, trenutno se ne secam brojki, ali kad sam ja radio racunicu, vise mi se isplatilo da nocu koristim struju od snabdevaca, a danju pravim visak koji to kompenzuje.

Ta racunica varira, od lokacije do lokacije. Ja sam leti na vise od 10h dirketnog sunca.

Ja žalim što mi nismo. Pričali o tome i sve kao još malo, pa onda mislili da možda prodamo kuću, pa nismo uradili. Komšija takodje, valjda su za vreme Obamine administracije nudili neke povoljnosti, pa je to ukinuto i on nije ni hteo da pokuša ponovo. Nisam kasnije ni proveravala, ali me ova vaša diskusija podseća da bi bilo dobro ponovo pogledati isplatljivost takvog projekta. Inače ima smisla tu kod mene zbog broja sunčanih dana i verujem da je dobar biznis. 

Primećujem da tokom ove pandemije mnogi rade neke popravke, poboljšanja, kuće, garaže, bašte, ali baš je vidljivo. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ControlFreak said:

Ja žalim što mi nismo. Pričali o tome i sve kao još malo, pa onda mislili da možda prodamo kuću, pa nismo uradili. Komšija takodje, valjda su za vreme Obamine administracije nudili neke povoljnosti, pa je to ukinuto i on nije ni hteo da pokuša ponovo. Nisam kasnije ni proveravala, ali me ova vaša diskusija podseća da bi bilo dobro ponovo pogledati isplatljivost takvog projekta. Inače ima smisla tu kod mene zbog broja sunčanih dana i verujem da je dobar biznis. 

Primećujem da tokom ove pandemije mnogi rade neke popravke, poboljšanja, kuće, garaže, bašte, ali baš je vidljivo. 

Ovi nasi su davali neki debeli  deigresivni rabat koji je prosle godine iznosio 26% a ove 2021 je jos manji. Pogledaj, mi smo tesno pokrili prosecnu mesecnu potrosnju za sledecih 8.5 godina. Mene ta vrsta ustede nervira, ma sutra mogu da capim. Sta me briga, medjutim, kad preseces, i zakrpis, dodje nesto sitno sa ustedom. Nekome je verovatno jos gore, posto vecina kojih znam trose bar 20% manje struje od nas. 🙂 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, alberto.ascari said:

Da je normalno vreme, skijali bismo se. Prazna planina, Klínovec, severna Češka.

Mi smo otišli do Alberte na par dana... malo manje skijalište nego ono što sam planirao originalno, ali je u datom trenutku to bilo najsuvislije rešenje...bilo je lepo izaći iz jazbine na nekoliko dana i barem promeniti krajolik koji izgleda ovako

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mi smo otišli do Alberte na par dana... malo manje skijalište nego ono što sam planirao originalno, ali je u datom trenutku to bilo najsuvislije rešenje...bilo je lepo izaći iz jazbine na nekoliko dana i barem promeniti krajolik koji izgleda ovako
 
 
 
Privatno skijanje [emoji122][emoji122] Samo mnogo ravno...[emoji848]

Pošto je tamo ski pass?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa nije privatno, community owned, u Alberti većina skijališta fercera, samo uz ove dodatne Covid mere... problem je u stvari da je svuda gužva jer nema putovanja van zemlje...pass za ceo dan ( uključujući i noćno skijanje) tamo gde smo bili je $50 kanadjana, a na ovim elitnijim planinama je preko $100 za ceo dan... inače, ovo sa tubeta što sam snim'o je neka zelena transvezala ima i strmijih staza, samo ja konzumiram one zelene i plave,  jebi ga, nisam Rok Petrovič, a i krenuo sam sa skijanjem u ozbiljnim godinama😎...malo i liči na onaj tvoj Klinovec

spacer.png

 

 

 

 

Edited by Kolbas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije privatno, community owned, u Alberti većina skijališta fercera, samo uz ove dodatne Covid mere... problem je u stvari da je svuda gužva jer nema putovanja van zemlje...pass za ceo dan ( uključujući i noćno skijanje) tamo gde smo bili je $50 kanadjana, a na ovim elitnijim planinama je preko $100 za ceo dan... inače, ovo sa tubeta što sam snim'o je neka zelena transvezala ima i strmijih staza, samo ja konzumiram one zelene i plave,  jebi ga, nisam Rok Petrović, a i krenuo sam sa skijanjem u ozbiljnim godinama[emoji41]...malo i liči na onaj tvoj Klinovec
KnysKsi.jpg
 
 
 
 
Mislim privatno u smislu da si sam na pisti.

Cene OK, kao u Evropi, nije brijanje kao u US.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vilhelmina said:

Poljaka zaposlenih u javnom sektoru skoro da nema, ali zato privatni vrvi od njih, od gradjevine do ugostiteljstva. Vrlo mali broj visokoobrazovanih, ali nema ni nekvalifikovanih. Uglavnom zanatlije svih profila, koji ne prihvataju bilo kakve i slabo placene poslove.

 

Prebacio sam ovo sa Vox populi, jer imam slican utisak ovde kod mene. Poljaka ima jako puno, recimo 5% populacije, imaju svoje prodavnice, moja firma je 100 metara od najvece poljske prodavnice gdje idem redovno, sve me Poljakinje znaju tu :classic_biggrin: Uglavnom su dosli prije nas, za vrijeme komunizma dosta ih je doslo preko Jugoslavije, dosli na odmor i onda ostali, pa se poslije nekako prebacivali.

Uglavnom samo jednog sam upoznao sa fakultetskom diplomom, ostalo sve zanatlije sa teskim akcentom kojeg ne zele da se oslobode, niti ih je briga. Vole tako da muljaju nesto privatno, gradjevina, trgovina, po pijacama, preprodavanje automobila i slicno.

Za razliku od njih Rumuni su svi visoko obrazovani, govore perfektno engleski i naravno francuski, izgleda da je Rumuniju napustila sve elita.

 

Od ostalih istocnih Evropljana ima jos Rusa, Ukrajinaca i Albanaca, ali mislim u dosta manjem broju od Poljaka, Rumuna i Juznih Slovena.

Ako sam nekoga izostavio ispravite me.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2021 at 8:33 AM, ras kass said:

Za nekoga znak proleca. Za mene pocetak sezone alergija. 🤨

Već dve nedelje uzimam lek namerno uveče da mogu bar mirno da spavam. Jutros ustajem, odem u baštu, vraćam nakon par minuta, kijavica...I sad morala da zatvorim otvoren prozor i sedim ovde dok me ne prodje. Večeras ću da krenem sa drugim lekom jer ne želim da me ovo zatvori u četiri zida. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2021 at 9:33 AM, ras kass said:

Za nekoga znak proleca. Za mene pocetak sezone alergija. 🤨

Budi srecan/a. Ja zadnjih desetak godina pratim od toga 365 dana u godini, a ova hebena covid je posebno bila losa, jer sam se zaglavio u rainforest klimi. Jedino vreme kada dobijem neki predah su boravci u pustinjskim krajevima, a posto nema putovanja , onda je otisao i taj deo. Sve sam moguce lekove isprobao i obicno rade godinu dve, a posle toga nista. Trenutno koristim Xyzal / Rhinocort kombinaciju, ali daleko od toga da sam srecan. Kao dodatak svako vece SinuPulse , koji definitivno pomaze. Cekam da primim i ovu drugu dozu pa da se domognem Vegasa ili Phoenixa i konacno zazivim malo. Nista gore nego kada se svaki dan probudis kao da te pregazio voz , a tokom noci se budis deset puta jer je suvo grlo od zapusenog nosa i treba ti gutljaj vode.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:Cekam da primim i ovu drugu dozu pa da se domognem Vegasa ili Phoenixa i konacno zazivim malo. Nista gore nego kada se svaki dan probudis kao da te pregazio voz , a tokom noci se budis deset puta jer je suvo grlo od zapusenog nosa i treba ti gutljaj vode.

Pa gde u Phoenix kad ti ja kažem kako mi je loše 😄

Sačekaj da predjemo 100F, biće onda bolje za nas alergične 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ControlFreak said:

Pa gde u Phoenix kad ti ja kažem kako mi je loše 😄

Sačekaj da predjemo 100F, biće onda bolje za nas alergične 

Nisam znao da si u Phoenixu.:classic_biggrin:

Ja se preporodim kada tu dodjem. Posle samo 2-3 dana gotovo da prestanem da koristim Afirin, a nosim ga bukvalno u dzepu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam znao da si u Phoenixu.:classic_biggrin:

Ja se preporodim kada tu dodjem. Posle samo 2-3 dana gotovo da prestanem da koristim Afirin, a nosim ga bukvalno u dzepu.

Jeste lepo sada. Baš planiramo izlet u prirodu.

Kad sam se preselila tu, ni meni nije smetalo par godina, ali sada mi je zaista, čini mi se svaka sezona (čitaj proleće i jesen) gora od prošle. Evo me opet u bašti, ali s maskom 🙂. Uživancija, ptičice se raspevale, a komšijski mačor ih vreba u uglu ispod senke drveta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ControlFreak said:

Jeste lepo sada. Baš planiramo izlet u prirodu.

Kad sam se preselila tu, ni meni nije smetalo par godina, ali sada mi je zaista, čini mi se svaka sezona (čitaj proleće i jesen) gora od prošle. Evo me opet u bašti, ali s maskom 🙂. Uživancija, ptičice se raspevale, a komšijski mačor ih vreba u uglu ispod senke drveta.

Dok ih macor vreba nije problem, ali je moj prijatelj iz Scottsdalea vadio 3 zvecarke iz garaze.

Link to comment
Share on other sites

Već upozoravaju na veći broj zvečarki ove godine. Imala sam blizak susret prošlog proleća pa vrlo obazrivo hodam stazama naših lepih parkova koji okružuju grad. 
Ako dosada nisi posetio, odi do Boyce Thompson arboretuma. Vrlo lepo mesto za izlet, sada su i proširili. Ponesi sendvič i možeš sesti u piknik parku. 
spacer.png

Spoiler

spacer.pngspacer.png

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2021 at 3:02 PM, ControlFreak said:

Već upozoravaju na veći broj zvečarki ove godine. Imala sam blizak susret prošlog proleća pa vrlo obazrivo hodam stazama naših lepih parkova koji okružuju grad. 
Ako dosada nisi posetio, odi do Boyce Thompson arboretuma. Vrlo lepo mesto za izlet, sada su i proširili. Ponesi sendvič i možeš sesti u piknik parku. 
spacer.png

  Reveal hidden contents

spacer.pngspacer.png

 

 

Jel to zmija tu u donjem levom uglu iznad kamenja? 😶

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Jel to zmija tu u donjem levom uglu iznad kamenja? 😶

Ne. Ovo je skorašnja slika, ali ima dole na topiku baštovanstvo ta kada sam bila na metar, dva. Sva sreća pa često gledam na dole. Odmah sam krenula u rikverc. Pošto nije htela da se pomeri, svi smo je zaobišli u punom luku gazeći van staze. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...