Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Dosta je bilo "Grčke" i Nagashima aqua parks, reče familija. Pa bili smo 6 + 2 puta. Nešto drugo ( a već pre viđeno).

Branje grožđa. Tu idemo svake godine, od 2009. Na prvi pogled, vinograd je kao polje neke lisnate trave.

 

2020august3001.jpg

 

A ispod, ceo eko-sistem. Stotine porodica sa decom

 

2020august3002.jpg

 

Kažu ti u kom je delu plantaže grožđe zrelo, nema omaške. Ovaj omot, koji grozdove štiti od ptica i kroz koji grozd može da diše, ima prozorčić, ako neko baš hoće da vidi stanje

 

2020august3003.jpg

 

Ubrani grozdovi idu u posudu sa ledom, da se ohlade, 10-15 minuta

 

2020august3004.jpg

 

Interesantno meni, kora (opna) grozda se ne jede nego isisaš puce a opnu odbaciš

 

2020august3005.jpg

 

Ima igara i zabave za decu, puste zlatne ribice u reku pa ih deca hvataju

 

2020august3006.jpg

 

Druga stanica za isti dan, Korankei klisura. Puno ljudi, BBQ

 

2020august3007.jpg

 

2020august3008.jpg

 

Mi smo samo došli, bento lunch box za piknik na divljim vodama (reka je Tomoe, Toyota City)

 

2020august3009.jpg

 

2020august3010.jpg

 

Šetnja kroz Asuke, nekada trgovački centar za so (sol), stucco kuće, 19-ti vek

 

2020august3011.jpg

 

Poslednja stanica, Senmaida, rice terraces, Toyota City

 

2020august3012.jpg

 

Pirinač u klasu

 

2020august3013.jpg

 

2020august3014.jpg

 

Infinite view

 

2020august3015.jpg

 

2020august3016.jpg

 

Trebalo je ovo napraviti, te njive, na grbači, dovući i slagati kamen, pre 300 godina, bez mehanizacije

 

2020august3017.jpg

 

Lepo prođe porodični dan, svezajedno 10 sati. Stanica posle ovoga je bila naša banja, onsen.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Samo da postavim notu i pitam.

@zoran59 Javi kako si. Gde god se smestis vetrovi pocnu da te jure.

Da li se Sally oseca kod tebe, ili si ti ipak sa strane?

Ovo izgleda kao nas 4um na US temi. 🙂

 

 

Edit:

@Baby Ti si ako se ne varam na FL, javi kako je kod tebe. 🙂

Edited by mrd
Zaboravio na baby.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mrd said:

......

@zoran59 Gde god se smestis vetrovi pocnu da te jure.

Da li se Sally oseca kod tebe, ili si ti ipak sa strane?

@Baby Ti si ako se ne varam na FL, javi kako je kod tebe. 🙂

 

Hvala na brizi, Mrde! :thumbsup:

 

Ovaj put sam preselio dovoljno daleko inland, pa me nece hurricane direktno i mocno potrefiti.

Od Sally imam samo obilnog kijameta, ali sam kupio kucerak na vrh omanjeg brezuljka - u sva cetiri pravca od kuce ima samo nizbrdo. Tako me ni voda ne uzbudjuje.

Jedino na Weather underground ( wunderground.com ) prognozi pise tornados possible...

 

Iskreno, mada pusim, mislim da disem lakse nego ti u onom kalifornijskom dimu.

Ajd' napisi malo vise o tome.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nema tu mnogo da se piše, već mesec dana ne dišemo vazduh, već dim. Sve vreme na ac radi da malo filtrira vazduh. Sada se već smirilo, ali je bila dana gde je sve vreme bila polarna noć.b65e4eaf1f6d3276b01cc6a0b387f224.jpg7db9a8046b7925c6d8e0b1c2ebfe09b9.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

.................

Ovaj put sam preselio dovoljno daleko inland, pa me nece hurricane direktno i mocno potrefiti.

Od Sally imam samo obilnog kijameta, ali sam kupio kucerak na vrh omanjeg brezuljka - u sva cetiri pravca od kuce ima samo nizbrdo. Tako me ni voda ne uzbudjuje.

.................

 

Da nastavim...

 

Mozda bi bilo bolje da sam kupio kucu u rupi.  Nekako bi valjda resio pitanje vode.

 

Nego, povremeno mi dodje da idem u nabavku biciklom (sa rancem na ledjima). I lepo je kad krenem nizbrdo, al' je zajebato kad se vracam uzbrdo. Pa sve nekako mislim, lepse je nizbrdo sa punim rancem a uzbrdo sa praznim nego obrnuto.

 

Mislim da cu na kraju ipak kupiti neki od onih elektricnih bicikala sa "power assist" za te namene.

 

Osecam se kao Mujo iz onog vica kad kad je opisivao kako radi sa puluautomatskim strojem: "ja budak samo dignem, a on pada sam!"

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

PC momenat iz aviona za Atlantu - obzirom da Evropljani ne mogu da lete za US, vecina nas u avionu smo Amerikanci ( 😄 ). Neki belac dva sedista ispred, pita ga crnac pored ima li neki ranac gore u prostoru za prtljag....i sad, vidimo svi da je ranac crn, a belac odgovara crncu:"There is a color one"...

 

Moracu izbaciti rec black iz upotrebe dok sam ovde....mozda da upotrebljavam "opposite to white"?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

PC momenat iz aviona za Atlantu - obzirom da Evropljani ne mogu da lete za US, vecina nas u avionu smo Amerikanci ( [emoji1] ). Neki belac dva sedista ispred, pita ga crnac pored ima li neki ranac gore u prostoru za prtljag....i sad, vidimo svi da je ranac crn, a belac odgovara crncu:"There is a color one"...

 

Moracu izbaciti rec black iz upotrebe dok sam ovde....mozda da upotrebljavam "opposite to white"?

FT, nastavi da živiš normalno. To su gluposti o kojima će se pričati za 10-ak godina. Crno je crno i zavisi kako ga izgavaras.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sa Shaste od pre 2 nedelje.
Jedva imashmo 1 dan bez dima. Jezivo je bilo40717f65eb4958e7e90a6851b9de2963.jpgf5b1e48196977144ae177ccb1731fac8.jpg0dca3a631922c8b694c44526c9e80600.jpgb8e8004432454faff0d5be4f164eeeaa.jpg

Sent from my SM-G965U using Tapatalk


Obično svaki weekend provedamo baš na jezeru. Ove godine smo skupili nekih 10-ak dana. Baš je bila nezgodna. Prošle je i pored požara bilo cirkulacije vazduha, oveesve statično.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2020 at 2:32 PM, zoran59 said:

Mislim da cu na kraju ipak kupiti neki od onih elektricnih bicikala sa "power assist" za te namene.

Osecam se kao Mujo iz onog vica kad kad je opisivao kako radi sa puluautomatskim strojem: "ja budak samo dignem, a on pada sam!"

 

Opet se nadovezujem na sopstveni post.

 

Kupio.

"Chatovao" sa firmom, pitao za rok isporuke, kazalo 5 do 10 radnih dana, ali zbog corone i zastoja moze da bude i 15.

Ma, nije.

Kupio u sredu, a stiglo danas - 4 dana!

 

Imao sam drugog posla pa sam samo stigao da pogledam, sutra cu ga sastaviti.

'vako:

jQ7YL19.jpg

XAMUrGS.jpg

 

Ako je neko stvarno radoznao, kupio sam ovde: https://www.curated.com/products/3250049/ancheer-26-2-woking-models-foldable-electric-bike-with-super-lightweight-magnesium-alloy-6-spokes-integrated-wheel

 

Postavicu fotke kad ga sastavim.

 

 

Sunshine State, ako opet putujes kroz Atlantu, javi pa da popijemo kaficu. U Alabami sam, na samoj granici sa Georgijom, do Atlanta Int'l Airport imam manje od sat voznje...

 

 

edit: lazem, a mozda i ne. Upravo pogledah na Google Maps, pise:

1 h 5 min (76.3 miles)

via I-85 N

Fastest route, the usual traffic

Your destination is in a different time zone.

 

A  i ne lazem jer Google pominje "usual traffic" - a ja ne vozim bas "usual" nego malo brze...:classic_biggrin:

Edited by zoran59
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Reseno je necu nikada da menjam doktoricu. Preporucila mi je da svaki dan zveknem jednu margaritu, ili scotch. Pa kaze:"Vasi rezultati su super, nastavite da radite sto ste do sada radili."

Do duse dala mi jos tonu nekih kuglica, ali je kunem u nebesa. Kako vidovita zena. 🙂

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...