Jump to content

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Danas sam porucio Realme GT2 Pro (256Gb, 12Gb). Posto telefon kupujem na nekih 3 godine trudim se da uvek kupim neki flagship telefon. Resio da ne uzimam Samsung i da probam sa nekim drugim brendom. Ne toliko zbog cene koja bi bila za 40% veca vec zato sto me nervira to sto za evropsko trziste Samsung telefoni dolaze sa Exynos cipom, a ne sa Snapdragonom. Nisam jos spreman da probam sa jabukom. Dvoumio sam se izmedju Realme i Oneplus 10 Pro, ali posto se kod nas prvo pojavio Realme odlucio se za njega. Naravno i da sam pravio kolone "za" i "protiv" i na papiru deluje da nisam pogresio.
Ima li neko iskustva sa ovim brendom?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas sam porucio Realme GT2 Pro (256Gb, 12Gb). Posto telefon kupujem na nekih 3 godine trudim se da uvek kupim neki flagship telefon. Resio da ne uzimam Samsung i da probam sa nekim drugim brendom. Ne toliko zbog cene koja bi bila za 40% veca vec zato sto me nervira to sto za evropsko trziste Samsung telefoni dolaze sa Exynos cipom, a ne sa Snapdragonom. Nisam jos spreman da probam sa jabukom. Dvoumio sam se izmedju Realme i Oneplus 10 Pro, ali posto se kod nas prvo pojavio Realme odlucio se za njega. Naravno i da sam pravio kolone "za" i "protiv" i na papiru deluje da nisam pogresio.
Ima li neko iskustva sa ovim brendom?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Ja sam posle 2 1+ modela odustao - ovo sranje od colorOSa nije za mene.
Posle 10 godina se vratih na Samsung da vidim jel taj oneUI dobar koliko se tvrdi
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je Realme napravio je najbolji njihov telefon do sada, bukvalno su nikada blizi najvecima. A i garantuju azuriranje OS do 3god i aplikacija do 4god. Meni je nesto neverovatno da se telefon "umori" posle godinu dana. Gledajuci hardver zaista je brutalan telefon. Negde su i stedeli, kao npr bezicno punjenje i telefoto kamera, ali meni je to nebitno. Naravno da su Samsung, Apple i Huawei puno bolji u optimizaciji, ali zato je i njihova cena puno veca. Konkretno tu mislim na kvalitet fotografija, a posebno na kvalitet npr u nocnom rezimu. Opet, sve su to dobre kamere, samo sto ovi najveci prednjace. Sto se tice OS i njegovog Realme UI 3.0 sve je to bazirano na androidu cak je on nesto i najpribliznije stok androidu. I mislim da je sve to stvar navike. Neko ga hvali, neko kudi.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

On 3/15/2022 at 6:38 AM, Alek The Great said:

Danas sam porucio Realme GT2 Pro (256Gb, 12Gb). Posto telefon kupujem na nekih 3 godine trudim se da uvek kupim neki flagship telefon. Resio da ne uzimam Samsung i da probam sa nekim drugim brendom. Ne toliko zbog cene koja bi bila za 40% veca vec zato sto me nervira to sto za evropsko trziste Samsung telefoni dolaze sa Exynos cipom, a ne sa Snapdragonom. Nisam jos spreman da probam sa jabukom. Dvoumio sam se izmedju Realme i Oneplus 10 Pro, ali posto se kod nas prvo pojavio Realme odlucio se za njega. Naravno i da sam pravio kolone "za" i "protiv" i na papiru deluje da nisam pogresio.
Ima li neko iskustva sa ovim brendom?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Ja imam Realme 8 nekih 6 mjeseci. U pitanju je jeftiniji telefon, sa Helio G95 precesorom. Meni se pokazao sasvim solidno, radi i dalje kao prvog dana, OS je izuzetno fluidan i čist (zbog čega sam ga izabrao umjesto Note 10), baterija solidna, brzo punjenje. Vjerujem da su im flagship modeli još upeglaniji i da ćeš biti pozitivno iznenađen. Jest da ti ne mogu prenijeti utiske vezano direktno za tvoj model, ali ovako generalno o Realme telefonima i iskustvu sa njima imam samo pozitivne utiske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ispao sam skroz iz fazona telefona, a trebalo bi da kupim barem jedan jeftin telefon do 250-300 evra, android. Šta biste mi preporučili? Imam Redmi Note 8 koji mi je bio više nego dovoljan, ali je i ćerci i meni samo krenuo da bukvalno polako umire poslednjih 6 meseci, pa me to malo ispizdilo. Da li vredi da ga flešujem ili je to jednostavno životni vek?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Ispao sam skroz iz fazona telefona, a trebalo bi da kupim barem jedan jeftin telefon do 250-300 evra, android. Šta biste mi preporučili? Imam Redmi Note 8 koji mi je bio više nego dovoljan, ali je i ćerci i meni samo krenuo da bukvalno polako umire poslednjih 6 meseci, pa me to malo ispizdilo. Da li vredi da ga flešujem ili je to jednostavno životni vek?

 

Ja imam Redmi note 8 Pro, u aprilu ili maju će mu biti 2 godine.

Nakon nekih godinu dana baterija je dosta popustila, ja generalno nisam zahtevan korisnik, tj ne koristim telefon previše i sa inicijalno nekih 3 dana je spala na jedva 24 sata, a ako bih malo više koristio (petkom po par sati pratio live timing) tad nije mogao da sastavi ni 24 sata, međutim oko Nove godine posle nekog od redovnih update-a situacija se dosta promenila i sad bez problema drži dva dana, a ponekad kad baš manje koristim sastavi opet i ouna 3.

 

Što se brzine tiče tu nisam primetio nikakva usporavanja, ali napominjem, ja telefon ne koristim previše (u proseku aktivno manje od 2 sata dnevno).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Budi malo konkretniji. Sta zelis kod telefona tj. sta ti je bitno?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Da bude do 250 300 evra i da bude malo veći pošto čiča ne vidi. Baš su mi skromni zahtevi. A ovo, ne znam, možda da jednostavno uzmem 10ku i toeto.

 

edit: vrlo je moguće da su mi ga i deca skenjala instalacijom jedno 80 igrica koje ja onda skinem, ali kapiram da šteta ostaje kao na starim windowsima 98...

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

Ja imam Mi 9T pro 2 i po godine negde koji je krenuo da koči i baterija se sputila na 36h oko nove godine pa sam samo reinstalirao android i od tad radi kao na početku. Kontam da može i bez toga ako se nađe uzrok kočenja ali i za ovo mi je trebalo aktivnih pola sata i sat vremena čekanja da se sve prebaci tamovamo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovo, juče mi stigla 2 Samsung s22... Dobar telefon zaista, samo je tih 6,1" meni malo.

 

Ali znam da dosta ljudi vapi za manjim telefonima, tako da će ovaj biti idealan izbor za njih. Ko je spreman da plati naravno.

Mislim da Samsung od s10e nije izbacio neki koliko toliko manji model.

 

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Alek The Great said:

Ako si vec koristio Xiaomi mozda da nastavis. Preporucujem onda Redmi Note 11. Nov telefon, solidan oled displej, odlicna baterija, mislim da se uklapas u cenu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Mozda bi 11s bio jos bolji izbor ako ga bude uskoro kod nas, a i on je tu negde po ceni. Malo jaci procesor i 2gb rama vise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni S20 8/126 i posle cca 2 god dobro radi, baterija drzi, ne koci, baguje i slicno... cak mi i velicina odgovara :classic_biggrin: (jbg prsti cevapcici ).

 

Iako mi uskoro istice ugovor, ne planiram da ga menjam, iako uskoro obnavljam ugovor... obradovace se cerka nekim sranjem od Iphonea ( naravno ako bude dobar popust i tarifa ) :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Dies at the End said:

Meni S20 8/126 i posle cca 2 god dobro radi, baterija drzi, ne koci, baguje i slicno... cak mi i velicina odgovara :classic_biggrin: (jbg prsti cevapcici ).

 

Iako mi uskoro istice ugovor, ne planiram da ga menjam, iako uskoro obnavljam ugovor... obradovace se cerka nekim sranjem od Iphonea ( naravno ako bude dobar popust i tarifa ) :classic_biggrin:

 

Ma naravno, nema greške, neverovatni su to telefoni.

 

Skoro mi je jedan kolega tražio neki stariji telefon sa led lampicom koja mu je jako bitna (da, znam) i nađemo stari S8, stvarno dobro očuvan. Kako to radi, neverovatno fluidno sve na njemu. A kamo li ovaj tvoj s20, koji je za klasu jači.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2022 at 2:50 PM, freethrow said:

Da bude do 250 300 evra i da bude malo veći pošto čiča ne vidi. Baš su mi skromni zahtevi. A ovo, ne znam, možda da jednostavno uzmem 10ku i toeto.

 

edit: vrlo je moguće da su mi ga i deca skenjala instalacijom jedno 80 igrica koje ja onda skinem, ali kapiram da šteta ostaje kao na starim windowsima 98...

 

Ja sam uzeo xiaomi poco x3 pro sa 6GB i evo godinu dana radi ko lud. Nikakva usporavanja i slično. Baterija drži 5-6 sati intezivnog korišćenja a puni se za manje od sat vremena. Na starijem sam punio bateriju satima. Ima i verzija sa 8gb koja je malo skuplja ali će duže da sedrži.

 

U tvom cenovnom rangu imaš i note 10 pro koji takođe ima istu bateriju kao i ovaj moj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 3/18/2022 at 1:26 PM, Klotzen said:

Ja sam uzeo xiaomi poco x3 pro sa 6GB i evo godinu dana radi ko lud. Nikakva usporavanja i slično. Baterija drži 5-6 sati intezivnog korišćenja a puni se za manje od sat vremena. Na starijem sam punio bateriju satima. Ima i verzija sa 8gb koja je malo skuplja ali će duže da sedrži.

 

U tvom cenovnom rangu imaš i note 10 pro koji takođe ima istu bateriju kao i ovaj moj.

 

Drasticno je pala cena i poco x3 pro sa 8/256, i rn10pro pa i poco f3. A sve odlicni telefoni, miljama ispred aktuelne rn11 serije. Pravo vreme za kupovinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ga koristim za fotografisanje i kvalitet fotki je dobar. Blic nije nešto ali je ok za ovo što meni treba. Inače kamera je 48-ica dakle neki prosek danas. Ako joj je to bitno onda vidi neki model sa 64 MP kamerom. Mada ja nisam siguran koliko je opravdana ta trka sa pikselima. Ja još od onog vremena i kamera od 13 i 16 MP ne primećujem neke veće razlike u slikama sa ovim današnjim. Jedino kada se slika neki krupan kadar tu su možda detalji bolji ali 90% slika su nešto iz blizine što se slika ....

 

Ono što primećujem kao manu je da u ovim novijim andoridima više ne mogu da smanjim kvalitet slike. U najgorem slučaju mi je slika 2,5 MB

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

Kakve su kamere na tim telefonima? Trebao bi uskoro da kupim ćerki novi telefon.

 

17 minutes ago, Klotzen said:

Ja ga koristim za fotografisanje i kvalitet fotki je dobar. Blic nije nešto ali je ok za ovo što meni treba. Inače kamera je 48-ica dakle neki prosek danas. Ako joj je to bitno onda vidi neki model sa 64 MP kamerom. Mada ja nisam siguran koliko je opravdana ta trka sa pikselima. Ja još od onog vremena i kamera od 13 i 16 MP ne primećujem neke veće razlike u slikama sa ovim današnjim. Jedino kada se slika neki krupan kadar tu su možda detalji bolji ali 90% slika su nešto iz blizine što se slika ....

 

Ono što primećujem kao manu je da u ovim novijim andoridima više ne mogu da smanjim kvalitet slike. U najgorem slučaju mi je slika 2,5 MB

 

Kamera na x3 pro je dobra, problem je u softveru koji ne koristi njene mogucnosti na najbolji nacin, a koji su degradirali sa svakim novim apdejtom. To se medjutim resava jednostavnim instaliranjem bilo koje gcam verziije, cime se kvalitet fotografija drasticno poboljsava.

I dalje se za 230 evra ne moze kupiti bolji telefon u radnji sa 2 godine garancije. Pitanje je da li ce moci i u buducnosti, jer je sd860 i ekran sa osvezenjem od 120hz misaona imenica za modele koji su izbacili u tom cenovnom rangu u poslednjih 6 meseci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam od novembra 2017 koristio Note 8 i generalno to je još uvek sasvim upotrebljiv telefon ali kako telefone menjam otprilike u olimpijskom ciklusu (2009 HTC HD2, 2013 LG G2, 2017 Galaxy Note 8) došlo je vreme da nabavim novi telefon.

Iskoristih onaj preorder time i uzeh Galaxy S22 Ultra i ja sam lično prezadovoljan kako radi, mada to sigurno ima veze i sa tim što sam prešao sa Note 8 a ne sa recimo S21 Ultra gde se taj pomak ne bi ni primetio.

Čitao sam na netu da ima brdo nekih dečijih bolesti za koje će trebati više update-ova da ih otklone ali na sreću ja do sada nisam našao ni na jedan od njih a s obzirom na način korišćenja telefona čak mi ni baterija na koju ima najviše povika ne smeta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...