Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Neke stvari su bitne za revanš:

 

- Posed mora da bude naš

- Bez komplikovanja na sredini, pošto svaka lopta koja se tu izgubi je gol šansa za njih

- Kontre moraju brže, juče neki igrači su presporo reagovali u nekim situacijama. Katai posebno. Žao mi je ali je zaista tako.

 

Čeka nas jako težak revanš, ali neka se potuku, pa ćemo videti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Don Juan said:

Neke stvari su bitne za revanš:

 

- Posed mora da bude naš

- Bez komplikovanja na sredini, pošto svaka lopta koja se tu izgubi je gol šansa za njih

- Kontre moraju brže, juče neki igrači su presporo reagovali u nekim situacijama. Katai posebno. Žao mi je ali je zaista tako.

 

Čeka nas jako težak revanš, ali neka se potuku, pa ćemo videti.

 

 

Šibicarenje ljudi iz kluba oko dovođenja igrača na mestima koja su nam problematična mogu da nas koštaju plasmana u LŠ. Ajde doveli su Bukrija i Kangwu ali nemoguće je da nema normalnog beka širom Evrope a zadnji vezni se dovodi u trenutku kad nema mogućnost da igra odlučujući meč za LŠ. Ali stiže neki mali iz Rusije da se operu pare.

Za revanš se plašim da ne pregorimo i krenemo stihijski. Trener nam je paljevina i može da loše utiče na ekipu. Ne bi bilo loše nekog sportskog psihologa da angažuju.      

Link to comment
Share on other sites

Quote

Kako "Telegraf" nezvanično saznaje, Bukari je posle meča normalno hodao i delovalo je da nema nikakav ozbiljniji problem. Veruje se da je reč o jačim grčevima.

Ipak, preventivno će se u Beogradu obaviti pregled ne bi li se otklonila bilo kakva sumnja.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I oni su isto pali poslednjih 20-ak minuta bili a i izmene neke su vršene kod njih još ranije. Pretpostavljam da još nisu u formi zbog prvenstva, a Zvezda iako je prvenstvo počelo već odavno ništa preterano ne znači jer naše prventstvo je takvo da retko ko može da ga nazove takmičarskim. 

 

Sinoć je tempo utakmice bio zahtevniji za obe ekipe. Pitanje je da li će tako biti u revanšu. Posed će Zvezda imati 100%, ali njih to i ne zanima, oni će ići na kontre i polukontre. Svaku nesmotrenu izgubljenu loptu na sredini gledaće da od nje naprave neku šansu jer su brža ekipa od Zvezde trkački. Zvezda će morati da igra brzo ali ne da se trka već brzo da menja strane, da se lopta brže kreće i da se bolje igra bez lopte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Neke stvari su bitne za revanš:

 

- Posed mora da bude naš

- Bez komplikovanja na sredini, pošto svaka lopta koja se tu izgubi je gol šansa za njih

- Kontre moraju brže, juče neki igrači su presporo reagovali u nekim situacijama. Katai posebno. Žao mi je ali je zaista tako.

 

Čeka nas jako težak revanš, ali neka se potuku, pa ćemo videti.

 

 

 

Sto se tice Kataija, imam neku teoriju zasto slabije igra od pocetka sezone, mada je jos rano da se da definitivan zakljucak. Meni se cini da njemu ne odgovara ovo ubrzanje igre koje se desilo otkad su dosli Kangva i posebno Bukari. Katai jeste majstor i meni omiljeni Zvezdin igrac zadnjih X godina, ali je igrac koji igra u sporijem ritmu. Pored toga, Katai je navikao da 80% napada ide po njegovoj strani, gde on diriguje i saradjuje sa Ivanicem i Rodicem. A sada se malo ta teža pomerila ka desno i verovatno se jos uvek privikava.

 

Moze da bude to, a moze da bude i da je samo van forme i da sporije ulazi u sezonu. Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Ako prodjemo Haifu, ocekujem da Terza posalje ponudu za Muhameda iz Haife, on je bolji od Ada. A i Pierot je dobar spic, sto da ne, ako ce vec da prodaju Pavkova i Ohija, Pierot bi bio izvanredno resenje, ponudis 4,5 miliona i to je to. 

Naravno, sve pod uslovom da se udje u LS, a to sa Dejanom ce biti malo teze, jer je najslabija karika u ovom timu. 

 

Imamo mi dovoljno materijala i da trcimo i da riljamo i da delujemo ozbiljno i zategnuto, ali na terenu je to javasluk i cirkus, a evo vec trosi treci evro ciklus kvalifikacija i pravi iste greske.

 

Dobro je sto je odlozen Cukaricki, svi odlazu uoci revansa play offa, da nismo, igrali bi za dva dana protiv Cuke sa nekim sh timom, a onda za dva i po dana , revans sa Haifom, to jednostavno nije normalno u uslovima kad ti ovakvi dvomeci uticu na finansije za citavu sezonu ili dve. Ne igraju se revansi play off svaki dan. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posteno "isplusicarih" postove kolega koji kriticki pisashe o nasoj sinocnjoj partiji,sto dosta govori o tome kako sam je video i kako se osecam.

Mi u drugom poluvremenu bukvalno nismo postojali na terenu. Odigrali smo dobrih 25.minuta (od 20-og do 45-og min prvog poluvremena) i to je to. To me podsetilo na ono gostovanje Ludogorecu,u kvalifikacijama. To je nedovoljno.
MIlunovic ocajan. Bez desnog beka pravimo sebi duplu stetu - em nemamo beka,em je Milunovic na terenu.

Da smo zadrzali 2:2 remi,mislim da bi smo prosli. Ovako zaista nisam siguran. Toliko smo losi pozadi da je neminovno da i u Beogradu popijemo gol. Hocemo li dati gol vise od Makabija,to nisam siguran.

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Azazelkg said:

Ovo sa zadnjim veznim mi je najjače... Počne evropsku utakmicu sa zadnjim veznim: kritika (što, kako, dokle ćemo igrati ziheraški), počne bez njega: kritika (mora čvrsto, nemamo sredinu, ne može ovako Evropa da se igra...)... 

 

Ne pocne sa zadnjim veznim pocne sa Srnicem nefudbalerom. To je kao da pocne sa Zoranom Popovicem na toj poziciji, isto. Da je stavio Sanoga od prvog minuta, niko mu nista ne bi rekao, kao sto i nije. 

4 hours ago, Venger said:

 

Sto se tice Kataija, imam neku teoriju zasto slabije igra od pocetka sezone, mada je jos rano da se da definitivan zakljucak. Meni se cini da njemu ne odgovara ovo ubrzanje igre koje se desilo otkad su dosli Kangva i posebno Bukari. Katai jeste majstor i meni omiljeni Zvezdin igrac zadnjih X godina, ali je igrac koji igra u sporijem ritmu. Pored toga, Katai je navikao da 80% napada ide po njegovoj strani, gde on diriguje i saradjuje sa Ivanicem i Rodicem. A sada se malo ta teža pomerila ka desno i verovatno se jos uvek privikava.

 

Moze da bude to, a moze da bude i da je samo van forme i da sporije ulazi u sezonu. Videcemo.

 

Katai od pocetka sezone igra u sredini, a Ivanic po strani, ne znam sto su se rotirali, ali mozda je to razlog. Inace, nema sta da mu ne odgovara ubrzanje, lik je i dalje najbolji igrac Zvezde, pa ne znam koga da dovvedemo. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Venger said:

Prve kvote za revans:

 

1 1.85  X 3.65  2 4.85

 

24 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Na bet365 je 1.75 na nas.

 

Jebes to, treba uplatiti kad je 9.5 🙂

 

p.s. iskesirao sam jedan od dva tiketa pre izjednacenja a drugi ostavio. A onda kad je bilo 2:2 ovo sto sam iskesirao sam delom uplatio na nasu pobedu, kvota 4.2-4.5 tako nesto. Sve u svemu, u plusu sam 4-5 dobrih craft piva 😄 

Link to comment
Share on other sites

Par reči o sinoćnoj temi;

 

O pameti i sposobnosti naše skaut službe upravo svedoči njihov centarfor, Pero. Očito ga iz našeg skauting pogona nikada niko nije ni video. Čovek je brz, jak, visok, zna fudbala, šutira s obe noge, fenomenalno igra glavom. I to ne samo sinoć, isto je radio i protiv Olimpijakosa i AEK-a. 

Doslovno Gerd Miler za sve ono što mi imamo na poziciji broj 9. Dao bi i Pešića i Pavkova i Ohija za njega i još doplatio.

 

 

 

Makabi će proći dalje zato što ima trenera, a mi nemamo.

 

Oni igraju tačno to što bi mi trebali, jer imamo tim za to. Brza promena mesta, jedan, dva dodira i to je to. Uz to imaju i centarfora. Pravog centarfora.

 

Ovako, gledamo Ivanića kako dribla beskonačno sam sebe apsolutno bez namere da nekom doda loptu, Kangwu koji se na utakmici ukupno 0 puta otvorio unapred, tj potrčao da se otvori, itd itd itd....... Jureći rezultat, Pajser ne ubacuje Ohija iz samo njemu poznatih razloga, koji sasvim sigurno nisu fudbalski.

 

Ovi će nam opet i u Beogradu uvaliti dva tri gola, a mi da damo četri ili pet, jako jako teško...

 

Sve u svemu, teoretski se sve može nadoknaditi, ali nedostatak trenera nikako.

 

Taksativno nabrojano, razlika između ova dva tima:

 

- Makabi ima daleko boljeg trenera

- Igraju krajnje jednostavno na 1 ili max 2 dodira uz ekspresnu tranziciju, upravo ono što bi mi trebali da igramo da imamo trenera

- imaju centarfora

- imaju oba beka

- zadnjeg veznog

- mi imamo pojedinačno kvalitetnije igrače sveukupno gledajući (7-4), ali daleko lošiji tim, opet zahvaljujući nepostojanju trenera

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Laki21 said:

Par reči o sinoćnoj temi;

 

O pameti i sposobnosti naše skaut službe upravo svedoči njihov centarfor, Pero. Očito ga iz našeg skauting pogona nikada niko nije ni video. Čovek je brz, jak, visok, zna fudbala, šutira s obe noge, fenomenalno igra glavom. I to ne samo sinoć, isto je radio i protiv Olimpijakosa i AEK-a. 

Doslovno Gerd Miler za sve ono što mi imamo na poziciji broj 9. Dao bi i Pešića i Pavkova i Ohija za njega i još doplatio.

 

Juce sam negde procitao da nam je nudjen na pocetku prelaznog roka, ali da nam nije bio zanimljiv.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

BTW, ko se pitao zašto Kangvu nije kupio neki ozbiljan tim, sinoć je dobio odgovor.

 

Za ozbiljan nivo takmičenja fizički suviše slabašan, bez dovoljno želje da "radi" na sredini terena, apsolutno nepostojeći u defanzivi i ekstremno taktički neobučen.

 

I dalje ne mogu da verujem da ofanzivni profesionalni fudbaler ne zna da je nakon što pošalje loptu unapred potrebno i da potrči u napred i da se otvori za prijem, što je ovaj sinoć uradio ukupno 0 puta, a iskreno, ne mogu da se setim da je to radio i u prethdodnim utakmicama, jer sam mu to već ranije registrovao kao manu.

 

Jednostavno, suviše mekano igra, slabo trči u polju, ne predstavlja nikakvu smetnju protivniku u organizaciji napada, ne otvara se nakon predaje lopte.

 

Pošto mnogi upoređuju Kangu i Kangvu, njih dvojica nemaju nikakve veze igrački sem što pokrivaju sličnu poziciju u timu.

 

Prvi je Alfa i Omega tima odnosno igrač koji čini tim bolji u svim linijama. Kontroliše igru i tempo, u stanju je ida vrši i takozvanu "obaveznu igru" i u defanzivi. Ono što se obično zove all around man.

Kangva je za evropske utakmice visokog intenziteta fizički slab i izuzetno  jednosmeran igrač bez ikakve taktičke discipline usput i ekstremno taktički neobučen, naročito što se tiče kretanja na terenu, preuzimanja i slično. Takođe voljni momenat mi ne deluje da je preterano visok.

Dakle upoređivati njih dvojicu je besmisleno je su u pitanju nebo i zemlja.

Takođe svakome ko se i malo razume u fudbal bilo je jasno da je na poluvremenu Kangva morao biti zamenjen sa Sanogom, jer je uz sinoć potpuno beskorisnog Ivanića bio najgori na terenu. Biće on dobar za LingLong, ali suviše mana za ozbiljnija takmičenja.

Naravno, bilo je jasno svima osim onom na klupi koji sebe naziva trenerom.

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, berti said:

Jbt, kako komsije godinama iskopaju nekog dobrog špica, a kod nas idioti tipa Onjilo, Mezenga, Edgar, Dioni, Tomane li je, Tondela li je.... Iskopasmo tog Boacija i toliko

Meni je i Hugo bio dobar. Bio bi perfektan fit na ovaj tim da je u onoj formi i godinama.

Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2022 at 8:50 PM, Kooineeperk said:

Uplatio sam tiket na Zvezdu kad smo primili gol. Greskom uplatim i drugi put 😄 

Sta sad da radim? Nude mi cash out, pola para. 

UZIMAJ!

 

5 hours ago, Venger said:

I Haifi savez ipak dozvolio odlaganje meca u prvenstvu.

3.14cke

Link to comment
Share on other sites

Just now, HAMMER said:
On 8/17/2022 at 9:50 PM, Kooineeperk said:

Uplatio sam tiket na Zvezdu kad smo primili gol. Greskom uplatim i drugi put 😄 

Sta sad da radim? Nude mi cash out, pola para. 

UZIMAJ!

"malo" si zakasnio... 😄 

 

p.s. uzeo sam jedan, ostavio drugi, pisao sam malo iznad.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...