Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

13. Nobelovac iz Nagoye (od 27. u Japanu). Čovek koji je, između ostalog, izmislio lithium-ion baterije koje su sada u svim prenosnim uređajima i telefonima. Premijer Šinzo Abe ga je zvao i čestitao mu, "Vi ste promenili način na koji ljudi žive".

 

Nobel laureate Yoshino craves more research discoveries

Today  06:42 am JST  1 Comment
 
 

TOKYO

Japanese chemist Akira Yoshino, who won this year's Nobel Prize in chemistry with two other researchers, said Wednesday there are still many unanswered questions in his research on lithium-ion batteries and he is thrilled to continue his work.

Yoshino, 71, honorary fellow at Japanese chemical company Asahi Kasei Corp and a professor at Meijo University in Nagoya, studied petrochemistry at Kyoto University and finished his graduate program there in 1972.

He then joined Asahi Kasei where he became involved in the development of rechargeable batteries, which at the time were bulky and expensive, for portable electronic devices.

Credited with the creation of commercially viable lithium-ion batteries, Yoshino said in an interview with the Royal Swedish Academy of Sciences that his "curiosity" has been the main motivation for his research.

Edited by Yoyogi
spelling
Link to comment
Share on other sites

Čuvam ovu šolju za čaj karikaturiste Gary Larson (Far Side). Kaže svašta.

 

2019larseneskimos01.jpg

 

Ništa se na ovoj planeti ne pomera sa mesta dok neko nekome nešto ne proda. Ja, kao Technical Exec, razumem da samo Salesmen bring the fish home. Pa onda mi ulećemo u biznis.
Zato se Sales and Tech Support toliko volimo. Oni prodaju a mi proizvode svetske klase podržavamo da rade kao što kupci očekuju.

 

Dobra šansa da ste ovaj post videli preko naše opreme.

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Squabbit said:

@Yoyogi kakvo je stanje? lije k'o iz kabla? ja reko' ovde vec izvestaj..

 

Kako da nije bilo? Ja sam mislio da sam napisao. Mora da sam bio na drugom sajtu.

 

Fala na pitanje. 

 

Jeftino sam prošao, bilo je manje kiše nego po običnom ne-tajfunskom kišnom danu. Čuću od kolega kako je Tokyo prošao. Na njega se obrušilo.

 

20:30 juče

 

2019typhoon19.jpg

 

Danas vedro k'o oko, "Kao uvjek posle kišne noći". Idem na kokia do tokia.

 

2019typhoon1902.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, blond said:

 

Ne bih kliknuo na link da nije od ABC (Australian Broadcast Corporation), državna TV koja nema reklame i internacionalno je slavljena je kao najbolja (državna) TV na planeti.

 

Najveći problem koji ja vidim su cene nekretnina. Ako je to anketa uhvatila kao "Household debt" meni se čini da je to malo. Kao da su namerno izostavili cene nekretnina. Da su ih pitali, kako bi na to odgovorili oni koji tek treba da se otisnu u život i jednog dana kupe svoj dom? Ogromne cene, pa mladi bračni par stručnjaka se dovija kako da se uopšte dovuče do depozita za kupovinu stana/kuće a i to ko zna gde je i koliko daleko i šta ima oko te nekretnine za komforan život.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ne bih kliknuo na link da nije od ABC (Australian Broadcast Corporation), državna TV koja nema reklame i internacionalno je slavljena je kao najbolja (državna) TV na planeti.

 

Najveći problem koji ja vidim su cene nekretnina. Ako je to anketa uhvatila kao "Household debt" meni se čini da je to malo. Kao da su namerno izostavili cene nekretnina. Da su ih pitali, kako bi na to odgovorili oni koji tek treba da se otisnu u život i jednog dana kupe svoj dom? Ogromne cene, pa mladi bračni par stručnjaka se dovija kako da se uopšte dovuče do depozita za kupovinu stana/kuće a i to ko zna gde je i koliko daleko i šta ima oko te nekretnine za komforan život.

U Geraldton su pale cene! Oko 200k medium house price! 

Btw bezi iz Japana - bice potopljen kad krene armagedon kao posledica climate change! 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Darth Bane said:

U Geraldton su pale cene! Oko 200k medium house price! 

Btw bezi iz Japana - bice potopljen kad krene armagedon kao posledica climate change! 

 

Ja nisam otišao u Australiju sa planom da budem tamo siromašan i da živim u shitholes. Moj stan u Sidneju, (dvosoban, sa 2 parking mesta u garaži)  ima pogled na zaliv i na Opera house, pogled sa mog balkona

 

2019sydneyview01.jpg

 

Gosn' Bane, pa Vi bi ste stvarno usrećili neku domaćicu.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Yoyogi said:

 

Ja nisam otišao u Australiju sa planom da budem tamo siromašan i da živim u shitholes. Moj stan u Sidneju, (dvosoban, sa 2 parking mesta u garaži)  ima pogled na zaliv i na Opera house, pogled sa mog balkona

 

2019sydneyview01.jpg

 

Gosn' Bane, pa Vi bi ste stvarno usrećili neku domaćicu.

Ovo je Potts Point - kako mi se cini? 

Link to comment
Share on other sites

No1. Crime Story u današnjim novinama. E, kada nije bilo drugog kriminala pa ovo došlo na vrh, to je ta bezbednost koja je legendarna.

 

Crime

Apples stolen from orchards in Aomori

Today  06:00 am JST  13 Comments
 
 

AOMORI

An estimated 250 apples ready to be picked have been stolen from an orchard in Itayanagi town, Aomori Prefecture. Police said the apples were stolen sometime before 3 p.m. on Thursday, local media reported Friday.

The 60-year-old orchard owner said the stolen apples were of the brand, “Gunma Meigetsu.” He said all the apples were still on their trees when he last checked the orchard at around 3 p.m. on Wednesday.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

No1. Crime Story u današnjim novinama. E, kada nije bilo drugog kriminala pa ovo došlo na vrh, to je ta bezbednost koja je legendarna.
 
Crime

Apples stolen from orchards in Aomori

Today  06:00 am JST  13 Comments     AOMORI
An estimated 250 apples ready to be picked have been stolen from an orchard in Itayanagi town, Aomori Prefecture. Police said the apples were stolen sometime before 3 p.m. on Thursday, local media reported Friday.
The 60-year-old orchard owner said the stolen apples were of the brand, “Gunma Meigetsu.” He said all the apples were still on their trees when he last checked the orchard at around 3 p.m. on Wednesday.
Sirotinja, krade jabuke?

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
Umesto da u vesti o kriminalu dođu kako dolikuje, puška iz Walmarta  i pobijenih 20-30 školskih drugova i drugarica?
[emoji38]
Ne umeju ni kriminalom da se bave. [emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

emoji38.png
Ne umeju ni kriminalom da se bave. emoji14.png

 

Ma ovo mi ne da mira. Krađa.

 

Ko god da je obrao jabuke, on ih je brao, nije ukrao spremne gajbice. Da negde ode da ih proda (ako su baš tako markirane) to bi bilo 750 dolara za njih 250.

Vest, ako je došla u novine na engleskom, sigurno je bila i na TV i po japanskoj štampi. Da neko donese jabuke nekome da ih proda, smesta bi prijavili lice koje nije poznato kao uzgajivač jabuka.

Taj broj jabuka je kao što se vidi na slici iz supermarketa. To bi stalo u dva džaka koje odrasla osoba može da ponese na kratkom rastojanju

 

2019ukradenejabuke01.jpg

 

"Markirane" jabuke, su ono što ima i grožđe, sa neke lokacije. Tu farmer u cvatu poseče pola cvetova i da sokovi i sve ostalo ide u preostale plodove.

Kao ovo, jedna jabuka 300 dinara

 

2019ukradenejabuke02.jpg

 

Mislim, da je ovo uradila omladina, gde su na socijalnoj igri izvukli "šta će da radi ova fota". Prank.

 

Edited by Yoyogi
typo
Link to comment
Share on other sites

Shirakawa-go, selo na listi UNESCO World Heritage, Japan, Gifu Prefecture.

 

Juče im bila kiša ceo dan kiša (stalno držim njihov webcam na ekranu, bio sam tamo bar 30 puta) a danas testiranje sprinklera za slučaj požara (slika iz novina)

 

2019shirakawafiredrill01.jpg

 

Komentari na sajtu "Japan Today" (odakle je preuzeta slika) su biili budalasti. 

 

"Što zalivaju bašte, što ne na kuće?" ne shvatajući da se radi o protivpožarnom testu, svake godine pred zimu.

 

Drugi reče "Te kuće traju 30 godina, ne više", ne shvatajući da su te kuće po 200-250 godina stare a što se menja na 30 godina je krov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle mog komentara, u novinama, utrča ovaj:
 
 
picture?height=100&width=100&type=square

YoyogiToday  09:19 pm JST

It is sprinklers testing, once a year. Shirakawa had full bucket of rain yesterday, no need to wet the roofs.

The houses are 200+ years old, they last far longer than 30 years. What is 30 years is roof replacement.

0+0 / -0 )
 
c4ed05d78167de5f339a79477165d7da?d=identicon&r=pg&s=100

garypenToday  09:49 pm JST

California could use a system like that!

Link to comment
Share on other sites

Oh boy 😞

 

 

THEHAGUE (Reuters) – Lawyers for 23 women who joined Islamic State from the Netherlands asked a judge on Friday to order the Netherlands to repatriate them and their 56 young children from camps in Syria.

The women and children were living in “deplorable conditions” in the al-Hol camp in Northern Syria, lawyer Andre Seebregts said in court."

 

https://www.euronews.com/2019/11/01/islamic-state-wives-start-repatriation-case-in-netherlands

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

Oh boy 😞

 

 

THEHAGUE (Reuters) – Lawyers for 23 women who joined Islamic State from the Netherlands asked a judge on Friday to order the Netherlands to repatriate them and their 56 young children from camps in Syria.

The women and children were living in “deplorable conditions” in the al-Hol camp in Northern Syria, lawyer Andre Seebregts said in court."

 

https://www.euronews.com/2019/11/01/islamic-state-wives-start-repatriation-case-in-netherlands

 

Prokleti imperijalisti Holandjani, dovlace zene i decu protiv njihove volje u sivu, kisnu, bezdusnu Holandiju, a toliko su zelele da sa decom i muzevima uzivaju u svojoj drzavi, na suncu i slobodi.

 

Haški zlotvori. 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...