Jump to content

Kup Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

O cigani, gde ste, odavno vas tražim... :s_d:

 

Prvi put sam uživo gledao Marina. Nije odigrao kao što ume, uglavnom ne svojom krivicom, ali tehnički u odnosu na ostale igrače na terenu deluje kao Guliver u Liliputu. Poštovanje majstoru.

 

Malo svetla u mraku odnosa u našem fudbalu je ono iskazivanje poštovanja starim kapitenima. Nažalost, ostaće na tome, vratićemo se u brlog.

 

Dosta miran derbi, bez puno kartona i grube igre. Kao da je svima bilo dosta fudbala ove sezone. Zvezda sramotna, Partizan na ovosezonskom maksimumu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kakav derbi, kakav antifudbal. Partizan ocajan (kao i cele sezone), Zvezda jos gora (kao i veci deo polusezone). 

 

Sramota da 5 igraca iz Zvezde (odbrana + Jovicic, mada je i Jovancic bio ocajan, dakle 6) nisu u stanju da iznesu loptu nego se Marin vraca na bukvalno 30 m od svog gola. Partizan dobio na presing, ocigledno je bilo dovoljno za ovakvu mrtvu igru Zvezde.

 

Inace, ne znam da li je samo neki moj osecaj (mozda su i godine, jbg) ali bukvalno sam izgubio bilo kakvu strast za domace utakmice, a od juce vidim i za derbije (jer sam nekako bez ikakve zelje gledao mec, doduse ne ceo). Ili me je napokon stiglo zasicenje ovim blatom od srpskog fudbala i svega onoga sto se desava od drzave, uprava klubova pa sve do terena i igraca.   

 

Svakako, cestitike Partizanu

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

KUP SRBIJE - 1/16 FINALA:

Budućnost (D) - Radnički Niš
Vodojaža - Partizan
Trepča - Crvena zvezda
Mačva - Metalac
Napredak - TSC
Proleter - Javor
Zlatibor - Vovodina
Čukarički - Žarkovo
Inđija - Dinamo (V)
OFK Beograd - Rad
Voždovac - Teleoptik
Sinđelić - Zemun
Spartak - Novi Pazar
Bratstvo (P) - Mladost (L)
Bačka - Radnički 1923
Trajal - Radnik

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Žrebanje za kup u sredu

Žreb je poludirigovan i u jednom "šeširu" će se naći CZV, PFC, Radnički i Mladost Lučane, a u drugom Vojvodina, Inđija, Radnik i Čukarički.
Mečevi bez publike će biti odigrani u sredu 4. juna (četvrtfinale). nedelju dana kasnije polufinale, a finale je zakazano za 24. jun.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Constantin said:

Malo mi budi sumnju ovo pisanje beogradskih medija povodom žreba. Mislim da u prvom šeširu treba da bude Čuka, a u drugom Mladost jer je Čukarički na kraju prošle sezone bio 4. a Lučanci 5.

Pri određivanju nosilaca u kupu ne gleda se plasman u prvenstvu, nego rezultat u kupu. Zato je Čukarički u drugom šeširu.

Inače treba ukinuti te šešire.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Laki Juan said:

Pri određivanju nosilaca u kupu ne gleda se plasman u prvenstvu, nego rezultat u kupu. Zato je Čukarički u drugom šeširu.

Inače treba ukinuti te šešire.

Malo sam se zajebunio...jer ovo pravilo je važilo do skora. Radnički i Mladost, kao i Zvezda i Partizan su bili polufinalisti prošle godine.

Treba ukinuti šešire i da se vrati kao nekad....ako se sećate. 

Ja sam u Nišu gledao Kup utakmicu VP 1912 - Galenike (Zemun) (mislim da tako beše)....jedva su prošli Zemunci (možda je i Santrač nastupao tada za Galeniku)...mada za VP 1912 su igrali Verlašević iz Slobode Tuzla, čuveni Franjo Vladić itd....služili su JNA u Nišu u pomenutoj vojnoj pošti.

To je u suštini draž Kup takmičenja, a ne "na mišiće" davati šansu ispušenim ambicijama pojedinih klubova da se "povade"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali i ne samo to, nije fer prema manjim klubovima. Sistem treba da je kao u Engleskoj, pa ako se u prvom kolu nađu večiti, neka se nađu. Ovako, teoretski, neki manji klub izvuče Partizan, da bi kao nagradu dobio sledeći meč protiv Zvezde na Marakani, ili obrnuto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ali i ne samo to, nije fer prema manjim klubovima. Sistem treba da je kao u Engleskoj, pa ako se u prvom kolu nađu večiti, neka se nađu. Ovako, teoretski, neki manji klub izvuče Partizan, da bi kao nagradu dobio sledeći meč protiv Zvezde na Marakani, ili obrnuto. 

Da ne pričamo o tome koji to događaj za taj gradić da mu u goste dođu "veliki" klubovi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Razočaran sam... Utakmica srpskog kupa završena rezultatom 3:2, sa prelazom 2-1, dva dosuđena penala (od kojih jedan promašen), igrač pobedničke ekipe postiže het trik i....ni reči o nameštanju, teorijama i teorijicama zavere... Pa mislim stvarno....

Link to comment
Share on other sites

Nesvakidašnji momenat na ovim prostorima da imamo tako talentovane napadače poput Jovića, Vlahovića i Tedića, a kao šlag na torti Mitrovića u nadrealnoj formi i golgeterskom zanosu. Današnja tekma na Banovom Brdu prva od mnogih na kojima će Tedić oduševiti. Deluje kao neko ko želi da uči i napreduje. Svakako dobar potpis za Zvezdu, ako se obistine pisanja medija. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Čuo sam trač pa da prenesem. Navodno se još juče znao žreb za polufinale jer jedna struja namešta Vojvodini titulu kupa pa da im povećaju šanse. Valjda je i prvi brat zainteresovan za takav scenario.

Skoro sam i ja čuo priču da Andrej Vučić stoji iza ove ekipe koja je sad u FK Vojvodina, ali ne znam koliko je istine u tome.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Čuo sam trač pa da prenesem. Navodno se još juče znao žreb za polufinale jer jedna struja namešta Vojvodini titulu kupa pa da im povećaju šanse. Valjda je i prvi brat zainteresovan za takav scenario.

I za služuju...kad već imaju ovakvu i ovoliku publiku :wink2:

 

 

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Eto nama omiljene zanimacije među Srbima: teorije zavere 😉... Da su polufinalni parovi bili drugačiji aktivirala bi se teorija: nameštaju da Zvezda i Partizan igraju finale, dokle tako 😂... Svaka eventualnost pokrivena je nekom teorijom 😉

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam trač pa da prenesem. Navodno se još juče znao žreb za polufinale jer jedna struja namešta Vojvodini titulu kupa pa da im povećaju šanse. Valjda je i prvi brat zainteresovan za takav scenario.


Pre jedno dve godine sam dobio informaciju od zaposlenog u jednom NS lokalu da prvi tbra dolazi utorkom u NS u taj lokal i okuplja ekipu koja vodi tribinu (poznati celavi vodja iz kriminalnog miljea, clan skupstine itd) i deli im zadatke (nevezano iskljucivo za fudbal)...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...