Jump to content

Recommended Posts

Kad se vec zakotrljala prica o Xiaomiju... čekam dva mobitela sa Alija, naručeni krajem trećeg mjeseca... odavno nema trackinga, tražio sam refund ali stoka odbija i svaki put odgađaju za 10 dana... 

 

Ima li još netko sličnu situaciju?

 

Dosad sam od njih kupio trocifren broj proizvoda ali razmišljam da o bojkotu, što bi rekao čika Trump. 😁

Link to comment
Share on other sites

"Because your order was sent by AliExpress Shipping, your refund request will be automatically handled by us instead of the seller. Please select if would like to 'Accept' the proposal we provided, or if you prefer to 'Upload Evidence' of the product to support your case. Please note that if this request is determined to be unrelated to logistics, we will hand over the refund request to the seller. For more information, please check the 'AliExpress' Judgment Details' or your email inbox. May 28, 2020 , Negotiation Finished Estimated time."

 

Ovo su meni poslali, odugovlače već mjesec dana, ne odgovaraju na poruke ni oni ni prodavač. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Posle 2 meseca korišćenja P40 lite mogu reći da telefon kida. Ono što mi fali zbog google servisa je zanemarivo, pričam naravno o ličnom utisku jer svako mora da sagleda situaciju iz sopstvenog ugla pre kupovine. Fluidnost, trajanje baterije i kamera su vrhunski. Phone clone odlično radi posao prilikom prelaska sa starog telefona. Backup na gogle drive je zamenjen sa huawei cloudom. Fali mi imgur aplikacija, ali kontam da će uskoro da je srede.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Koliko ja znam oni ne dobiju pare sve dok ti ne prijavis da je stigao uredjaj, pare su" virtuelne". Lepo ti njima napisi da ces uraditi dispute, pa ako ni onda ne odreaguju uradi dispute.

 

 

Problems with the order Judgement from AE Invalid Reason
Purchase Protection is running out, but package is still in transit Invalid

You can track your package by the following link: xxxxxxx

. After checking the tracking information, this order is still within purchase protection time until 2020-07-21. Since your package is still in protection time and your order will be protected by AliExpress, you'll be refunded if you don't receive the package when purchase protection ends.

 

Package Information
AliExpress Shipping xxxxxxxxxxxxx In Transit
Solutions:
 
Option 1: Please continue to wait for 10 days

Response time: 10 days
 
Please wait in patience and confirm with us whether you have received the goods when purchase protection time ends.

Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal). If we don't receive any feedback about the product problems after the goods are delivered, we will release the payment to your seller based on the delivery information.

Your understanding and cooperation will be appreciated.
Best regards,
AliExpress Case Management Team
--------------------------------------------
Please do not reply to this email/message. This mailbox is not monitored and you will not receive a response.
Please log in to <http://trade.aliexpress.com/issue/issueDetail.htm?issueId=402711794377013> to respond the case before the due date.
 
 
...
 
Ovo je već četvrti put isti odgovor od njih. 
Prilično neugodno iskustvo, bez obzira na situaciju.
Edited by Bushman
Link to comment
Share on other sites

Pa eto, pise da cekas do 21.Jula, pa ako ne stigne do tada, onda ce ti vratiti pare.

Jeste, tacno da je neugodno iskustvo.

Verujem da je sve zbog ovog problema sa korona virusom. ko zna kako te free delivery poste uopste i obavljaju posao..

Ja pratim neku telegram grupu sa aliexpres kuponima, i ima jako zanimljivih popusta na telefone, slusalice, ... ali se ne usudjujem da narucim bas zbog problema korona virus.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Koliko su ti naplatili na carini?

Sad sam zvao prijatelja, kojem sam naručio mobitel i koji ga je uzeo u pošti. 

Mobitel sam naručio na BiH adresu, u BiH se ne naplaćuje carina na online kupovinu do 150 € a kako je riječ o Redmi Note 8 koji na Aliexpressu košta 130 € nisu mu naplatili carinu. Jedino su mu u pošti uzeli 4 €

 

Ovaj drugi je dosta  skuplji, pa cemo vidit koliko ce otici na carinu.

 

Tek nedavno sam primjetio da za narudzbe u HR(i za ostatak EU) pise: 'custom duty and vat paid for the eu by dhl' iako nisam siguran šta to točno znači.

 

U Hrvatskoj zaračunaju carinu na iznos viši od 22€ a za iznos iznad 150€ opale još i pdv.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bushman said:

Sad sam zvao prijatelja, kojem sam naručio mobitel i koji ga je uzeo u pošti. 

Mobitel sam naručio na BiH adresu, u BiH se ne naplaćuje carina na online kupovinu do 150 € a kako je riječ o Redmi Note 8 koji na Aliexpressu košta 130 € nisu mu naplatili carinu. Jedino su mu u pošti uzeli 4 €

 

Ovaj drugi je dosta  skuplji, pa cemo vidit koliko ce otici na carinu.

 

Tek nedavno sam primjetio da za narudzbe u HR(i za ostatak EU) pise: 'custom duty and vat paid for the eu by dhl' iako nisam siguran šta to točno znači.

 

U Hrvatskoj zaračunaju carinu na iznos viši od 22€ a za iznos iznad 150€ opale još i pdv.

 

 

Taj drugi telefon ti stize preko DHL-a ,  u EU ako platis slanje DHLom onda se ne naplacuju carinski troskovi i pdv. Kod nas u Srbiji ako ti nesto dolazi DHLom onda platis na sajtu posiljku a plus ti i carina zaracuna 3000-4000din i jos pdv ( znaci platis DHL slanje + spedicija od 3-4000 +pdv+ carina ) zato na mnogim sajtevima kad odaberes srbiju ne salju dhlom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/30/2020 at 9:37 PM, Knipex said:

Posle 2 meseca korišćenja P40 lite mogu reći da telefon kida. Ono što mi fali zbog google servisa je zanemarivo, pričam naravno o ličnom utisku jer svako mora da sagleda situaciju iz sopstvenog ugla pre kupovine. Fluidnost, trajanje baterije i kamera su vrhunski. Phone clone odlično radi posao prilikom prelaska sa starog telefona. Backup na gogle drive je zamenjen sa huawei cloudom. Fali mi imgur aplikacija, ali kontam da će uskoro da je srede.

Taman dosao da priupitam oko ovog modela,kad evo tvog posta. Koliko je komplikovano bez google servisa?

Znam od ranije da je Huawei bio dosta popularan na forumu i cesto i rado preporucivan,ali ne znam kako sad stoje stvari? Cini mi se da su @NMXi @Ser Jaime! Rickon! Dickon.bili "fanovi" ovog brenda..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Crni Bombarder said:

Taman dosao da priupitam oko ovog modela,kad evo tvog posta. Koliko je komplikovano bez google servisa?

Znam od ranije da je Huawei bio dosta popularan na forumu i cesto i rado preporucivan,ali ne znam kako sad stoje stvari? Cini mi se da su @NMXi @Ser Jaime! Rickon! Dickon.bili "fanovi" ovog brenda..

Može da se instaliraju gugl servisi, već par meseci bez problema radi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Jos jedno pitanje.
Kad se instalira Play Store onda preko njega mogu da se instaliraju sve aplikacije normalno?

Da. Ima nekih aplikacija koje ne rade, ali to nisu ove koje se najviše koriste. Dosta aplikacija ima i u App Gallery. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Malo je akrobatika da se instaliraju google servisi ali je izvodljivo, što je već napisao @Green23

 

Ja ih nisam instalirao i evo do sada nisam osetio da mi bilo šta fali a da nema dobru alternativu ili da je od minornog značaja. Fali mi imgur aplikacija, još uvek, pa slike uploadujem preko opere. Supruga je uzela isti telefon pre desetak dana i susrela se sa problem da aplikacija otp banke nije htela da radi, odnosno zakuca kod dela kada treba pin da se podesi. Call centar banke kaže da rade na aplikaciji za huawei i da će biti uskoro.

 

Baterija je vrhunska, 2 i po dana bez problema. Kamera je dobra, i prednja i zadnje, možeš naći slike po netu ako guglaš. Sve radi fluidno, nijednom do sada mi nije zapeo.

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Hvala na odgovorima @Green23

Negde sam naleteo na podatak da yt ne moze da se instalira? U svakom slucaju ga uzimam u razmatranje,a mozda jos neko dopise svoje utiske.

Imaš aplikaciju youtube vanced u kojoj nema reklama, ali koliko sam skontao ne možeš svoj nalog da povežeš i da koristiš neke usluge youtube-a. To sve možeš preko pretraživača, kao što rekoh ja koristim operu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...