Jump to content

Kup Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

7 minutes ago, pendulum said:

Ne vidim razlog da se premešta finale iz Niša. Teren jeste loš ali nije da naši fudbaleri nisu naviknuti. Ispada da se očekivalo da Radnički igra finale, pa sad pošto ne igra, aj da otkažemo. Bezveze. Retko kad se dešava da FKP i FKCZ igraju međusobno negde van Beograda tj. osim one prijateljske negde u Austriji/Nemačkoj ne sećam se kad je bilo poslednji put. Verovatno još u doba onih TV liga šampiona u NS i Prištini. To je prilika da ljudi kojima je problem da dolaze u Beograd, a navijaju za večite, vide uživo te timove u svom kraju. Zašto bi svaki derbi (iako se ovo formalno ne računa kao večiti derbi) morao da bude u Beogradu? Uz malo truida oko organizacije i obezbeđenja može da ispadne to OK.

Uostalom i Partizanu je odbijen zahtev prošle godine da se zbog lošeg terena i malog kapaciteta u Surdulici izmesti finale negde drugde.

Ove godine će to biti zbog "bezbednosti" Doduše ima smisla, apropo toga. Što se tiče fudbalskih kriterijuma, ne bi trebalo izmeštati finalnu utakmicu iz Niša, ali na žalost, nefudbalske stvari su ovde primarni faktor. U dužini od 500 km biće prilike za razne "sačekuše". Ne znam da li znaš kako izgleda auto-put Beograd-Niš kad u Nišu gostuju CZV ili PFC ? Na svakom isključenju po nekoliko policajaca. Neko je procenio da je bolje da se sve to koncetriše na jednom mestu, zbog, valjda, lakše kontrole.  Pred početak polufinalne utakmice u Nišu, u gradu su se sukobile dve frakcije Partizanovih navijača. Žalosno je što država neće da reši taj problem koji se ne smanjuje, već naprotiv, rasti zbog nesposobnosti iste.

 

Evo kako su bile raspoređene sve tri frakcije u Nišu:

1-1024x768.jpg

 

2-1024x768.jpg

 

3-1024x768.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Constantin said:

Žalosno je što država neće da reši taj problem koji se ne smanjuje, već naprotiv, rasti zbog nesposobnosti iste.

 

Upravo ovo. Mogu da pretpostavim koliko je logistički zahtevno, ali se ponadam da se nećemo povlačiti pred ovakvim problemima i omogućiti onima koji žele u Nišu da gledaju derbi da to i učine. U suprotnom mogu da stave sve problematične utakmice da se igraju pred praznim tribinama i "rešili" su problem, jel da 🙂
 

Svestan sam ja da će nažalost biti premešteno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Azazelkg said:

Definitivno premešteno. Pored svih argumenata koje ste izneli, smatram da je ta odluka budalaština...

Apsolutno. Kad se donese odluka, treba stajati iza nje, a ne tražiti opravdanja. Ko je tu vršio pritisak,nemam pojma i da ne ulazim u to kome više odgovara. Ovo što za sada izgleda, mi nismo otkazali gostoprimstvo zbog toga što nismo u finalu. Bar ja to nisam video nigde zvanično.

 

Sasvim je druga stvar da li sam ja za to ili ne. To na stranu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Poodle Care said:

Obavezno da se dodeliti i kup za 46.
Ne pamtim veći cirkus od tekuće fudbalske sezone.

 

I one dve Sajberove titule i kup/prvenstvo koje ste dogovorili i "podelili" sa Obilicem. 

 

Kad vec seruckas .. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Apsolutno. Kad se donese odluka, treba stajati iza nje, a ne tražiti opravdanja. Ko je tu vršio pritisak,nemam pojma i da ne ulazim u to kome više odgovara. Ovo što za sada izgleda, mi nismo otkazali gostoprimstvo zbog toga što nismo u finalu. Bar ja to nisam video nigde zvanično.

 

Sasvim je druga stvar da li sam ja za to ili ne. To na stranu.

 

Teska glupost je domacina finala... Ali kako znamo ko nam sedi u FSS foteljama, zar te  iznenadjuje bilo kakva odluka od strane istih??!!

 

A i ko te 'ebe kada zivis u provinciji( znas sta su vec pisali pojedini navijacima?)), zar ne??😴😴

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Teska glupost je domacina finala... Ali kako znamo ko nam sedi u FSS foteljama, zar te  iznenadjuje bilo kakva odluka od strane istih??!!

 

A i ko te 'ebe kada zivis u provinciji( znas sta su vec pisali pojedini navijacima?)), zar ne??😴😴

Ma sve te razumem. Generalno, mi si imamo preča posla, ali OK je, bili smo spremni da odradimo. Ne bih voleo, kažem, da smo mi kao one godine Voša otkazali domaćinstvo Kupa. Živo me interesuje ko je vršio pritisak da se to pomeri u Begeju....AJd što nam "beograd" uze aerodrom, nego ni Kup ne daju da se igra kod nas  😄

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, FSS je promenio mesto odrzavanja finala iako nijedan klub to nije trazio a Partizan, ako je verovati da Vuletic iznosi stav kluba, bio izricito protiv. Pa, da li su ti ljudi tamo uopste normalni? OK, nekako mogu i da razumem razloge da se preseli mesto odigravanja finala u Beograd posto su oba finalista beogradski klubovi, kapiram da je lakse i finansijski, i bezbednosno, i kako god okrenes, ali da ti ne pozoves klubove na sastanak i trazis od njih misljenje da li to mozes da uradis je prvorazredni bezobrazluk i budalastina. I sad kad se Partizan prvi izjasnio da je protiv, ova odluka ce samo dalje da dolije ulje na vatru odnosa ta dva kluba, jer ako se jedan klub izjasni protiv svi odmah zakljuce da je drugi bio za.

 

Koji su to slepci. Oni ni jednu logicnu odluku koja je maltene svima u interesu, Zvezdi, Partizanu, organizatoru, gradu Nisu, policiji, bukvalno svima osim navijacima ova dva kluba iz Nisa, nisu u stanju da donesu na uredan nacin i tako da isprovociraju saradnju izmedju klubova umesto konfrontaciju. Gomila buzdovana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eto....naljutili ste Ivicu....sad traži odštetu od FSS... :smiley2:

 

-Nama, kao klubu organizatoru finala po propisima pripalo bi deset odsto od sume od prodatih ulaznica. Znači, ako bi na finalu bilo 10.000 gledalaca sa ulaznicama plaćenih prosečno po 500 dinara, prihod bi bio pet miliona dinara, što nedvosmisleno znači da automatski Radnički ostaje bez 500 000 dinara!?! Ko će to nama da nadoknadi, ko će da podmiri naše dosadašnje troškove u pripremi finalne utakmice po mnogo osnova? Pitam i ko će da obešteti hotelijere, vlasnike ugostiteljskih i sličnih objekata koji su odavno planirali veliki broj gostiju na dan pre i na dan odigravanja finalne utakmice? Ko će da nadoknadi utrošeno vreme i definitnvo veliku štetu zbog angažovanja od našeg kluba nekoliko desetina ljudi, koji su uveliko radili na organizovanju svih sitnica i stvari za četvrtak 23. maj i za finale Kupa -  pita se Ivica Tončev?

https://srbijasport.net/n/52209/ivica-toncev-sramna-odluka-da-se-finale-preseli-u-beograd

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

tek toncev je cirkus, kuka za 10% cca 8k eura, a samo renoviranje stadiona nakon derbija tamo, bi ga kostalo 15k.. sad jedino ako nije isao na to da mu se odradi renoviranje, ne ulazim u problematiku slucaju, dal su mahom stare stolice.. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, n4l1m said:

tek toncev je cirkus, kuka za 10% cca 8k eura, a samo renoviranje stadiona nakon derbija tamo, bi ga kostalo 15k.. sad jedino ako nije isao na to da mu se odradi renoviranje, ne ulazim u problematiku slucaju, dal su mahom stare stolice.. :default_coffee:

Da odgovorim, kao i tamo.....biće trave i za motanje :23:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pendulum said:

Ne vidim razlog da se premešta finale iz Niša. Teren jeste loš ali nije da naši fudbaleri nisu naviknuti. Ispada da se očekivalo da Radnički igra finale, pa sad pošto ne igra, aj da otkažemo. Bezveze. Retko kad se dešava da FKP i FKCZ igraju međusobno negde van Beograda tj. osim one prijateljske negde u Austriji/Nemačkoj ne sećam se kad je bilo poslednji put. Verovatno još u doba onih TV liga šampiona u NS i Prištini. To je prilika da ljudi kojima je problem da dolaze u Beograd, a navijaju za večite, vide uživo te timove u svom kraju. Zašto bi svaki derbi (iako se ovo formalno ne računa kao večiti derbi) morao da bude u Beogradu? Uz malo truida oko organizacije i obezbeđenja može da ispadne to OK.

Uostalom i Partizanu je odbijen zahtev prošle godine da se zbog lošeg terena i malog kapaciteta u Surdulici izmesti finale negde drugde.

Da podsetimo, Partizan je promenu tražio zbog tri frakcije svojih navijača i jedne od drugih bi trebalo udaljiti kako bi se sprečili mogući sukobi među njima.

Prošlogodišnji šampion Srbije je tražio da se utakmica finala Kupa igra u Novom Sadu, Beogradu ili Nišu. 

 

Dakle, nije sve sto kaze Pantic istina, ne zbog terena vec zbog vasih frakcija je trazeno da se promeni  mesto odigravanja, elem u potpunosti se slazem da je glupo pomeranje samo zato sto domacin ne igra ili zbog loseg terena ako je vec jednom utvrdjeno gde ce da se igra, tako je jednom bilo i sa Novim Sadom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Da podsetimo, Partizan je promenu tražio zbog tri frakcije svojih navijača i jedne od drugih bi trebalo udaljiti kako bi se sprečili mogući sukobi među njima.

Prošlogodišnji šampion Srbije je tražio da se utakmica finala Kupa igra u Novom Sadu, Beogradu ili Nišu. 

 

Dakle, nije sve sto kaze Pantic istina, ne zbog terena vec zbog vasih frakcija je trazeno da se promeni  mesto odigravanja, elem u potpunosti se slazem da je glupo pomeranje samo zato sto domacin ne igra ili zbog loseg terena ako je vec jednom utvrdjeno gde ce da se igra, tako je jednom bilo i sa Novim Sadom.

Evo da se složim sa tobom.

Jebale majku sve te tri frakcije grobara i ko im izlazi u susret a izgleda da je to ipak na višem nivou čim im se udovoljava.

Finale je trebalo da se održi u Nišu u tačka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je trebalo, kad je vec tako odredjeno jos jesenas, mene nervira odmah ovo kukanje savez nama nije dao da se igra u Bg u a evo sad kao moze a poenta je da nisu trazili zbog terena vec zbog njihovih frakcija, eno na njihovom topiku poceli pre konacne odluke da kukaju na prazne tribine kad ono savez im izadje u susret, shvatam ja da je liga neregularna zato sto je Zvezda opet prva, pa savez, Kokeza i ostali koji guraju Zvezdu malo po malo moraju da se opljunu ali ajde bar malo da pisemo ozbiljno a ne odmah nama nisu ovo njima jesu itd.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

Nije krenulo nikakvo avansno kukanje nego je u svim medijima bila vest da je odlučeno da će se igrati pred praznim tribinama, pa su ljudi to komentarisali. Jeste da savez svakh 15 minuta menja svoje odluke, ali ne može baš uvek da se pretpostavi da će im doći iz dupeta u glavu. 

 

Drugo, krajnje je nebitno zašto je traženo da ostane u Nišu, taliesin je lepo objasnio da je problem u načinu na koji savez donosi i menja odluke. Ali dobro, treba iskoristiti svaku priliku da se pljucne Partizan.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se slozio da treba da se igra u Nisu, to menjanje domacinstva zato sto domacin ne igra ili ne znam zbog cega je debilno . Ne pljuje niko Partizan vec one postove tipa, samar saveza, sudjenje, titula iz 46,  Majo Vujovic ,imas na vasoj strani sve, liga jeste i savez takav je kakav je ali nista gori ni bolji od ranijih kad su se te price cule sa druge strane, mislim tesko je istati objektivan kad za nekog navijas ali niti je Zvezdi bio kriv samo Tole niti je Partizanu Kokeza za tekuce probleme.

Link to comment
Share on other sites

U poslednjih, da ne idemo u dalju proslost, mesec dana, koja odluka FSS ima "smisla"?

 

 I sam znas kakve intelektualne velicine sede u foteljama.

 

Pretpostavljam da subota nije izabrana zbog finala lige Evrope koje se igra 29.5 😄

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Crni Bombarder said:

Zasto se finale kupa igra u cetvrtak,a ne u subotu?

Neće da se finale Kupa igra na 25. maj, podseća ih na neka prošla vremena kad je jedan drugi bio Svemogući 😄

Edited by Darby O'Gill
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...