Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Sin dobio poziv. Slijedece sedmice se ukrcava kao kadet na Trade Navigator u luci Rouen, Francuska. To ce biti njegova kuca iducih 5 mjeseci, a crew familija.

Koliko god sam ponosan sto mu skola ide dobro i sto zeli da radi ono sto voli jos od malena, meni je ipak cudan i tezak taj osjecaj da cu ga opet vidjeti tek u januaru 2020. 

 

Trade-Navigator-1.jpg

 

trade-navigator-9631371-1540951-Large.jp

Edited by Doorn
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Doorn said:

Sin dobio poziv. Slijedece sedmice se ukrcava kao kadet na Trade Navigator u luci Rouen, Francuska. To ce biti njegova kuca iducih 5 mjeseci, a crew familija.

Koliko god sam ponosan sto mu skola ide dobro i sto zeli da radi ono sto voli jos od malena, meni je ipak cudan i tezak taj osjecaj da cu ga opet vidjeti u januaru 2020. 

 

 

 

..

Samo hrabro, jednom moraju da odrastu. :) Ovog mog matorog smo poslali na mesec dana u Pariz da uci francuski, prvih par dana se javljao, sad ne moze covek da ga ulovi. :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evo imam ja jednu kracu 😄

 

https://www.flickr.com/photos/183513535@N08/48538747071/in/dateposted-public/

 

Kada se vec hvalite florom i faunom, dve slike iz mog seoceta (nazalost, Bambi je slikan prednjom kamerom, amaterska greska jbg 😄 )

 

https://www.flickr.com/photos/183513535@N08/48538831867/in/dateposted-public/

 

https://www.flickr.com/photos/183513535@N08/48538828402/in/dateposted-public/

 

Jbg, ne znam da upload-ujem fotografije  🤣

Edited by John Dies at the End
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2019 at 8:40 AM, Amigo said:

Ispred kuce u kojoj je zivio Frederik Banting, covek koji je otkrio inzulin.

 

Ohe6XQV.jpg

 

9D1g6RZ.jpg

 

wkZiDWa.jpg

 

1QMAEdB.jpg

 

 

 

Interesantno, kad sam ignorant pa se nisam interesovao ranije, a prosao sam bar 10-tak puta na jedno 500 m od te kuce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/10/2019 at 9:28 PM, vilhelmina said:

Sve Ikee u svetu bi trebalo da imaju potpuno istu restoransku ponudu. I pristupacne cene, za lokalne prilike. Ove gore slike si mogao da snimis i u sred Stockholma, izgleda identicno. Osim sto ovde nema alkohola, dakle nista pivo ili vino.

 

Na ovim slikama sedim 2 meseca a rekao sam da ću da odgovorim.

 

IKEA u Mega Mall Bang Na u Bangkoku, restoran. Mislio sam da ga i nema. Ima ga

 

2019bkkikea01.jpg

 

Velik je kao 5% IKEA restorana kod mene u Japanu

 

2019bkkikea02.jpg

 

Nema redova od pola sata ni čekanja

 

2019bkkikea03.jpg

 

Jela su ista i cene iste kao u Japanu samo što nema alkohola.

 

2019bkkikea04.jpg

 

Uglavnom jedu ove salate

 

2019bkkikea05.jpg

 

Tajcima je ta hrana skupa i neprivlačna, uz to postoji "Food republic" sa 100 Thai štandova odmah u istom kompleksu.

Pa se kaže kako je Japan ostrvo, dugo odsečeno od sveta a tamo jagma na IKEA baš zbog evropske hrane, reklamama na TV su privukli bar 70% kupaca koji su zbog toga i došli pa nešto što im treba (a i što im što im ne treba) i kupili.

Tajce hrana mnogo ne zanima a radnja ima kupaca. Sve parovi kasne 20-te i srednje 30-te godine, po pojavi i odevanju bih rekao profesionalci u poslu (fakultet) koji se useljavaju u svoje stanove kojima treba nameštaj tipa IKEA.

Edited by Yoyogi
Bangkok umesto Bagkok. Spelling.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Amigo said:

Jutros krenem na posao, kad cujem nesto tok, tok, tok, tok, prijatan zvuk udarca u drvo, kao tapkanje prstima po stolu, samo malo visi tonovi. Stanem ispod drveta i vidim Peru Detlica 🐦Ne mari on sto ga ja snimam.

 

uPqaKzU.jpg

 

Eto šta se desi kada čovek nema drugih problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...