Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

45 minutes ago, Boujee said:

Uz sav rizik da ispadnem najsporiji u društvu, ko je jebeni Vasić? 

Pa Željko Vasić, brt, zbog atmosfere. Aj' neko teže pitanje.

 

Meni je potcenjivanje Ozija baš bezveze. Ono demoliranje mi ostaje kao jedan od moćnijih momenata ever ali to je jedna utakmica i to još onomad. Ozbiljno su oni izgledali na tom prvenstvu a ne vidim razloga da i sada ne budu na takvom nivou. Što kažu ljudi ovde, videćemo kako će sve ekipe da kliknu kad se skupe i uigraju. Do tada, rispekt maximale i za njih i za ostale iz ta dva-tri prva sloja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Koji su po tebi top 5 favorita?

 

Ajde da se ne pravim previse pametan, nisam siguran ko je odsutan ostalim ekipama, pa neka me neko podseti. Kolko znam Batum ne igra, jos neko za fra? Pau je bivsi, ne znam sta je rekao Marc? Ne kazem ja da po imenima Aus nije bolja od mnogih, samo eto ne verujem im ovaj put, to je moje vidjenje

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

 

Ajde da se ne pravim previse pametan, nisam siguran ko je odsutan ostalim ekipama, pa neka me neko podseti. Kolko znam Batum ne igra, jos neko za fra? Pau je bivsi, ne znam sta je rekao Marc? Ne kazem ja da po imenima Aus nije bolja od mnogih, samo eto ne verujem im ovaj put, to je moje vidjenje

Ne znam, nisqm pratio za ostale ekipe

 

1 minute ago, Davidović said:

Podcenjuje se ovde Kanada zestoko

 Imaju prejak tim , a vodi ih Nik Nurs trener Reptorsa

 

Ko ce igrati za Kanadu?

Link to comment
Share on other sites

Niko ne podcenjuje individualni talenat Kanade ali je pitanje kako će izgledati kao tim s obzirom da nisu sastavili 5 utakmica zajedno. Skup individualno kvalitetnih pojedinaca nije garancija rezultata a najbolji primer za tu tvrdnju je Francuska koja se raspala na prethodna 2 takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Ne znam, nisqm pratio za ostale ekipe

 

 

Ko ce igrati za Kanadu?

Vigins , Gilgreous Alexander , Marej , Pangos iz Barse , Tristan Tompson , Dilion Bruks , Kem Birch , Kori Dzozef takodje...prejaka ekipa uz odlicnog trenera

Edited by Davidović
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drgnk said:

Niko ne podcenjuje individualni talenat Kanade ali je pitanje kako će izgledati kao tim s obzirom da nisu sastavili 5 utakmica zajedno. Skup individualno kvalitetnih pojedinaca nije garancija rezultata a najbolji primer za tu tvrdnju je Francuska koja se raspala na prethodna 2 takmičenja.

Mislim da uz odlicnog trenera kakav je Nurse mogu daleko. Meni su licno u prvih 5 favorita

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Davidović said:

Vigins , Gilgreous Alexander , Marej , Pangos iz Barse , Tristan Tompson , Dilion Bruks , Kem Birch...prejaka ekipa uz odlicnog trenera

Dobar tim. Tu je vjerovatno i Joseph iz Indijane, Olynik i Powell iz Dalasa. Cool ekipica na celu sa flegmom iz Minesote

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Dobar tim. Tu je vjerovatno i Joseph iz Indijane, Olynik i Powell iz Dalasa. Cool ekipica na celu sa flegmom iz Minesote

Pola sam ih i zaboravio kasnije sam dodao Josepha. Eto i Powell je odlican igrac. Kao sto malopre rece covek , nisu puno igrali zajedno , ali po imenima sto igraca sto strucnog staba obecavaju

Link to comment
Share on other sites

Ovde je interesantan članak nekog sportskog novinara koji predviđa sastav Kanade za SP:

 

https://www.sportsnet.ca/basketball/nba/forecasting-team-canadas-roster-2019-fiba-world-cup/

 

Po njemu bi startna petorka Kanade trebala da bude: Cory Joseph, Jamal Murray, Andrew Wiggins, Kelly Olynyk, Tristan Thompson

 

A roster bi po istom bio sledeći:

 

Player Position

 

Current Team

 

 
R.J. Barrett Forward                           Duke (NCAA)  
Dillon Brooks Guard                           Memphis Grzzlies (NBA)  
Melvin Ejim Forward                           BC UNICS (VTB United League)  
Shai Gilgeous-Alexander Guard                           Los Angeles Clippers (NBA)  
Brady Heslip Guard                           Istanbull BŞB (Turkish Super League)  
Cory Joseph Guard                           Indiana Pacers (NBA)  
Jamal Murray Guard                           Denver Nuggets (NBA)  
Kelly Olynyk Forward                           Miami Heat (NBA)  
Dwight Powell Forward                           Dallas Maverick (NBA)  
Nik Stauskas Guard                           Cleveland Cavaliers (NBA)  
Tristan Thompson Forward                           Cleveland Cavaliers (NBA)  
Andrew Wiggins Forward                           Minneota Timberwolves (NBA)
Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Dobar tim. Tu je vjerovatno i Joseph iz Indijane, Olynik i Powell iz Dalasa. Cool ekipica na celu sa flegmom iz Minesote

Pola sam ih i zaboravio kasnije sam dodao Josepha. Eto i Powell je odlican igrac. Kao sto malopre rece covek , nisu puno igrali zajedno , ali po imenima sto igraca sto strucnog staba obecavaju

Link to comment
Share on other sites

Just now, Davidović said:

Litvaniju takodje ne treba podceniti Valanciunas , Sabonis , Gedraitis , Kalnietis , Milaknis , Lekavicius...

 

Slažem se. Mislim da bi nam sa onom mesarskom odbranom manje odgovarali od Kanade.

Link to comment
Share on other sites

Just now, drgnk said:

 

Slažem se. Mislim da bi nam sa onom mesarskom odbranom manje odgovarali od Kanade.

Jako nezgodni. Dobri suteri , a jako , jako iskusni i namazani. Dva jaka NBA igraca i solidni EL igraci. Mogu iznenaditi. Grke nesto ne vidim daleko. Imaju oni Janisa i odlicne igrace kao ispomoc , ali nesto nemam dobar predosecaj u vezi njih. Francuzi i Spanci mi nisu jaki kao pre. Dakako da jesu , ali nisu na nivou od proslog svetskog recimo. Ovako bi ja to sto se tice favorita predstavio.

Usa prica za sebe

Srbija i Australija najozbiljniji izazivaci

Za nijansu slabije Kanada , Spanija i Francuska, Litvanija

Izvan top 5 , ali i dalje jako nezgodni Grcka (iako ne verujem u njih) , Italija (predvodjena Belinelijem i Galinarijem) , Nemacka (predvodjena Sruderom).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Davidović said:

Vigins mi je tu koliko dobar toliko moze da ih poremeti svojim divljanjem

 Nikako mi se ne svidja kao igrac.

А тек овај Мареј из Денвера која је то дивљина нит главу нит реп, не види ништа сем коша као да је на термину и  каже "платио сам хоћу да играм за моје паре"

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sale11 said:

А тек овај Мареј из Денвера која је то дивљина нит главу нит реп, не види ништа сем коша као да је на термину и  каже "платио сам хоћу да играм за моје паре"

Hahahaha bukvalno. Mnogo kvalitetni igraci individualnl , ali tako antipaticni i odvratni kad ih gledas na terenu. Ako se podrede timu mnogo ozbiljna ekipa , ali ako nastave svoju divlju "ekspediciju" iz NBA mislim da im se ne pise dobro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Davidović said:

 

Izvan top 5 , ali i dalje jako nezgodni Grcka (iako ne verujem u njih)

 

 

Imaće veliki problem sa centrima. Kufos, bled igrač a pitanje je i da li će se odazvati, Papajanis - letva, Burusis, prestar, slično Raduljici, igra rekreativnu košarku u Kini i pitanje je da li ga više uopšte zanima ozbiljna košarka.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drgnk said:

 

Imaće veliki problem sa centrima. Kufos, bled igrač a pitanje je i da li će se odazvati, Papajanis - letva, Burusis, prestar, slično Raduljici, igra rekreativnu košarku u Kini i pitanje je da li ga više uopšte zanima ozbiljna košarka.

 Kalatis-Janis bice alej ap-ova u najavi.😊 Ali i dalje ne verujem u njih i mislim da su precenjeni

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, bosMan_jr said:

ali nisam imao u vidu da ce da igraju

Nemaju ni oni u vidu jos uvek 😄

Murray je prvi rekao da nije siguran da ce igrati, da mu je glavni cilj preko leta da unapredi svoju igru.

Pa RJB nema sanse da ce ici da se lomata po Kini pred svoju ruki sezonu.

Kod svake reprezentacije jos uvek stoji milion upitnika, a vala ima i 3 meseca do turnira, mogu stvari da se okrenu naglavacke 5 puta

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...