Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

A jel možemo da napravimo neku listu najboljih igrača koji nikad nisu igrali za reprezentaciju na velikim takmičenjima? Trenutno mogu da se setim samo Kecmana. 

 

Micov

Link to comment
Share on other sites

95-00

Stevanović 

Gilić

Grušanović

Vidačić

Ilić

Čubrilo

Kuzmanović

O. Popović

Brkić

Bolić

00-

Stanojević

Čanak

Milisavljević

Šekularac

A. Nađfeji

Radenović

Varda

Kecman

L. Bogdanović

Dangubić

Mitrović

Micov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 10:50 PM, Chaos Is Me said:

Može sigurno. Padoše mi na pamet sad i Jovo Stanojević, Ratko Varda, debeli Stevanović, Čubrilo, Davidovac, Grušanović...

 

Zoran Stevanović je igrao za repku na onom kvalifikacionom turniru u Bugarskoj 95.

Sećam se da je nosio dres 3 broja manji i da mu je virio pupak Homer Simpson style 😄

Stragi je igrao umesto Divca koji je igrao kasnije na EU u Atini.

Ne sećam se Stragija na balkonu ispred skupštine 95. i to je po meni nepravedno, mislim da je trebalo da bude tamo kao zaslužan deo ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

“U reprezentaciji sam pet godina, pošalji mi poruku dan ranije, ne moraš da me zoveš i u redu smo. Odabrao si nekog drugog i nemam problegm sa tim, misliš da neko drugi više odgovara timu kakav hoćeš, da igra bolje, nemam problem. Ali, da saznam to u porukama ili da čitam u novinama... ", objašnjava Kalinić izostanak sa spiska reprezentacije

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala Macvanu za sve sto je dao reprezentaciji, od mladjih kategorija pa na dalje.

 

Ipak, ono sto mi uvek upada u oci u ovakvim situacijama je ovaj trend medju nasim najboljim igracima i reprezentativcima da zavrsavaju karijere oko 30te. Nema takvog primera ni u jednoj drugoj reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Jbg... kolena nisu izdrzala, i bolje je mozda tako nego kao Novica sto se lavovski bori ali bukvalno ugrozava svoj zivot tamo posle 40-e/50-e... 

 

Od Macvana mladji neka pokupe stav, pogotovo prema reprezentaciji. Mogao bi da bude trener mladjih kategorija za pocetak, mislim da bi mu leglo. 

 

p.s. nije mi samo jasno sto se nije zahvalio i FMPu gde je proveo gotovo sve svoje juniorske dane i zabelezio prve profesionalne utakmice 😕 jel moglo bez tog merenja patke, majku mu? Nadam se da je samo nenamerna (licna) greska. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manu said:

Hvala Macvanu za sve sto je dao reprezentaciji, od mladjih kategorija pa na dalje.

 

Ipak, ono sto mi uvek upada u oci u ovakvim situacijama je ovaj trend medju nasim najboljim igracima i reprezentativcima da zavrsavaju karijere oko 30te. Nema takvog primera ni u jednoj drugoj reprezentaciji.

Čovek je dve ozbiljne povrede na oba kolena imao. Jednostavno, ako se ne oseća da može da da maksimum, ne treba da siluje. Zašto bi sebi ugrožavao zdravlje zarad još malo love. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kazem za ovaj konkretan slucaj i nista protiv Macvana, vec pricam generalno. Kod nas je gornja granica negde 33. godina uglavnom, a igranje za reprezentaciju do 30te dok je kod drugih taj prag par godina duzi. Da se zadrzimo u ovoj deceniji, primeri koji mi padaju na pamet na prvu su Erceg, Krstic, Milicic, Perovic, Markovic, Radmanovic, Jaric, Savanovic...

Na ovolikom uzorku rekao bih da ima nesto do toga koliko postoji, odnosno ne postoji usadjena svest o cuvanju tela i rada na njemu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MetalHead said:

 

p.s. nije mi samo jasno sto se nije zahvalio i FMPu gde je proveo gotovo sve svoje juniorske dane i zabelezio prve profesionalne utakmice 😕 jel moglo bez tog merenja patke, majku mu? Nadam se da je samo nenamerna (licna) greska. 

Ne znam kakva je njegova priča ali ima onih koji bi se tom FMP-u zahvaljivali samo preko pištolja, mislim da je Radulja među njima.

Link to comment
Share on other sites

Kakva god da je, u trenutku kad se oprastas od profi karijere, i navodis sve redom, nije ok prema tim ljudima koji su te trenirali, koji su te bandazirali i masirali, koji su ti vodu donosili, opremu prali i cistu dostavljali... 

 

Ja bih se zahvalio i na najgorem mogucem iskustvu koje sam imao, jer me je i to sigurno necemu u zivotu naucilo. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MetalHead said:

Kakva god da je, u trenutku kad se oprastas od profi karijere, i navodis sve redom, nije ok prema tim ljudima koji su te trenirali, koji su te bandazirali i masirali, koji su ti vodu donosili, opremu prali i cistu dostavljali... 

 

Ja bih se zahvalio i na najgorem mogucem iskustvu koje sam imao, jer me je i to sigurno necemu u zivotu naucilo. 

Ljudski faktor nije preskocio, stavise prvo se zahvalio saradnicima pa tek klubovima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...