Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Evo i mene, da bacim koju na EP i naš fijasko na istom. Iako sam se pribojavala da će se dogoditi ono što se dogodilo, ne može se reći da me nije pogodilo. Svaki put, ali svaki jebeni put kad nas neko tamo obeleži kao favorite - mi sjebemo sve (imala sam flešbekove na 2019. godinu). 

All in all, prezentirali smo odličnu igru u napadu tj. koliko-toliko fluidan napad sve do onog momenta kada nije postalo do or die - gde je do izražaja došao naš glavni nedostatak, a to je pozicija plejmejkera. Vasilije Micić nije dorastao poziciji prvog plejmejkera reprezentacije. To je bila činjenica pre ovog EP a i sada je, samo smo dozvolili da nas malo zavara - ili u mom slučaju, ponadala sam se. Ovde nije pitanje toga da li je trebalo otpisati Teodosića zbog njega (iako svaka čast Kariju što je svoju reputaciju založio za Spasu koji nije odgovorio imenu nego je uradio upravo suprotno), već pitanje toga da mi nemamo adekvatnog plejmejkera. Igrati modernu košarku sa sporaćima od bekova nije moguće, sve i da imamo tri Jokića u ekipi. Ono što je Micić pokazao i u odbrani je sramotno, gde mu se Spisu *bipujte me* na MVP nagradu. 

Šta je rešenje? Ne znam, rekla bih da ćemo imati zdravog Bogdana na raspolaganju još koju godinu. Bustovati samopouzdanjem Vanju i Jaramaza jer su nam potrebni i to su igrači koji procvetaju pod pritiskom; išla bih toliko daleko i da kažem da Ognjen treba da bude prvi plej. Lepo organizuje igru, ima šut, brz je, cima se u odbrani, sve 5 kad mu se da dovoljno vremena i prostora da se razigra.

Primetno je da su na ovom prvenstvu najviše dali (sem Jokića) oni koji su uglavnom najviše pljuvani na forumu: Kuridža i Marinković. Možda treba ponovo razmisliti o tome da košarku ne igraju imena ni MVP nagrade već igrači i da su takvi kao Kuridža uvek poželjni.

Lučić je veliko razočaranje prvenstva, ali mislim da je njegovo izdanje bilo i do igre, opet nam se dešavalo pomeranje igrača po pozicijama koje njima očigledno nije prijalo (znači da to nije benchmark ćelave prevare). 

Pitanje selektora... Smatram da Kari treba da ostane. Da je poraz od Italije njegov poraz - jeste, ali isto tako, ne može on da usadi Vasiliju kohones koji nema, da vrati Luči šut, da igra odbranu umesto njih. Selektor mora da ima kontinuitet a Pešić je pokazao da je u stanju da nešto uradi, makar je napravio neki tim. Ono odlaženje samostalno umesto sa igračima jeste bilo džukački, ali po mom mišljenju više pokazuje kako posluje naš KSS. No ako njih pitate, reći će mi smo uradili sve što je javnost želela: dopustili da Sale bude ispraćen nogom u guzicu, doveli Kokoškova, kad se izblamirao na našem terenu pustili ga da ode, doveli Karija 20 godina od Indijanapolisa etede, etede.

Blickrig koji su izvršili Italijani (drugi put u koliko, godinu dana?) je više pokazatelj toga u kakvom je stanju naša košarka nego neke Karijeve nesposobnosti. Pokazatelj je toga da se nismo prilagodili bržoj, modernoj košarci te da smo verovatno i ostali u toj 2002. godini. Ako mislimo da ponovo budemo zemlja košarke (jer to već dugo nismo, nego je Španija), moraćemo to da promenimo i da se prilagodimo sa onim što imamo, a mislim da ćemo igrače sposobne za to uvek imati.

Od ostalih stvari, Poljska i Finska su mi prijatna iznenađenja prvenstva. Nakon što smo mi ispali, može se reći da sam navijala za Grčku i Finsku + sam podržavala Italiju. Dosta ekipa je igralo lepu košarku i mislim da mi nismo ti koji su prikazali neki najviši nivo niti najlepši basket. Grci su ispali na sličan način kao i mi ali mislim da su imali bolju šansu da prođu i žao mi je što nisu jer bi u tom slučaju verovatno otišli do kraja. U vezi Slovenije sam ravnodušna, niti su mi smrdeli niti mirisali i u skladu sa tim osećajem je i njihov rezultat. U finalu su bile dve najgadnije ekipe bez sumnje, ali znate kako kažu - košarka je igra u kojoj (gotovo) uvek zlato osvoje Španci. Bow down to Sergio Scariolo, zaista je majstor ove prelepe igre pod obručima.

Edited by DameTime
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je to rešenje? Dovesti te igrače u klubove koji nisu sposobni niti žele da se bave razvojem mladih igrača, gde će oni opet grejati klupu i čekati da pobegnu u neki evropski klub ili da izađu na NBA draft što pre. Time se ne rešava uzrok već posledica i to je samo privremeno rešenje, a uzrok je rad KSS i rad sa mlađim kategorijama igrača, kao i nefokusiranje domaćih klubova na njihov razvoj. Trebalo bi da se na tome radi, ali ah, moji pusti snovi... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Naravno, bilo mi je žao što nisam otišao na Evropsko prvenstvo, iako rezultat nije bio kakav su svi očekivali. Verovatno sam leto mogao da provedem bolje i da se spremim za sezonu - reprezentacija mi je odmogla što se toga tiče. Ipak, to je reprezentacija", rekao je Filip Petrušev za Mozzart Sport

 

Petrusev uvek neki naku.cen stav 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se najboljem i uvek ce kao svaki drugi igrac u crveno-belom imati moju podrsku od prvog do posljednjeg trenutka u nasem dresu ali zaista izjava koja da naslutiti da je locker-room cancer. Misko mu ubacio u glavu da je neka zvezda, nikad nista nije postigao, stalno nesto namrsten, uvredjen. Nemam dobar osecaj u vezi njegovog igranja za zvezdu.

Link to comment
Share on other sites

Možda je imao neki individualni plan da se koncentriše na nedostatke itd koje nije stigao da uradi zbog reprezentacije. Ali:

 

(1) on je sa reprezentacijom bio valjda 2-3 nedelje, ne celo leto

(2) iskustvo sa igračima tipa Jokić je neprocenjivo

 

U svakom slučaju, u najmanju ruku neprimerena izjava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citam bas komentare Turaka na ovu izjavu i svi su fazonu bio si deo ekipe osvajaca EL a zatim i komplet pripreme prosao sa reprezentacijom Srbije

vrhunske uslove za napredak imas

cuti i radi

 

Mozda gresim ali imam utisak da mu je njegova minutaza najbitnija

Edited by srlepajce
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Nadam se najboljem i uvek ce kao svaki drugi igrac u crveno-belom imati moju podrsku od prvog do posljednjeg trenutka u nasem dresu ali zaista izjava koja da naslutiti da je locker-room cancer. Misko mu ubacio u glavu da je neka zvezda, nikad nista nije postigao, stalno nesto namrsten, uvredjen. Nemam dobar osecaj u vezi njegovog igranja za zvezdu.

 

Nije mu Miško ubacio u glavu, takav je Petrušev oduvek. Baš nedavno sam čuo da i ovi sa Gonzage pričaju sve najgore o njemu, otprilike su jedva čekali da mu vide leđa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bar prenesite ceo članak pre komentarisanja. 

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/petrusev-za-mozzart-sport-leto-sam-mogao-da-provedem-bolje-nego-sa-reprezentacijom-iz-nba-podrzali-dolazak-u-zvezdu/431751

 

Dečko je kivan na Kouča definitivno zbog nečega (možda i samo zato što misli da je siguran u onih 12 sa rostera). Ne mogu drugačije da interpretiram ceo ovaj bullshit od izjave, ma koliko on bio  nadmen, umišljen i arogantan. 

 

Ima još gadnija izjava od gore citirane :

 

 

Imao je priliku da na delu vidi Nikolu Jokića i upijao kao sunđer od dvostrukog uzastopnog MVP-ja NBA lige.

"To je možda i jedina pozitivna stvar koju bih izdvojio od tog učešća u reprezentaciji. To dok ne vidite, ne osetite na terenu ili ne igrate protiv njega, nemate pravu sliku koliki je to kvalitet i talenat i šta sve možete da naučite od njega".

 

Mislim da je to-to od njega u repki, bar dok je Kari tu. 

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvo gospocko prozivanje:

 

Skariolo o Teu: Poseban igrač, ali ga muči kuk

 

Quote

Teodosić ima problem sa kukom, to je njegov tradicionalan problem na počektu sezone. On je poseban igrač, može da se vrati u tim tek kada je u potpunosti oporavljen i fizički spreman – kada je u pravoj formi. Ne želimo ni sa kim da rizikujemom, posebno ne sa njim“, kazao je Serđo Skariolo.

 

U prevodu: uvijek stigne na pripreme totalno nespreman, ne smijem da ga pustim da trenira sa ekipom da mi ne umre negdje krajem zagrijavanja.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Petrusev realno nema nikakvo pravo da se zali na nesto. Decko nije imao nikakvu sezonu u Efesu, na onoj jednoj  kvalifikacionoj utakmici za SP je izgledao kao amater. Treba da je zahvalan sto je uopste pozvan na pipreme i da mu bude cast sto je radio sa Jokicem pa i Milutinovim na treninzima .

Edited by Miki8
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Profesor said:

Mi treba da nadjemo 5 mladih talentovanih plejeva od 16 god i da ih odnekle dovedemo u Srbiju, damo papire i drzimo narednih 5 godina, prvo Borac, Mega, posle blizanci. I da se nadamo da bar 1 nesto napravi. Ja nemam drugu ideju. 

 

Da su Bodiroga i Tarlać tada radili njihov posao u KSS, možda bismo sada imali jednog Dimitrijevića.

 

Ima više šanse da izgubimo nego da dovedemo pleja. Tu mislim na Matiju Grujičića (2007 🇩🇪+🇫🇷) i na Tea Miličića (2008 🇵🇱+🇭🇷) čiji je deda sa očeve strane Srbin. Još uvek nisam istražio da li mu je Darko Miličić dođe neki rod.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma imamo mi Topica i Stankovica  koji vec treba da igraju seniorsku kosarku ali ko ce to da razvija, kada njihovi klubovi to ne zele😃 Ganja se evroliga po svaku cenu, u kojoj ce biti kanta za napucavanje.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, MikiMilane said:

Poreklom Jugosloven, obzirom da mu je otac Đorđe Srbin, a mati Hrvatica. A čovek ima pravo da se izjasni kako hoće, što svakako ne menja činjenicu da nosi srpsko prezime

 

6 hours ago, Beonegro said:

Ajde sad i ti, pa čovjek ne bira roditelje. Nego đeda.

Samo sam hteo da pitam da li mu je selektor Poljske, Hrvat, otac. 😀

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...