Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

@Slavisa iz Tavankuta mi je preporučio Poco X3 NFC, a vidim da ste ovde pominjali Redmi Note 9 Pro do nekih 300e. 
Koliki su ti telefoni, majko moja. Meni je i Honor 9 bio velik kad sam ga uzeo, pa sam se navikao, tako da bih se navikao i na veći, ali stvarno ne razumem tu veličinu. Ja kod Honor-a palcem hvatam dijagonalu i to mi je taman. 


U suštini, najviše bih voleo da imam što bolju kameru. Baterija mi "nije bitna" jer sam navikao da punim telefon skoro svako veče, pa mi se retko dešavalo da ostanem bez. Takođe, ti procesori su sad i previše za osnovne stvari, niti igram igrice, niti radim nešto što bi crpelo resurse puno.


Je l' ima neko proverenih "Mađara" sa KP da mi pošalje link? Ove iz NS, što sam pre uzimao od njih, ne mogu da nađem. Verovatno stalno zbog korone.
 

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram uzeti Poco X3 NFC. Definitivno pruza najbolju vrednost za ulozeni novac. Verzija sa 64GB prostora je 30K, a ona sa 128 je 32K.

 

Da je ogroman telefon, ogroman je. Ali osvezavanje od 120Hz u ovoj cenovnoj kategoriji je fantasticno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

@Slavisa iz Tavankuta mi je preporučio Poco X3 NFC, a vidim da ste ovde pominjali Redmi Note 9 Pro do nekih 300e. 
Koliki su ti telefoni, majko moja. Meni je i Honor 9 bio velik kad sam ga uzeo, pa sam se navikao, tako da bih se navikao i na veći, ali stvarno ne razumem tu veličinu. Ja kod Honor-a palcem hvatam dijagonalu i to mi je taman. 


U suštini, najviše bih voleo da imam što bolju kameru. Baterija mi "nije bitna" jer sam navikao da punim telefon skoro svako veče, pa mi se retko dešavalo da ostanem bez. Takođe, ti procesori su sad i previše za osnovne stvari, niti igram igrice, niti radim nešto što bi crpelo resurse puno.


Je l' ima neko proverenih "Mađara" sa KP da mi pošalje link? Ove iz NS, što sam pre uzimao od njih, ne mogu da nađem. Verovatno stalno zbog korone.
 

 

9 pro je 200 evra. Ti si tražio preporuku do 300 evra. Naravno ako nisi zahtevan korisnik slobodno uzmi 9 pro nećeš se pokajati. Jedino ne znam kakva mu je kamera jer meni to nije bitno kod telefona. Čak i najgore kamere danas su sasvim ok za ono što meni treba.

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram uzeti Poco X3 NFC. Definitivno pruza najbolju vrednost za ulozeni novac. Verzija sa 64GB prostora je 30K, a ona sa 128 je 32K.
 
Da je ogroman telefon, ogroman je. Ali osvezavanje od 120Hz u ovoj cenovnoj kategoriji je fantasticno.
Pardon my ignorance, ali čemu služi 120 Hz na telefonu? :D
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, djole said:
3 hours ago, Xpert said:
Ja planiram uzeti Poco X3 NFC. Definitivno pruza najbolju vrednost za ulozeni novac. Verzija sa 64GB prostora je 30K, a ona sa 128 je 32K.
 
Da je ogroman telefon, ogroman je. Ali osvezavanje od 120Hz u ovoj cenovnoj kategoriji je fantasticno.

Pardon my ignorance, ali čemu služi 120 Hz na telefonu? 😄

Kažu da kada posle nekog vremena pređeš sa 120 na 60 baš primetiš razliku 

Link to comment
Share on other sites

Pa znam, ali opet to nije razlog za neko preplaćivanje uređaja.

 

Evo ja koristim telefon sa 2 kartice, jedno 50ak aplikacija, imam na njemu VPN, koristim po potrebi Remote dekstop konekciju na računar, koristim skype for business, teams, igram nekoliko igrica, od kojih neke zauzimaju po 4-5 GB, pa opet sve to guraju sasvim prosečni primerci srednje klase, čak i niže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ti je sve individualno. Postoje ljudi koji žele da igraju nove igre i žele da ih igraju na max settings.  I pride ne menjaju telefon 4-5 godina. To je po meni standardan casual gamer u srbiji što se tiče androida a nisu ni ostali daleko od toga. Čuveno pitanje srpskog kupca "Jel imaš nešto dobro a jeftino ?" 🙂 . Obzirom da ovde niko ne kaže šta će biti najzahtevnije što će raditi na mobilnom, kompjuteru i slično ja pretpostavljam da neko ko kaže da će da igra igre da spada u ovu moju imaginarnu grupu igrača i preporučujem shodno tome. Ako neko želi da igra stare nezahtevne igre, detalji mu nisu bitni i tome slično taj bi to i napomenuo tako da nikad ne pretpostavljam da pričam sa takvom osobom.

 

Na primer neko je skoro tražio preporuku za laptop i rekao da igra doom 2. Narano da njemu neću preporučiti da kupuje laptop za 100k kad to može skoro svaki da tera, samo sam projektovao šta će po meni biti relativno ok za 4-5 godina koliko prosečan laptop danas izdrži i preporučio mu nešto shodno tome. Da me pitaš da ti preporučim telefon za narednih par meseci za to što si naveo ja bi ti preporučio još gori od tog tvog ali kad nemaš dovoljno informacija od onoga koji traži pomoć onda moraš neke stvari da pretpostaviš i da razmišljaš da li će taj telefon biti ok za upotrebu za 4-5 godina. Mi nismo bogata zemlja pa da ljudi menjaju telefone svake godine. Uostalom eto reci čoveku koji telefon imaš pa da ga uzme u razmatranje pošto ispunjava sve što njemu treba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li neko zna kako mogu da instaliram na telefon aplikacije koje nisu dostupne u Srbiji (npr Disney plus). Probao sam da se nakacim na nord vpn server u Americi i da onda skinem, ali nisam uspeo. Pretpostavljam da je caka u google nalogu, ali ne znam kako da zaobidjem. Da li je neko mozda naleteo na resenje?

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Nisi rekao šta hoćeš da prebacuješ pa ću pretpostaviti da si mislio na neke fajlove. Tu ti je najlakši nači da spojiš jedan sa kompom prebaciš na komp šta želiš da sačuvaš pa onda spojiš drugi i snimiš sebi to.

 

Druga opcija koju sam koristio na nekom kršu kineskom "doggie" ako sam dobro zapamtio brand je spojiš telefone preko bluetooth i prebacuješ, sporo za veće fajlove ali za neke sitnice sasvim ok. Treća opcija je pomoću file transfer programa ali to nisam uspeo jer na ovom kinezu nisu radili kako treba pa ih Samsung nije detektovao. Ovaj treći sistem ide preko interneta praktično.

 

Ako si mislio na kontakte to ti je najlakše tako što napraviš google nalog samo za telefon, sinhronizuješ kontakte na nalog i kada se sa novim telefonom loguješ na taj nalog telefon će skinuti sve kontakte.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Na telefonu Samsung J3 (2017) posle ažuriranja sistema pojavljuje se non stop na ekranu "Google play usluge se zaustavljaju".  

 

Kako da rešim ovaj problem, oni tutorijali na YT nisu mi pomogli.

 

Hvala unapred..

 

https://www.wikihow.com/Fix-the-"Google-Play-Store-Has-Stopped"-Error#:~:text=If you are seeing the,to its factory default state.

 

Probaj ovo i ne zaboravi da restartuješ telefon posle svakog postupka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...