Jump to content

VN VELIKE BRITANIJE 01-03.07.2022


Recommended Posts

Koji su ovo moroni... Ovo ni menadžment zastava automobili ne bi gluplje odigrao. Majke vam ga, ne može čovek ni da se raduje prvoj Sai pobedi kad odigraju ovako glupo. Pobedili su samo zato što je ver sjebao pod. Jebo vas I binotto I domenicali I montezemolo i onaj maneken posle njega. 

Nesposobna glupa masa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cestitje Sajncu na prvoj pobedi.Da je poslusao timska naredjena prvi bi bili Perez ili Hamilton.

Odlicna trka za Hamiltona ,probudio se iz sna uvredjenog sampiona.

Cestitke i Miuku Sumaheru za prve poene,zasluzio ih je.

 

Srecan sam za Zoa sto je ostao ziv.Halo je ovog vikenda spasao dva zivota.Navijam da ce i Albon biti dobro.

Nadam se da ce FIA razmisliti dobro o kaznjavanju jer se previse prljave voznje provlaci kao trkacki incident.Jedno je auto trka a drugo gladijatorska borba gde masa ocekuje krv da bi ronila krokodilske suze koje ce ushanuti posle ,najvise  dva kruga iza vozila bezbednosti .

Edited by badenac
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ili zastitne mreze idu dalje od ograde ili se na stubice ograde dodaje lim odozgo celom duzinom...

 

Edit: pri tom, klizanje bolida kad je okrenut naopako mora da se eliminise. Nesto sto bi pravilo frikciju sa asfaltom npr pa ga usporilo. Ili bi ga vracalo u uspravan polozaj, jer gume danas maltene nisu nista odradile. Da je bolid isao brze samo bi probio ogradu i nastavio dalje...

Edited by Downforce
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Downforce said:

Edit: pri tom, klizanje bolida kad je okrenut naopako mora da se eliminise.

 

Verovatno nesto vec i postoji s tom svrhom ali zapravo je kompletna kres struktura osim haloa podbacila, bolid je klizao prakticno na poklopcu glave motora.

 

Ovo je na toliko gorih nacina moglo da se zavrsi da nemam reci.

 

FWw-Ao0-DWAAU3-Pe6.jpg

 

FWv-a-OLXk-Ac7d-EB.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Radoye said:

 

LOL opet kontrola trke izmislja pravila u letu, restart ce biti po rasporedu iz kvalifikacija a ne onom u momentu crvene zastave kako je uobicajeno. Jeb'la ih rezija i netflix... :smiley26:

 

 

 

Do skora je pravilo bilo da ako se crvena zastava desi u prvom krugu, sve što se desilo se ne računa i restart ide po originalnom gridu i u originalnoj dužini, što je po meni jedino ispravno i šteta što je to izmenjeno.

 

13 hours ago, Radoye said:

 

Kako kada umesto crvene bude SC nakon udesa pre kraja prvog sektora imaju oficijenlu klasifikaciju i ne vracaju raspored sa starta? 😉

 

Tako što sa pojavom SC znaka svako zadržava svoju poziciju i u koloni stižu do SC i samim tim imamo poredak.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Romantik said:

Do skora je pravilo bilo da ako se crvena zastava desi u prvom krugu, sve što se desilo se ne računa i restart ide po originalnom gridu i u originalnoj dužini, što je po meni jedino ispravno i šteta što je to izmenjeno.

 

Mislim da rezervni bolid vise ne postoji. Tako da, ako se neko slupa to je to, ne moze da uskoci u rezervni kao ranije.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Radoye said:

 

Verovatno nesto vec i postoji s tom svrhom ali zapravo je kompletna kres struktura osim haloa podbacila, bolid je klizao prakticno na poklopcu glave motora.

 

Ovo je na toliko gorih nacina moglo da se zavrsi da nemam reci.

 

FWw-Ao0-DWAAU3-Pe6.jpg

 

FWv-a-OLXk-Ac7d-EB.jpg

 

Ovde antiroll bar nije uradio ništa, a trebao. Potpuno je uništen. 🥶 Ranijih godina smo imali prevrtanja gde je baš taj deo bolida spasao vozača (Albers u Imoli 2006. i Hajdfeld u Indiju iste godine, Kubica u Kanadi 2007...).

 

Bolid je klizao po oreolu. To se vidi i po slikama gde je farba sa njega potpuno ostrugana. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drago said:

 

Ovde antiroll bar nije uradio ništa, a trebao. Potpuno je uništen. 🥶 Ranijih godina smo imali prevrtanja gde je baš taj deo bolida spasao vozača (Albers u Imoli 2006. i Hajdfeld u Indiju iste godine, Kubica u Kanadi 2007...).

 

Bolid je klizao po oreolu. To se vidi i po slikama gde je farba sa njega potpuno ostrugana. 

 

Ah, tvoji komentari uvek 10 godina zaostaju.......

 

Od pojave HALO, "rolbar" iznad glave vozaca nije vise rolbar. Sada je obican usisnik za vazduh. Glava vozaca je ispod zamisljene linije HALO oreola. Tako da je bas tako kako treba. Razlog tome je sto rolbar vise nije najvisa tacka i sto se izbegava "ukopavanje" ako se bolid prevrne npr u travi ili sljunku. Pogledas sliku dole i sve ti jasno

 

williams-fw44-engine-detail-1.webp 

 

Inace antiroll bar se nalazi na vesanju (popularna balans-stangla) ne iznad glave vozaca. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Hamilton said:

E Perez nije kaznjen za ono secenje krivine? E jbg, previse se dopusta. 

Pa da su kaznili njega, onda bi vrv morali i Verstappen-a koji se slicno branio protiv Mika u poslednjem krugu. Da je dobio +5sek zavrsio bi iza Leclerc-a.

Nadam se da je ovo bilo odigrano da Sainz ostvari tu prvu pobedu i da je sada namiren. Momak mora biti svestan da je losiji vozac od svog timskog kolege. Juce je bio sporiji od njega iako je Leclerc bio prakticno obogaljen. Ako slucajno nije i ako i dalje masta o nekoj tituli vec ga vidim kako pravi neki karambol u sledecoj trci. Ja sam uvek bio za to da je ovo timski sport i uvek mi je bitnija titula konstruktora od individualne. Zato nisam za to da se proglasi 1. i 2. vozac, ali Binoto mora skrenuti paznju Sainz-u kako stoje stvari. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Romantik said:

Tako što sa pojavom SC znaka svako zadržava svoju poziciju i u koloni stižu do SC i samim tim imamo poredak.

 

Isto tako nakon isticanja crvene zastave svako zadrzava svoju poziciju i u koloni stizu u pitlejn.

Kao fol, ne znamo poredak, nisu zavrsili sektor. Sio mi ga Djura.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Radoye said:

 

Verovatno nesto vec i postoji s tom svrhom ali zapravo je kompletna kres struktura osim haloa podbacila, bolid je klizao prakticno na poklopcu glave motora.

 

Ovo je na toliko gorih nacina moglo da se zavrsi da nemam reci.

 

FWw-Ao0-DWAAU3-Pe6.jpg

 

FWv-a-OLXk-Ac7d-EB.jpg

 

Zašto misliš da je sve podbacilo osim oreola? Da se odvojio pogon kao što HAAS ima tradiciju da to čini, taj kokpit bi verovatno preskočio ogradu i završio u publici. Sreća da sile smicanja koje su delovale na bok vozila nisu bile tolike da izazovu razdvajanje pogona od ostatka šasije inače bi i Žou i još poneko imao susret sa sv. Petrom.

 

U jednom se slažemo, ovo je toliko grozno moglo da se završi, da ne smem ni da mislim.

 

Rasel je pokazao juče kakvo srce ima, izleteo je iz auta da vidi kako je Žou. U milisekundi je zaboravio i na trku i na mogućnost da se nekako dogega do box-a. Jedva je govorio na konferenciji za štampu i bio je sa grosse knedlom u grlu.

 

Dobar momak.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Pa da su kaznili njega, onda bi vrv morali i Verstappen-a koji se slicno branio protiv Mika u poslednjem krugu. Da je dobio +5sek zavrsio bi iza Leclerc-a.

Nadam se da je ovo bilo odigrano da Sainz ostvari tu prvu pobedu i da je sada namiren. Momak mora biti svestan da je losiji vozac od svog timskog kolege. Juce je bio sporiji od njega iako je Leclerc bio prakticno obogaljen. Ako slucajno nije i ako i dalje masta o nekoj tituli vec ga vidim kako pravi neki karambol u sledecoj trci. Ja sam uvek bio za to da je ovo timski sport i uvek mi je bitnija titula konstruktora od individualne. Zato nisam za to da se proglasi 1. i 2. vozac, ali Binoto mora skrenuti paznju Sainz-u kako stoje stvari. 

 

Ovo zaista ne mogu da shvatim, a rekao bih da je ovde većina tog razmišljanja. Kako se neko zaljubi u auto-moto sport pored toliko timskih sportova ako mu je tim draži od pojedinca? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DASUBO said:

 

Zašto misliš da je sve podbacilo osim oreola?

 

 

Govorim o onome odozgo, vidi se da je rolbar iza glave vozaca (integrisan u usisnik za vazduh) potpuno zakazao i da je otpao sa bolida. To i dalje postoji i duznost mu je da kad se bolid prevrne garantuje da ce vozac imati dovoljno mesta da se u slucaju potrebe brzo evakuise iz bolida kroz oreol. U ovom slucaju to je otpalo k'o od papira da je pravljeno - a mozda i jeste, s obzirom da su timovi u tolikoj frci da smanje tezinu bolida da su cak i farbu poskidali u nekim slucajevima. Jbt on se klizao bukvalno na motoru!

Samo se dva skorija slucaja secam da to na ovakav nacin zakaze i oba su tragicna - Zil Bjanki i Den Veldon...

Link to comment
Share on other sites

Juce su na kratko prikazali mercedes bez poklopca, taj usisnik za vazduh je karbon obican nije strukturalni deo. Makar nema sanse onako tanak da bude. Cim je to proslo, znaci da je dozvoljeno napraviti bolid takav. Da li vozac moze da izadje ili ne to jeste drugacije pitanje, ali negde sam vec citao da je ‘safe’ kao da stavis poklopac na oreol odozgo. To i jeste najsnazniji deo celije, a glava je ispod. Prevrtanja u f1 su retka i ovo ne bi bilo nista povoljnije ni da je imao rollbar. Prosto je zaglavljen izmedju ograde i guma. Kao Hulkenberg onomad u Abu Dabiju bese. Ne moze 100% stvari da se pokriju.

Da se razumemo, svakako treba istraziti da li je deo pravljen po specifikaciji tj da li je isti kao certifikovani deo.  Ako jeste, oda je dozvoljeno praviti ovako nesto i to je onda na FIA da propise drugacije. Gledajuci druge bolide bez poklopca….to izgleda prilicno slabasno, znam da je su oni pametni i da umeju da izracunaju sile, ali za HALO nema zajebancije. Metal i zdravo. Ovde bas i nije tako. A kao sto rekoh da me ubijes ne mogu da nadjem clanak o tome kako posle uvodjenja HALO-a i potenciranje toga kao glavne stvari koja ce sacuvati vozaca od povrede, roll bar pominjan kao ‘dodani element’ koji nema vise kriticnu ulogu. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

https://www.autosport.com/f1/news/alfa-romeo-roll-hoop-likely-focus-of-zhou-f1-crash-investigation/10333012/

 

Eto Dzoni izvini na mom zastarelom rečniku. Nije više "roll bar" nego "roll over structure" i mora da prođe crash test.

 

The requirements of the primary roll over structure are to sustain loads equivalent to 60kN laterally, 70kN longitudinally and 105kN vertically. All teams have to go through the crash tests on this before their cars are allowed on track.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...