Jump to content

Recommended Posts

Tarife i cene (VIP , Telenor)  su im odavno "previsoke" . Bezobrazluk  ( klasican duopol)

 

Pre cca malo manje od godinu dana  , S20  neograniceni minuti i poruke, 20GB interneta ( 100mb/s) u EU ... 30 €

Koleginica pre cca mesec dana, S21  ista (slicna ) tarifa za 27 € 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Dies at the End said:

Tarife i cene (VIP , Telenor)  su im odavno "previsoke" . Bezobrazluk  ( klasican duopol)

 

Pre cca malo manje od godinu dana  , S20  neograniceni minuti i poruke, 20GB interneta ( 100mb/s) u EU ... 30 €

Koleginica pre cca mesec dana, S21  ista (slicna ) tarifa za 27 € 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta ti je skupo. Ja uhvatio u A1, tadašnjem VIPu, beskonačno razgovora u domaćim mrežama, beskonačno poruka u domaćim mrežama i beskonačno interneta na teritoriji Srbije po maksimalnoj dostupnoj brzinu na mestu na kom se nalazim, i sve to 2000 dinara. Bila neka promocija tokom februara. 

Znam ja da je VIP ( A1 ) kurac na biciklu što se tiče prijema negde u provinciji ili divljini ali pošto ne mrdam iz BG, ne pravi mi nikakvu razliku. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Dies at the End said:

Tarife i cene (VIP , Telenor)  su im odavno "previsoke" . Bezobrazluk  ( klasican duopol)

 

Pre cca malo manje od godinu dana  , S20  neograniceni minuti i poruke, 20GB interneta ( 100mb/s) u EU ... 30 €

Koleginica pre cca mesec dana, S21  ista (slicna ) tarifa za 27 € 

Pa koliko je učešće bilo za to? Pošto ne postoji mogućnost da za 24xtaj iznos platiš sam telefon, a ne još i paket. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, de Havilland Mosquito said:

Ne znam šta ti je skupo. Ja uhvatio u A1, tadašnjem VIPu, beskonačno razgovora u domaćim mrežama, beskonačno poruka u domaćim mrežama i beskonačno interneta na teritoriji Srbije po maksimalnoj dostupnoj brzinu na mestu na kom se nalazim, i sve to 2000 dinara. Bila neka promocija tokom februara. 

Znam ja da je VIP ( A1 ) kurac na biciklu što se tiče prijema negde u provinciji ili divljini ali pošto ne mrdam iz BG, ne pravi mi nikakvu razliku. 

 

Jbg nemam svi srece da zivimo i radimo u prestonici 😛 ... iako je generalno signal dobar u provinciji ( Krusevac i sira okolina ),  malo losiji , tj nema ga uopste na npr Jastrebcu,  pod Kopaonickim selima i jos po nekim popularnim planinarskim/off road bike stazama i izletištima  😄

 

jbg.. cena 10pro je cca 300€ ( 36 000 din ) , 24x 3300=79 200... malo previse za 1GB interneta i neogranicene razgovore ( moje misljenje 😄 )

 

25 minutes ago, Green23 said:

Pa koliko je učešće bilo za to? Pošto ne postoji mogućnost da za 24xtaj iznos platiš sam telefon, a ne još i paket. 

 

1€ je "učešće"  ( imam I racun 😄 )... jbg uhvatio promo koji je trajao mesec dana .  Svi operateri imaju slicne akcije od po mesec dana za ( uglavnom) TOP modele.

 

Npr, drugi paket ( prosle god u oktobru) , isto promocija , Iphone 11pro, 26 GB neta +Sky sport godinu dana + neograniceni pozivi, 52€ mesecno i 70 (ili 72)€  učešće... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, John Dies at the End said:

jbg.. cena 10pro je cca 300€ ( 36 000 din ) , 24x 3300=79 200... malo previse za 1GB interneta i neogranicene razgovore ( moje misljenje 😄 )

Nije 1GB interneta nego 1TB interneta za 2 godine što mu dođe oko 42GB mesečno s tim što možeš da potrošiš u cugu koliko hoćeš. Ako spičiš sve pre isteka 2 godine imaš mogućnost da dokupiš kroz dodatke. 

 

Inače taj paket može i bez telefona. Cena je 1500 dinara mesečno.

Edited by Knipex
Ispravka
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Nije 1GB interneta nego 1TB interneta za 2 godine što mu dođe oko 42GB mesečno s tim što možeš da potrošiš u cugu koliko hoćeš. Ako spičiš sve pre isteka 2 godine imaš mogućnost da dokupiš kroz dodatke. 

 

Inače taj paket može i bez telefona. Cena je 1500 dinara mesečno.

 

 :classic_laugh:  jbt ja sam funkcionalno nepismen, tek sada vidim da si napisao 1 TB...  kako ste zadovoljni internetom? Ja sam imao dva paketa ( do pre mesec dva) jedan 1GB, jedan 10GB i imao sam utisak da se, kako da se pravilno izrazim, "brzo potrosi" , posebno jer sam izbegavao da koristim YT i slicne aplikacije.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, John Dies at the End said:

 

 kako ste zadovoljni internetom?

 

 

U principu je dobar net. Ja npr radim na Dedinju i tu mi je redovno između 60 i 100 megabita po sekundi. ( nemam wi fi u kancelariji ). Na još nekim lokacijama bude oko 100 megabita po sekundi redovno. Bude nekih mrtvih tačaka  gde je signal inače loš, pa bude nekih 3-4 megabita po sekundi. Sve u svemu, mogu da gledam neku utakmicu bez problema na telefonu gde god da se nalazim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve bih isto mogao i ja da napišem osim što ne radim na Dedinju :classic_biggrin: Na mom broju imam neo5 paket što znači 5GB neta + 1GB dodatak za online poručivanje. Uzeo sam jedan paket samo sa netom, 9GB za 600din i preusmerio na moj broj. Gledam utakmice redovno preko telefona kada nisam kući preko Supernovine aplikacije, Iris ili EON-a i trošim oko 13-14GB. Nikad secnulo nije.

 

Ćerki sam uzeo intarifu. 10GB neta, 300 minuta i uzeo dodatak kuckator sa 100 sms poruka. Taman joj po meri jer većinu vremena na telefonu je na viberu, instagramu i tik-toku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2021 at 3:44 PM, de Havilland Mosquito said:

Ne znam šta ti je skupo. Ja uhvatio u A1, tadašnjem VIPu, beskonačno razgovora u domaćim mrežama, beskonačno poruka u domaćim mrežama i beskonačno interneta na teritoriji Srbije po maksimalnoj dostupnoj brzinu na mestu na kom se nalazim, i sve to 2000 dinara. Bila neka promocija tokom februara. 

Znam ja da je VIP ( A1 ) kurac na biciklu što se tiče prijema negde u provinciji ili divljini ali pošto ne mrdam iz BG, ne pravi mi nikakvu razliku. 

U toj tarifi, neoneo max imaš i 1 GB u romingu mesečno. Uzeo sam u februaru, isto za 2.000 i za sad sam zadovoljan internetom, a već mi je značio i taj roming (razlog zašto sam uzeo baš tu tarifu). 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

U toj tarifi, neoneo max imaš i 1 GB u romingu mesečno. Uzeo sam u februaru, isto za 2.000 i za sad sam zadovoljan internetom, a već mi je značio i taj roming (razlog zašto sam uzeo baš tu tarifu). 

 

Imam 1 GB mesečno u romingu odranije iz nekih promocija, tako da nisam konstatovao taj detalj, ali slažem se da može biti bitan nekom ko nema. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Isplati li se Redmi note 10 pro za 37 000 keš. Bez rata,  paketa i ostalih gluposti. 

Sin je zadovoljan telefonom. Ja sam ga malo čačkao dok sam mu prebacivao podatke sa starog. Radi prilično glatko. Zvuk je dobar što u slušalici što u zvučnicima koji su stereo. Ekran sam podesio na 120Hz i fercera super. Kamera je više nego dobra. Za bateriju je još rano komentarisati.

 

Imao sam 2 problemčića. Na zaključanom ekranu nakon stiska na power taster mu je stalno bila notifikacija black player iako sam u podešavanjima isključio dozvolu za to. Tek nakon restarta telefona je prihvatio. Kao windows nekada :lol_2: 

 

Drugi problem je mislim do same aplikacije whats up. Iako sam na starom uredno napravio backup na starom telefonu on taj backup na novom ne vidi. Preko Mi movera je iskopirao samo tekstualne poruke. Slike i klipovi su se prebacili ali nisu učitani u aplikaciji. Na kraju smo složili da može i bez toga.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Taj PRO je definitivno best buy telefon trenutno. Jedini koji mu prilazi ali i dalje nije bolji od njega je "Xiaomi Poco F3". Poco ima malo bolji hardver ali ima znatno lošiju kameru i malo lošiju bateriju. Dakle kome kamera nije bitna stavka na mobilnom može da razmišlja o Poco koji je nekih 30 evra skuplji a za sve ostale je PRO najbolje rešenje.

 

Ono što meni smeta kod Poco F3 je da nema mogućnost priključka za slušalice/zvučnike no da ne teram mak na konac za par godina će 99% ljudi biti na bežićnim slušalicama ali trenutno je to za mene loša opcija jer koristim i zvučnike i slušalice sa kablovima. No možda promenim mišljenje do kupovine.

Link to comment
Share on other sites

Pa imaš adaptere sa usb C na 3.5mm za sluške. Sin je pre ovoga nosio Mi A2 i koristio je taj adapter.

 

Zaboravih da napišem da su mi se svidele neke, da kažem kozmetičke, sitnice. Miui 12 je sistem. Na primer kada se zumira slika i pomera pokazuje ti u donjem desnom uglu u malom uokvirenom pravougaoniku gde se nalaziš na slici. Kada se uđe da se proveri stanje zauzetog prostora i pomeraš telefon tako se i linija pomera kao tečnost u posudi, skroz qool.

 

Svaki put kada se restartuje telefon uključi se bluetooth i nisam našao način da to isključim tu opciju. Mislio sam da ga uključuje neka aplikacija ali nisam našao koja.

Edited by Knipex
Slovo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Taj PRO je definitivno best buy telefon trenutno. Jedini koji mu prilazi ali i dalje nije bolji od njega je "Xiaomi Poco F3". Poco ima malo bolji hardver ali ima znatno lošiju kameru i malo lošiju bateriju. Dakle kome kamera nije bitna stavka na mobilnom može da razmišlja o Poco koji je nekih 30 evra skuplji a za sve ostale je PRO najbolje rešenje.

 

Ono što meni smeta kod Poco F3 je da nema mogućnost priključka za slušalice/zvučnike no da ne teram mak na konac za par godina će 99% ljudi biti na bežićnim slušalicama ali trenutno je to za mene loša opcija jer koristim i zvučnike i slušalice sa kablovima. No možda promenim mišljenje do kupovine.

Dobija se u paketu ekstenzija za to.

 

I ne bih slozio da je kamera na Poco F3 "znatno" losija. Zapravo, nisam siguran da li je uopste losija. Prema specifickaciji jeste slabija po pikselazi, ali odlicni CPU to neutralise. Jako su slicne kamere, kad se uporede. Evo par snimaka.

Ili ovde gde se uporedjuje i Poco X3.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...