Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

@Klotzen Sve sam ovo radila sem opcije 3-reinstalacije Google Play Store. Odradiću to kad se telefon napuni i javiću da li je sve ok.

 

Hvala puno!

https://www.saznajnovo.com/2017/08/google-play-usluge-i-google-play-prodavnica-problemi-i-resenja/amp/

 

 

19 hours ago, Sprivel said:

Kupis jabuku i batalis android smece.

 

Kupis trulu jabuku i odmah te iznervira jer ne mozes da podesis ekran bez ikonica...  Mada,  mogu da malo pohvalim 11 pro  😴  

 

 

Edited by John Dies at the End
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2020 at 9:32 AM, Klotzen said:

Nisi rekao šta hoćeš da prebacuješ pa ću pretpostaviti da si mislio na neke fajlove. Tu ti je najlakši nači da spojiš jedan sa kompom prebaciš na komp šta želiš da sačuvaš pa onda spojiš drugi i snimiš sebi to.

 

Druga opcija koju sam koristio na nekom kršu kineskom "doggie" ako sam dobro zapamtio brand je spojiš telefone preko bluetooth i prebacuješ, sporo za veće fajlove ali za neke sitnice sasvim ok. Treća opcija je pomoću file transfer programa ali to nisam uspeo jer na ovom kinezu nisu radili kako treba pa ih Samsung nije detektovao. Ovaj treći sistem ide preko interneta praktično.

 

Ako si mislio na kontakte to ti je najlakše tako što napraviš google nalog samo za telefon, sinhronizuješ kontakte na nalog i kada se sa novim telefonom loguješ na taj nalog telefon će skinuti sve kontakte.

 

Hteo sam ono klasično prebacivanje svega - od fajlova, preko svih wifi šifri, istorije poziva i poruka, aplikacija.

 

Sve klasične varijante ne rade, tipa Smart switch, phone clone i ostalo. Odustao posle određenog vremena.

 

Uglavnom, deo mi je povukao google, fajlovi ručno i to je to.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, realno *w said:

 

Hteo sam ono klasično prebacivanje svega - od fajlova, preko svih wifi šifri, istorije poziva i poruka, aplikacija.

 

Sve klasične varijante ne rade, tipa Smart switch, phone clone i ostalo. Odustao posle određenog vremena.

 

Uglavnom, deo mi je povukao google, fajlovi ručno i to je to.

 

SHAREit? Ne fercera?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Hteo sam ono klasično prebacivanje svega - od fajlova, preko svih wifi šifri, istorije poziva i poruka, aplikacija.

 

Sve klasične varijante ne rade, tipa Smart switch, phone clone i ostalo. Odustao posle određenog vremena.

 

Uglavnom, deo mi je povukao google, fajlovi ručno i to je to.

Na kojoj si verziji miui? Trebalo bi da imas aplikaciju Mi Mover vec preinstaliranu bas za tu svrhu za prebacivanje sa jednog na drugi telefon

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2020 at 11:11 PM, Slavisa iz Tavankuta said:

Na kojoj si verziji miui? Trebalo bi da imas aplikaciju Mi Mover vec preinstaliranu bas za tu svrhu za prebacivanje sa jednog na drugi telefon

 

MIUI Global 12.0.1

 

Ne može sa Moverom, neće da ponudi na novom da je to novi uređaj, samo može da šalje podatke.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BattleBender said:

Je l moze neko da mi objasni razlike izmedju svih ovih S20-ica?
Da ne moram da sredjujem babin sprat, sigurno bih uzeo jedan. Ovako je kupatilo preče 😄

 

Definitivno nisu vredni tih para ( bar meni ) 😄   da sam kupovao za kesh Definitivno ne bih kupio...  razlika je u veličini   😉 

Nisam zadovoljan  baterijom , nervira me sto se ponekad bas pregreje kada je uključen WiFi i puni se (retko ali zna 😄 ), takodje me nervira 1 ulaz za punjac i slušalice.

Ekran, kamera , zvuk su OK... Fluidnost i brzina se podrazumevaju, jbg 8/128.  S20, + plus mi je bio prevelik/preglomazan i bolja tarifa mi je bila sa običnom 20seticom.

 

Eto ukratko (ako ti nesto znaci 😄 ), ove "napredne" funkcije nisam istrazivao,  iskreno vremena bez sam i nisam zainteresovan 😄

 

E da, Samsung pay odlican👍 , 4 meseca free YT premium,  Sky sport godinu dana 😁

Link to comment
Share on other sites

Na androidu sam  trenutno.
Projekat na kojem smo razvijamo pre svega za Android (radicemo i za IOS, ali zbog kompleksnosti konekcija itd itd...jer nije samo app kao app, vec i konekcija sa wearables itd itd) pa sam zbog internih testiranja i sl presao na android.
Btw. sad vise nisam ni biased. iOS je majka i mogu ljudi da prde koliko hoce, ne moze Android da prismrdi iOS-u.

Ali mi treba Note.
Najblizii kolega je uzeo 10 cim je izasla, mesecima sam ga unistavao (sa njim imam odnos kao sa Mc-om, samo na steroidima, 10 puta jacim 😄 Cak slusaju i istu muziku). 
"Kako te bre nije sramota, imas malu decu, placas kiriju, krenuo si da placas i kredit za stan, i uzeo si to sranje od 1500 evra... i na sredini meseca ces od mene da trazis da te vodim na rucak na pauzu".
Ali sam mu priznao "This shit is really good".

Dobro je, meni je ono vise od telefona, iskreno. Ne ulazim u to da li ima boljih telefona, da li za te pare ces da kupis 3 Xiaomi-a koji imaju slicne performanse itd.
Jednsotavon cela ta stylus prica bi meni sad legla ko budali samar, iskreno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Na androidu sam  trenutno.
Projekat na kojem smo razvijamo pre svega za Android (radicemo i za IOS, ali zbog kompleksnosti konekcija itd itd...jer nije samo app kao app, vec i konekcija sa wearables itd itd) pa sam zbog internih testiranja i sl presao na android.
Btw. sad vise nisam ni biased. iOS je majka i mogu ljudi da prde koliko hoce, ne moze Android da prismrdi iOS-u.

Ali mi treba Note.
Najblizii kolega je uzeo 10 cim je izasla, mesecima sam ga unistavao (sa njim imam odnos kao sa Mc-om, samo na steroidima, 10 puta jacim 😄 Cak slusaju i istu muziku). 
"Kako te bre nije sramota, imas malu decu, placas kiriju, krenuo si da placas i kredit za stan, i uzeo si to sranje od 1500 evra... i na sredini meseca ces od mene da trazis da te vodim na rucak na pauzu".
Ali sam mu priznao "This shit is really good".

Dobro je, meni je ono vise od telefona, iskreno. Ne ulazim u to da li ima boljih telefona, da li za te pare ces da kupis 3 Xiaomi-a koji imaju slicne performanse itd.
Jednsotavon cela ta stylus prica bi meni sad legla ko budali samar, iskreno.

Bolje skupljaj pare za ovako nešto, pošto znam da je tebi dizajn na prvom mestu 😄 Tiho se spominje da bismo mogli da imamo ovakav prvi komercijalni telefon u narednoj godini 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 hours ago, n4l1m said:

zvuk se sam od sebe pojaca pa se smanji dok gledam jucub..  sta je reci?

u pitanju je redmi note 9 pro..

Desilo mi se jednom na huawei p30 lite... samo sam ga restartovao i radilo je sve kako treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pa sad tesko je reci sta je. Kako se pojaca? bas onako bukvalno kao da si stisnuo vol+ dugme?

pa vol mi bude na max, a ne cuje se bas najjace, i onda tokom videa sam se pojaca zvuk na 2-3 sekunde, pa se smanji i tako..

sto rece djole, restartovao sam ga.. pa cu videti..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Burazer koji je koristio iphone7 godinama unazad uzeo Redmi Note 9s ne gledajuci velicinu telefona(znam,veoma retardirano:classic_smile:) i razocarao se kada je video koliki je to telefon. 

 

E sad, znam da ste pisali x puta o preporukama, ali da ne bih listao 2 sata, ako moze neko neka baci predlog za fon tog cenovnog ranga, oko 200e, ali da ne bude toliko glomazan(ako tako nesto jos uvek postoji). Pozeljno dobra kamerica i sto veca memorija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...