Jump to content

Najvažnija sporedna stvar na svetu - Forum


Lobotomija

Recommended Posts

Da bih se mogao posvetiti u potpunosti akciji preseljenja fb92, morao sam odložiti sve poslove, a neke čak i otkazati. Njima sam se posvetio u poslednja tri dana, ali sam mislima bio sve vreme ovde. Situacija je bila specifična; ne umire svaki dan jedno kultno mesto, na kome sam našao ne samo forumaše za diskusiju i istomišljenike, već i putokaz u formiranju većine svojih stavova. 

 

Koliko vremena odvajamo za forum? Koliko je značajan u našim životima? Da li je forum, kao vid komunikacije, forma u izumiranju? 

 

Sigurno se može postaviti još dosta pitanja i dati još više odgovora. Na pravom ste mestu.

Edited by Barakuda Brnabić
typo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Odlicna tema, a ja mogu samo da pisem o svojim opservacijama, nikakve statistike ili strucne analize nemam.

 

Kao ljudi, drustvena smo bica. Dakle, bitna nam je nekakva interakcija, a stvar je tehnologije kako se ta interakcija realizuje. To se menja sa vremenom, i verovatno sve brze.

Kao studenta, baka me redovno kritikovala. Kao, zasto ja bas moram da izlazim svako vece u klub ili kafanu i tracim pare, kad se ona sasvim lepo druzila sa ljudima caskajuci preko ograde. Tako i ja ne razumem zasto moja cerka visi na tim nekim "social media" ili kako se to vec zove, ti fejsbuci i svastagrami, umesto da se lepo opija sa drustvom u kafani. :classic_biggrin:  Samo sam dovoljno naucio iz losih primera prethodne generacije pa ne prigovaram i ne solim joj pamet nego sam prihvatio da su vremena drugacija.

 

Forum kao sredstvo komunikacije je zgodna stvar. Samo nisam siguran, tj. nisam jos formirao misljenje, je li anonimnost koja je ovako moguca dobra ili losa stvar.

S jedne strane, dobro je sto covek moze da se izlaje i ne plasi se posledica. Ali lose je sto onda mnogi posandrcaju i i laju onako kako inace ne bi. Licno, nisam nikada na forumu napisao nista sto ne bih rekao i licem u lice, ali nismo svi isti.

Nekada je bilo uobicajeno reci da ono sto covek misli kad je trezan, glasno kaze kad se napije. A danas nije potrebno da se napije, dovoljno je da se registruje na neki forum. :classic_laugh:

 

 

Edited by zoran59
slovca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barakuda Brnabić said:

Koliko vremena odvajamo za forum? Koliko je značajan u našim životima?

 

 

 

evo moj slucaj

 odvojim vreme ako je moguce, ponekad nije...normalno srecnija sam ako imam vremena za f.

 

sto se tice f92 mislila sam da ce uvek biti tu i cekati me godinama da dodjem odem dodjem i tako....

nisam razmisljala koliko je znacajan sve dok nije ugasen

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene je stari forum toliko smorio u zadnje vrijeme da sam skoro uspio da 'se skinem'. Sve rjedje sam navracao, obicno sasvim slucajno otvorim board ali najcesce ne procitam ni jedan jedini post. Znao sam otici na Politiku, vidim jedne-te-iste nikove u zadnjih nekoliko postova i samo odem na "Mark forum as read" kliknem to i ugasim brauzer. Dok nisam naletio na The Obavestenje. Onda je nastala guzva koja se morala ispratiti i iz koje se izrodilo i ovo cudo i zajebali mi recovery. :classic_smile:

 

 

 

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

"Faktor čovek":

 

Quote

 Tako i ja ne razumem zasto moja cerka visi na tim nekim "social media" ili kako se to vec zove, ti fejsbuci i svastagrami, umesto da se lepo opija sa drustvom u kafani. :classic_biggrin:

Quote

Onda je nastala guzva koja se morala ispratiti i iz koje se izrodilo i ovo cudo i zajebali mi recovery. :classic_smile:

 

"Faktor spoznaje", respektivno:

 

Quote

sto se tice f92 mislila sam da ce uvek biti tu i cekati me godinama da dodjem odem dodjem i tako....

nisam razmisljala koliko je znacajan sve dok nije ugasen

 

Pusa svima. :smiley31:

 

Nikad nisam mogao da pišem po društvenim mrežama kao na forumu. Izražavam se u jednini jer je stari forum bio prvi i jedini na kome sam ostavio nešto konkretno iza sebe. U trenutku pada morala, kad mi se učinilo da ne mogu više i da nema dalje, registrovao sam čedo istog imena na odmetnutom čedu, Dogurah do 5 postova, iako sam ekipu manje - više poznavao. Nije išlo, ne zbog toga što me tamo niko ne zarezuje  - na to se svaki forumaš mora navići u startu. Nije ni zbog ideoloških razlika, pa za jednog anarholiberala se mora naći mestašce pod šarom forumskim, pobogu! Nije ni zarad ubeđenja koja su dovela do podele, te sam bio primoran da biram iako pojma nisam imao ni zbog čega su se svađali?

 

Doduše, to sam saznao kasnije dok sam ćisteći govanca po topicima, u maniru Samwella Tarlyja  kopao po arhivama Zabranjenog Grada. 

Edited by Barakuda Brnabić
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

na forumu b92 sam od negde s kraja  2007e godine, kada sam i uspeo uvesti internet u dom... pre toga nisam mogao jer nisam imao tel liniju ( nemam je ni danas-)  , ali je tad postala dostupan bezicni internet...

 

na fb92 sam bio osrednje aktivan... vise sam pratio , redje pisao... pogotovo par godina pred kraj...

sad sam na ovom novom aktivniji nesto...  nekako imam vise volje...  doduse posao mi ne dozvoljava previse., ali opet gledam ako mogu i s posla da malo zvirnem...  zahvaljujuci sto je internet postao dostupan cenovno i za mobilne telefone......

  ne mogu bas ko tamo Kinik da lupam 30 postova dnevno ali... tu sam

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

  ne mogu bas ko tamo Kinik da lupam 30 postova dnevno ali... tu sam

 

 

i meni nedostaje....

 

barakudo b. da li smemo da pisemo ko nam nedostaje ovde? mislim na ovoj temi?

 

brzo da kazem dok ne odgovori da je na fb2 bio jedan nick koji me je prvo nervirao a onda nije vec naprotiv...

e, taj mi isto nedostaje ali ni tamo se nije dugo javljao

 

mozda cu reci prvo slovo njegovog nicka ...ali necu ako nikoga ne zanima

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Barakuda Brnabić said:

"Faktor čovek"

.....

 

Meni je zanimljivo jos nesto, da se nadovezem na neke reci koje sam napisao u prethodnom postu.

 

Drustvenost, interakcija i komunikacija. Nesto saznajemo, necime se samo zabavimo, ali i sami saljemo nekakvu poruku ili se nekako predstavljamo.

Zato mi je zanimljiv izbor nickova i avatara.

Prilicno sam banalan i jednostavan. Izuzetno sam los kao lazov, ne secam se da sam ikada nesto slagao bez da sam uhvacen u lazi. Registrovao sam se kao zoran jer se stvarno tako zovem, najlakse se pamti kad treba da su ulogujem. Nick je vec bio zauzet pa sam dodao godinu rodjenja jer se i to lako pamti, neki drugi broj bih zaboravio.

Kod tebe, rec "barakuda" mene prvo asocira na agresivnost iz busije, a iz tvog pisanja znam da nisi takav. I sad kad si dodao "brnabic", nemam pojma da li se zezas ili podrzavas njeno ponasanje, jesi li gej ili volis njenu frizuru, nista.

Moj avatar je samo znak da volim i cerku i motore a na toj slici su oboje. Sta ti hoces da pokazes svojim, nemam pojma, a mozda i stoji samo da bude razlicit, da se lakse prepozna.

 

Ajd' nek' jos neki napisu, kako su izabrali nickove i avatare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mama_mia said:

 

 

i meni nedostaje....

 

barakudo b. da li smemo da pisemo ko nam nedostaje ovde? mislim na ovoj temi?

 

brzo da kazem dok ne odgovori da je na fb2 bio jedan nick koji me je prvo nervirao a onda nije vec naprotiv...

e, taj mi isto nedostaje ali ni tamo se nije dugo javljao

 

mozda cu reci prvo slovo njegovog nicka ...ali necu ako nikoga ne zanima

 

 

 

Ne bi bilo korektno braniti bilo kome da piše. Još manje je moguće to kontrolisati, bar u trenutku kad se neko registruje i dok ne ostavi neki post iza sebe. Lično bih voleo da svako, ko se priključi ovoj našoj družini, nađe svoje mesto i nastavi sa forumašenjem. Polazim od ličnog stava, da je "jedini dobar posao onaj u kome su svi zadovoljni". Tako je i sa forumašenjem, u smislu da je teren otvoren i iza svojih granica sve dok nekog ne ugrožavaš. Ovo direktno obraćanje na kraju je proizvoljno, nije upućeno tebi.

 

3 hours ago, zoran59 said:

 

Kod tebe, rec "barakuda" mene prvo asocira na agresivnost iz busije, a iz tvog pisanja znam da nisi takav. I sad kad si dodao "brnabic", nemam pojma da li se zezas ili podrzavas njeno ponasanje, jesi li gej ili volis njenu frizuru, nista.

Moj avatar je samo znak da volim i cerku i motore a na toj slici su oboje. Sta ti hoces da pokazes svojim, nemam pojma, a mozda i stoji samo da bude razlicit, da se lakse prepozna.

 

Ajd' nek' jos neki napisu, kako su izabrali nickove i avatare.

 

Ovu Brnabićku ću promeniti u dogledno vreme anyway, ali je u fazi selidbe i postavljanja foruma na noge napravljena interna šala oko podele zaduženja. Tako smo imali VOOlina, Martinovića, Dačića & družinu, a meni se negde dopalo kroz RL - shock, da se pojaviš, pružiš ruku i kažeš "Brnabić Barakuda, drago mi je": Kad mogu Kaćuše, Despoti, Mašinke i Jamezdini, što ne bi i Barakuda? 

 

b: Nisam. (edit) Dobro si me podsetio, forum podržava gay - friendly orijentaciju. :classic_smile:

Edited by Barakuda Brnabić
slovca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je forum vazan deo zivota, i to je tako od trenutka kad sam se registrovala na onaj stari. To je bilo u prvim danima mog zivota u emigraciji, pa time i obelezava poslednjih petnaest godina mog zivota. Bilo je perioda kad sam provodila mnogo vremena na forumu, a danas je to uglavnom ovaj jutarnji sat, pre posla. Nije da ne mogu da forumasim i na poslu, ali mi nije zadovoljstvo, pa ga ostavljam za slobodno vreme. To je, dakle, jedan od nacina na koji ja to vreme provodim i dugo sam imala osecaj krivice, jer zaboga, trebalo bi izlaziti, druziti se sa zivim ljudima, raditi nesto korisno... Zrnce te dileme postoji i danas, ali znatno manje i valjda nije cudno za nekog ko nije odrastao uz internet. No kad pogledan omladinu, koja za svaku aktivnost primerenu njihovim godinama, ima i onlajn varijantu, pomislim da je ovo ustvari udoban nacin da se zadovolji potreba za razgovorm, a da se pri tome ne gubi vreme na prevoz do mesta sastanka. Ne moze u potpunosti da zameni zivi susret, daleko od toga, ali je njegova jednostavnija, mozda i malo povrsna varijanta. Onako, za svakodnevnu upotrebu, bez obaveze da se unapred planira, priprema i uklapa u ostale svakodnevne aktivnosti i obaveze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vilhelmina said:

Meni je forum vazan deo zivota, i to je tako od trenutka kad sam se registrovala na onaj stari. 

Moja registracija sad davne 2008 je bila na poziv prijatelja, bila je tema o kojoj je moj prijatelj mislio da moze da me interesuje, i da mogu da dodam nesto. Nisam imala nimalo interesovanja da ucestvujem na forumu, nisam ni znala sta je to.

 

Polako od jedne teme, pocela sam da pisem na 3-4 (ako se sad secam), forum je za mene postao neka vrsta kafane, upoznala sam nove ljude, povezala se sa nekim koje sam znala ranije. Pocela su razmena iskustva, nijednog trenutka nisam neke sukobe na forumu kontala kao ozbiljne, tu smo, pricamo da vreme prodje, da se malo opustimo, naucimo nesto novo

 

Kad hocu da se opustim, a nije knjiga, forum je tu da pogledam sta ljudi pricaju, da naucim nesto novo. Nije mi bas neki vazan deo zivota, ali dodaje nesto u kvalitetu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Od 2003.godine učestvujem na forumima. Malo sam pisala na forumu B92 jer mi je stari RTS forum bio matični forum sve do njegovog gašenja. Od 2003. do danas bila sam član, moderator, global mod, admin na XY foruma, na gotovo svim platformama.

 

Volim forume jer mogu na njima da saznam nešto zanimljivo, da dobijem preporuku za knjigu ili film, muziku, da komuniciram sa različitim ljudima. Preko foruma sam stekla i neke poznanike i prijatelje..sa nekima sam prestala druženje jer nas je život razdvojio na različite strane, a neki su nažalost preminuli.

 

Ne volim forumske svađe, jer ne volim svađe ni u pravom životu.

 

A što se tiče toga, da li mi je forum jako bitan u životu..iskreno..ne znam. Ja imam i dva bloga ( jedan je prilično aktivan, na drugom pišem kad imam inspiracije za prozu ). Ne mogu da se odlučim da li mi je važniji forum ili blog.

 

Najveća mana ne samo foruma već celokupnog net sadržaja-od blogova i portala do Fejsa i Tvitera je što oduzimaju mnogo vremena. Manje čitam zbog neta, i to mi se jedino ne dopada.

 

I na kraju, mislim da ovaj forum već sada pokazuje da forumi mogu da opstanu i pored društvenih mreža-Tvitera i ostalih. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Navika je čudo:

 

Quote

I na kraju, mislim da ovaj forum već sada pokazuje da forumi mogu da opstanu i pored društvenih mreža-Tvitera i ostalih. 

 

@Dzudi, kad smo krenuli u akciju spasavanja, pored toga što smo imali fenomenalan feedback forumaša, jedno od najčešćih FAQ - ova bilo je "Hoće li sve izgledati isto?"... Ideja je bila da bude što više poklapanja zbog navike i lakšeg baratanja, i ovo je otprilike bilo najbliže što je moglo da se izabere. Čak se išlo dotle da pojedine teme otvore isti forumaši, pod istim nazivom. Na koncu, većina forumaša je zadržala isti nick.

 

Recimo, ja i nemam Twitter nalog a FB sam otkačio pre tačno 3 godine, posle skoro 8 godina bildovanja profila. Sad mi koristi isključivo za kontakte i poneku vest/sličku/YT-klip. Za mene je osnovna razlika ta što na ovakvom mestu mogu da napišem post koji ima formu, smisao i dužinu, dok to na društvenim mrežama mogu samo da stavim u posebnu kategoriju. Komunikacija jeste brža tamo, posećenije je, ali je daleko od razloga da se okrenem od forumašenja. Mislim da će još dosta vode proteći ispod mostova dok forum kao vid društvene mreže ode u istoriju. Ako se uopšte to i desi. :classic_cool:

 

Moram da izrazim zadovoljstvo i zahvalnost što nam se vraćaju forumašice, a ima i novih imena. :smiley53:

Edited by Barakuda Brnabić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Barakuda Brnabić said:

.....

Recimo, ja i nemam Twitter nalog a FB sam otkačio pre tačno 3 godine, posle skoro 8 godina bildovanja profila. Sad mi koristi isključivo za kontakte i poneku vest/sličku/YT-klip. Za mene je osnovna razlika ta što na ovakvom mestu mogu da napišem post koji ima formu, smisao i dužinu, dok to na društvenim mrežama mogu samo da stavim u posebnu kategoriju.

Komunikacija jeste brža tamo ...

.....

 

Nemam ni ja Twitter. Pogledam ga samo kad neko ovde okaci link. Na FB imam lazni nalog, tj. pod laznim imenom, a jedini "friend" mi je cerka. Rezon mi je ovo: ko me stvarno treba, zna kako ce me naci ili gde mi ostaviti poruku. Tako i ja za ljude koji su mi bitni. Necu da me bas bilo ko proganja, a pogotovu koga ne poznam. Do nedavno nisam imao ni mobilni telefon, al' je to postalo neophodno - nisam mogao ni da zakazem pregled bez da im ostavim broj...

 

A boldovano je ono sto me smeta. Uz tu brzinu, vec ima ljudi koji se uvrede ako ne odgovorim ili ne reagujem odmah. Kao da moram 24/7 da budem u kontaktu, i to sa svima. Povremeno za kontakt s nekim ljudima koristim Skype. Preporucili su mi i neke druge aplikacije za telefon ili komp, ali za sada pruzam otpor, necu. Uz obicnu postu, imam email, telefon i Skype. Ako dodam jos toga - pa svesce mi se dan na preskakanje izmedju 100 aplikacija da vidim ko i gde mi je ostavio poruku.

I odmah odgovaram - pretvara se to u obavezu.

 Uz to nastala je i ogromna "inflacija"  tih poruka od kojih je vecina banalna i nepotrebna. Ljudi stalno menjaju "statuse" pa maltene objavljuju svima na kontakt listi sta su jeli za dorucak. Nemam vremena za to niti me zanima. Kad imam nesto vazno, javicu onome kome hocu. Da ne govorimo kako mnogi ispadnu budale jer misle da su napisali nesto privatno prijatelju a u stvari su objavili svim korisnicima "mreze".

 

Forum je zgodniji. Obaveze nema. Kad imam vremena i volje, procitam. Odgovorim ako hocu, a niko se nece uvrediti ako ne reagujem istog casa.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barakuda Brnabić said:

 

Moram da izrazim zadovoljstvo i zahvalnost što nam se vraćaju forumašice, a ima i novih imena. :smiley53:

 

Da se i ja potpisem ispod ovoga.

Raniji forum je oduvek malo naginjao tome, a u poslednje vreme je i postao prava macho jazbina. Nije to nista lose samo po sebi, ali dosadno brate ☹️.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barakuda Brnabić said:

Navika je čudo:

 

 

@Dzudi, kad smo krenuli u akciju spasavanja, pored toga što smo imali fenomenalan feedback forumaša, jedno od najčešćih FAQ - ova bilo je "Hoće li sve izgledati isto?"... Ideja je bila da bude što više poklapanja zbog navike i lakšeg baratanja, i ovo je otprilike bilo najbliže što je moglo da se izabere. Čak se išlo dotle da pojedine teme otvore isti forumaši, pod istim nazivom. Na koncu, većina forumaša je zadržala isti nick.

 

@Barakuda Brnabić

 

Feedback forumaša je odličan. I pretpostavila sam da će to pitanje biti najčešće, jer su ljudi navikli na nešto godinama, i mnogi ne vole promene. Super je ispalo.

 

Ja sam link do foruma videla kod drugara na Tviteru, mislim da je tu sa vama u ekipi ali nema vremena da bude moderator ili šta su mu već ponudili. 

 

Ja sam često na Tviteru jer tamo uvek najbrže stižu sve važne info od politike do sportskih rezultata :) 

 

Fejs mi služi da bih imala gde da postavljam tekstove sa blogova i tu četujem ponekad sa ex koleginicama. Danima ne objavim ništa, a onda se desi da imam jednu ili dve objave...ali imam dve grupe-blog i da..pratim još jednu grupu posvećenu književnosti.

 

Veliki broj  privatnih foruma se ugasio. Svi su se sa tih foruma preselili na Fejs i Tviter...a Fejs je sve lošiji i lošiji zbog tih banalnih objava-ko je šta jeo, pa onda su tu selfiji u xy poza...i neke pp apsurdne- lanci sreće i gifovi za NG.

 

Forum je forum.:heart:

 

I na kraju, drago mi je što sam brzo saznala za ovaj forum, i dajem link svima za koje znam da vole forume. Biće ovo odlično, možda i kultno mesto kao nekada forum B92.     

Edited by Džudi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Since 2003... najvažniji razlog zbog kojeg imam potrebu za ovim Forumom je to što imam priliku/potrebu da pročitam mišljenja ljudi koji su pametniji od mene. Nikad nisam imao naloge na F-buku, Tweeteru, Instagramu...Te stoga blagodarim forumu što mi je pomogao da korigujem neke stavove/mišljenja. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teskoba odrastanja said:

Dolazim na forum, jer nemam za psihijatra😥🤐

 

Mislim da imaš sjajno mesto i za to:

 

 

ZuNbulova medecina je najbolja u panforumskom galaktikumu. :smiley53: (što mi je gotivan ovaj smajlić, favorit definitivno)

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2019 at 6:13 PM, zoran59 said:

Moj avatar je samo znak da volim i cerku i motore a na toj slici su oboje. Sta ti hoces da pokazes svojim, nemam pojma, a mozda i stoji samo da bude razlicit, da se lakse prepozna.

 

Ajd' nek' jos neki napisu, kako su izabrali nickove i avatare.

Bold: Ovo je jedna od lepsih stvari koje sam imao prilike da procitam na internetima. Nisam do sada razmisljao u tom pravcu.

Na b92 sam menjao nikove. Bio sam skracenica koju bih samo ja razumeo, Zumbul jer su me tako svi znali zato sto je Fender lose procitao tu skracenicu, August po tres hororu i Zoltan po fudbaleru. Ali nikada nisam razmisljao o tome sta sam zaista hteo da budem od svih tih nikova. Valjda je to deo mladosti, kad nemas ideje sta bi i ko bi hteo da budes. Valja vise puta ujutru proveriti da li si ustao kao Aleksandar ili si mozda u medjuvremenu postao Zoltan. Jos uvek nisam 100% siguran. Ne bi me iznenadilo da opet sednem u neku kafanu i da mi samo prhne na pamet "Necu vise da budem Zoltan, promenicu ime u Reza Guchanedzad ili tako nesto". Valjda dosadi gledati jedno isto lice i jedno isto ime u licnoj vremenom. 

 

Sto se avatara tice, tu je tek bilo svacega. Ti imas odlican razlog, ja i nemam bas. Da li je "Tom Kruiz" nesto znacajan u mom zivotu - mozda ako racunamo da gledam minimum jednom dnevno zbog raspolozenja. :lol_2: Jedino sto sam mozda voleo, a da je bilo na avataru je Emili Brauning. A nije da je ne znam ni ja kakva glumica ili lepa devojka. Bez nekog posebnog razloga sam je furao par godina na avataru. Ako to nije ljubav, onda ne znam sta je. :classic_love: 

Pokusacu da razmislim u narednim danima. Bas me je lepo inspirisalo ovo sto si napisao gore. Zanima me sta je ono sto zaista volim (pored piva, kesten pirea i 76ersa), pa mozda i stavim to na avatar.

Identitet mi je izgubljen slucaj, sa druge strane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto se i ovde "zovem" Džudi :classic_biggrin:  Na RTS forumu sam bila Vučica...pa negde Vučica, negde Džudi, na blogu i forumu B92 Džudi...zatim negde MadamX...I na kraju imam još jedan pseudonim-nik na depresija forumu:innocent:

 

Ovde bih možda mogla da promenim..ali ako stavim nešto intimno, a ovaj se forum pročuje i postane IN i dobijemo punoooooo članova...taj NEKO će odmah znati ko je iza nika..

 

Avatar..isto ne znam..promeniću ga da bude isti kao na depra forumu jer mi je onaj..lepši, tj tačnije me nekako opisuje.

  

Edited by Džudi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...