Jump to content

R.I.P.


Ivan

Recommended Posts

Tako je..taj sam zaboravio.
Ima jedna anegdota vezana za "Lov na Crveni oktobar". Alek Boldvin je tada bio mlad glumac,imao je tek nesto vise od 30.godina..i prica on u jednom itervjuu kako je,dolazeci na set,smatrao da ce mu zbog godina i izgleda pripasti uloga alfa-muzjaka..kako ce u tom svojstvu dominirati scenama i kasnije platnom. I tako on pomalo nadobudan ulazi na set,kad ono pojavljuje se Koneri. I kaze Boldvin (parafraziram): "Nisam mogao da verujem da covek tih godina (Koneri je bio maltene duplo stariji) moze toliko dobro da izgleda..bio je  markantan sa tom besprekorom frizurom i bradom..u momentu sam shvatio da je moj "plan" pao u vodu.." 

Voleo sam i "The Untouchables".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reditelj Milivoje Mića Milošević preminuo je danas u Beogradu u 91. godini od posledica infekcije koronavirusom.

Režirao je igrane filmove "Tesna koža", "Laf u srcu", "Nije nego", "Drugarčine", "Berlin kaput" dok je sa dokumentarnim filmovima "De Jongovi" (1975) i "Žulj" (1988) bio jugoslovenski kandidat za Oskara.

Mića Milošević režirao je i dokumentarni film o Bijelom dugmetu i televizijski serijal "Tito: Crveno i crno".

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Pa skoro je bila neka priča da je umro. Posle toga se pojavio i naravno demantovao, čak sa dozom humora, ali izgleda da je bilo izvesno da neće još dugo. Izvanredan glumac i čovek. 

 

Počivaj u miru, Mustafa. :classic_sad:

 

"Već viđeno" je možda najbokje ostvarenje, po mom skromnom mišljenju. Aktuelna priča i sudbina mnogih ljudi iz posleratne istorije, čak sa elementima horora. Davno je ortak rekao "domaći Psiho". 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto ce mladji pamtiti Mustafu kao neuroticnog dedu iz Lud, zbunjen normalan gluposti a covek je imao sjajnih uloga. Kako neko napisa danas veliki glumac velike Jugoslavije. To je trebalo 

postici ma sta neko mislio o toj zemlji i njenom rezimu, visoki status je trebalo debelo zasluziti a Mustafa je to svakako ucinio. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sinoc su na N1 prikazali reprizu njegovog gostovanja u nekoj emisiji..nisam je pogledao celu jer je vec bilo kasno..u jednom momentu prica krece ka tome da ga voditeljka nazove najboljim glumcem ex-yu prostora. Mustafa se postidi i kaze da ima mnogo boljih od njega. Koji su to - upita voditeljka? Ne bih da nabrajam,kaze,ima ih mnogo..znaju se..pa nastavi da je nazalost veliki broj otisao poslednjih godina. "Imam osecaj da je sa svakim od njih otisao i deo mene"..to je bilo bas onako emotivno i nekako predskazujuce.

Neka pociva u miru.
Najvise cu ga pamtiti po ulogama u "Vec vidjeno","Gospoda Glembajevi" i "Kad svane dan"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

Ko je još živ od velikih glumaca Jugoslavije, onih koji su bili zvezde dok je još postojala Juga? Šerbedžija, Mira Banjac, Miki Manojlović, Voja Brajović, Špiro Guberina, Mira Furlan, Petar Božović...?

Aleksandar Bercek, Branka Petric, Boro Stjepanovic....

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...