Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

1 hour ago, Kolbas said:

Šta je uspeh?🤔 Mnogo rastegljiva kategorija zar ne?

Uspeh je biti dobar i posten covek, sve ostalo je nadogradnja. Ja se zezao sa Yoyogiem, posto me je njegova lista, setila na vasar na Zlatiboru, selo Oko, gde sam tamo negde 70-ih video jednu curu udavacu sa natpisom "Imam sivacu masinu!"

Nisam mislio da budem zajedljiv, ali izgleda na 4umu, kad ne cenimo body-language imamo problem da procenimo stav.

No harm meant. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, mozda je nekome previse privatno a drugome izgleda previse hvalisavo, a mozda je sve normalno.

 

Izgleda, Yoyogijeva cerka (nesto mladja nego tvoja i moja) ima afiniteta za muziku, tvoja za atletiku, moja za tenis i skolu... a mi se ovde kao snebivamo i plasimo da okacimo fotke zbog neke "forumske privatnosti".

 

Glupost.

Fotke moje cerke su se pojavile na sajtovima teniskih saveza i u magazinima, verujem da je tako i za tvoju, videle su ih hiljade ili X ljudi, sta sad. Da ih cuvamo u podrumima?

 

Ti samo kaci svoje/vase fotke sa skijanja ili atletike, ja cu iz tenisa i motociklizma, a koga smeta - sta mu ja mogu.

Edited by zoran59
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nonick said:

 

ja sam stavio smajli.

Kardasian familija bi ti zavideo na fotkama na netu. Ja ne verujem da bi ja stavljao slike svoje dece na forumima.

Facebook ima 1.5 milijardu članova koji su na net okačili bar 20 milijardi fotografija svoje dece, pod punim imenom i prezimenom.

 

A ja nisam postavio ni jednu jedinu sliku deteta koja je identifiable. To su ilustracije situacija i akcija a ne poziranje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Uspeh je biti dobar i posten covek, sve ostalo je nadogradnja. Ja se zezao sa Yoyogiem, posto me je njegova lista, setila na vasar na Zlatiboru, selo Oko, gde sam tamo negde 70-ih video jednu curu udavacu sa natpisom "Imam sivacu masinu!"

Nisam mislio da budem zajedljiv, ali izgleda na 4umu, kad ne cenimo body-language imamo problem da procenimo stav.

No harm meant. 

Ma nisam ni mislio isključivo samo na tvoj post... eto na primer, ovo kucam dok smo sa klincem na hockey turniru...za jedno sat vremena igraju finalnu utakmicu pošto su sve prethodne dobili, u onoj odlučnoj bio je najbolji na ledu (inače je golman)... roditelji protivničkog tima su dolazili da čestitaju i pitaju čiji je ono mali...to je svakako njegov uspeh (i jednim malim delom i naš) i ja mu kažem: svaka čast malac, iako si bio najbolji, ovo je pre svega uspeh tvoga tima i tako se ponašaj...ali to je naš mikrosvet i mi funkcioniramo u njemu...u isto vreme na nekom drugom kraju svijeta neko dete pokušava da kak se veli "beat the odds" i postigne nešto u mnogo težIm uvjetima... nema subjektivnije stvari od uspeha...sa preko 40 godina u dupetu, za mene su miran san i novi dan najveći uspeh, u ovom trenutku sve to imam, sutra ko zna...we will cross that bridge, when we get to it

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kolbas said:

za jedno sat vremena igraju finalnu utakmicu pošto su sve prethodne dobili

Eto da završim za danas kad sam već načeo temu, a svakako je u kontekstu priče o uspehu...naime, dobili su i poslednji duel... trofej će biti pojeden pre nego što stigne kući 🏆😃

spacer.png

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, a moj klinac (koji nije vise klinac), ima u ormaru i gitaru (za koje nikad nije hteo da ide na casove), i opremu za karate, gde je stigao do onog prvog belta, ma i nemam pojma sta sam sve kupovala da proba... I nista ga nije zainteresovalo od toga (sva sreca nije trazio klavir). On je virtuozo na Warcraftu (kako god se zvala zadnja komplikovana igrica, to nije moj fah).

 

Ja smatram za odlican uspeh da je neko ko misli svojom glavom, moze da svakoj prosecnoj osobi odrzi predavanje iz ekonomije ili politike, analizira GoT kao da je napisao knjige (a ja cak i nemam pojma o cemu se tu radi)...Nije talentovan u sportu i umetnosti, jednostavno, to ga bas nije interesovalo.

 

Malo oladite u roditeljskom ponosu, bitno je da su srecni. Sta god ih cini srecnim.

 

Necu stavljati njegove slike ovde, prosto zato sto bi on bio u fazonu "Mama, ne, ne, i opet ne"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Eto, a moj klinac (koji nije vise klinac), ima u ormaru i gitaru (za koje nikad nije hteo da ide na casove), i opremu za karate, gde je stigao do onog prvog belta, ma i nemam pojma sta sam sve kupovala da proba... I nista ga nije zainteresovalo od toga (sva sreca nije trazio klavir). On je virtuozo na Warcraftu (kako god se zvala zadnja komplikovana igrica, to nije moj fah).

 

Ja smatram za odlican uspeh da je neko ko misli svojom glavom, moze da svakoj prosecnoj osobi odrzi predavanje iz ekonomije ili politike, analizira GoT kao da je napisao knjige (a ja cak i nemam pojma o cemu se tu radi)...Nije talentovan u sportu i umetnosti, jednostavno, to ga bas nije interesovalo.

 

Malo oladite u roditeljskom ponosu, bitno je da su srecni. Sta god ih cini srecnim.

 

Necu stavljati njegove slike ovde, prosto zato sto bi on bio u fazonu "Mama, ne, ne, i opet ne"

 

Ma, nema razloga da se olađuje, neka piše svako onoliko koliko smatra da je OK, razumljivo mi je i što tvoj sin ne bi voleo da stavljaš njegove slike i što Yoyogi, Zoran, Alberto stavljaju slike svoje dece, a biti ponosan na svoju decu, to je veliki, da ne kažem, najveći uspeh. Da li zato što su uspećni sportisti, umetnici, inženjeri, biznismeni ili samo što su normalni, zdravi ljudi.

Poodavno sam se zezao sa čuvenom rečenicom, odnosno početkom rečenice: Nije što je moje... pa onda ide nabrajanje izuzetnosti svog deteta, ja sam to odbacio, zoičinjao sam rečenicu: Jeste što je moje, ali je (najpametnije, najlepše, štagod)....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2020 at 10:26 PM, alberto.ascari said:

Savet će da dobije u školi.

 

 

Koliko god da je ta škola (u prodavnici instrumenata gde smo kupili bas gitaru) blizu, ipak je to set time (utorak 18:00) i može neka aktivnost u školi da se desi pa da se čas preskoči (već se preklapa sa dramom, kada to završi biće nešto drugo). 

Jeste 1:1 uživo bolje a da pitam Ascarija šta mislio o ovim online Fender kursevima, sa njihovog sajta: Fender Bass Courses.

 

1:1 uživo je paušal 100 dolara mesečno i onda 10 dolara po času u tom mesecu.

Online je 10 dolara mesečno ili 90 dolara godišnje.

 

Ona zna note i terminologiju, 5 godina nastave klavira 1:1, nije da prvi put vidi muzički instrument.

Edited by Yoyogi
nepotrebno preneto podvlačenje posle linka.
Link to comment
Share on other sites

 
 
Koliko god da je ta škola (u prodavnici instrumenata gde smo kupili bas gitaru) blizu, ipak je to set time (utorak 18:00) i može neka aktivnost u školi da se desi pa da se čas preskoči (već se preklapa sa dramom, kada to završi biće nešto drugo). 
Jeste 1:1 uživo bolje a da pitam Ascarija šta mislio o ovim online Fender kursevima, sa njihovog sajta: Fender Bass Courses.
 
1:1 uživo je paušal 100 dolara mesečno i onda 10 dolara po času u tom mesecu.
Online je 10 dolara mesečno ili 90 dolara godišnje.
 
Ona zna note i terminologiju, 5 godina nastave klavira 1:1, nije da prvi put vidi muzički instrument.
Bez registracije ne mogu ništa da vidim osim intro/reklame.

Neka ide kod učitelja, tamo ima interakciju i feedback, može sve da pita, može da ponovi jednu stvar sto puta ako hoće, instruktor može da joj pomogne sa hardware, naučiće je da radi sa ton blendama, pojačalom, držanje basa. Sve to doduše može da vidi i na internetu, ali uživo je priceless. 100 doca mesečno je džabe, kinta nije faktor ovde.

A ako preskoči lekciju zbog nečeg drugog? Jaka mooda, pa neka izostavi. Deca treba nekad i da ništa ne rade, drndaju mobil ili samo tako bleje ispred zgrade, šta fali?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...