Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, stefan81888 said:

Hvala, pogledaću. Hvala za brze odgovore. 🙂

 

Mozda je taj redmi note9s cak i bolja kupovina, jer ima snapdragon procesor koji je stedljiviji od tog MTK 8 ( 8nm u 9s i 12nm u 8pro) pored toga 9s ima i jacu bateriju, Na zvanicnom mi srbija sajtu je 28990din a 8pro 30990din. 

Ja da sad kupujem i da biram izmedju ova dva, ja bih uzeo redmi note9s

 

Ali ako uzmes 8pro neces pogresiti u svakom slucaju.

 

edit: jedino 9s nema NFC ako ti je to bitno, a 8pro ima.

Edited by I, Ja Sam Laki
Link to comment
Share on other sites

Ja bi izbegavao mediatek čipset. Xiaomi je odličan telefon ali samo sa proverenim snapom. Ja imam pro model iz 2016 i zbog čipseta sam zakucan na andorid 6. obzirom koliko je dobar telefon to je svetogrđe.

Link to comment
Share on other sites

Bogami i ja sam razmisljao kao @Klotzen, ali sam dosta citao nakon sto je @I, Ja Sam Laki pisao o tom mtk cipu i kazu da je u pitanju neka gejmerska budza sa vodenim hladjenjem i da je prva liga procesor. Ja sam za SD zato sto moze da se ubaci Gcam ali RN8PRO ima odlicnu kombinaciju kamera kojoj i nije potreban overhaul.

Ja ne znam sta bih uzeo od ta dva. Da biram izmedju 8t i 9s izabrao bih ovaj potonji, ali ako je 8 Pro u kombinaciji...Taf čois.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Stvarno taj mtk cip u redmi note 8pro nema ama bas nikakve veze sa predjasnjim mtk cipovima. Ovo je druga prica.

Pa i u 8pro moze gcam

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Uspeli su su da ga "otkljucaju" da tako kazem (mislim da je wyroczen prokljuvio kako), ali cini mi se da ne rade bas sve opcije. Mada i sam jako dobro slika bez GCam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  Uspeli su su da ga "otkljucaju" da tako kazem (mislim da je wyroczen prokljuvio kako), ali cini mi se da ne rade bas sve opcije. Mada i sam jako dobro slika bez GCam.  

 

Nema sta da se otkljucava, xiaomi je fabricki omogucio taj api2 ili kako se zove da gcam moze da radi bez roota, instalira se kao obicna aplikacija.Neki raniji modeli nisu imali taj api2 otkljucan pa je moralo root, sad ne mora .Ni na sd cipovima gcam nije bas da sve radi kako treba. Ali ono najosnovnije a to je fotografija, to radi.

 

Kazu da ova najbolje radi

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1016/

 

Najbolje je skinuti xml fajl i ubaciti u gcam folder . To su podesavanja koja je vec neko odradio i koja daju najbolje rezultate.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Nema sta da se otkljucava, xiaomi je fabricki omogucio taj api2 ili kako se zove da gcam moze da radi bez roota, instalira se kao obicna aplikacija.Neki raniji modeli nisu imali taj api2 otkljucan pa je moralo root, sad ne mora .Ni na sd cipovima gcam nije bas da sve radi kako treba. Ali ono najosnovnije a to je fotografija, to radi.

 

Kazu da ova najbolje radi

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1016/

 

Najbolje je skinuti xml fajl i ubaciti u gcam folder . To su podesavanja koja je vec neko odradio i koja daju najbolje rezultate.

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Ma znam to da sad moze na vecini modela bez roota ili otkljicavanja bootloadera (ja sam instalirao uz ovu drugu varijantu, nikad ranije nisam cackao softver telefona a uspeo sam is prve bukvalno za 2 minuta), nego sam mislio na to da su uspeli da aplikaciju prilagode mtk procesoru.

 

Ja trenutno koristim neku 6.1 koju je uradio marlin-ku, perfektna je i sve radi. Takodje preporucijem novu trCameru v5, i na njoj sve radi besprekorno. I Parrot ima potpuno funkcionalne aplikacije za moj RN5PRO.

 

Jedina prava zamerka koju imam za GCam je sto jede bateriju. Nekad slikam samo 2 fotografije i skine mi 1 posto baterije. Ali, ti hdr+ algoritmi su prilicno zahtevni, tako da razumem.

Link to comment
Share on other sites

 
Ma znam to da sad moze na vecini modela bez roota ili otkljicavanja bootloadera (ja sam instalirao uz ovu drugu varijantu, nikad ranije nisam cackao softver telefona a uspeo sam is prve bukvalno za 2 minuta), nego sam mislio na to da su uspeli da aplikaciju prilagode mtk procesoru.
 
Ja trenutno koristim neku 6.1 koju je uradio marlin-ku, perfektna je i sve radi. Takodje preporucijem novu trCameru v5, i na njoj sve radi besprekorno. I Parrot ima potpuno funkcionalne aplikacije za moj RN5PRO.
 
Jedina prava zamerka koju imam za GCam je sto jede bateriju. Nekad slikam samo 2 fotografije i skine mi 1 posto baterije. Ali, ti hdr+ algoritmi su prilicno zahtevni, tako da razumem.
Na RN5Pro ipak treba malo truda za GCam . Na njega ne moze samo kao install obicne apk.?

Da rn8pro je bas popularan i cim je tako developeri se potrude pa makar imao i mtk procesor.
Ima svasta za njega i custom romova i svega [emoji16] ko voli da se igra romovima i....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Na RN5Pro ipak treba malo truda za GCam . Na njega ne moze samo kao install obicne apk.?

Da rn8pro je bas popularan i cim je tako developeri se potrude pa makar imao i mtk procesor.
Ima svasta za njega i custom romova i svega emoji16.png ko voli da se igra romovima i....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Otkjuca se bootloader, preko nekog recovery (Orange Fox, Red Wolf...) se omoguci camera2api i instalira se aplikacija. Nasao sam dobar tutorijal, pratio korak po korak i to je to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zadnja dva dana nalećem po netu na članke o wallpaper-u koji ubija telefone ko Bata Živojinović Švabe kod Begove džamije u Valter Brani Sarajevo. 

 

don-t-try-it-this-wallpaper-can-actually

 

Ovde lik sjajno objasnio o čemu se tu radi...

 

 

Edit: Evo ideje ako vam je telefon pred kraj garantnog roka... :classic_biggrin:

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li se neko sretao sa ovakvim problemom. Naime, već 10-15 dana dobijam notifikacije sa sajta:

 

'https://log8.forgottedvere.club'

 

sa porukom da imam 8 pratilaca na nalogu, da mi je Viber ugrožen, da hitno reinstaliram Viber, da mi je ukinut nalog, uvek uz savet da odmah klikne itd.

Nisam kliktao, uvek zaobilaznim takva upozorenja, ali ne mogu da sprečimm iskakanje poruka, ako ih pobtišem, za par minuta stižu ponovo, 4-5 u seriji.

Verovatno sam nešto skidao od aplikacija, ne mogu da se setim tačno šta, mislim i da sam sve deinstalirso što sam skidao u to vreme. Imam antivirus, Eset, ali ne reaguje.

Ne pravi mi smetnje, zasad, sli me nervira. Kako bi mogao da spreči te notifikacije?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

Da li se neko sretao sa ovakvim problemom. Naime, već 10-15 dana dobijam notifikacije sa sajta:

 

'https://log8.forgottedvere.club'

 

sa porukom da imam 8 pratilaca na nalogu, da mi je Viber ugrožen, da hitno reinstaliram Viber, da mi je ukinut nalog, uvek uz savet da odmah klikne itd.

Nisam kliktao, uvek zaobilaznim takva upozorenja, ali ne mogu da sprečimm iskakanje poruka, ako ih pobtišem, za par minuta stižu ponovo, 4-5 u seriji.

Verovatno sam nešto skidao od aplikacija, ne mogu da se setim tačno šta, mislim i da sam sve deinstalirso što sam skidao u to vreme. Imam antivirus, Eset, ali ne reaguje.

Ne pravi mi smetnje, zasad, sli me nervira. Kako bi mogao da spreči te notifikacije?

 

 

 

Postavke -> Notifikacije; na listi odaberi tu stranicu i isključi notifikacije...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Da li se neko sretao sa ovakvim problemom. Naime, već 10-15 dana dobijam notifikacije sa sajta:

 

'https://log8.forgottedvere.club'

 

sa porukom da imam 8 pratilaca na nalogu, da mi je Viber ugrožen, da hitno reinstaliram Viber, da mi je ukinut nalog, uvek uz savet da odmah klikne itd.

Nisam kliktao, uvek zaobilaznim takva upozorenja, ali ne mogu da sprečimm iskakanje poruka, ako ih pobtišem, za par minuta stižu ponovo, 4-5 u seriji.

Verovatno sam nešto skidao od aplikacija, ne mogu da se setim tačno šta, mislim i da sam sve deinstalirso što sam skidao u to vreme. Imam antivirus, Eset, ali ne reaguje.

Ne pravi mi smetnje, zasad, sli me nervira. Kako bi mogao da spreči te notifikacije?

 

 

 

 

Notifikacije ti iskacu kad pregledas internet? kad si na chromeu? ili onako kad otvoris neku aplikaciju? 

Kazu na tom drugom forumu da pobrises Cashe na chromeu, ne znam koji telefon imas? ali uglavnom kliknes dugo na chrome dok ne izidje prozorcic, i onda na app info, pa tamo bi trebalo da imas negde storage & cashe, pa clear data and cashe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bushman said:

Postavke -> Notifikacije; na listi odaberi tu stranicu i isključi notifikacije...

 

12 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Notifikacije ti iskacu kad pregledas internet? kad si na chromeu? ili onako kad otvoris neku aplikaciju? 

Kazu na tom drugom forumu da pobrises Cashe na chromeu, ne znam koji telefon imas? ali uglavnom kliknes dugo na chrome dok ne izidje prozorcic, i onda na app info, pa tamo bi trebalo da imas negde storage & cashe, pa clear data and cashe.

 

Hvala,

u Chromeu sam našao na spisku taj sajt koji šalje notifikacije i otčekirao, izgleda da je to to.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Super, javi da li je uspelo 🙂

 

Da, sad je OK, nema više tih poruka, a bilo ih je u svakom momentu po 5-6, pravile su mi gužvu na ekranu i nervirale me. Znači, Chrome-Setings-Notifications-Sites.

Bushman je predložio da u Setings telefona potražim rešenje, nije uspelo, ali sam dok sam tražio pobrisao 7-8 aplikacija koje sam ko zna kada i ko zna zašto instalirao, a ničemu mi nisu služile.
Još jednom, HVALA obojici.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...