Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

1 minute ago, alberto.ascari said:

Kakav je bio režim u avionu?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Maske od ulaska na Arlandu, pa sve do ulaska u hotelsku sobu, i srednja sedista u avionu prazna (osim tamo gde su troje koji putuju zajedno). Pice je u avionu sluzeno prilicno normalno, a hrana samo ako si unapred porucio. Otprilike su nam pobacali klopu, bez mnogo uobicajenih ljubaznosti. Uglavnom kazu da ce sad da sluze pice i da se spreme kartice, nista cash, da bi sve islo sto brze. I izvinjavali su se sto tako rade jer je to uslov da nastave da lete. WC u prednjem delu samo za posadu, a za putnike samo u zadnjem, plus su vise puta upozoravali da se ne prave redovi. I nikakvo ustajanje ili setnja osim ko mora u toalet, rekli nam da radimo vezbe sedeci. Ipak je 6 sati leta i opasnost od stvaranja tromba, a prosek godina putnika takav da sam bila medju mladjima 😀.

Na aerodromu smo imali da pokazemo gomilu papira i onda sikter u autobuse ili po rentakar, ko je uzeo. Sve super organizovano i ide brzo. Ali naravno, nema nesto ni letova.

U gradu (izabrala sam city varijantu u Las Palmasu jer bas i nije vreme za kupanje, pa da imam drugih zanimacija) je policijski cas od 22 do 6 ujutro i maske obavezne na svim javnim prostorima, osim ako jedes, pijes ili dzogiras.

Licno mi odgovara ovako, jer sam dosla samo da odmorim dusu i osvetlim se uz 11 sati dnevnog svetla, tako da mi nista posebno ne fali. I takeaway mi trenutno vise odgovara nego da zasedam po restoranima, mada vidim da dosta njih radi i da nije guzva. Tako da je meni fino. Ali da nije ono na sta se obicno racuna kad se dolazi ovde - nije.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde u NL veje li veje, duva, fijuce....gledam temperature do petka, najtoplije (u bilo kom trenutku) ce biti -  10 C (real feel)!
 
Uzivaj [mention=146]vilhelmina[/mention]
Prognoza na yr.no za sledećih 8 dana, u boljem slučaju preko dana max do -5, noću i -20.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alberto.ascari said:

Prognoza na yr.no za sledećih 8 dana, u boljem slučaju preko dana max do -5, noću i -20.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Ovde na bueienradar.nl kazu da ce real feel temp. sve do petka biti od - 10 do - 18.... 

Vetaf tako fijuce, da sneg pada horizontalno!

 

Skijaska odeca izvucena, sad napolje, u setnju!

Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad krenu postovi o "zimskim radostima" na dijaspori, dobijem potrebu da "oraspoložim" forumaše i da im objasnim šta je u stvari prava zima😎 i da ovih -10 i nije nešto preterano strašno...dakle as we speaking

spacer.png

A ovo sam ja jučer posle partije Disc Golf-a u lokalnom parku... temperatura je bila otprilike kao i ova sa gornje slike...

spacer.png

 

Dakle izdrži dijasporo, spring is coming 😃

Edited by Kolbas
  • Like 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kolbas said:

Svaki put kad krenu postovi o "zimskim radostima" na dijaspri, dobijem potrebu da "oraspoložim" forumaše i da im objasnim šta je u stvari prava zima😎 i da ovih -10 i nije nešto preterano strašno...dakle as we speaking

 

spacer.png

 

 

Prvo se odimi : jedan dan na dimu, jedan dan na promaji, i tako 5 puta, a zatim se susi na mrazu i promaji.

Ostaviti da sazri na promaji barem 6 meseci i nakon toga seckati.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Pa to kod vas ni travu nije pokrilo:classic_biggrin: nama toliko samo jutros do 10 palo ...

Ma pusti to sve razmazeno. Kod mene pada samo preko 700mnv. Pre tri godine se cak zadrzalo 20-ak dana. Lako je vama vi ste navikli. 🙂

Ja moram da investiram u sneg i putujem 2 sata na planinu. 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad krenu postovi o "zimskim radostima" na dijaspori, dobijem potrebu da "oraspoložim" forumaše i da im objasnim šta je u stvari prava zima[emoji41] i da ovih -10 i nije nešto preterano strašno...dakle as we speaking
YdJGMes.jpg
A ovo sam ja jučer posle partije Disc Golf-a u lokalnom parku... temperatura je bila otprilike kao i ova sa gornje slike...
3CqPEcY.jpg
 
Dakle izdrži dijasporo, spring is coming [emoji2]
Nema velike zime, samo ima loše odeće.

Ja sam skijao par puta na -20, nije loše, prazne piste ali zato u Riffuggio/Berghütte ne možeš da udješ, sve krcato. Imam dobre krpe za skijanje i sve OK. Ali pre par godina smo bili samo na petak i subotu, Dachstein West, pa u nedelju do ručka ako bude dobro vreme, pa onda kući. Ustanemo ujutro, ono -18. 'Ajde kao, ko će da se cima sa presvlačenjem, pusti skijanje, idemo u Salzburg. Tamo sam se u civilnom odvalio od zime, muvali smo se po gradu sat vremena i pobegli kući. Jbg, Austrijanci dobri katolici, sve zatvoreno u nedelju, nema bleje..[emoji16]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad krenu postovi o "zimskim radostima" na dijaspori, dobijem potrebu da "oraspoložim" forumaše i da im objasnim šta je u stvari prava zima[emoji41] i da ovih -10 i nije nešto preterano strašno...dakle as we speaking
YdJGMes.jpg
A ovo sam ja jučer posle partije Disc Golf-a u lokalnom parku... temperatura je bila otprilike kao i ova sa gornje slike...
3CqPEcY.jpg
 
Dakle izdrži dijasporo, spring is coming [emoji2]
-35 :D ( isla je i do -45 ), bez vetra :D

Severni polarni krug, "Majka Rusija" [emoji42]bd295ec9487fc07a1c403dda438f31a0.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kolbas said:

Svaki put kad krenu postovi o "zimskim radostima" na dijaspori, dobijem potrebu da "oraspoložim" forumaše i da im objasnim šta je u stvari prava zima😎 i da ovih -10 i nije nešto preterano strašno...dakle as we speaking

 

A ovo sam ja jučer posle partije Disc Golf-a u lokalnom parku... temperatura je bila otprilike kao i ova sa gornje slike...

 

 

Dakle izdrži dijasporo, spring is coming 😃

Nemam pojma kako mozete da zivite u tim uslovima - mene i ovo nervira....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam živeći ovde skont'o da najzajebanija zima za čoveka dolazi iznutra...a ove spoljašnje manifestacije  se daju prevazići (pa i dobrom odećom kak veli kolega Alberto)...na kraju krajeva niko me nije terao da ovde budem tolike godine...a opet s druge strane, kad dodje toplije vreme ne uzimaš to zdravo za gotovo, nego gledaš da uživaš u njemu kad god možeš

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sto bi se reklo bas neobicno da zimi ima snega. Ima onaj stari ruski vic kada covek iz Magadana poziva prijatelje u posetu preko leta, pa kaze kako je vreme lepo i ne pada sneg bas svaki dan.

Nego kako ide sa pelcovanjem? Ovi moji komunisti uspeli da izdaju 160K doza na 5M stanovnika. Ovim tempom ima da se vakcinisemo negde 2023ce, ali sva sreca da je "djaba".

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Sto bi se reklo bas neobicno da zimi ima snega. Ima onaj stari ruski vic kada covek iz Magadana poziva prijatelje u posetu preko leta, pa kaze kako je vreme lepo i ne pada sneg bas svaki dan.

Nego kako ide sa pelcovanjem? Ovi moji komunisti uspeli da izdaju 160K doza na 5M stanovnika. Ovim tempom ima da se vakcinisemo negde 2023ce, ali sva sreca da je "djaba".

 

Ne znam je l' se bold odnosio na moj post - ako jeste, pa jeste u NL cudno da ima snega - ovde i 10 cm snega izazove kolaps u saobracaju. Poslednji put da su imali 10 cm snega i zaledjene kanale je bilo 2010. godine....nije ovo, bas, Kanada (cak i kad je godisnje doba zima).

 

Sto se vakcinacije tice, ovim tempom, ljudi ispod 60 ce doci na red sledece godine

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...