Jump to content

Recommended Posts

Aham, gledao sam i ja to, zato i napisah u postu da nije tolika razlika kada prebacim u cm po duzini i sirini, ispada ovako oko 8mm da je samo duzi, sirina mi nije problem. Znam da nije mnogo, ali me nervira sto svaki put kazem necu vise i prelazim na sve vece i vece. Mada kazu da se covek lako navikne, al sta znam. Ne znam samo kada ce proizvodjaci reci stop, sad i ovaj Honor ispade manji od mnogih novih telefona. :D 

 

Inace sramotno je sta rade sa cenama kod nas, oni ih uopste ne obaraju. Ajde sto nece da skinu cenu dvadesetice, ali desetka dve godine stara je u gigatronu 40k xDD 

Plus, posto sam u Telenoru, bacio sam pogled na cene uz paket, bolestina je koliko su skuplji od vipa i mts-a.

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, marejosip said:

Aham, gledao sam i ja to, zato i napisah u postu da nije tolika razlika kada prebacim u cm po duzini i sirini, ispada ovako oko 8mm da je samo duzi, sirina mi nije problem. Znam da nije mnogo, ali me nervira sto svaki put kazem necu vise i prelazim na sve vece i vece. Mada kazu da se covek lako navikne, al sta znam. Ne znam samo kada ce proizvodjaci reci stop, sad i ovaj Honor ispade manji od mnogih novih telefona. 😄 

 

Inace sramotno je sta rade sa cenama kod nas, oni ih uopste ne obaraju. Ajde sto nece da skinu cenu dvadesetice, ali desetka dve godine stara je u gigatronu 40k xDD 

Plus, posto sam u Telenoru, bacio sam pogled na cene uz paket, bolestina je koliko su skuplji od vipa i mts-a.

 

Sad treba da izidje Pixel 4a koji ce imati 5.8 inchni ekran. Prica se da ce startna cena biti 299$ morali su ici na tu cenu zbog iPhone SE 2020 koji kosta 399$ 

Pa eto ko hoce odlican telefon, manjih dimenzija po povoljnoj ceni. 

Mislim da ce se i on kao i iPhone prodavati kao alva.

Link to comment
Share on other sites

 

16 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Sad treba da izidje Pixel 4a koji ce imati 5.8 inchni ekran. Prica se da ce startna cena biti 299$ morali su ici na tu cenu zbog iPhone SE 2020 koji kosta 399$ 

Pa eto ko hoce odlican telefon, manjih dimenzija po povoljnoj ceni. 

Mislim da ce se i on kao i iPhone prodavati kao alva.

 

Samo što ne znam gde da kupim Pixel u Srbiji

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, marejosip said:

 

 

Samo što ne znam gde da kupim Pixel u Srbiji

 

Pa preko Kupujem Prodajem sajta. Ja tamo kupujem telefone vec 5-6 godina, i ni sa jednim jos nisam imao problema, garanciju je cesto mnogo lakse ostvariti nego kod domacih prodavnica. Jest da je garancija od 1god. 

Jedini telefon koji sam kupio legalno kod nas je bio mate 10 pro preko operatera. 2 godine odplacivao ( 750evra) prodao ga posle 4 meseca za 250evra. To je bilo pre 2 godine, posle njega sam kupio na KP xiaomi mix2s, pa mi8, mi9t pro sebi rodjaki redmi note 5 pro, ovde prijateljima u Francuskoj donesem kupljen telefon sa KP ( redmi note 8t, pa huawei p9 lite, pa neku motorolu ne secam se naziva, pa LG L9 , isto tako 2 iPad air ) i svi oni jos uvek rade bez i jednog problema.

Naravno sve to od pouzdanih prodavaca. Imam 2-3 pouzdana i od njih uvek kupujem.

 

npr za apple ( nije android ) ako kupis iPhone sa KP ili bilo gde, imas 1god apple garancije. Garancija se ostvaruje kod nas u Istyle ili macola radnjama ako se nesto desi telefonu u tih godinu dana. Naravno ti kad kupis novi tel i aktiviras ga mozes dokupiti apple care za jos godinu dana ako zelis.

Edited by I, Ja Sam Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Pa preko Kupujem Prodajem sajta. Ja tamo kupujem telefone vec 5-6 godina, i ni sa jednim jos nisam imao problema, garanciju je cesto mnogo lakse ostvariti nego kod domacih prodavnica. Jest da je garancija od 1god. 

Jedini telefon koji sam kupio legalno kod nas je bio mate 10 pro preko operatera. 2 godine odplacivao ( 750evra) prodao ga posle 4 meseca za 250evra. To je bilo pre 2 godine, posle njega sam kupio na KP xiaomi mix2s, pa mi8, mi9t pro sebi rodjaki redmi note 5 pro, ovde prijateljima u Francuskoj donesem kupljen telefon sa KP ( redmi note 8t, pa huawei p9 lite, pa neku motorolu ne secam se naziva, pa LG L9 , isto tako 2 iPad air ) i svi oni jos uvek rade bez i jednog problema.

Naravno sve to od pouzdanih prodavaca. Imam 2-3 pouzdana i od njih uvek kupujem.

 

npr za apple ( nije android ) ako kupis iPhone sa KP ili bilo gde, imas 1god apple garancije. Garancija se ostvaruje kod nas u Istyle ili macola radnjama ako se nesto desi telefonu u tih godinu dana. Naravno ti kad kupis novi tel i aktiviras ga mozes dokupiti apple care za jos godinu dana ako zelis.

 

Ništa, ako stvarno bude 300 dolara, ako možeš, pusti mi u inbox tog tvog proverenog prodavca za pixel, pa ću videti. 🙂

 

Ipak, mislim da će  cena kod tih sto prodaju(ako u USA uopšte bude 300 dolara)da verovatno ode na 350-400, a to je već poprilično skuplje od ovog Onora kojeg mogu nabaviti isto tamo za nekih 280€ što mi je već bila neka gornja granica za fon, tj. bio bi najskuplji koji sam ikada uzeo, tako da mislim da ce mi biti preskupo da tako nesto u ovom trenutku kupim. Ali sa ovim najavljenim specifikacijama i cenom, zaista deluje da ce biti odlicna alternativa ajfonu.

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

@marejosip Vazi, pustit cu ti tog proverenog prodavca ( iz BGD si?). Pa dobro mozda u pocetku malo ce biti skuplje kao i obicno na KP kao sto si i rekao, ali vrlo brzo ce to na tu normalnu cenu. 

Sto se tice ostalog slicni su telefoni po karakteristikama ( ovako kako ja mogu videti iako pixel jos nije izisao). Pixel ce sigurno imati bolju kameru, iako ima samo jedan modul, plus duza sistemska podrska od samog google. I sta je kod mene najznacajnije kod bilo kojeg telefona a to je otkljucavanje bootloadera, ali to je vec duga i druga prica.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam promijenio tri Xiaomi telefona, svakih cca godinu dana i tako ću nastaviti sve dok nude ovakav omjer cijene i kvalitete.

 

Kupovanje, naravno preko Alliexpressa gdje su jeftiniji 30+% nego kod domaćih preprodavača, čak i nakon plaćene carine/poreza preko DHL-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao xiaomi mi2 ,2012 mozda je to i bio prvi xiaomi u Srbiji . Onda sam imao mi4 pa sam napravio malu pauzu i koristio iPhone , , posle sam imao mix2s , pa mi 8, pa mi9t, i sad mi9t pro. 

Ako sam u Srbiji onda kupujem sa KP, a kad sam u FR onda sa Alia, Rakuten, i jos po nekih kineskih sajteva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja skoro 2 godine (bice u julu) koristim Redmi Note 5 Pro. Nemam naviku da cesto menjam telefon, tek posle 2 godine polako razmisljam sta cu da uzmem. Ali ovaj telefon i dalje radi maltene kao i prvog dana. Bez ikakvih bagova, kamera sa Gcam moze da se bar-a-bar nosi sa prilicno skupljim telefonima, baterija SoT izdrzi 7,8 sati...Bas sam zadovoljan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da to je jedan od "ultimativnih" telefona. Sad je izisao Redmi Note 9s za koji kazu da je jako kvalitetan, i cena mu je nekih 240evra za model 64GB interne i 4GB Ram memorije. Ovde u Francuskoj na Mi Store daju i poklon uz njega mi band 4. Kod nas u Mi store bi trebalo da bude jeftiniji.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Da to je jedan od "ultimativnih" telefona. Sad je izisao Redmi Note 9s za koji kazu da je jako kvalitetan, i cena mu je nekih 240evra za model 64GB interne i 4GB Ram memorije. Ovde u Francuskoj na Mi Store daju i poklon uz njega mi band 4. Kod nas u Mi store bi trebalo da bude jeftiniji.

 

Jeste, taj model i ja gledam poslednjih nekoliko dana, bas mi se dopada. Jedino mi se dijagonala ne svidja, mislim da preteruju ali dobro. Sve ostalo izgleda jako privlacno.

 

Malo su zurili sa modelima u Redmi Note seriji bez nekog razloga. Brzo posle ovog mog izasao je 6 sa jedinom razlikom u tome sto ima notch, pa onda 7 sa kojom nije dosao neki preveliki iskorak. Tek je 8 bila neki osetniji proboj napred (mada mi se ne svidja mtk procesor u Pro varijanti), a 9s je vec jedan potpuno novi nivo, i mislim da bi mi tek prelazak na taj model imao smisla. S tim sto su vec najavili i 10 🙂

 

Dosta ljudi sam nagovorio da predju na Xiaomi i svi su prezadovoljni. Sad su tast i tasta uzeli Redmi 8 4/64 GB, za njih potpuno zadovoljavajuci procesor, odmah sam im ubacio gcam, a bateriju od 5000 mAh ne treba ni komentarisati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja isto tako, mnogo prijatelja koristi xiaomi telefone bas zbog mene, a isto i ovde u Francuskoj. Njima kupim kod nas i donesem im 🙂

 

Sto se tice tog redmi note  pro i mtk procesora. to je sada jedna sasvim druga prica. Taj procesor se bas pokazao kao odlican, niko se ne zali na njega. postoji i Gcam za taj telefon, i ima dosta custom aosp romova, ako ti to nesto znaci. 

 

Apropo velicini, xiaomi je sam izjavio da ne razmisljaju o compact telefonima, tipa mi8se, ili mi9se vec samo vece dijagonale, sto se moze zakljuciti iz toga sto im je trziste Indije jedno od glavnijih, a u Indiji ima jako mnogo korisnika koji nemaju PC racunare i koriscenje interneta na taj nacin, vec za sve koriste mobilne telefone. 

 

Ali i ovo se moze uzeti sa rezervom, jer je apple izbacio iPhone se 2020 koji je malih dimencija, sada treba da izidje pxel4a sa cenom oko 300evra koji je isto malih dimenzija. Verujem da Xiaomi nece sedeti skrstenih ruku.

 

Sad je izisao i mi10lite, kao i mi note 10 lite, jest da su trenutno oko 330evra, ali bit ce to uskoro oko 250 a za tu cifru mislim da su i te kako vredni razmisljanja za buducu kupovinu.

Edited by I, Ja Sam Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hm...Naterao si me da malo guglam kad je u pitanju RN8P. Priznajem gresku. Mislio sam da je to 8t sa nekim prosecnim mtk procesorom, a u pitanju je skroz drugi telefon, i po izgledu i karakteristikama. Preteruje Xiaomi sa izbacivanjem novih modela, stancaju za svoje, indijsko i globalno trziste, a ovde svasta stigne, i onda se napravi zbrka.

Video sam da su izasli ti modeli, nisam nesto detaljno upoznat, citao sam da su najavili i novi Pocophone. Ima svasta da se probere, kao u kineskoj radnji 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, izisao je novi Poco x2 pro, odlican telefon, samo sto nije ni blizu tj ovaj je vise kao neki flagship naspram onog prvog Poca. Ovom Pocu je cena 450evra.

Pa da , stancuju telefone, imaju prodju, imaju svoje store objekte, u Barceloni imaju 3, u Andori imaju, po Francuskoj imaju, kod nas. Sad sam video da se reklamiraju i na Francuskoj televiziji. Bas su udarili po marketingu 🙂

Neka nek izbacivaju modela, tako ce uvek biti za svakoga po nesto. 

 

Treba znati razliku npr od ovih novih redmi note 9pro je isto sto i redmi note 9 pro max u Indiji valjda. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba mi pomoć, možda ste i pisali ali zuri mi se malo pa ne mogu da se prisećam/čitam sad. 

 

Šta mislite o Xiaomi Redmi 8 Pro? U suštini tražim neki telefon da bude ok za oko 25k dinara, par hiljada gore-dole. Ako može neko da baci predlog, uz eventualno poređenje za P30 liteom bilo bi super. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...