Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

On 12/26/2019 at 3:31 PM, Yoyogi said:

Secam se 2003. Kada su mnogi izgubili posao, radeci po mikimaus firmama koje su krahirale sa dot.com burst.  Broj "konsultanata" je naglo  porastao.

Prodavaci "mooda za bubrege" na sve strane.

Ne sećaš se 2003. Niko nije krahirao 2003. Dot com bust je bio 2000, 9-11 bust je bio 2001. 2003 je bila kao i svaka druga godina.

On 12/26/2019 at 3:43 PM, Angelia said:

Nadam se da me nisi pogresno razumeo, mislila sam nema sta Yoyogi da se odusevljava sto radi od kuce, ja sam imala ljude u firmi koji su tako radili bas kao ti, pre vise od 10 godina, ako hoce u kancelariju, sednu u avion. 

Ma naravno da te nisam pogrešno razumeo, taj rad od kuće postoji u normalnom svetu više od 15 godina. Jojogi se tome smejao, a sad kad je američki progres zakucao i na njegova vrata, ne zna šta će od sreće.

Edited by ObiW
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ObiW said:

Ne sećaš se 2003. Niko nije krahirao 2003. Dot com bust je bio 2000, 9-11 bust je bio 2001. 2003 je bila kao i svaka druga godina.

Ma naravno da te nisam pogrešno razumeo, taj rad od kuće postoji u normalnom svetu više od 15 godina. Jojogi se tome smejao, a sad kad je američki progres zakucao i na njegova vrata, ne zna šta će od sreće.

 

Rad od kuce nije bio moguc ili jeftin 2003. To su mogli oni kojima se zada da nesto urade pa da se jave kad zavrse, za mesec, dva tri.

Ja nisam mogao bez prouzrokovanja znacajnih troskova da radim od kuce. Ono sto je danas svugde i cini ti se da sagovornik sedi do tebe a on 10 sati leta daleko tada je bilo krkljanje kao radio amateri.

 

I prestani da me stalkujes, kao da se javljas samo na moje postove.

Link to comment
Share on other sites

Bangkok. Svanuo je prvi od 9 neradnih dana. Od subote 28. decembra do nedelje 5.januara 2020. Sto drzavni praznici, sto vikendi sto poklon firme.

 

2019izlazak01.jpg

 

Ove kuce dole, to je "gated community", bile su po 200 hiljada US$, mislim da su po 220kvm. 

 

2019izlazak02.jpg

 

To kupuju profesionalci (lekari, piloti, inzenjeri..) i mora da je lepo i mirno ziveti u njima. Nema saobracaja, vidim decu da igraju lopte na ulici, imaju svoje bazene.

 

Tako je i moj kolega iz Bangkok ofisa uradio: u 28. godini se ozenio, u 30. godini (2004) podigao kredit i od onda je u ovakvoj slicnoj kuci.

 

2019izlazak03.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yoyogi said:

 

Rad od kuce nije bio moguc ili jeftin 2003. To su mogli oni kojima se zada da nesto urade pa da se jave kad zavrse, za mesec, dva tri.

Ja nisam mogao bez prouzrokovanja znacajnih troskova da radim od kuce. Ono sto je danas svugde i cini ti se da sagovornik sedi do tebe a on 10 sati leta daleko tada je bilo krkljanje kao radio amateri.

 

I prestani da me stalkujes, kao da se javljas samo na moje postove.

Iskreno nemam pojma o cemu pricas, ali ti mogu reci da to nije tacno. Imas pravo da nije bio internet ono sto je danas, ali se svejedno radilo samo drugacijom tehnologijom. Sve zavisi od industrije.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

...Imas pravo da nije bio internet ono sto je danas, ali se svejedno radilo samo drugacijom tehnologijom. Sve zavisi od industrije.

 

Dobro si se ogradila - zavisi od industrije.

Oni iz IT znaju sta je Cisco WebEx. I danas je siroko prihvacen kao kolaboracioni alat ali je kod nas obustavljen zbog komlikovanosti i kvaliteta koji su drugi alati za heavy-duty prevazisli. Sada, bez telefona, mozes da imas koliko hoces ljudi na concall, sa videom, sa vise ekrana (konteksta) odjednom a glas je kao da svi sede oko tebe. Sve sa laptopa. Funkcionalnost je slicna ali je kvalitet mnogo bolji.

Tek kada je to doslo (sa opstim unapredjenjem brzine Interneta) poceli su da daju mogucnost i onima koji su pre morali da budu u ofisu da rade bilo odakle.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Yoyogi said:

 

Tek kada je to doslo (sa opstim unapredjenjem brzine Interneta) poceli su da daju mogucnost i onima koji su pre morali da budu u ofisu da rade bilo odakle.

Pa upravo ovde je problem, sto ti iz svog iskustva ubedjujes sve ostale da je tako bilo svuda. Ali nije.

Ja sam recimo pre 10 godina morala da putujem vise, da bi posecivala sve udaljene ljude i sastala se s njima, danas ne moram jer je tehnologija bolja.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

Pa upravo ovde je problem, sto ti iz svog iskustva ubedjujes sve ostale da je tako bilo svuda. Ali nije.

Ja sam recimo pre 10 godina morala da putujem vise, da bi posecivala sve udaljene ljude i sastala se s njima, danas ne moram jer je tehnologija bolja.

 

Pa tako je bilo u mojoj industriji. Bas do pre 4 godine nije moglo. Danas i direktori i VP rade od kuce, to je pre bilo nezamislivo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Yoyogi said:

 

Pa tako je bilo u mojoj industriji. Bas do pre 4 godine nije moglo. Danas i direktori i VP rade od kuce, to je pre bilo nezamislivo.

Pa vidis kod mene je bilo tako vise od 10 godina. Mislim ne znam da li znas da je u US popularno da firme imaju cak i "povremene" kancelarije. 

Iznajme kancelarije, ima zgrade za to gde iznajmljujes po danu, samo za sastanke a u stvari svi rade od kuce.

Link to comment
Share on other sites

Aha, deb'o, ali ide na dole. [emoji14]
a4194fa369c68cf911c273ef2349ebb2.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk


[emoji16][emoji16]
Stop foolin' yourself, od alpskog skjanja niko nje smršao... Na cross country kume, pa da vidiš kako idu kila dole. I naravno, kad ožedniš, ne možeš da popiješ 5 piva, džabe si krečio..[emoji16][emoji23]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

^

Jasno je to meni, nego samo neke sportove od kojih ne mrsas. Jos mi i klinac otisao u car-racing, ima samo da se osusim. S'oprostenjem sam n@$&*0. :)

Ovo, da priznam 3 dan nisam mogao da hodam. 

U svakom slucaju sam resio da idem u ponedeljak ponovo, samo malo da povratim noge u pokret.

:)

Sto ti je pola veka u straznjci.

 

80192486_1482260821932081_85061602412792

Edited by mrd
dodao sliku
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgovor je tačan...A glede recepta, ove manje isfiletiram i najčešće spremam po sistemu fish & chips t.j fileti/komadi koji su bez kostiju se umoče u beer & batter i isprže na ulju...imam i drugih varijanti kako spremam štuku, ali o tome neki drugi put na kulinarstvu

Link to comment
Share on other sites

A propo moje priče o Bgd aerodromu od pre par meseci, juče pratim majku, bila u poseti, pa je odveli na aerodrom u Dortmundu, 7h izjutra, let u 9h, kad ono....

U roku od 45 minuta poleće 12 ili 13 letova, a ko se ikad našao na tom aerodromčiću može da pretpostavi kako to izgleda. Hiljadu ljudi čeka na dva ulaza za sigurnosnu kontrolu, red se proteže još ca. 200m izvan one "zmije", naravno, red u pokušaju, a u stvarnosti ogroman haos i nered. Još kad se uzme u obzir da je 90% putnika ka istočno-evropskim destinacijama, putnika kojima red i disciplina nisu baš "upisani u genima" [emoji23] ... Plač majke božije. Čekali smo skoro cela dva sata, na kraju je stigla, ali imam utisak da mnogi nisu...

A manji deo Nemaca u redu ne može da dođe sebi od nereda, gunđaju što sebi i bradu, što u neverici naglas kad se neki brat napravi pametan, pa upadne u red za strane ili ga skroz preskoči.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

A propo moje priče o Bgd aerodromu od pre par meseci, juče pratim majku, bila u poseti, pa je odveli na aerodrom u Dortmundu, 7h izjutra, let u 9h, kad ono....

U roku od 45 minuta poleće 12 ili 13 letova, a ko se ikad našao na tom aerodromčiću može da pretpostavi kako to izgleda. Hiljadu ljudi čeka na dva ulaza za sigurnosnu kontrolu, red se proteže još ca. 200m izvan one "zmije", naravno, red u pokušaju, a u stvarnosti ogroman haos i nered. Još kad se uzme u obzir da je 90% putnika ka istočno-evropskim destinacijama, putnika kojima red i disciplina nisu baš "upisani u genima" emoji23.png ... Plač majke božije. Čekali smo skoro cela dva sata, na kraju je stigla, ali imam utisak da mnogi nisu...

A manji deo Nemaca u redu ne može da dođe sebi od nereda, gunđaju što sebi i bradu, što u neverici naglas kad se neki brat napravi pametan, pa upadne u red za strane ili ga skroz preskoči.

Sledeci put trazi kolica, nema cekanja, ima zaduzenu pratnju i dovode je do ulaza u avion. Nemoj da se maltretirate.

Edited by mrd
s u te
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ibiza1 said:

ako to nisi iskusio bolje nemoj da savetujes da ne bude posle:" sikter bre, nismo mi mutavi"

Nasim starcima to super radi. Cak i kad presedaju ih ubrzano prevoze. To radimo vec 15 god i nikada nismo imali lose iskustvo. Oni su zadovoljni i u EU i u US. 

Kako su uveli ove debilne kontrole na aerodromima, svaki put idu preko reda.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ibiza1 said:

well, mi nismo probali sa matorcima

 

Decu nikada ne bih dao nekom da ih vodi. Tu sam takav spartanaca, da nema pregovora. Obicno smo imali nekog ko dolazi po njih, ili bi ih mi vodili. 

Ovo preporucujem samo za starce. Cuj za 10 godina cu i ja to moci da koristim. 

 

pff.

Link to comment
Share on other sites

Bar dva puta mesecno se desi da nam roditelji povere decu, sleep over. Isto i Japan i Thai.

Thai drugarica moje cerke, kod nas dve nedelje

 

2019irenedive01.jpg

 

Znaju, kod nas nema plandovanja, video igara, gledanja TV, uvek neka aktivnost a sve bezbedno.

 

A glas se proneo, kako dobro kuvamo.

Link to comment
Share on other sites

Nastavlja se trud oko kupovine bas gitare. U shopping mall blizu naše kuće (Japan)  prodavinica muzičkih instrumenata. Šef radnje nas se seća, on nam je prodao "Yamaha" piano.

 

Bas gitare (sve cene ovde su cene kao u dinarima)

 

2020fendermex01.jpg

 

Fender Jazz bass. Jasno kaže koje su pravljene u Meksiku, koje u Japanu

 

2020fendermex02.jpg

 

Ibanez, Made in Indonesia, duplo jeftiniji od "Made in Japan"

 

2020ibanez01.jpg

 

Pazi ovu Yamaha, Made in Japan, duplo skuplja od Fendera

 

2020yamaha01.jpg

 

I duplo jeftinija varijanta  Made in Indonesia (oni su izgleda razvili tu industruju, do ovih upita nisam ni znao da Indonesia zna šta je bas gitara a tamo ih svi prave)

 

2020yamaha02.jpg

 

Stavili smo oko na Fender Jazz Bass "Made in Japan", teška 3.8kg. Vlasnik radnje je stavio gitaru da pozira za ovaj foto

 

2020fenderjapan01.jpg

 

Pojacalo, za kućno vežbanje (set sa slušalicama), sve je 10% popust na pokazanu cenu ovog meseca

 

2020fenderjapan02.jpg

 

Prodavac (i sam muzičar) reče, Fender bas gitare su po kvalitetu

 

1. USA

2. Japan

3. Mexico

 

Onda dolaze  Fender "Squier" low cost gde se ne pita gde su proizvedene.

 

Reče, ako nešto crkne ili se polomi, čak i da si kupio original Fender iz Amerike iz 1969. to nema ko da popravi niti ima delova.

 

Link to comment
Share on other sites

Pala je odluka. Fender Jazz Bass made in Japan. Kupili smo je danas. Gotovo 90% rock muzike je bilo sa njime. Profesionalna bas gitara.

 

2020playfender01.jpg

 

Evo je u "dečjoj sobi"

 

2020playfender02.jpg

 

2020playfender03.jpg

 

Dobila je i majice sa logom Fender. Kaže, neće da ih nosi, momci bi popadali u nesvest, kao da je devojka operater buldožera (jer je bas gitara, devojke su retko u tome).

 

2020playfender06.jpg

 

Dok ovo pišem, čujem sa gornjeg sprata brundanje basa.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...