Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Malo kasnite [emoji41]...mi smo zatrpani već dve nedelje... evo  i sad  pada k'o lud... imam samo dilemu da li vredi uzimati season pass za lokalno ski brdašce zbog ovog Covida...planirao sam i https://www.skimarmot.com/ u Februaru ako se opet ne izjalovi k'o prošle godine...
Ja sam uzeo večernji ski pass. Čini mi se da je uvek manje gužva.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo samo Friday night skiing, a i to počinje tek u Januaru... inače nadam se da će lokalni ski centar uspeti da preživi jer ove godine neće moći da računaju na ugovore preko škola jer svake zime busevima dolaze školarci iz cele provincije, a to je sad sve odkazano...a na taj način mnogi klinci nauče da skijaju ili snowboard-uju pa se tako kasnije vraćaju kao mušterije...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, mrd said:

Danas su objavili da je u apartmanima u San Franciscu zabranjeno pusenje duvana. Za neverne tome, marijuana je ok.

Svet je otisao u .. COVID19-21 pff

Pa mi pušači smo već odavno prokužena vrsta...mada ja u zatvorenom prostoru i kolima ionako ne pušim iz obzira prema ukućanima... nego, da li to znači da se ne može zapaliti ni na terasi/balkonu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kolbas said:

Pa mi pušači smo već odavno prokužena vrsta...mada ja u zatvorenom prostoru i kolima ionako ne pušim iz obzira prema ukućanima... nego, da li to znači da se ne može zapaliti ni na terasi/balkonu?

Da koliko se ja secam, a to su u Walnut Creeku uveli pre 8 godina, ako delite zidove, ni na balkonu nema pusenja. Ne znam koliko ce to da ima efekta. U apartmanskoj zgradi cak moras da sidjes na ulicu da bi pusio. Ovo kad se nama desilo mi smo promenili grad. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika između pušenja na terasi i ispred zgrade ? Po meni samo će drugi komšija da fasuje dim. Ili je zabranjeno i ispred zgrade onda ?
20 fita od ulaza u zgradu. Oko 6 m. Međutim, šta to znači da pot nije štetan? Objašnjenje je da pošto je zabranjeno pušiti napolju, onda može unutra. Debilne populističke odluke bez trunke razmišljanja o posledicama donošenja zakona koje niko neće da poštuje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kod nas u vestima je marihuana objašnjena da nju nisu zabranili zato što je ona već zabranjena i napolju i unutra što se tiče javnih mesta pa ako bi je ovde uvrstili praktično bi je ponovo zabranili iako im to nije bila namera.
Cali je dozvolila javnu upotrebu canabisa, ali ne na javnim mestima i to je kao razlog.
Mogu 2 stvari da se dese,
1) padne cena rente,
2) padne cena nekretnina, malo verovatno, ali u mom starom gradiću su cene nekretnina stale. Plus niko ne kupuje, sad se razvijaju okolni gradovi. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

U apartmanskoj zgradi cak moras da sidjes na ulicu da bi pusio. Ovo kad se nama desilo mi smo promenili grad. :lol_2:

Eh, ja sam zbog toga čak i batalio duvan na par godina... naime onda smo još rentali stanove, vazda na nekim višim spratovima. Kako ovde zimi bude debeli minus a svi naši stanovi su imali sliding door te se vrata toliko zalede da se ne mogu otvoriti ni štemovanjem i nisam mogao na balkon i morao sam da silazim dole svaki put kad hoću da pušim. Naravno, mrzelo me da se svaki put propisno oblačim pa sam izgledao k'o usrana grlica dok mi nije dojadilo pa sam sam sebi rekao, ako je ovo pušenje onda vala neću ni da pušim. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 2:35 PM, Kolbas said:

Eh, ja sam zbog toga čak i batalio duvan na par godina... naime onda smo još rentali stanove, vazda na nekim višim spratovima. Kako ovde zimi bude debeli minus a svi naši stanovi su imali sliding door te se vrata toliko zalede da se ne mogu otvoriti ni štemovanjem i nisam mogao na balkon i morao sam da silazim dole svaki put kad hoću da pušim. Naravno, mrzelo me da se svaki put propisno oblačim pa sam izgledao k'o usrana grlica dok mi nije dojadilo pa sam sam sebi rekao, ako je ovo pušenje onda vala neću ni da pušim. 

Cak i kada sam ziveo u Edmontonu nije me mrzelo da na -30 izadjem napolje i zapalim kao covek sa kafom.:roflmao:

Da ne govorim o tome kako sam isao napolje u 2-3 ujutru zajedno sa kojotima koji spartaju ulicama. Pogledamo jedan drugog i svaki svojim putem.:lala2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj moj pool guy ^ nam ostavio pismo, pa kaze: dragi ..... zbog kovida hlorin nije dostupan u veliko-prodaji od letos...i ako/kad bude dostupan, cena ce biti 45% veca...pozovite nas da diskutujemo vas izbor kako bi i dalje ponudili uslugu...pa, ok, st ase moze nego prihvatiti. Ili da ga zatrpam? 😏

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ControlFreak said:

Ovaj moj pool guy ^ nam ostavio pismo, pa kaze: dragi ..... zbog kovida hlorin nije dostupan u veliko-prodaji od letos...i ako/kad bude dostupan, cena ce biti 45% veca...pozovite nas da diskutujemo vas izbor kako bi i dalje ponudili uslugu...pa, ok, st ase moze nego prihvatiti. Ili da ga zatrpam? 😏

 

Leslie's je nationwide chain, sigurno ga ima kod tebe, a prodaju stvari i online. Dok sam ziveo u CC, Tx i imao bazen, koristio sam njihove proizvode i bio vrlo zadovoljan.

 

https://lesliespool.com/chlorine/

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zoran59 said:

 

Leslie's je nationwide chain, sigurno ga ima kod tebe, a prodaju stvari i online. Dok sam ziveo u CC, Tx i imao bazen, koristio sam njihove proizvode i bio vrlo zadovoljan.

 

https://lesliespool.com/chlorine/

Update: sad ga zvali i kaze da je problem sto on ne moze da kupi, ali ako mi nadjemo i kupimo, to ce nam odbiti od cene usluge. Pa, za sada bazen ostaje...hehe...a vec godinama pricamo o tome da li da ga zatrpamo...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ControlFreak said:

Update: sad ga zvali i kaze da je problem sto on ne moze da kupi, ali ako mi nadjemo i kupimo, to ce nam odbiti od cene usluge. Pa, za sada bazen ostaje...hehe...a vec godinama pricamo o tome da li da ga zatrpamo...

Ostavite ga kao skateboard park. 😛

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro da nismo jer ovog leta smo zaglavili kod kuce, pa nam je bio dobrodosla rekreacija i odmor...cekas da zadje sunce ili rano ujutru kad ima hladovine da se privremeno zavaras kao da si na letovanju u hotelu  🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Zezam se. Bazen je svakako relaksacija i valja ga imati, ako nisi u idiotskoj drzavi gde ti je liability. Ovde u Cali moras da se osiguras da ako ti neko preskoci ogradu i udavi se u bazenu ne mogu da te tuze za ubistvo.

Uzivajte i ne zatrpavajte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Zezam se. Bazen je svakako relaksacija i valja ga imati, ako nisi u idiotskoj drzavi gde ti je liability. Ovde u Cali moras da se osiguras da ako ti neko preskoci ogradu i udavi se u bazenu ne mogu da te tuze za ubistvo.

Uzivajte i ne zatrpavajte.

I kod nas je to zakon. Broj dece koje se godisnje udavi je u porastu. Nase komsije dobile prinovu u maju i pre par nedelja stavili ogradu. Mi imamo ogradu sa visoko postavljenim kljucem tako da dete ne moze da samo dodje, zaluta iz komsiluka i udavi se u bazenu. U nasoj opstini statistika kaze da je mortalitet porastao od 3.3 2015 do 6.4 u 2018 na sto hiljada dece. Najvise se odnosi na decu 0-4 godine. Bolnicki troskovi preko 17.8 miliona, a drzavni 25 miliona. 

 

Link to comment
Share on other sites

Oracle, HP i Tesla se sele u TX. Da vidimo da li ce cene nekretnina zbog teslice, oracla i HP-a pasti.

Neki su se uplasili, meni se cini da je Tesli vreme da potone, HP nikada nije ni bio neka firma, Oracle moze da radi s'meseca i da zaposljava tonu radnika. 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zoran59 said:

@Angelia , spremas li se za ovo nevreme? Sneg najverovatnije neces izbeci, samo navijam za vas i nadam se da necete ostati bez struje...

Za sada sedimo i gledamo kako pada, nesto izmedju snega i leda. Nadam se da nece mnogo da nas zatrpa, a rekli su da mozemo ostati beze struje sto bi bilo strasno - ako krene drvece da pada i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...