Jump to content

Najvažnija sporedna stvar na svetu - Forum


Lobotomija

Recommended Posts

41 minutes ago, Džudi said:

....

Ovde bih možda mogla da promenim..ali ako stavim nešto intimno, a ovaj se forum pročuje i postane IN i dobijemo punoooooo članova...taj NEKO će odmah znati ko je iza nika..

.....

Pa sta ako zna?

Nemam "alter ego", i u RL sam isto kao na forumu.

Naravno, ljudski i normalno je da vise volim da se nekome dopadnem nego da me odbaci. Ali necu da se nekome dopadne moja izmisljotina i da moram da glumim. Ovako odmah znam na cemu sam, a zna i taj neko. Posteno.

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na B92 forumu sam bio u periodu od 2006. do negdje 2010. Pri tom mislim na to da sam svojim postovima doprinosio diskusijama na raznim temama. Posle mi to više nije bilo interesantno, pa sam samo s vremena na vrijeme čitao neke teme, ali se više nisam aktivno uključivao u diskusije.

Forum može biti dobra stvar gdje se može pročitati koja pametna, jer ima darovitih kolega koji znaju da pišu, dobiti neka korisna informacija o nečemu što te interesuje, iako je ovaj tip foruma više tipa da se ćaska o manje-više neobaveznim temama, pošto nije specijalizovan za neku oblast. Mi forumaši najviše doprinosimo kvaliteti foruma, tako da uvažavamo jedni druge, ne vrijeđamo druge. I treba poštovati da drugi ne misle isto kao i mi. Dok je to tako, ja nemam problema sa forumom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekada sam shvatao forum odnosno pre svega diskusiju na njemu kao nešto jako važno za formiranje mojih stavova.

Izuzetno sam cenio mišljenje nekih ljudi kojima je forum bio poligon gde su na jedan ubedljiv način ostavljali neistomišljenike bez komentara.

Ono što je generalno problem svih foruma na kojima sam učestvovao jeste sujeta moderacije, ali i običnih učesnika koji dožive neko loše iskustvo a onda to prenesu i na druge koji u početku možda nisu ni imali nameru da se uključuju u čopor.

Mislim da sam kroz forum naučio jednu jako važnu lekciju o ljudima i grupama a to je da se čovek pre ili kasnije promeni na loše i to:

- ili kada ima neku moć (kada je reč o forumu da briše, banuje, preti i sl.)

- ili kada je deo grupe koja "hantinguje" onog ili one koji nisu na ideološkoj ili prosto drugarskoj / intuitivnoj liniji s moderacijom. 

 

S tim u vezi već vidim neke pukotine i na ovom forumu i to da se ili iz nekog " ujediniteljskog početka " i dalje toleriše provokativni ton nekih učesnika sa prethodnog foruma ili su razlozi ideološke prirode što kasnije može predstavljati problem.

 

Moram reći i to da sam u životu okončavao neke zavisnosti (pušenje i "snusovanje", recimo) sasvim spontano. Prosto mi je organizam rekao "dosta" i ja sam ih ostavljao. Tako je i sa prošlim forumom. Niko mi od glavonja nije morao zapretiti trajnim sklanjanjem. Ja sam prosto znao da tamo nije bilo više mesta za mene a i sam organizam je davao signale da je to loše po moje zdravlje.

 

Bilo kako bilo, mislim da je prava mera boravka na nekom forumu ta da čovek na njega navrati ne kada želi da podeli neko ushićenje s drugima ili pak kada bi da izbaci negativnu energiju iz sebe (za to postoje i drugi, mnogo efikasniji načini ; forum čak može da pogorša stanje) nego u trenucima inspiracije, kada se u čoveku otvore vrata ka nekom novom svetu ideja, što se opet ne dešava tako često.

 

    

Edited by melankolic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, melankolic said:

... ili su razlozi ideološke prirode što kasnije može predstavljati problem.

 

Kakav bi paradoks bio da ovde, gde smo svi bogzna kakvi Europejci i civilizovan svet, vlada tačno ono čega se sablažnjavamo kad otvorimo prozor ili uključimo TV?

Link to comment
Share on other sites

 
Kakav bi paradoks bio da ovde, gde smo svi bogzna kakvi Europejci i civilizovan svet, vlada tačno ono čega se sablažnjavamo kad otvorimo prozor ili uključimo TV?


Ja sam odavno prestao da se sablažnjavam zbog bilo čega. Međutim, ako sam izabrao da ne pratim populističke medije i ako ovaj forum ne želi da bude portal za desne populiste, onda i vredi provoditi vreme na njemu. Međutim, ako se nekome iz ideoloških razloga dozvoljava da vodi svoju ekstremno desnu kampanju samo zato jer možda deo moderacije ne podnosi levičare onda to može biti problem. Ne konkretno meni nego će deo foruma slliznuti u ono što smo imali na pokojnom.
Vidim da se taktika tih ekstremista modifikovala ali to je taj prepoznatljiv rukopis.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je fer da svako ima pravo da zastupa stavove koji se uklapaju u forumske svetonazore. To pravo neće nikom biti uskraćivano, bez obzira da li je neko deo moderacije ili ne. Par example, moja orijentacija je blago anarholiberalna, što se razlikuje od nabrojanih. 

 

Samo pišite i nema nikakvih problema.

Edited by Barracuda
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, melankolic said:

Međutim, ako se nekome iz ideoloških razloga dozvoljava da vodi svoju ekstremno desnu kampanju samo zato jer možda deo moderacije ne podnosi levičare onda to može biti problem. Ne konkretno meni nego će deo foruma slliznuti u ono što smo imali na pokojnom.

 

Ja ne mogu da komentarišem pokojni forum jer tamo nisam provodila mnogo vremena.

 

Zbog obaveza ovih dana gotovo da nisam ulazila na net. Nisam čitala teme na "Politici" ovih dana.

 

Što se različitosti ideoloških stavova tiče, mislim da treba da postoje različitosti. Bilo bi dosadno i čudno kada bismo ovde svi bili desničari ili svi levičari.

 

Naravno, diskusija treba da se odvija uz dužno poštovanje i toleranciju. Bez ličnih prozivki zbog drugačijeg mišljenja i sve će biti ok. I to važi za forum u celini, ne samo za pdf "Politika". :) 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2019 at 10:19 PM, Džudi said:

 

Ja ne mogu da komentarišem pokojni forum jer tamo nisam provodila mnogo vremena.

 

Zbog obaveza ovih dana gotovo da nisam ulazila na net. Nisam čitala teme na "Politici" ovih dana.

 

Što se različitosti ideoloških stavova tiče, mislim da treba da postoje različitosti. Bilo bi dosadno i čudno kada bismo ovde svi bili desničari ili svi levičari.

 

Naravno, diskusija treba da se odvija uz dužno poštovanje i toleranciju. Bez ličnih prozivki zbog drugačijeg mišljenja i sve će biti ok. I to važi za forum u celini, ne samo za pdf "Politika". 🙂 

 

Ja ne znam, ljudi, u kom svetu vi živite?!? 

Mislim, i ja sam pogrešio kada sam govorio o ideološkim razlikama. Ideologije su umrle. Postoji samo populizam s jedne i oni koji se bore da zadrže kakav- takav sistem vrednosti zasnovan na humanosti i jednakosti s druge strane. To, konzervativci i liberali, soc- demovi, komunisti, socijalisti i demohrišćani. Sve su njihove vlade bile manje- više koruptivne i sklone padu.

Došao je i taj dan da su u FR na EU izborima pobedili fašisti (FN). Sada će opet populisti da se pozivaju na slobodu izbora, da ne postoje takvi jer su samo jedni i jedini italijanski, kriviće se levica i liberali što su svojom politikom doveli do dolaska profašista na vlast a u suštini se ne vidi ono što je najopasnije- ako humanizuješ Zlo ono će ti kasnije doći glave.

Desni populisti iako preziru demokratiju znaju da jedino demokratijom odnosno tzv. slobodom govora mogu doći na vlast i ubijati je (demokratiju) deo po deo. Kao što je to uostalom zadesilo i blaženopočivši fb92 na mikroplanu. 

Edited by melankolic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

On 5/7/2019 at 5:44 PM, ... said:

 

Na b92 sam menjao nikove.

Dragi forumski kolega,

primetio sam da si promenio i nick i avatar. Nadam se da to nema veze sa mojim postom na temi, uopsteno.

Ako ipak ima, nabacio bih par opaski.

 

Oboje je znak kako  se osecas.  Nije to laz ili neiskrenost, ali nije ni gvozdena kugla oko noge. Moze se promeniti, pa sta?

Uostalom, postoje tipovi koji koji se vencavaju i zaklinju (i potpisuju!) na vecitu vernost - pa se predomisle i urade isto vise puta.

 

Meni najdrazi pesnik je Juan Ramon Jimenez. Najveci rock'n'roller mi je Jim Morrison. Imam i neke druge idole, u razlicitim aspektima zivota.

Pa sta?
 

Aspiracija mi je da budem najbolji covek koji mogu. Mogao sam da stavim nick "Einstein" ili avatar sa slikom Jima Clarka - i, sta bih postigao? Ipak sam covek ogranicene inteligencije, talenta i mogucnosti, nece to nick i avatar promeniti.

 

Ako hoces (u stvar, nije bitno), ajd' nabaci nesto licnije/drugacije.

 

pozz, z

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je isto onaj stari forum, b92, sluzio kao neki bastion slobode u ono vreme, kasnije se to sve promenulo. Prevladalo je jednoumlje, mislim da se tako nesto desava i ovde. Pratim teme ovde, od politickih do sportskih i onih razonodnih, ali sve manje imam zelju da pisem zbog jednoumlja na vecini tema. Optuzen sam da trolujem, a trolovanja nikad vise od drugih clanova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2019 at 1:59 AM, zoran59 said:

 

Dragi forumski kolega,

primetio sam da si promenio i nick i avatar. Nadam se da to nema veze sa mojim postom na temi, uopsteno.

Ako ipak ima, nabacio bih par opaski.

 

Oboje je znak kako  se osecas.  Nije to laz ili neiskrenost, ali nije ni gvozdena kugla oko noge. Moze se promeniti, pa sta?

Uostalom, postoje tipovi koji koji se vencavaju i zaklinju (i potpisuju!) na vecitu vernost - pa se predomisle i urade isto vise puta.

 

Meni najdrazi pesnik je Juan Ramon Jimenez. Najveci rock'n'roller mi je Jim Morrison. Imam i neke druge idole, u razlicitim aspektima zivota.

Pa sta?
 

Aspiracija mi je da budem najbolji covek koji mogu. Mogao sam da stavim nick "Einstein" ili avatar sa slikom Jima Clarka - i, sta bih postigao? Ipak sam covek ogranicene inteligencije, talenta i mogucnosti, nece to nick i avatar promeniti.

 

Ako hoces (u stvar, nije bitno), ajd' nabaci nesto licnije/drugacije.

 

pozz, z

 

 

Nema veze sa tvojim postom. Nekad menjam nikove prema raspolozenju, a posto mi se cini da sam u poslednje vreme u rad u toku raspolozenju, tako je doslo do ovoga. Nemam pojma.

Mada sam ovih dana i sam sebi dokurcio, pa bih ga najranije promenio u "debil". I tako, srecom se menja na 6 meseci, tako da kontam da cu ga vratiti na staro verovatno kad to istekne.

Ne bih nikada uzeo samo puno ime neke osobe kao nick, mozda neki nadimak, ime, iskombinovati sa necim drugim i to bi bilo to. Ovako je sasvim ok. 3 tacke ne govore nista. Vidis 3 tacke i ne zakljucis nista o osobi koja pise. Ne znas da li je pametan, ne znas da li glup. Jedna tacka je previse samouverena, dve su greska, tri je taman. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ajd', ovo sa tackama je stvarno originalno.

 

Nemoj da menjas nick u "debil". To jeste skromno, ali nepotrebno. Verujem i da si ti najbolji covek koliko znas i umes, nije to debilno, pa cak i ako su tvoji uspesi manji/nizi nego sto si nameravao/hteo.

Ja sam bio losiji student nego sam nameravao, a bolji nego oni koji nisu ni upisali fakultet. Ne treba se meriti sa idolima. Oni mogu biti inspiracija ili aspiracija, no nema nista lose u neuspehu. Sranje je samo ako ni ne probas.

 

Ovako forumski, nekakvo razocaranje ako mi neko na post odgovori da sam glup  se ne moze meriti sa zadovoljstvom ako mi napise da sam rekao/napisao dobro. A oboje se dogadja.

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...