Jump to content

Recommended Posts

Po prvo ti je da proveriš da li su aplikacije na spisku blokiranih za obaveštenja.

 

Kada uđeš u glavni meni podešavanja, imaš opciju "obaveštenja", pa tu spisak aplikacija kojima je dozvoljeno da šalju notifikacije. Tu treba da bude uključeno za te aplikacije koje pominješ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kastel said:

Sve je podeseno kao uključeno. Evo opet sam proverio. Ne znam šta mi promiče, ili da li neka druga aplikacija može da ima uticaj na ovo

 

Je l ti tu ovako izgleda kada uđeš na neku aplikaciju:

 

viber-slika-2019-09-19-12-14-42.jpg

 

Druga stvar koju možeš da proveriš je u samom viberu da odeš na podešavanja/notifikacije/zvuk obaveštenja

 

Treća stvar: podešavanja/baterija ... pa uđeš na recimo "viber" i vidiš da ti nije uključeno dole  "stavi aplikaciju u mirovanje". Jer ako jeste, viber će sinhronizovati tek kad uđeš u njega.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sprivel said:

Da, grcaju od problema emoji23.png

Pa prodaja im značajno opada poslednje tri godine, posebno van USA, u drugom kvartalu ove godine su pali na 4. mesto po broju prodatih modela, iza Samsunga, Huawei-a i OPPO-a. Već treću godinu ih Samsung i Huawei ubedljivo ostavljaju iza sebe u pogledu tehničkih dostignuća. 

Link to comment
Share on other sites

Apple telefoni nikada nisu bili i nikada nece ni biti suv HW... OS optimizacija i integracija u ekosistem, jednom kad udjes tu, nema nazad...a ovim ulaskom na polje kreditnih kartica eto samo dodatnog nacina da zatvoris ljude u taj ekosistem za zivota.

 

Svakako bilo da kupujes neki Androdi flagship ili iPhone zivotni vek se produzuje sa 2 na 3-4 godine tako da je sve manje prodatih jedinica YoY [pogotovo sto Apple nikada nije ni jurio broj prodatih jedinica vec samo flagship gde imaju marginu od 300-400%]. Svi se polako okrecu ka servisima i mesecnoj pretplati koja ce automatski da ti se skida a za koju si ti kao korisnik i zaboravio ili podrazumevas da to treba da placas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mrzi me sada da guglam, kakva je situacija sa aplikacijama na tom Mejtu?

 

 

edit: pročitah ovo https://www.cnet.com/news/huawei-mate-30-pro-ditches-google-apps-keeps-android-why-it-matters/

 

Teško će po meni Huaveji izgurati tu priču. Doduše, iznenadio sam se da imaju i tih 45k aplikacija, koliko imaju. Takođe, nije mi previše ni značajan podatak o 3 miliona guglovih aplikacija, verovatno 99% je smeće.

 

 

Hardverski, ovaj Mejt je baš neverovatan.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, realno *w said:

Mrzi me sada da guglam, kakva je situacija sa aplikacijama na tom Mejtu?

Kako stvari trenutno stoje, biće sa open source Androidom 10, ali bez Google servisa, koji će moći uz razna cimanja da se instaliraju. Naravno, Huawei ima svoje servise koji menjaju te aplikacije, ali ne znamo još uvek kako će izgledati na tržištu van Kine.

Link to comment
Share on other sites

Apple telefoni nikada nisu bili i nikada nece ni biti suv HW... OS optimizacija i integracija u ekosistem, jednom kad udjes tu, nema nazad...a ovim ulaskom na polje kreditnih kartica eto samo dodatnog nacina da zatvoris ljude u taj ekosistem za zivota.
 
Svakako bilo da kupujes neki Androdi flagship ili iPhone zivotni vek se produzuje sa 2 na 3-4 godine tako da je sve manje prodatih jedinica YoY [pogotovo sto Apple nikada nije ni jurio broj prodatih jedinica vec samo flagship gde imaju marginu od 300-400%]. Svi se polako okrecu ka servisima i mesecnoj pretplati koja ce automatski da ti se skida a za koju si ti kao korisnik i zaboravio ili podrazumevas da to treba da placas.
 
 


Plus sto nemaju nikakvu konkurenciju u smartwatch i tablet sektoru.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

 


Plus sto nemaju nikakvu konkurenciju u smartwatch i tablet sektoru.

 

Uhuh, koliko pogrešna konstatacija, Samsung sa Galaxy serijom, i Huawei sa novim GT2 su jako konkurentni. Jebeš sat koji ne može da ti traje ni ceo jedan dan. Dok konkurencija može čak i do 2 nedelje umerenog korišćenja.

Link to comment
Share on other sites

Uhuh, koliko pogrešna konstatacija, Samsung sa Galaxy serijom, i Huawei sa novim GT2 su jako konkurentni. Jebeš sat koji ne može da ti traje ni ceo jedan dan. Dok konkurencija može čak i do 2 nedelje umerenog korišćenja.


A onda pogledaj funkcije sata. Aj nemoj lupetati na svaku moju napamet.
Link to comment
Share on other sites

Prvi si u pricu ubacio Apple, pausalno pljujuci ga za nedace Huawei-a. Ocigledno si pun predrasuda vezano za Apple, nedovoljno obavesten, pokusavajuci na taj drzak nacin da zapocnes neku diskusiju. Sa takvima u ozbiljnu diskusiju ne zalazim.

 

Imas bezbroj review-ova na yt o novom apple watch 5, pa se izvoli informisi.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sprivel said:

Prvi si u pricu ubacio Apple, pausalno pljujuci ga za nedace Huawei-a. Ocigledno si pun predrasuda vezano za Apple, nedovoljno obavesten, pokusavajuci na taj drzak nacin da zapocnes neku diskusiju. Sa takvima u ozbiljnu diskusiju ne zalazim.

 

Imas bezbroj review-ova na yt o novom apple watch 5, pa se izvoli informisi.

Nikakvih predrasuda prema Apple-u nemam, a dovoljno sam obavešten, govorim samo ono što je realno, minimalna poboljšanja su viđena u prethodne tri serije, a Apple je uvek važio za kompaniju koja je najinovativnija na tržištu i sebi su postavili lestvicu visoko, sami su krivi što ljudi od njih uvek očekuju najbolje, a to ne isporučuju u prethodnom periodu. Meni je svakako njihov najveći bezobrazluk to što im osnovna verzija i dalje ima 64gb prostora za memoriju, dok za 128 moraš da doplatiš 250$.

 

Ja šta može apple watch, pitao sam tebe pošto si mi rekao da lupetam, šta ga toliko izdvaja od konkurencije.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...