Jump to content

Kup Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

5 hours ago, DonJuan said:

Ovo se samo može reći iz ugla osobe koje ne zna šta se dešavalo tih godina i kakva nam je bila fudbalska liga. Evo, tu su strariji Grobari koji se sigurno sećaju prvenstvenog meča na JNA koji su igrali sa Obilićem (ovo je samo primer). Nikada se u istoriji Partizana ni pre, ni posle, nije desio takav meč i znam da se iskreni navijači stide tog meča. 

Sećanje je varljiva kategorija ali mislim da se na toj utakmici iz sprdnje smejalo i skandiralo "Obilić, Obilić" a da su na kraju naši igrači i stručni štab ispraćeni uzvicima "Lopovi, lopovi". Bilo je sramnih detalja u našoj istoriji koliko hoćeš a taj meč je u samom vrhu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, 34Barkley said:

Sećanje je varljiva kategorija ali mislim da se na toj utakmici iz sprdnje smejalo i skandiralo "Obilić, Obilić" a da su na kraju naši igrači i stručni štab ispraćeni uzvicima "Lopovi, lopovi". Bilo je sramnih detalja u našoj istoriji koliko hoćeš a taj meč je u samom vrhu.

 

Ja samo znam da su "te" sezone muceni Jesic, Perca i jos par osoba kod nas, imali posete odredjenih dobronamernih ljudi, koji su  iz ciste zabave pricali o pucanju iz Heklera (sta god da je to) u kolena, kraju karijere i sl ...

 

Jebeno vreme bejase...

Link to comment
Share on other sites

Ih, ne znaš šta je hekler. Dosta je bio omiljen devedesetih ali kažu da ostavlja utisak ali više pravi nered i rasipa municiju nego što je efikasan.

 

Ne mogu da se setim da li sam pisao na starom forumu o jednoj epizodi iz tog vremena. Čuo sam je od člana tadašnje uprave pančevačkog Dinama koji je bio filijala Obilića i razigravao im dosta igrača. Elem, koliko se sećam DInamo je igrao u Nišu, valjda protiv Jastrepca. Dogovoreno je bilo 0-0 zbog kombinacija sa drugim klubovima. Ono malo publike je provalilo šta se dešava pa su se uglavnom smejali. Duvao je neki vetar pa je u jednom trenutku igrač Dinama ofrlje šutnuo loptu koju je vetar poneo i smestio u gol. Lik je bukvalno dotrčao do ''lože'' i zakukao: ''Nisam hteo, majke mi'' a Arkanove mrge ga gledaju i psuju. Ljudi u okolini su popadali na dupe od smeha, a ovi su vrlo brzo izjednačili, narafski.

 

Zlo vreme.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 34Barkley said:

Ih, ne znaš šta je hekler. Dosta je bio omiljen devedesetih ali kažu da ostavlja utisak ali više pravi nered i rasipa municiju nego što je efikasan.

 

 

Onaj koji se našao na 5 metara ti sigurno nikad neće dati odgovor. Bode ko Singerica, a nije ni pravljen za bilo šta osim za blisku borbu. Ne treba nam to, nego, neka si se ti nama pojavio. :smiley53: 

 

off

Edited by Barakuda Brnabić
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, 34Barkley said:

Ih, ne znaš šta je hekler. Dosta je bio omiljen devedesetih ali kažu da ostavlja utisak ali više pravi nered i rasipa municiju nego što je efikasan.

 

Ne mogu da se setim da li sam pisao na starom forumu o jednoj epizodi iz tog vremena. Čuo sam je od člana tadašnje uprave pančevačkog Dinama koji je bio filijala Obilića i razigravao im dosta igrača. Elem, koliko se sećam DInamo je igrao u Nišu, valjda protiv Jastrepca. Dogovoreno je bilo 0-0 zbog kombinacija sa drugim klubovima. Ono malo publike je provalilo šta se dešava pa su se uglavnom smejali. Duvao je neki vetar pa je u jednom trenutku igrač Dinama ofrlje šutnuo loptu koju je vetar poneo i smestio u gol. Lik je bukvalno dotrčao do ''lože'' i zakukao: ''Nisam hteo, majke mi'' a Arkanove mrge ga gledaju i psuju. Ljudi u okolini su popadali na dupe od smeha, a ovi su vrlo brzo izjednačili, narafski.

 

Zlo vreme.

 

:classic_laugh:

 

Bilo je tih smicalica i u prvoj ligi. Secam se jedne godine u Pristini taj klub i Zeljeznicar iz Sarajeva dogovorili nulu, valjda je nekom bio potreban bod da ostane u ligi ili tako nesto. Vuce se tako utakmica kao crevo, svi ili psuju ili se smeju i dokotrlja se nekako do pred sam kraj. U neko zlo doba uvede trener Pristine mladjanog Ajetija koji, posto nije ni bio planiran da igra neku bitnu ulogu nije imao pojma da je utakmica namestena. Dva minuta pred kraj sudija svira neki faul za Pristinu sa 25 metara, zalece se Murici da je zune preko tribine, kad eto ti ga niotkuda mladjani Ajeti, tras, kad je zavario Janjusu pod precku ovaj mucenik nije ni trepnuo. Posto je to mladjanom Ajetiju bio prvenac, mislim da je imao 17 godina, krenu on da se raduje i trci kao sumanut prema klupi, svi ga igraci oba tima gledaju u neverici, trener ga psuje sve mu pena izlazi na usta, a ceo stadion urla od smeha.

 

To sklanjanje da Zeljo da gol pre nego sto sudija svira kraj, klizeci u prazno i sudaranja, cirkus neopevani. Za sve to vreme mladjani Ajeti kao pokisao stoji pored klupe i ne sme da mrdne, decko ne zna sta ga je snaslo. Naravno, nepun minut iza toga se neki igrac Zelje usetao sa sve loptom u gol i sve je ponovo postalo business as usual. Sudija se vise nije zajebavao, cim ga je Zeljo metnuo odsvirao je kraj smesta.

 

Nema Perkosa, on bi imao gomilu ovih prica, posto je trenirao u Pristini i bio blizak sa nekim ljudima iz kluba.

 

Posle kazu - lud Sajber. To sta se u nasem fudbalu desavalo jos tamo osamdesetih i kolika je to komedija bila, ne bi joj izasle ni "Mucke".

Edited by taliesin
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Problem je sto se slicne situacije desavaju i u sadasnji vremenu ... Pre mozda mesec dana, igrala se namestena utakmica dva kluba omladinske lige Srbije. Dogovoren rezultat 4:0 . Vodi domacin 3:0, svira se penal za domace, a "Mali" ( koji je btw golman) vec popizdeo, sto zbog namestenih utakmica, sto zbog nekih drugih desavanja, odbrani penal.... U lozi haos, sve po spisku 😄

 

Par minuta kasnije, sudija ponovo penal, "naredi" mu trener da slucajno ne odbrani penal, on ostao ukopan na sredini gola, igrac se zaleteo i preko gola 🤣🤣🤣  

 

Jbt, sta jos necu da dozivim i vidim na srpskim livadama ( nekom drugom prilikom 😄 )

 

 

edit: slovce ...malo nemusto pise ovaj moj telefon 😄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 34Barkley said:

Jedino gore od toga je kada se pobiju roditelji klinaca od 9-10 goidina u onim balon ligama. Čuo sam da je bilo i vađenja pištolja, boles'.

Toga ima u svim sportovima. Čega sam se ja sve nagledao na vaterpolu dok je mlađi brat trenirao u Partizanu, koliko neki roditelji dece Dinama iz Pančeva mrze Partizan, ono je šou. Negde mi je i na kameri ostalo zabeleženo sa "gostovanja" u Pančevu :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, taliesin said:

 

:classic_laugh:

 

Bilo je tih smicalica i u prvoj ligi. Secam se jedne godine u Pristini taj klub i Zeljeznicar iz Sarajeva dogovorili nulu, valjda je nekom bio potreban bod da ostane u ligi ili tako nesto. Vuce se tako utakmica kao crevo, svi ili psuju ili se smeju i dokotrlja se nekako do pred sam kraj. U neko zlo doba uvede trener Pristine mladjanog Ajetija koji, posto nije ni bio planiran da igra neku bitnu ulogu nije imao pojma da je utakmica namestena. Dva minuta pred kraj sudija svira neki faul za Pristinu sa 25 metara, zalece se Murici da je zune preko tribine, kad eto ti ga niotkuda mladjani Ajeti, tras, kad je zavario Janjusu pod precku ovaj mucenik nije ni trepnuo. Posto je to mladjanom Ajetiju bio prvenac, mislim da je imao 17 godina, krenu on da se raduje i trci kao sumanut prema klupi, svi ga igraci oba tima gledaju u neverici, trener ga psuje sve mu pena izlazi na usta, a ceo stadion urla od smeha.

 

To sklanjanje da Zeljo da gol pre nego sto sudija svira kraj, klizeci u prazno i sudaranja, cirkus neopevani. Za sve to vreme mladjani Ajeti kao pokisao stoji pored klupe i ne sme da mrdne, decko ne zna sta ga je snaslo. Naravno, nepun minut iza toga se neki igrac Zelje usetao sa sve loptom u gol i sve je ponovo postalo business as usual. Sudija se vise nije zajebavao, cim ga je Zeljo metnuo odsvirao je kraj smesta.

 

Nema Perkosa, on bi imao gomilu ovih prica, posto je trenirao u Pristini i bio blizak sa nekim ljudima iz kluba.

 

Posle kazu - lud Sajber. To sta se u nasem fudbalu desavalo jos tamo osamdesetih i kolika je to komedija bila, ne bi joj izasle ni "Mucke".

Kao i Žungul na Čairu...jurio ga Panta 80 metara preko terena..i stigao ga. Napunio mu bulju šimikama  :23: .   Sudija (zaboravio sam ko beše) zna za dogovor i crkava od smeha.

 

Izvinjavali se Splićani, Bog zna kako, i obećali da će u sledećoj sezoni "vratiti bod". Sledeće sezone, promenilo se rukovodstvo i naravno, prave se ludi za "dug". Treba im, u borbi su za titulu, nama ništa ne znači, ali dug je dug. Kako se "pravili ludi" tako i prošli. Redža im zabiberio, mi pobedili u sred Splita 1:0.....a na "Plinari" muk :classic_biggrin:

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ZiS said:

Bolji je Partizan bio veceras...za nijansu. Vise se ocekivalo od Radnickog kuci...i bili su penali za komsije da se ne lazemo...

 

traLalat zasere kada je najpotrebnije i kada ekipa mora da odigra najbolje (npr Cuka prethodne sezone).

 

Jednostavno nema taj pobednicki mentalitet.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milijaš #10 said:

 

Ovo nisu mogli da zatvore.

 

Zaobidji mi sa takvim komentarima. Za razlikuje od tebe i slicnih fudbalskih "bezveznakovica" gledao sam utakmice vise timova koje je vodio Lalatovic i odlicno znam o cemu pisem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šta se obećanim kupom za Radnički? Zaslužen prolazak Partizana u finale, Radnički je čitavu utakmicu odigrao mlako, bez energije, nije se videla nikakva želja da se dostigne rezultat koji se juri. Ugasio ih je Partizan presingom koji je forsirao 2/3 utakmice. Još su se i povukli nakon gola čekajući kraj... Obilo im se o glavu.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razlog da se premešta finale iz Niša. Teren jeste loš ali nije da naši fudbaleri nisu naviknuti. Ispada da se očekivalo da Radnički igra finale, pa sad pošto ne igra, aj da otkažemo. Bezveze. Retko kad se dešava da FKP i FKCZ igraju međusobno negde van Beograda tj. osim one prijateljske negde u Austriji/Nemačkoj ne sećam se kad je bilo poslednji put. Verovatno još u doba onih TV liga šampiona u NS i Prištini. To je prilika da ljudi kojima je problem da dolaze u Beograd, a navijaju za večite, vide uživo te timove u svom kraju. Zašto bi svaki derbi (iako se ovo formalno ne računa kao večiti derbi) morao da bude u Beogradu? Uz malo truida oko organizacije i obezbeđenja može da ispadne to OK.

Uostalom i Partizanu je odbijen zahtev prošle godine da se zbog lošeg terena i malog kapaciteta u Surdulici izmesti finale negde drugde.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...