Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Mi smo od 90tog minuta kad smo primili gol, pa u narednih 5,6 minuta , stisli Makabi dobrano, postavlja se pitanje sta su koj kurton cekali citavo 2/2? 

Radi se samo o psihi i losoj spremi celog tima u tom segmentu, a to je posao struke i nikog vise. 

Juce smo za tih 5 minuta imali dve sanse, vise nego za citavo 2/2, Katai i Milunovic. 

 

Tako je trebalo da izgleda bar 30ak minuta 2/2 , uz podrsku sa tribina i napada na gol podno severne tribine, amateri su sve prokockali, pali su bez ispaljenog metka, to je sto najvise boli, ne pamtim ovako kukavicko ispadanje iz Evrope na domacem terenu. 

 

I ne postoji problem fizicke spreme kao sto se pise, oni su pali psihicki i to odmah od starta 2/2, ako fizicki padas, padas od 60,70 min, a ne od starta nastavka. 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

 

Mi imamo defanzivnog veznog u vidu Sanoga. Dovoditi Adoa za 2 miliona da bi se igrala LE gde cemo uglavnom igrati protiv ekipa od kojih smo jaci, po meni nema smisla. Kangva i Kanga nisu uopste tolko suplji kao sto su izgledali u prvom mecu gde nas je Makabi razbio presingom. Veci problem je bio sto niko od ovih napred nije igrao odbranu, a u tom slucaju mozemo i Kantea da imamo na sestici ima da duva promaja, jer on ne moze da se multiplikuje u odbrani.

 

Po mom misljenju, treba uigravati Kangvu i Kangu u sredini uz Sanoga u jacim utakmicama gde bi Kangva bio klupiran, i u januaru dovesti eto tog Adoa ili nekog takvog profila, taman kad Sanogu istekne ugovor. Do tada, nema potrebe da dupliramo, osim ako se Sanogo ne proda sad.

 

Desni bek starter nam jako treba i to se nadam da cemo sto pre resiti. Spic nam treba, ali startnog vec imamo. Steta je sto su Ohija tako brzo prodali. 

Pored Sanoga, svakako trebamo racunati na malog Stankovica (koliko sam razumeo njegova primarna pozicija je neka DM i CM)

 

Ako zaživi tandem Kanga-Kangva, u toj racunici Ivanic otpada. 

 

Sto se spica tice ne svidja mi se razmisljanje o dolasku Despotovica. On ne bi doveo veliku razliku pored Šilje.

 

Imam utisak da je Pesic bolja verzija Falcinelija. Nije ono spic razbijac (kao Mitrovic) vec vise radi za ekipu. U odnosu na Italijana, bolje se krece i veci njuh za gol.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Don Radonja said:

Samo se nadam da se nece zaboraviti ko je zapoceo sve kod prvog primljenog gola a to je Srnic!Ali da ima da se pljuje Kanga jer je eto pogresio a da Srnic nije skrivio penal...

Al posto je Borjan odbranio penal to ce se zaboraviti i staviti spotlight na gresku Kange.

 

Citao sam malo diskusiju o ovome i nisam primetio da je neko pomenuo da je Srnic posle tog penala napravio jos jednu gresku gde je kao zadnji vezni trebao da istrci na njihovog igraca sa loptom a on pobeze u levu stranu da kao pokrije ostale igrace (iako nije bilo potrebe, dosta je nasih igraca bilo tu) i tako je otvorio autoput za prolaz i sut protivniku. 

 

Generalno, bas se lose postavljao celu utakmicu, jurio je kao protivnicke igrace ali su ga obilazili kako hoce. Spreci ih 1 od 10 puta. Da ne pominjemo totalnu nesposobnost na levom beku. 

 

 

Zaista je Misterija kako Srnic ima mesto u ovom timu 😉 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Citao sam malo diskusiju o ovome i nisam primetio da je neko pomenuo da je Srnic posle tog penala napravio jos jednu gresku gde je kao zadnji vezni trebao da istrci na njihovog igraca sa loptom a on pobeze u levu stranu da kao pokrije ostale igrace (iako nije bilo potrebe, dosta je nasih igraca bilo tu) i tako je otvorio autoput za prolaz i sut protivniku. 

 

Generalno, bas se lose postavljao celu utakmicu, jurio je kao protivnicke igrace ali su ga obilazili kako hoce. Spreci ih 1 od 10 puta. Da ne pominjemo totalnu nesposobnost na levom beku. 

 

 

 

 

Pomenio sam ja to, igrac sa loptom ide la golu a on bezi  u levo i onda kad je vec bio predaleko i ledjima od igraca on dize nogu ka iza, smesan je

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Navijacka mantra "Na Marakani zvezda moze da dobije svakoga i nikoga se ne plasi" definitivno vazi, ali pored ove recenice treba da stoji zvezdica i negde sitnim slovima da bude objasnjeno, da je ovo tacno ukoliko na teren Marakane izadje naspanovan i hrabar tim kadar da iskoristi ovaj cudan vajb koji ovaj stadion definitivno ima.

Ja sam govorio i prosle godine da mi nemamo vise taj osecaj "samopouzdanja" kada igramo na domacem terenu, a sto je jos vaznije nemamo trenera koji ce svojim primerom i stavom da kod igraca stvori tu naspanovanost. Zvezda nema trenera, Stankovic je palanacki trener, klasican izdanak domace skole zaostale u 80-tim godinama proslog veka. Njega je sinoc osinula karma deckica od 17 godina koga je trener skromnog znanja ali velike hrabrosti ubacio u vaznoj evropskoj utakmici i napravio od njega igraca. Pizon bi one sinoc rutinirao, njegove ekipe ako nista bar su fizicki bile spremne, secam se samo one ogranicene ekipe sa Pavlom Ninkovom, oni su mogli da trce do prekosutra, a on je sam znao sta je CZV i  Marakana. Sa druge strane Stankoviceva ekipa nije kadra da izdrzi jedno poluvreme, odlaze utakmice gde je ekipa mogla malo da se zategne sa kondicijom, umesto fudbalera koje imamo svakako u timu igra Srnic, iako je 100 puta vec vidjeno gde to vodi, povrh toga lik pravi penal i ti umesto njega da izvedes i ubacis igraca koji je fudbaler ti izbacujes najboljeg igraca a ovog panja ostavljas da igra 90 min. Ubacujes vec prodatog igraca na kraju umesto da ubacis Ohija kojeg nepravedno sikanira duze vreme kao i par mladih igraca pored njega.  E jbg Stankovicu karma je kucka jedna velika i udara gde najvise boli. Ja sam uveren da se svakome vrati onako kako ti radis drugima, Stankovic vec 2 godina radi ono sto njemu nisu radili kada je bio mlad igrac i vec dve godine ispadamo na isti nacin sa istim njegovim greskama.

POvrh toga sto nije za trenera, niti je pedagog niti ima znanje niti osecaj sto je jos bitnije ,da bude trener, on je LOS COVEK. Gledam fukaru sinoc kako na 100 nacina pokusava sebe da opere, pogledajte mu samo izjavu posle meca, svaka recenica je pokusaj alibi price, nemas sta ti da filozofiras ljigo vec da odmah podneses neopozivu ostavku, pazi molim te govedo se pita da li je ovo neuspeh, pa ako jeste on ce da snosi konsekvence, ali ni jednom ne spomenu ja podnosim ostavku i sl nego ako navijaci i klub smatraju da treba da odem.... Stvarno sam imao poriv da pljunem tv kada sam ovo cuo. Danas pricam sa drugom, i poce on da uporedjuje Stankovica i Milojevica, ja sam mu odmah rekao, ma koliko se ja ne slagao sa Milojevicevom filozofijom njegove ekipe su igrale kako je on hteo, video se trenerov pecat. To sto ja mislim da to nije nacin na koji treba da igra CZV je moj problem, i jos jedna bitna stvar, kada je osetio da nema podrsku navijaca on je sam otisao i ma koliko me nervirao zbog guranja nekih panjeva tada i njegovih blokova on i ova ljiga nikako ne mogu u istu recenicu pogotovu sto sam siguran da je ovaj drugi bio na startnoj poziciji Milojevica ne bi preziveo ni polusezonu a kamoli nesto osvojio.

 Citam da nas portale, kako se novinarstvo danas srozalo kakvi su oni alibi tekstovi samo da bi oprali ova goveda u klubu. Pa na  ono bi  se i dete od 10 godina nasmejalo:

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1679547/Da-li-je-Dejan-Stankovic-trener-za-Crvenu-zvezdu.html

Ovo covek da povraca kakva gomila alibi price i gluposti sve u cilju da se opere ova neznalica i kukavica koja se odaziva na ime trener CZV. Mitar Mrkela i Stankovic treba odmah da odu iz kluba da bi se napravio bilo kakav pomak, ovo na sta mi licimo na terenu je teska sramota, Stankovicu mars iz Zvezde...

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Borky said:

 

Treba neko i oduzeti loptu zar ne? Nema ozbiljne ekipe u svetu da igra bez zadnjeg veznog al zato ima brdo primjera gdje se igra uspesno bez prednjeg veznog odnosno igraca tipa Kange. E sad ako jos ubodes zadnjeg veznog koji moze odigrati i prema napred onda si ubo jack pot al ce ti ga brzo oteti bogatije ekipe al i to tesko sa obzirom da su pokrili celi svet skautima pa ti je najbolja sansa da ga napravis iz svoje skole.

 

 

Ајде не лупетај ако немаш шта паметније. Прво није нико рекао да не треба задњи везни већ не треба бити опсједнут са истим. Опсједнутост прије свега српских тренера али и у смислу знања никад горих медија и навијача. У Израелу су након стартера Канге и Кангве ушли Срнић и Саного, дакле 4, а резултат те бравуре знамо. Синоћ такође страх, па опет осигурач, блок,  курац палац, игру и резултат смо видјели. Није поента у броју задњих везних већ у игри читавог тима, систему и покривању терена, а на епску глупост о предњим везним стварно не бих ни одговарао.

За наше услове имамо одличан тим. Треба нам тренер да играмо фудбал, да се утегне физички и тактички. Барак Бахар објаснио, да не набрајамо сад неке топ тренере и топ екипе...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, suptil said:

Ne pamtim licno da je neka eliminacija podigla ovoluku prasinu. Bljuje se vatra iz svih uglova i iz svih kalibara. 

 

 

 

Природно и нормално. Прво подигла се љествица код навијача-Звезда јбг. Друго Терза већ израчунао десетине мелеона. Треће и тренер рекао да смо 2 педља изнад Макабија. Играчи оптимисти са све колегама војним лицима. Сви чекали ЛШ а испоставило се да су неки појели говно радећи свој дио посла.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Upravo tako, od A do S. 

 

Juce gledam u studiju Arene, svi pokunjeni , ok, to je normalno, ali gde je kritika??? Kao da smo odigrali super utakmicu, pa eto, nismo imali srece, a ono jebote tim mu se samounistio u 2/2 nicim izazvan, koj kurton dovede bivse saradnike Dejanove, ni trunke objektivnosti. 

Citam sad i ovaj tekst na Mozzart, cvece cveta sve je lepo, Liga Evrope jer SUPER takmicenje, bice bolje naredn put, narucen tekst od Terzica, ni trunke kritike i samokritike. 

 

Jedini koji je opleo po njima je Andjus, jutros u jednom emisiji, gde je potkacio sve redom, pocev od Srnica, Pavkova, pa do Dejana.

 

 

 

Darkov plavsic na sportklubu je objavio dobar tekst, novars takodje. 
ali svakako stoji da niko od novinara nije postavio ni jedno normalno pitanje niti pokrenuo temu odgovornosti ljudi iz kluba( ne samo za ove kvalifikacije)

Link to comment
Share on other sites

Звезда ко Звезда, увек неке ситнице нас деле од значајнијег искорака.

 

Ја бих прво пошао од Срнића,  био је Срнић агресиван, трчао је целу утакмици кварио њихову игру и одузео пар лопти, АЛИ, кад прими лопту он даје одмах пас уназад, нема осећаја да покуша неки пас добар направити, он и не погледа напред може ли нешта конкретно урадити, по дифолту шаље назад лопту. Затим овај пенал, ја људи не знам, убеђен сам да ће сваку битну утакмицу наш неки играч да направи неку глупост као што је урадио Срнић или пре тога Гобељић, Родић, Томане и даље да не набрајам. Срнић је добар да трчи и да квари игру, али он нема квалитет за напад, а данас се очекује од штопера да учествује у грађењу напада а камоли неког играча на средини.

 

Канга, синоћ на утакмици сам био задовољан што га је заменио, јер је јако царинио лопту на средини терена, некада и без разлога, имао је ситуација где има чист пас (па онде код њиховог 1 гола) а он беспотребно држи лопту, гура се са њиховим играчима, троши снагу. Али јутрос сам схватио да је он једини који тако може задржати лопту и дати неки пас, океј, синоћ већи део меча је био пасивнији по том питању, али он је играч тренутка и једном лоптом може да избаци играча самог пред противнички гол. Тако да, иако сам на самој утакмици био сретан кад га је извео, јутрос хладне главе ипак ми је јасна његова реакција на крају, која би додуше могла мало суптилније да буде испољена, превише се дало појединим играчима, мора да се зна неки ред и култура. Све у свему но Канга но парти у битним утакмица.

 

Пешића бих морао похвалити, не знам када је неки нападач у последње време добио овације са требина због нереалног пресинга на њихову одбрану у једном тренутку. Борио се, трудио се дао је и гол. Од мене све похвале за овај меч. 

 

Ераковић, нема ни скила а нема кондиције да игра позицију десног бека, ту је највећи кикс направљен ове сезоне, то је једина позиција коју ми не можемо ни крпити некако. Језиво делује да нама Гобељић и даље бивствује на терену/клупи, баш језиво. Не знам које изјавио скоро негде "ми имамо десног бека - Марка Гобељића", па ја бих му сада сео на кичму са питањима где је тај десни бек у кључној утакмици !? Тако безобразна и бахата изјава заслуђује максималну критики (али не вређање, као што овде појединци многи искаљују фрустрацију, нема потребе за тим заиста).

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, suptil said:

Ne pamtim licno da je neka eliminacija podigla ovoluku prasinu. Bljuje se vatra iz svih uglova i iz svih kalibara. 

 

 

Pa kad ispadnes od slabijeg ili slicnog kvaliteta bude tako.Jos ako se odlucujuca tekma igra kuci.I pritom imas rez koji te vodi u LS...I onda te sjebu 2 balvana u vidu Srnica i Pavkova...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Дејо said:

 

Ераковић, нема ни скила а нема кондиције да игра позицију десног бека, ту је највећи кикс направљен ове сезоне, то је једина позиција коју ми не можемо ни крпити некако. Језиво делује да нама Гобељић и даље бивствује на терену/клупи, баш језиво. Не знам које изјавио скоро негде "ми имамо десног бека - Марка Гобељића", па ја бих му сада сео на кичму са питањима где је тај десни бек у кључној утакмици !? Тако безобразна и бахата изјава заслуђује максималну критики (али не вређање, као што овде појединци многи искаљују фрустрацију, нема потребе за тим заиста).

 

 

To je izjavio nas SD,ugledni sportski radnik Mitar Pasijans Mrkela.

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan momenat od sinoc a u vezi Srnica... komentatori na Areni ga hvale kako je odigrao odlicno, tamo negde bas kad je presao na levog beka. 10sec kasnije, Makabijev igrac prelazi Srnica kao da ovaj ne postoji, komentator sa Arene kaze kako je Makabijev igrac prosao "svog cuvara", sad ne pominju Srnicevo prezime. 

 

'Bem ti sistem.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, merosina said:

 

 

Sto se spica tice ne svidja mi se razmisljanje o dolasku Despotovica. On ne bi doveo veliku razliku pored Šilje.

Čekajte ljudi, jel ovo o povratku despota naše forumaško naklapanje zbog načina poslovanja Mite pizde ili u klubu stvarno razmišljaju da ga vrate?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tom Bombadil said:

Čekajte ljudi, jel ovo o povratku despota naše forumaško naklapanje zbog načina poslovanja Mite pizde ili u klubu stvarno razmišljaju da ga vrate?

Pise se da je on opcija. A Vesovic na beku.

 

Inace onaj njihov Svedjanin, Sungren valjda je bek i po. Kako smo mi propustili onakvog igraca a doveli raspalog Picinija?

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tom Bombadil said:

Čekajte ljudi, jel ovo o povratku despota naše forumaško naklapanje zbog načina poslovanja Mite pizde ili u klubu stvarno razmišljaju da ga vrate?

Bio je jedan novinski clanak o Despotovicu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Vešović bi bio upgrade u odnosu na ono što imamo sada, ali ako sa njim u paketu dolazi i Rajo onda neka hvala.

Rajo je uvek tu, ne brini.🤣

 

Bio bi upgrade, zato sto su konkurencija Gobeljic koji nije fudbaler i Erakovic koji je stoper. Krpi nam tu poziciju trenutno, ali dugorocno ne.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Venger said:

Pise se da je on opcija. A Vesovic na beku.

 

Inace onaj njihov Svedjanin, Sungren valjda je bek i po. Kako smo mi propustili onakvog igraca a doveli raspalog Picinija?

Lik dosao za dz iz Makabi Haife. A kod njih dosao za 700k iz Arisa mozda ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Meni je posebno zanimljiv mit o Srnićevoj brzini. Dečko je u najboljem slučaju prosečne brzine, juče ga je Pijero lagano ostavio u sprintu na 10 metara. Uz to, čak i kada bude na igraču s loptom, u većini slučajeva najbolje što može da uradi je da ga povuče za dres i napravi faul, jer ga većina ograča oduva u duelu. Jbm ti takvog “osigurača”. 
 

Bukarija su, nakon što im je pravio decu u Haifi, duplirali celu utakmicu, dok smo mi jako retko uspevali da ga stavimo u dobru situaciju, naravno dobrim delom zbog toga što nemamo desnog beka. Svaki put kad je imao prostora, dobre stvari su se dešavale. 
 

Svaka čast Borjanu za sve, ali nakon Šerifa, ovo je drugi put da kiksa na marakani u ključnim utakmicama kvalifikacija, a i treći (pre drugog gola). 
 

I za kraj, bezveze su mi priče o sreći, vraćanju za Salcburg i sl. Ovo nema nikakve veze sa srećom, nego sa čistim nedostatkom koncentracije, taktičke odgovornosti i discipline, a kod pojedinaca i fizičke spreme. Ništa se ne dešava slučajno. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...