Jump to content

Recommended Posts

Na primer, u VIP-u ima paket NEO 3 koji je 1700 mesecno. Uz taj paket moze da se uzme Samsung Galaxy A20e uz doplatu od 6480 dinara tj. nekih 55 evra. Meni je lik sto otkupljuje telefone rekao da bi kupio taj fon za 120 evra sto znaci da bi meni ostalo oko 65 evra sto mi i nije neka cifra, pretpostavljam da moze neka bolja kombinacija da se napravi. Znam da je to mnogo cimanja za nekog od vas da sve to sada pregledava, sva tri operatera i sve telefona, ali bih par voleo da znam sta se najvise trazi od telefona koje nude VIP, MTS i Telenor za te pare i sta bih mogao odmah, sigurno da prodam.

Link to comment
Share on other sites

Na primer, u VIP-u ima paket NEO 3 koji je 1700 mesecno. Uz taj paket moze da se uzme Samsung Galaxy A20e uz doplatu od 6480 dinara tj. nekih 55 evra. Meni je lik sto otkupljuje telefone rekao da bi kupio taj fon za 120 evra sto znaci da bi meni ostalo oko 65 evra sto mi i nije neka cifra, pretpostavljam da moze neka bolja kombinacija da se napravi. Znam da je to mnogo cimanja za nekog od vas da sve to sada pregledava, sva tri operatera i sve telefona, ali bih par voleo da znam sta se najvise trazi od telefona koje nude VIP, MTS i Telenor za te pare i sta bih mogao odmah, sigurno da prodam.
Ja koliko primecujem nije ti dobra matematika.
Uzmes broj uz obavezu doplatis a prodajes kodiran tel.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quad said:

Ja koliko primecujem nije ti dobra matematika.
Uzmes broj uz obavezu doplatis a prodajes kodiran tel.

Ne razumem? Nemoj sad da me zbunjujes 😁 Naravno da cu puci preko 45 hiljada za dve godine, a zaradicu 120 na telefonu, ali meni treba kartica, a ona mi ostaje, sa besplatnim minutima, porukama, internetom... Nije mi cilj da zaradim vise prodajuci telefon nego sto cu da platim VIP-u, naravno da je to nemoguce, onda bi to svako radio. Gde nije dobra matematika?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li su kodirani telefoni u VIPu. Obicno nisu, e sad nikad se ne zna. Valjda svi ovi dual sim , ne znam kako ih mogu zakljucati ako je dual sim, valjda sluze da se stave dve kartice u njega, sto ne znaci da obe moraju biti vip broj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bek said:

Ne razumem? Nemoj sad da me zbunjujes 😁 Naravno da cu puci preko 45 hiljada za dve godine, a zaradicu 120 na telefonu, ali meni treba kartica, a ona mi ostaje, sa besplatnim minutima, porukama, internetom... Nije mi cilj da zaradim vise prodajuci telefon nego sto cu da platim VIP-u, naravno da je to nemoguce, onda bi to svako radio. Gde nije dobra matematika?

pa uzmi samo karticu sta ce ti mob.

imas na gomili 120e ali za 2 god se naplacas.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Bek said:

U jbt, hvala ti. Nisam ni znao za to, ja sam uvek uzimao mob, tek sad vidim da su kada ne uzmes mob, 500 dinara jeftiniji paket svaki mesec.

 

nemoguce da nisi znao da moze samo kartica 😀😀

 

44 minutes ago, slavisa said:

Pitanje je da li su kodirani telefoni u VIPu. Obicno nisu, e sad nikad se ne zna. Valjda svi ovi dual sim , ne znam kako ih mogu zakljucati ako je dual sim, valjda sluze da se stave dve kartice u njega, sto ne znaci da obe moraju biti vip broj.

jedino ako su prekinuli sa praksom da moze samo njihova mreza

Edited by quad
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li su prekinuli ili ne, ali iphone telefoni su im simfree. u telenoru kad sam uzeo huawei mate 10pro, pitam da li je sim free kad je dual sim, kaze prodavac da je zakljucan na telenor. odem kuci stavim drugu karticu, on otkljucan. Mate 10pro je dual sim

Link to comment
Share on other sites

@Bek

 

Cene kod operatera su ogromne, pa je to izumanje/prodaja telefona dosta kilava rabota. Bolje ti je da vidiš da dobiješ neki popust na paket, pa da ti se veće pare vrate kroz uštedu na računu.

 

Ja sam tako radio sa prethodna 3 ugovora, uvek dobijao 50% za "neuzimanje" telefona. Recimo 800 din popust * 24 = 19.200, a ovako ćeš uzeti 50-60e.

Doduše, uvek sam produžavao oko nove godine, kad su najbolje akcije. Ali čak i sa 30% popusta na račun je plus mnogo veći, nego sa prodajom telefona.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ima li ovde Xiaomi fanboy-eva?

 

Da li mislite da je sa modelima koje pruzaju i cenama koje su astronomski dobre, kupovina drugih telefona cist waste of money?

 

Koristim Pocophone vec 8 meseci i otprilike to je najbolja kupovina koju sam odradio zadnjih par godina. Nerealan telefon.

 

I dosta ljudi koji su makar malo u toku sa telefonima je uzelo Mi 8, Mi 9, Mi 9 SE, Redmi note 6 pro itd. i nisam nikog cuo da je jednu zalbu imao, svi top zadovoljni.

 

Medjutim kod ljudi koji nisu bas tako upuceni, budu jako skepticni oko toga. Ali me srce zaboli kad plate 500+e za nesto sto bi ih izaslo realno ~200-300e sa nekim Xiaomi modelom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hajde molim vas ako neko moze da mi pomogne. Evo na drugom telefonu imam isti problem. Uzeo sam samsung a70 i ne dobijam notifikacije i obavestenja za instagram, viber i whatsapp. Kontam da mi je nesto u sistemu automatski podeseno sto mi ne dozvoljava obavestenja. Kazem imao sam isti problem i na prethodnom telefonu, ali je bio star pa sam pomislio da je prosto filupnuo. Evo sada uzeo novi i ista stvar se ponavlja.

 

Dakle dobijem poruku na instagram, whatsapp, viber i nista se ne cuje. Tek kada udjem u aplikaciju vidim da mi poruka pristigla. Zna li neko o cemu se radi?

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...