Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, T.L.T.I said:

 

Potpisujem.

Meni su The Witch i It Comes at Night  kvitesencija horora.

Vidim da je ista produkcijska kuća (A24 Films) izbacila novi film, po trailer-u deluje bas primamljivo i jedva cekam da ga bacim na play.

Da li The Jaunt spada u zbirku prica "Gole Kosti" (Skeleton Crew)?

Hvala.

 

Da, spada.

 

Kad smo kod horora, gledao sam Evil Dead (2013). E ovo je ono o cemu sam pricao, glupe reakcije glavnih junaka price da bi film mogao da se razvija. I posle kazu da je to jedan od najboljih horora danasnjice. Ne mozes samo da imas demone i posednute ljude i da to automatski bude dobar horor.

Link to comment
Share on other sites

Za sada, i mislim da u skorije vreme, jedini horor koji me je zaista uplašio je Kuća na Ukletom Brdu (1999). Gledao sam to kao dete, sam u kući jer su roditelji otišli kod prijatelja na kartanje. Uglavnom kad su se vratili kući videli su mene sklupčanog, uplakanog, bledog u krevetu.

 

Dokusurila me me scena s onim mesarom što maše satarom koja se vidi u onoj sobi s CCTV kamerama.

 

Od ovih modernih horora cenim Suspiriju, Raw i naravno Saw.

 

Horor koji sam najviše pogledao do sad je Raw. Ima nešto u tom filmu što me pali i plaši istovremeno. Možda je do glmice Ele Rumf, okle znam.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam u zadnja dva tri dana dva horora, rekoh ajde davno nisam. Da vidim kako stoji taj zanr trenutno i mogu reci da sam blago razocaran. 

Pogledao sam:

 

Brightburn

https://www.imdb.com/title/tt7752126/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

IT 2019

https://www.imdb.com/title/tt1396484/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

 

Dva filma koji imaju ponajbolje ocene u ovom zanru u skorije vreme. Definitivno je Holivud skenuo u tesku komercijalu i mlacenje para bez mnogo razmisljanja oko scenarija i smaranja oko razrade likova....

Odgledao sam i ni jednom se nisam ni strecnuo niti mi je bilo nelagodno oko neke scene. Bukvalno sam mogao u 24h da postavim TV na nekom groblju i odgledam ova dva filma koliko su strasni. Bukvalno bacenih 3-4h sata. 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam pre neki dan gledao Brightburn. Zli supermen je najbolji opis filma. Ocena 4,5/10. Najbolji deo filma je muzika u odjavnoj špici.

 

Nakon njega sam gledao Polaroid i svideo mi se. Zanimljiva tema i razrađena priča pride je prepun jump skerova. Za njega ocena 7,5/10.

Edited by Knipex
Slovo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

The curse of la Liorona

 

https://www.imdb.com/title/tt4913966/

 

Sinoć gledali ćera i ja. Solidan. Priča je skroz na mestu, lepo razrađena, rađena po latino-američkom predanju kojim se plaše deca kao kod nas što je priča o Baba Rogi. Radnja se dešava sedamdesetih i povezana je nekim detaljima sa Conjurig filmovima i Annabelle. Tu je bivši sveštenik Perez (Tony Amendola) koji se pojavljuje u filmu Annabelle. Ima priličan broj jump scare scena i deluje da su tome posvetili veću pažnju nego samoj priči, ali meni više deluje da je to zbog trajanja filma od 90min. Ne treba ga propustiti svakako :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...