Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Ne znam gde ovo da pitam, pa neka bude ovde? Da li neko zna da li je moguce kupiti u Evropi region free blu ray player? Onaj sto dozvoljava da se gledaju blu ray diskovi za npr region A (SAD, Kanada)

 

Imam nekih starih (godina snimanja) klasicnih filmova koji su za region A.

 

Kad je DVD i oni (devet-deset zona )u pitanju moze da se hakuje «evropski» player (been there, done that), ali za blu ray je izgleda drugacije.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio takav 2008. koji ignoriše zone, u odeljenju elektrinike koji prodaje strancima da nose u svoju zemlju. Ništa ilegalno niti hakovano. Niti je po ceni bio različit. Marka je LG.

Takođe i Pioneer DVD player koji ignoriše zone. Evo su.

 

2020zonefree01.jpg

 

 

Edited by Yoyogi
Edit: dodata slika
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Yoyogi said:

Ja sam kupio takav 2008. koji ignoriše zone, u odeljenju elektrinike koji prodaje strancima da nose u svoju zemlju. Ništa ilegalno niti hakovano. Niti je po ceni bio različit. Marka je LG.

Takođe i Pioneer DVD player koji ignoriše zone. Evo su.

 

2020zonefree01.jpg

 

 

 

Hvala.

Za DVD sam sredila da ne reklamiram. Softverski se resava (dekodiranje). Blu ray diskovi su u pitanju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Plavi Golub said:

 

Hvala.

Za DVD sam sredila da ne reklamiram. Softverski se resava (dekodiranje). Blu ray diskovi su u pitanju.

 

 

Softverski se rešava ako je DVD player  u računaru. Da se poseban, standalone DVD koji stoji uz TV dekodira, to običnim ljudima nije lako ali nije nemoguće.

OK, ne znam, taj moj Bluray je prodat meni kao zone-neutral. Mislim, to nije problem pitati u radnji. Ako ima da se kupi, ništa specijalno.

 

Moj je LG BP135 (pre 10 godina), modeli su napredovali pa bi sada bio aktuelan BP175

 

LG BP175 Region Free Blu-ray PlayerLG BP175 Region Free Blu-ray Player BUY NOW ON AMAZON$148.99

For region-free Blu-Ray players, the LG BP165 clocks in around the price of a standard Blu-Ray player. You get region-free Blu-Ray and DVD playback and 1080p video. Additionally, the BP165 includes a front-facing USB port for digital content via external hard drives and flash drives.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

 

Softverski se rešava ako je DVD player  u računaru. Da se poseban, standalone DVD koji stoji uz TV dekodira, to običnim ljudima nije lako ali nije nemoguće.

OK, ne znam, taj moj Bluray je prodat meni kao zone-neutral. Mislim, to nije problem pitati u radnji. Ako ima da se kupi, ništa specijalno.

 

Moj je LG BP135 (pre 10 godina), modeli su napredovali pa bi sada bio aktuelan BP175

 

LG BP175 Region Free Blu-ray PlayerLG BP175 Region Free Blu-ray Player BUY NOW ON AMAZON$148.99

For region-free Blu-Ray players, the LG BP165 clocks in around the price of a standard Blu-Ray player. You get region-free Blu-Ray and DVD playback and 1080p video. Additionally, the BP165 includes a front-facing USB port for digital content via external hard drives and flash drives.


Dekodira se i standardni blu ray player za zone free (DVD) ukucavanjem sifre pod odredjenim uslovima koje mogu da se nadju po proizvodjacu i modelu. Softverski nije ispravan izraz my bad - desifrovanje bi bilo korektnije

 

Zanimalo me da nabavim mozda i neki portable blu ray player na kome mog da gledam blu ray diskove iz regiona A.

 

Masterpiece azijski filmovi su solidno pokriveni na evropskom trzistu.

Link to comment
Share on other sites

Japan, Uber taxi servis. Mislio sam da to nikada neće moći, ne sme se vozilom u ličnom vlasništvu vršiti javni prevoz pogotovo ne bilo ko. A evo ga Uber:

 

2020nagoyauber01.jpg

 

Klasično taxi vozilo, Toyota

 

2020nagoyauber02.jpg

 

Videvši da nikako neće moći da dobije deo kolaca od 16 milijardi dolara koliko japanska taxi industrija okrene godišnje, da država zbog startapa iz Kalifornije neće promeniti zakon, nekako su se nagodili.

 

350 od 550 vozila Fuji Taxi, klasične taxi firme u Nagoji, ima Uber App.

 

To li je bio onaj protest taksista u Beogradu kada su se uplašili da će "CarGo" da im otme hleb? Ovde su to rešili tako da postojeći, licencirani taksisti i vozila uđu u šemu.

Link to comment
Share on other sites

Sta je to provod uopste kada se zagazi u petu ili sestu deceniju?

Dobro znamo sta je to za @Denis Jasharevic Covek je vecno mlad, u tom pogledu, mislim da mu ovde nema niko ravan,

ali bilo bi interesantno vidjeti kako se provode ostali.

Evo sam za sebe ne znam da definisem sta za mene sada znaci provod.:smiley33: Mozda otici na koncert, utakmicu, nova godina, neki rodjendan, svadba, festival... 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Amigo said:

Sta je to provod uopste kada se zagazi u petu ili sestu deceniju?

Dobro znamo sta je to za @Denis Jasharevic Covek je vecno mlad, u tom pogledu, mislim da mu ovde nema niko ravan,

ali bilo bi interesantno vidjeti kako se provode ostali.

Evo sam za sebe ne znam da definisem sta za mene sada znaci provod.:smiley33: Mozda otici na koncert, utakmicu, nova godina, neki rodjendan, svadba, festival... 

Pazi sada provod je sve sto pojedinac smatra provodom. :P

Meni:

1) Da odem na track i srokam set guma. 

2) Pozoriste, poneki party.

3) dodaj po zelji

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Sve ono sto je provod u trecoj i cetvrtoj, samo sa vise materijalnih mogucnosti a i ne treba ti babysitter 

 

Bas sam hteo to isto da kazem. Sinoc bio na super bowl party-ju ...... jutros se pogledam u ogledalo ...... napuljski mastif yebote. Eto i to je mala razlika, pre sam vise licio na tele. A i nisam bas odmah mogao da se setim ko je pobedio. Inace provod ko provod.

Link to comment
Share on other sites

Prag će od kraja februara, na petu godišnjicu ubistva Borisa Njemcova, promeniti naziv trga ispred ruske ambasade. Umesto Trga pod kestenima, zvaće se Trg Borisa Njemcova.

Dobićemo i promenadu Ane Politkovske.

[emoji106][emoji106][emoji1086][emoji1086]


https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/praha-bude-mit-namesti-borise-nemcova-ruska-ambasada/r~32f22a3649b811ea926e0cc47ab5f122/

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ove godine je stupila na snagu nova regulativa, od 1vog Januara 2020 svi mladji od 35 moraju da polazu za dozvolu za upravljanjem camcem, od 2021 ....

January 1, 2020 Persons 35 years of age or younger

January 1, 2021 Persons 40 years of age or younger

January 1, 2022 Persons 45 years of age or younger

January 1, 2023 Persons 50 years of age or younger

January 1, 2024 Persons 60 years of age or younger

January 1, 2025 All persons regardless of age

Rekao bih da je bilo krajnje vreme, svake godine veliki broj ljudi nastrada u nesrecama sa camcima.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve vas camdzije i skeledzije treba privezati za dok.

Da je Bog hteo da covek zivi na vodi - dao bi mu skrge i peraja. [emoji14]

Idi bre, ja imam škrge. [emoji14]

 

U jugoslaviji sam imao pomorsku dozvolu za brodove do 15m, ali to ovde nije moralo. Sad su vanjda shvatili da nije isto auto, ili brod. :)

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kada dan nije dobar ni za šta, 10C nedovoljno toplo za bickističku stazu, skijališta bez snega ili sa snegom koji se svaki dan po suncu odmrzava a po noći ledi, najmanje što možeš da uradiš je aqua park. Komaki, jedan od 30 takvih u prečniku od 50km. Ulaznica 500 dinara. Veliko kao sajamska hala.

 

2020komaki01.jpg

 

Voda topla 32C, vazduh 31C. Wave pool, lazy river, 25m bazen za plivanje, sauna.

 

Što je tako jeftino? Taj aquapark se nalazi odmah uz postrojenje za spaljivanje smeća, ono mu daje energiju (naše smeće, koje može da se spali). Državni posao. Razliku od održavanja do uživanja  plaća publika koja dolazi, kao i mi, da uživa, po toj niskoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Yoyogi said:

Kada dan nije dobar ni za šta, 10C nedovoljno toplo za bickističku stazu, skijališta bez snega ili sa snegom koji se svaki dan po suncu odmrzava a po noći ledi, najmanje što možeš da uradiš je aqua park. Komaki, jedan od 30 takvih u prečniku od 50km. Ulaznica 500 dinara. Veliko kao sajamska hala.

 

2020komaki01.jpg

 

Voda topla 32C, vazduh 31C. Wave pool, lazy river, 25m bazen za plivanje, sauna.

 

Što je tako jeftino? Taj aquapark se nalazi odmah uz postrojenje za spaljivanje smeća, ono mu daje energiju (naše smeće, koje može da se spali). Državni posao. Razliku od održavanja do uživanja  plaća publika koja dolazi, kao i mi, da uživa, po toj niskoj ceni.

 

 

Jao koja dosada od "zabave" ...... da se roknes. To sam morao da idem sa decom pre 20 godina ovde, duplo vece od tog sa slike, a sve na 7-om spratu u Niagari.

 

Japanci preslikavaju americke fazone ...... ako, sta fali. To je ovde izaslo iz mode odavno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Jao koja dosada od "zabave" ...... da se roknes. To sam morao da idem sa decom pre 20 godina ovde, duplo vece od tog sa slike, a sve na 7-om spratu u Niagari.

 

Japanci preslikavaju americke fazone ...... ako, sta fali. To je ovde izaslo iz mode odavno.

 

Dosada? Nikada u životu nisam otišao u kafanu ili pub, uvek porodica i u domu. Na aktivnostima se priča sa decom ako je nešto ostalo neispričano radnim danima, priča se uz aktivnosti kao ova.

Na primer, Sofokle "Antigona", moralna strana te tragedije, to ćerka piše esej,  sve dok smo nošeni tokom lazy river, ispričasmo se dva sata.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Yoyogi said:

 

 Nikada u životu nisam otišao u kafanu ili pub, uvek porodica i u domu. 

Kao neko ko gradi svoju karijeru u Japanu, vjerujem da si se bar nekad dobro opio u karaoke baru. 

Znas koliko im je vazna ta after work socijalizacija. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...