Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Žao mi je da čujem za malog. Nadam se brzom oporavku. Tvoje je jezero lepo, moje je iz obližnjeg parka. Nije loše ovo s izolacijom, sređuje se prostor, nadje kolekcija ploča, pa se sluša Gramofon.
Spoiler

 

Sve je u redu nego se on uplašio za nas. Nije nam dao u park zbog gužve.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@mrd, nije to za mene...i da nema opasnosti od ovog virusa ja bih izbegavala mesta gde su izuzetne gužve. Lake Havasu je jedno od takvih popularnih turistickih mesta. 

Spoiler

Lično ionako gde god da putujem izbegavam gužve, tj. sprint u drugom pravcu i vrlo sam oprezna. Ni decu nisam videla od marta, rodjendan proslavili preko zoom-a. Jedino što mi nedostaje je hladnije jutro ili veče, ali nije kao da ne mogu da dočekam do oktobra.  (uff)

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Kanađani

Jel ima neka opcija da pošaljem nešto nekome u Kanadi, ali ne na kućnu adresu, nešto kao Amazon Lockers, ali nije u pitanju Amazon, pa to otpada...

Ovde u Nemačkoj recimo DHL ima opciju dostave u takve lockere ili u svoje filijale, koje mogu da budu i po običnim prodavnicama, ne samo normalne pošte.

U pitanju je jedan poklončić koji hoću da dostavim jednoj dragoj osobi, ali ne mogu na kućnu adresu...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Eddard said:

@Kanađani

Jel ima neka opcija da pošaljem nešto nekome u Kanadi, ali ne na kućnu adresu, nešto kao Amazon Lockers, ali nije u pitanju Amazon, pa to otpada...

Ovde u Nemačkoj recimo DHL ima opciju dostave u takve lockere ili u svoje filijale, koje mogu da budu i po običnim prodavnicama, ne samo normalne pošte.

U pitanju je jedan poklončić koji hoću da dostavim jednoj dragoj osobi, ali ne mogu na kućnu adresu...

Kod nas ima da znam kod UPSa, ali ta osoba mora da odradi rezervaciju, predpostavljam da i Kanada ima:

 

https://www.ups.com/us/en/services/knowledge-center/article.page?kid=art1710cdbea8b

 

Prva opcija My Choice je valjda ako saljes UPSom, a druga (kosta mesecno i mislim da je minimum 3 meseca uzimanja mailboxa) moze bilo koja posta, posto dobije fizicku adresu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

@Kanađani

Jel ima neka opcija da pošaljem nešto nekome u Kanadi, ali ne na kućnu adresu, nešto kao Amazon Lockers, ali nije u pitanju Amazon, pa to otpada...

Ovde u Nemačkoj recimo DHL ima opciju dostave u takve lockere ili u svoje filijale, koje mogu da budu i po običnim prodavnicama, ne samo normalne pošte.

U pitanju je jedan poklončić koji hoću da dostavim jednoj dragoj osobi, ali ne mogu na kućnu adresu...

 

Mozda ovako, primaoc sebi iznajmi postanski box...

 

https://www.canadapost.ca/cpc/en/personal/receiving/alternative-delivery/post-office-box.page

Link to comment
Share on other sites

Have parcels sent directly to the post office of your choice with FlexDeliveryTM. Sign up and choose from our network of over 6,000 locations. It’s secure, convenient and free.

 

https://www.canadapost.ca/cpc/en/personal/receiving/alternative-delivery/flexdelivery.page?ecid=sem_pdn_ap_109&gclid=CPLF0KCM8eoCFWOuZQod95sPyA

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da osoba koja treba da dobije poklon to ne zna, tj. treba da bude iznenađenje. FlexDelivery sam video i ja, ali treba da se verifikuje identitet, što pretpostavljam da ja ne mogu, a i ne mogu onda nekom drugom da šaljem nešto na tu adresu, već samo sebi, ili grešim?

Link to comment
Share on other sites

Mi smo se familijarno izbili na nekoliko dana u BC da se malo veremo po planinama i odmorimo od covidluka... baterije napunjene i sutra palimo nazad u Sask uz verovatno još jedan dan blejanja po Calgary-ju...

  spacer.png

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Glasala poštom. Danas proverila, potpis verifikovan i glas uvažen. Glasam ovako godinama i nastaviću.

Poslednji utisak, vraćam se u kancelariju sledeće nedelje 😷. Korak po korak, oprezno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gde ćeš na 42C nego u "Grčku". Opet Laguna Gamagori, na sat vremena vožnje od nas. (Japan, Aichi Prefecture)

 

2020greece01.jpg

 

2020greece02.jpg

 

Voda, slatkovodna, kristalno čista, a na 100m od Pacifika. Topla, možda 35C. Neko bi rekao da i ne osvežava.

 

2020greece03.jpg

 

Odemo na rivu. Ovo je kopija mediteranskog mesta, ovaj deo je više kao Italija ili Španija

 

2020greece04.jpg

 

A tamo, moja obavezna stanica za ručak, gyros ili kako ga ovde zovu, po Turcima koji vode ovaj lanac radnji, doner kebab. Mediteranski baš.

 

2020greece05.jpg

 

Lepo proveden porodični dan.

Link to comment
Share on other sites

Drugi aquapark za danas, Nagashima Resort.

 

2020nagashima082300.jpg

 

Ima ih 10 u krugu od sat vremena od Nagoya, tačno da provedeš odmor po njima. Mi idemo vikendima, menjamo. Sada je još važnije imati ih, kada nema putovanja u inostranstvo.

 

2020nagashima082301.jpg

 

2020nagashima082302.jpg

 

2020nagashima082303.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mrd said:

Jutros mi je auto bio prekriven pepelom. Ne može do grada da dođe, ali su brda okolo u žaru. 🙂

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Videla vesti, stvarno uzasno.

 

Sta mislis da sledece godine odlucite da ne zapalite pola Kalifornije? :classic_biggrin: Mislim makar jednu godinu...

 

Salim se naravno, sta kazu sada da je razlog? Ili ono uobicajeno leto u CA?

Link to comment
Share on other sites

Videla vesti, stvarno uzasno.
 
Sta mislis da sledece godine odlucite da ne zapalite pola Kalifornije? :classic_biggrin: Mislim makar jednu godinu...
 
Salim se naravno, sta kazu sada da je razlog? Ili ono uobicajeno leto u CA?
Imali smo prošle nedelje 5-6 dana 105F+ sve se osušilo i počele suve oluje munje gromovi, a nema kiše. :) ko u UT

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Imali smo prošle nedelje 5-6 dana 105F+ sve se osušilo i počele suve oluje munje gromovi, a nema kiše. 🙂 ko u UT

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Kod nas oko 90F zadnjih par dana - ali ne pokusavaj da dises napolju.

 

Pozajmila zadnja dva dana auto od sina, kad ne vozi da mu ne crkne akumulator, do prodavnice i nazad.....jos nisam otkrila kako da kontrolisem njegov AC, vozim sa svim prozorima otvorenim i gusim se :classic_smile:

 

Inace, prvi puta pozajmim auto i odem do Wawe da uzmem mleko i grickalice...nisam vozila njegov auto ihaj. Izadjem iz prodavnice na parking i potpuno zbunjena, nesto se bila zamislila sta treba sve da uradim, gledam jedan auto, njegov, gledam drugi, moj. Jedan pored drugog. Barem dva minuta sam razmisljala kojim kolima sam dosla :classic_biggrin: Potrefilo se da je neko dosao i parkirao pored mene sa istim autom kao moj, totalno me bacio u zbun.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tottori, Japan, obala prema Kini i Koreji. Peščane dine

 

2020canondine01.jpg

 

2020canondine02.jpg

 

Tu je Tottori Sand Dunes Museum, za 2020. ima postavku Ćeška i Slovačka. Idemo svake godine, kako se postavka  menja.Otvorena je ne 15. aprila kao obično (zbog virusa) nego tek 13. jula 2020. kada je država Japan olabavila ograničenja za putovanja.

 

2020tottori07.jpg

 

Evo vajara, umetnika, mislim da je samo po jedan bio iz Češke i Slovačke.

 

2020tottori08.jpg

 

Ko je bio u Pragu, prepoznaće neke građevine. Krumlov

 

2020tottori09.jpg

 

2020tottori10.jpg

 

Boemski raj

 

2020tottori11.jpg

 

Pesak nema nikakv miris, kao u pravom muzeju.

 

2020tottori12.jpg

 

Slovački Robin Hud, Janošik, bila je serija u jesen 1976. na RTS, subotom od 18:30 do 19:15.

 

2020tottori13.jpg

 

2020tottori14.jpg

 

Praški zamak, kaže najstariji i najveći na svetu

 

2020tottori15.jpg

 

2020tottori16.jpg

 

Istresanje kroz prozor (defenestacija)

 

2020tottori17.jpg

 

2020tottori18.jpg

 

Velikani klasične muzike (u hali svira tiho "Vltava"):  Smetana, Dvoržak, Janaček.

 

2020tottori19.jpg

 

2020tottori20.jpg

 

"Igrajuće kuće", u slavu oslobođenja od socijalizma, Vaclav Havel

 

2020tottori21.jpg

 

2020tottori22.jpg

 

Ima još slika, nekoliko sveobuhvatnih sa galerije

 

2020tottori23.jpg

 

2020tottori24.jpg

 

2020tottori25.jpg

 

Vidim ovaj sto gde se prodaje češko pivo (450 dinara, strana piva su obično 300 dinara za ovakve boce).

 

2020tottori26.jpg

 

Dok sam za 2 minuta snimao prethodne 3 slike, pivo maltene nestade

 

2020tottori27.jpg

 

Svi znaju za češko pivo. Nema boljeg suvenira da se nekome pokloni sa ove posete nego baš to.
Poklonim ja sebi 2 x 2 boce. Ovo "Pilsner", dok kod nas nije bilo ničega stranog (osim Tuborga koji je imao ukus šampona) išao sam u restoran "Vltava" na Vračaru, samo zbog ovog piva.

 

2020tottori28.jpg

 

Ovo crveno je bilo malo gorko a zeleno je bilo odlično. Možda su boce bile skuplje jer su naručene specijalno za ovu izložbu, različito od supermarketa kanala snabdevanja. Nema veze, dva Pilsnera su bil odlična, dobro ohlađena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Opet "Grčka", na 38C. Laguna Gamagori.

 

2020laguna082901.jpg

 

2020laguna082902.jpg

 

Turčin, doner kebab. Primetimo koliko je velika količina mesa (pileće grudi) na okretanju. 11:45am

 

2020laguna082904.jpg

 

Onda, u 17:00, skoro sve je prodao

 

2020laguna082905.jpg

 

Video sam možda 100 hiljada Japanki u kupaćim kostimima. Ako su ovo devojke (kao ova slika) ili majke koje su dovodile decu u aquaparkove kao što smo i mi dovodili ćerku, isto. Nikada, ni na jednoj, nema celulita. Verovatno, japanska ishrana.

 

2020laguna082903.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...