Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

5 hours ago, goofy said:

Ček, da li te ja pogrešno razumem ili hoćeš da kažeš da se zna kome je zagarantovano prvo mesto ali da nikom nije zagarantovano drugo mesto?

 

U vecini prvenstava do sada se znalo ko ce biti prvi, a ko drugi - da li zbog razlike u kvalitetu, da li zbog "faktora van terena" (bilo iz perioda kada je Partizan bio povezan sa mnogim klubovima u ligi, bilo iz SNS perioda kada se Crvena zvezda uzdigla i krenula da obara sve rekorde).

Sustina je da nijedan klub (osim Crvene zvezde koja ima dominantan tim) nije toliko stabilan da u kontinuitetu pobedjuje, a sa druge strane, sada se otvara evropska perpspektiva za klubove koji zavrse na 2. i 3. mestu. Teoretski, ako bi Partizan zavrsio kao 4. mogli bi i do 4 kluba u grupama nekog od evropskih takmicenja. No, nije ni to toliko bitno, bitno je da postoji borba za bar nesto na vrhu, odnosno da se ne ponovi prosla sezona (kad se TOP 2 odvojio, a Cukaricki imao +13 u odnosu na cetvrtog).

Link to comment
Share on other sites

Tako sto drugoplasirani i treceplasirani klub imaju zagarantovan plasman u gripe ECL, a Partizan zbog koeficijenta.

 

Inace, ta mrka kapa koju pominjes je zapravo zacaran krug slab koeficijent + kvalifikacije ECL -> jaki protivnici i rano ispadanje -> slab koeficijent + kvalifikacije ECL. To je sada, nakratko, prekinuto jer neki Cukaricki nece morati da prodje Tvente i Fiorentinu ako budu uspesni u prvenstvu (bas bih voleo da vidim Partizan kako bi prosao da ima takve rivale).

Sad je prava prilika za sve ostale klubove da uloze nesto i sami sebi olaksaju put do uspeha i novca. Ako sad ne zapnu bice jasno da su se sveli na "mrka kapa" na jos dugi niz godina.

Link to comment
Share on other sites

Ja i ne znam ko je osim Zvezde i Partizana donosio bodove?

I pored ovog ispadanja Partizana, nece mnogo uticati, jer ce doneti nove bodove u nastavku takmicenja i siguran sam da ce se vozdignuti i proci grupu u konferenciji.

Siguran sam da ce stici i bar jos 3 pojacanja, te da ce osovina Dijabate-Rikardo biti dovoljna za prolazak grupe.

Rikardo je i ove god najbolji napadac u ligi, Dijabate odlican svestran igrac koji ce biti sve bolji. A treba dovesti ograca umesto Natha, posto ovaj dise na  skrge posle pola sata i staviti ga da ulazi sa klupe gde bi bio pravo bogatstvo. Potrebno ke sto pre da shvate u upravi da je osvajanje drugog mesta vrlo isplatljivo, da ce Partizan time lako obezbediti bar Ligu Evrope i zaraditi dobru lovu.

Sada mogu rastereceno da igraju usredsrede se na konferenciju i kup i mozda plasiraju nekog mladjeg igraca. Svakako je bilo nerealno da se bori za titulu sa Zvezdom, pa makar Parzizan predvodio Klop.

 

Link to comment
Share on other sites

Idealno bi bilo da se fokusiraju na ECL i tu stignu daleko, a da to iskoristi neko drugi u prvenstvu. Govorim iz perspektive koeficijenta lige.

 

Inace, kiparski klubovi su u proslosti i sada pravili dosta problema i Crvenoj zvezdi i Partizanu. Zamislimo sada da svake sezone moras da prodjes jedan takav tim, pa onda neki Villareal ili West Ham. Prosto, sve do sada ta "borba za izlazak u Evropu" i ta 3. i 4. mesto je bila prilicno besmislena - em sve te ekipe imaju manji budzet nego FKP/FKCZ, em treba da se desi cudo pa da izbace dve favorizovane ekipe u kvalifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

Pa i da Partizan ne bude drugi i da neko umesto njega udje direktno u grupe to ne znaci da bi povecali keoficijent. Da bi odbranio bodove do grupe, ako se dobro secam, moras imati bar pobedu i remi. Tako da nista ne znaci da neko udje u grupe, bude vreca za udaranje i ima 0 boda. I dalje ne doprinosi koeficijentu. Mozda bi za taj klub znacilo da ima finansijsku injekciju pa da vremenom gradi ekipu. Ali budimo realni, to je malo verovatno u ovoj nasoj zemlji. 

Sto se tice kvaliteta, CZv se istice i sto je vrlo vazno ima sirok roster, sledi Partizan, pa Cuka i takav ce poredak i biti na kraju. Pretpostavljam da ce se za jos za ulazak u Evropu boriti TSC, Vozdovac, Vosa i vrv Radnicki Nis.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Crni said:

Ja i ne znam ko je osim Zvezde i Partizana donosio bodove?

I pored ovog ispadanja Partizana, nece mnogo uticati, jer ce doneti nove bodove u nastavku takmicenja i siguran sam da ce se vozdignuti i proci grupu u konferenciji.

Siguran sam da ce stici i bar jos 3 pojacanja, te da ce osovina Dijabate-Rikardo biti dovoljna za prolazak grupe.

Rikardo je i ove god najbolji napadac u ligi, Dijabate odlican svestran igrac koji ce biti sve bolji. A treba dovesti ograca umesto Natha, posto ovaj dise na  skrge posle pola sata i staviti ga da ulazi sa klupe gde bi bio pravo bogatstvo. Potrebno ke sto pre da shvate u upravi da je osvajanje drugog mesta vrlo isplatljivo, da ce Partizan time lako obezbediti bar Ligu Evrope i zaraditi dobru lovu.

Sada mogu rastereceno da igraju usredsrede se na konferenciju i kup i mozda plasiraju nekog mladjeg igraca. Svakako je bilo nerealno da se bori za titulu sa Zvezdom, pa makar Parzizan predvodio Klop.

 

Možeš li da pojasniš boldovano?

Link to comment
Share on other sites

Pa zato sto se Zvezda ozbiljno pojacala u odbosu na proslu godinu, valjda je ocigledno da je u Partizanu potpuna konfuzija Vucele i Vazure. Ja ne znam koji madjionicar bi mogao da osvoji titulu sa takvom upravom i jos uvek nekompletnim timom.

 

Link to comment
Share on other sites

Urosevic je decko promasio sport. On treba da igra ragbi, samo da nabaci jos mase. 

 

Nema apsolutno ni jednog faula koji napravi a da ne pokaze nezadovoljstvo sto je dosudjen faul. Ranije jedna situacija gde u ragbi stilu bodicheckirao igraca koji je stajao u mestu i cekao visoku loptu. Oduvao ga 2 metra dalje. I raspickava se sa sudijom posle toga... 

 

Zao mi vas je dok vas gledam, majke mi. I ova Mladost deluje kao bolji tim od vas. 

 

Jel moguce da je Nadj pomocni trener? Zasto se on nije prihvatio trenerskog mesta, on mi nekako manje los od Perica?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...