Jump to content

R.I.P.


Ivan

Recommended Posts

Simbol stare Juge, ex Ju filmova. Od novijih ostvarenja izdvojio bih nešto što je na mene ostavljalo baš veliki utisak a to su njene naracije na početku epizoda serije vratiće se rode. Neka počiva u miru medju zvezdama.

Link to comment
Share on other sites


Virus zapadnog nila, alo univerzume, pa šta ti je...

5 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ljepota poroka, Otac na službenom putu i Braća po materi. To su tri njene velike uloge iz vremena stare Jugoslavije. Igrala je pretežno neke ranjive žene iz ruralnih djelova, ali opet je našla način da plijeni izgledom i seksipilom.

Štefica Cvek, isto maestralna. Arhetip moderne jugoslovenske žene.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, urosg3 said:

pa da  tako je, nego zaboravio ime filma, beše "U Raljama života"
p.s. i Bata je tu sjajan, ali ipak Diklić...

Da, s tim da je Stefica Cvek bila smotana i neiskusna, daleko od moderne emancipovane jugoslovenke.

4 hours ago, Kronostime said:

Semka Sokolovic-Bertok....

To su vec Majstori, majstori.

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam bio fan te glupave franšize, iskreno, ali Rialda Kadrić je sjajno iznela ulogu Marije. Prvi deo je dotakao više ozbiljnih tema i problema, tim pre što se radilo o srednjoškolki od 15 godina koja ostaje trudna. Čak i danas smo kao društvo "odabrali" tabu pre nego da se o realnim problemima razgovara i spreči (još) neka potencijalna tragedija.

 

Sve ostalo što se tiče Žikinih vratolomija(tm) pamtim samo po sporadičnim golotinjama i šibicarskom humoru.

 

Njena aktivna karijera nije trajala duže od desetak godina, ili mi se bar tako čini po sećanju. Znam da su u ono vreme pričali o "novoj zvezdi jugoslovenske kinematografije". 

 

RIP Rialda Kadrić :classic_sad:

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ode i Rialda. Pocivaj u miru.

3 hours ago, Neme said:

Nikad nisam bio fan te glupave franšize, iskreno, ali Rialda Kadrić je sjajno iznela ulogu Marije. Prvi deo je dotakao više ozbiljnih tema i problema, tim pre što se radilo o srednjoškolki od 15 godina koja ostaje trudna. Čak i danas smo kao društvo "odabrali" tabu pre nego da se o realnim problemima razgovara i spreči (još) neka potencijalna tragedija.

 

Sve ostalo što se tiče Žikinih vratolomija(tm) pamtim samo po sporadičnim golotinjama i šibicarskom humoru.

 

Njena aktivna karijera nije trajala duže od desetak godina, ili mi se bar tako čini po sećanju. Znam da su u ono vreme pričali o "novoj zvezdi jugoslovenske kinematografije". 

 

RIP Rialda Kadrić :classic_sad:

 

 

Ma nesporan kič. Al eto...spominje se ko Dinastija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2021 at 8:01 PM, Neme said:

Sve ostalo što se tiče Žikinih vratolomija(tm) pamtim samo po sporadičnim golotinjama i šibicarskom humoru.


Ja mislim drugacije. Her Zika u svoj svojoj smesnosti ima ispravan pristup radu i vaspitanju. Sve sto je Dari prigovarao je bio u pravu, a i kako je zezo onog snoba i foliranta od prijatelja.
 

Ko je ikad bio gastos bar malo ga savrseno razume. 


Rastuzilo me ovo za Miru. Toliko je bila hrabra i dostojanstvena uz sve sto je bila klasicno lepa zena i odlicna glumica. Napravili su joj u jednom periodu gori pakao od zivota i oterali na drugi kontinent, jer nije htela/mogla da se razvrstava. 
 

I za nju i za Rialdu, rano je to da se ode

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...