Jump to content

Pogodi grad


Cilemile

Recommended Posts

39 minutes ago, Marko said:

Ovo je neka istrazivacka stanica, naucna baza, nemam pojma gde. Ali, vidim morske slonove na gornjoj slici, tako da je ovo negde na nekom ostrvu, gde morski slonovi imaju koloniju.

 

da

 

35 minutes ago, A sad said:

Juzna polulopta? 

 

Atlantik? 

 

da

ne

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nista nije bilo jasno u startu, Patagonija bas 😄, jedno od potencijalnih 10, 20 resenja ovako odokativno.  

 

Ako je na juznoj hemisferi, onda je ovo na slici juzni morski slon (veca vrsta od severne), ali je geografski znatno rasprostranjeniji od severnog. Nije Atlantik, znaci moze biti Pacifik ili Indijski okean, e sad gde sve Southern Elephant Seals imaju kolonije, a da nije Atlantik. Ostrva koja su blizu Antarktika, a nisu na strani Atlantika, i imaju morske slonove (sto eliminise ona stanista od Falklanda pa nadole). Dakle, ovo ostrvo moze pripadati: Juznoj Africi, Francuskoj, Australiji, NZ, Cileu i mozda jos nekim zemljama koje imaju overseas territory u juznom indijskom i juznom pacifiku.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Marko said:

Ako si znao, svaka cast. Meni je samo pomenuta (dosta proslavljena) zivotinja bila neki putokaz. Samo to sam prepoznao iz prve, nista drugo mi nije ukazivalo gde je i sta je, sto mi je ostavilo previse nagadjanja

 

Aj postavi ti nesto. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...