Jump to content

Recommended Posts

14 minutes ago, uvrnuto said:


Jesi li uzeo i kako si zadovoljan, ako jesi?

Da li se možda u međuvremenu pojavio neki novi model vredan pažnje? 
Prošli put kad sam pitao aktuelni su bili Poco X3 NFC i Redmi Note 9 Pro. Pa u tom cenovnom rangu neki telefoni za preporuku.

Obično sam odlazio na benchmark forum ili ovde ispratio, ali benchmark se promenio i sad su teme baš po modelima telefona. NIsam pronašao teme u fazonu "Koji telefon do 300e" što je, čini mi se, bilo pre.

Zapravo, nisam ga uzeo. Kako se priblizavao kraj godine video sam najave o "gomili" novih telefona iz Xiaomi porodice, pa sam resio da sacekam njih.

 

Upravo je predstavljen Redmi Note 10 Pro i deluje bas odlicno. Konacno Amoled ekran, dobra kamera, osvezavanje 120Hz... Specifikacija.

Inicijalna cena kod nas za verziju 6/64 je 33K, a za 6/128, 36K. Trebalo bi u toku meseca da bude dostupan. U slicnoj cenovnoj kategoriji je i Mi 10T Lite, koji je takodje zanimljiva opcija.

 

P.S. Ja se nadam da ce se kod nas pojaviti Redmi K40 (Pro). Zasad je predstavljen samo u Kini, al postoje najave da ce biti predstavljen i globalno u vidu Poco F3 verzije. On ce biti stotinak evra skuplji, ali je i osetno jaci. Pro verzija ce koristiti najjnoviji procesor. 

Edited by Xpert
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uvrnuto said:


Jesi li uzeo i kako si zadovoljan, ako jesi?

Da li se možda u međuvremenu pojavio neki novi model vredan pažnje? 
Prošli put kad sam pitao aktuelni su bili Poco X3 NFC i Redmi Note 9 Pro. Pa u tom cenovnom rangu neki telefoni za preporuku.

Obično sam odlazio na benchmark forum ili ovde ispratio, ali benchmark se promenio i sad su teme baš po modelima telefona. NIsam pronašao teme u fazonu "Koji telefon do 300e" što je, čini mi se, bilo pre.

Sacekaj jos malo, kad si vec do sad cekao, treba da izidje redmi note 10 serija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Te sankcije se odnose na njihov izlasak na američke berze a time i na njihov pristup finansijskom tržištu SAD. Nisu to one sankcije koje je Huawei fasovao. Da li je Honor potpao pod sancije Huawei-a ili se na njih to ne odnosi ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Kako su lagano zakopali vrhunsku kompaniju. Gledam neke fotke sa p40, jbt koje savršenstvo.

 

Nadam se da će se uskoro vratiti "u igru".

Huawei je prošlu godinu završio uspešnije nego 2019. godinu, a u Q2 2020 su prodali najveći broj telefona na globalnom nivou, to je kvartal u kom je najveća prodaja P serije. Naravno, ovo su podaci gde su uključeni i Honor telefoni, koji više nisu deo Huawei-a.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Green23 said:

Huawei je prošlu godinu završio uspešnije nego 2019. godinu, a u Q2 2020 su prodali najveći broj telefona na globalnom nivou, to je kvartal u kom je najveća prodaja P serije. Naravno, ovo su podaci gde su uključeni i Honor telefoni, koji više nisu deo Huawei-a.

 

Ovo mi je baš čudan podatak.

 

 

Tj, ne čudi me podatak za celu 2020. zato što su u prvom polovini godine imali ogromnu prodaju i tada su gotovo svi njihovi telefoni imali google servise. 

 

Koji je izvor? 

 

Ja gledam recimo ovo

 

Quote

 

Global Smartphone Quarterly Market Data (2018Q1 – 2020Q4)

Huawei#

 

2018  11%  15%  14%  15%

2019   17%  16%  18%  14%

2020   17%  20%  14%  8%

 

 

Po ovome imaju baš ozbiljan pad. Ovo mi se poklapa sa nekim ličnim utiskom, gde je oko mene pre godinu i po dana, bilo bar 60% Huawei telefona, a sada je to minimum. U firmi ista situacija,  mi kupujemo oko 200-250 smartfona godišnje.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

 

Ovo mi je baš čudan podatak.

 

 

Tj, ne čudi me podatak za celu 2020. zato što su u prvom polovini godine imali ogromnu prodaju i tada su gotovo svi njihovi telefoni imali google servise. 

 

Koji je izvor? 

 

Ja gledam recimo ovo

 

 

Po ovome imaju baš ozbiljan pad. Ovo mi se poklapa sa nekim ličnim utiskom, gde je oko mene pre godinu i po dana, bilo bar 60% Huawei telefona, a sada je to minimum. U firmi ista situacija,  mi kupujemo oko 200-250 smartfona godišnje.

 

Naravno, neminovan je pad na non-China/Russia/deo Asia tržištu, jer su na tim tržištima čak i rasli prošle godine. Q4 je apsolutni pobednik Apple koji je isporučio možda i najveći broj telefona u svojoj istoriji. Pritom je pitanje da li su podaci od polovine novembra predstavljeni kao huawei + honor ili samo huawei. 

 

Samo sam hteo da napomenem da nije baš tolika propast što se njih tiče, čak još više ulažu, neke su priče i da će ući na tržište automobila 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 10:22 AM, realno *w said:

Kako su lagano zakopali vrhunsku kompaniju. Gledam neke fotke sa p40, jbt koje savršenstvo.

 

Nadam se da će se uskoro vratiti "u igru".

I ja sam gledao fotke sa iPhone 7 i koje savrsenstvo.

 

Jako mi je drago sto se ovo sve desava Huawei brendu mobilnih telefona. Imao sam Huawei mate 10 pro. Odlican telefon, ali ja volim telefone koji mogu da se moduju, otkljuca bootloader i onda podesava. Sto je i prednost androida nad ios.

I onda se desi da se telefon brickuje, i nema sanse da se uradi unbrick bez da se plati huawei-u nekih 20$ da to urade jednostavno, da u nekoj svojoj arhivi kliknu na unlock i to je to. Zasto ne dele te alate , npr xiaomi ima sve alate za otkljucavanje, i za reparaciju ako nesto krene po zlu na dohvat svakom korisniku. Ako je Huawei krenuo apleovim putem, onda neka i propadne jer to nije svrha androida.

Edited by Slavisa iz Tavankuta
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, John Dies at the End said:

Bas ce Huawei da propadne :wink2:

 

 

Naravno da neće, samo njihov udeo u tržištu mrežne opreme je ogroman i još uvek konstantno raste.

 

Ja sam prvenstvo mislio na marginalizovanje proizvodnje telefona, kao što je svojevremeno uradio Sony na primer. Trenutno deluje da su još uvek daleko od tog scenarija, ali čisto da obrazložim na šta sam mislio.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites



 
 
Naravno da neće, samo njihov udeo u tržištu mrežne opreme je ogroman i još uvek konstantno raste.
 
Ja sam prvenstvo mislio na marginalizovanje proizvodnje telefona, kao što je svojevremeno uradio Sony na primer. Trenutno deluje da su još uvek daleko od tog scenarija, ali čisto da obrazložim na šta sam mislio.



Znam...ja malo karikiram, standardno...

Ne verujem da ce Huawei, i na dugoročnom planu, da dozivi sudbinu Sony-ja ( "mobilno" odeljenje) , iz vise razloga.. ne znam za svet, ali u De je dosta pala potraznja u 4/4, najvise zbog 12-ce i S21 ...dea9c9a99044f964d2e57186031ebb1c.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, realno *w said:

 

 

Naravno da neće, samo njihov udeo u tržištu mrežne opreme je ogroman i još uvek konstantno raste.

 

Ja sam prvenstvo mislio na marginalizovanje proizvodnje telefona, kao što je svojevremeno uradio Sony na primer. Trenutno deluje da su još uvek daleko od tog scenarija, ali čisto da obrazložim na šta sam mislio.

Posle nenormalno datih para na Harmony OS, čisto sumnjam. Oni hoće ceo ekosistem da imaju, i mislim da će im to ići okej, makar i "samo" u Kini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, John Dies at the End said:


 

 

 


Znam...ja malo karikiram, standardno...

Ne verujem da ce Huawei, i na dugoročnom planu, da dozivi sudbinu Sony-ja ( "mobilno" odeljenje) , iz vise razloga.. ne znam za svet, ali u De je dosta pala potraznja u 4/4, najvise zbog 12-ce i S21 ...dea9c9a99044f964d2e57186031ebb1c.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 

 

 

Mislim da im nije opala prodaja zbog S21 i iP12 vec zato sto nemaju google servise. Uspeli su na pocetku da uhvate kupce jer nisu znali da nema google servisa, i sad oni vise ne zele takav telefon (kupci)

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tomiprunet said:

Mislim da im nije opala prodaja zbog S21 i iP12 vec zato sto nemaju google servise. Uspeli su na pocetku da uhvate kupce jer nisu znali da nema google servisa, i sad oni vise ne zele takav telefon (kupci)

 

Ne znam za svet, mislio sam na pad prodaje u Nemackoj gde na postpaid otpada preko 75%, i gde tokom 3 i 4 kvartala bile brojne akcije za ugovore za 11 i12cu, S20 seriju ...itd ( misljenje, mogu da pronadjem podatke ).

 

U prva tri kvartala, to znam, Huawei je imao 15 -20%, u četvrtom je pao na 8%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam huawei p30 lite i krenuo je od juče da me jebava jako. Kad otvorim aplikaciju, uveća se preko celog ekrana, to stoji sekund-dva i samo se ugasi. Kad kliknem ono dugme da vidim sve aktivne aplikacije, nekih aplikacija nema na listi (tapatalk, espn fantasy, yahoo fantasy), a nekih ima (NBA, N1). S nekim aplikacijama uopšte i nemam problem, tipa whatsapp, fb, flashscore. 

 

Restart ne pomaže, kao ni brisanje keša, jedino što pomaže je brisanje svih podataka aplikacije, ali i to je kratkog roka jer opet posle par pokretanja bude ista priča. Ni reinstalacija aplikacije ne pomaže. Prostora u memoriji ima preko 70 GB, tako da to nije. 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Imam huawei p30 lite i krenuo je od juče da me jebava jako. Kad otvorim aplikaciju, uveća se preko celog ekrana, to stoji sekund-dva i samo se ugasi. Kad kliknem ono dugme da vidim sve aktivne aplikacije, nekih aplikacija nema na listi (tapatalk, espn fantasy, yahoo fantasy), a nekih ima (NBA, N1). S nekim aplikacijama uopšte i nemam problem, tipa whatsapp, fb, flashscore. 

 

Restart ne pomaže, kao ni brisanje keša, jedino što pomaže je brisanje svih podataka aplikacije, ali i to je kratkog roka jer opet posle par pokretanja bude ista priča. Ni reinstalacija aplikacije ne pomaže. Prostora u memoriji ima preko 70 GB, tako da to nije. 

 

Ma kakvo brisanje, samo jedna od ove dve stvari:

 

1. Deinstall dopuna za "Android systeb webview" aplikaciju . Naglašavam deinstall dopuna, ne aplikacije.

2. Ako to ne, update hroma ili brisanje zadnjeg update.

 

Restart i radi sve normalno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

 

Ma kakvo brisanje, samo jedna od ove dve stvari:

 

1. Deinstall dopuna za "Android systeb webview" aplikaciju . Naglašavam deinstall dopuna, ne aplikacije.

2. Ako to ne, update hroma ili brisanje zadnjeg update.

 

Restart i radi sve normalno.

E jesi ga rešio realni, svaka čast. Android system webview update-i su pravili problem.

 

1 hour ago, Sprivel said:

Jabuka je resenje.

 

Smeo sam ruku da dam da ćeš da se javiš sa ovim komentarom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...