Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 hours ago, Duh koji lebdi said:

Nas narod jos od Kosovskog boja boluje od toga da nas "dusmanin" nije pobedio zato sto je prosto jaci, nego zato sto je neko kod nas izdao, prevario, pobegao, zabio noz u ledja, bio "guja u nedrima"...Gde nas moze neko da pobedi cisto, nema sanse.

 

Ovoga puta je nasa "vojska" bila jaca, pa se zato ljudi pitaju sta se desilo pa da nas necija slabija pobedi. Jer i nasa poslovica kaze 'boj ne bije svijetlo oruzje, nego srce u junaka' . A argentinci i spanci su nas dobili upravo na to srce a ne na kvalitet, sto ne znaci da nije bilo cisto...naprotiv.

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Gasol je mozda i najsrecniji igrac koji je ikada igrao kosarku, sve mu se potrefilo ove godine, da ga trejduju u kontendera, Leonarad pogodi onu srecnu trojku u plej ofu protiv filadelfije ,Durant i Thompson se povrede u finalu, amerikanci dodju  na SP skroz olsabljen i takvi rutinski odrade spance u pipremnom periodu , francuzi urade prljav poso za njih izbace te iste amerikance, argentinci oderu  emotivno ispraznjene francuze i odu mecki na rupu koja ih uvek rutinski odere kada god se sastanu ,  takodje je pomoglo i to sto se Djordjevic ukakio od pritiska gde mu je ekipa dosla kao prvi favorit na turnir a on se  totalno pogubio vodeci je, plus je oslabio pred sam pocetak     a  prvenstvo je bilo njegovo za uzeti.  Ovo je inace Mark Gasolu prvi put da je uspeo da odvede ekipu do  zlata  gde  je bio glavni igrac uz Rubia naravno, izasao je iz senke Pau Gasola ali trebale su sve zvezde da mu se poklope, odlican je on igrac ali daleko od toga da je najbolji centar u kosarci .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki8 said:

Gasol je mozda i najsrecniji igrac koji je ikada igrao kosarku, sve mu se potrefilo ove godine, da ga trejduju u kontendera, Leonarad pogodi onu srecnu trojku u plej ofu protiv filadelfije ,Durant i Thompson se povrede u finalu, amerikanci dodju  na SP skroz olsabljen i takvi rutinski odrade spance u pipremnom periodu , francuzi urade prljav poso za njih izbace te iste amerikance, argentinci oderu  emotivno ispraznjene francuze i odu mecki na rupu koja ih uvek rutinski odere kada god se sastanu ,  takodje je pomoglo i to sto se Djordjevic ukakio od pritiska gde mu je ekipa dosla kao prvi favorit na turnir a on se  totalno pogubio vodeci je, plus je oslabio pred sam pocetak     a  prvenstvo je bilo njegovo za uzeti.  Ovo je inace Mark Gasolu prvi put da je uspeo da odvede ekipu do  zlata  gde  je bio glavni igrac uz Rubia naravno, izasao je iz senke Pau Gasola ali trebale su sve zvezde da mu se poklope, odlican je on igrac ali daleko od toga da je najbolji centar u kosarci .

     Sve to stoji, ali jedno je sigurno da Toronto ne bi uzeo titulu da njega nije doveo i da je kljucni igrac Spanije bio ovog leta. Zasluzio je sve sto mu se desava i mislim da je on neko na koga treba ovi mlađi da se ugledaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2019 at 3:59 AM, dekkard said:

...

Smailagić je, iako igrajući poprilično neobaveznu košarku gde god da je igrao, uspeo da namakne baš bedne statse.

Rekao bih, glede trendova, da će on dok dođe do takmičarskog nivoa se isprofilisati u modernu peticu i sva ova rasprava će biti izlišna.

 

 

 

 

 

 

Bedne statse? 10 poena kao najmlađi igrač u istoriji razvojne lige, naspram 7 poena u proseku Boriše (i 3/4 poena u Evrokupu). Nije razvojna liga baš za bacanje, ima tu talenta. 

 

Da li je trenutno bolji/korisniji Smailagić ili Boriša, nijanse odlučuju - oba igrača imaju svoje prednosti. Što se potencijala tiče, Smailagić je daleko ispred - zato bi ga i zvao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Darko said:

Bedne statse? 10 poena kao najmlađi igrač u istoriji razvojne lige, naspram 7 poena u proseku Boriše (i 3/4 poena u Evrokupu). Nije razvojna liga baš za bacanje, ima tu talenta. 

 

Da li je trenutno bolji/korisniji Smailagić ili Boriša, nijanse odlučuju - oba igrača imaju svoje prednosti. Što se potencijala tiče, Smailagić je daleko ispred - zato bi ga i zvao. 

Ima li sanse da Smailagic dobije neke minute u GSW ili ce ga poslati u razvojnu ligu?

Sto se tice neke buducnosti posle EP ja njih obadvojicu vidim u reprezentaciji posto je Beli '88 godiste i pitanje je koliko ce jos igrati....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mare80 said:

Ima li sanse da Smailagic dobije neke minute u GSW ili ce ga poslati u razvojnu ligu?

Sto se tice neke buducnosti posle EP ja njih obadvojicu vidim u reprezentaciji posto je Beli '88 godiste i pitanje je koliko ce jos igrati....

Dobio je garantovani četvorogodišnji ugovor, tako da očekujem da zaigra. Koliko sam čitao, plan je da dobije minute ove sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mmajstor said:

 

Ovoga puta je nasa "vojska" bila jaca, pa se zato ljudi pitaju sta se desilo pa da nas necija slabija pobedi. Jer i nasa poslovica kaze 'boj ne bije svijetlo oruzje, nego srce u junaka' . A argentinci i spanci su nas dobili upravo na to srce a ne na kvalitet, sto ne znaci da nije bilo cisto...naprotiv.

 

Naravno da nismo bili jaci, kako moze da bude jaci onaj koji je izgubio, mozda smo imali kvalitetnije konjanike i brojniju pesadiju pa smo pomislili da cemo lako, ali pobedili su nas sportski 1 na 1 i cisto da cistije ne moze biti, bas kao sto ti kazes, srcem, kidisanjem, ali bogami i mozgom, jer dzaba nama kvalitet kad to ne umemo da upotrebimo, a oni su svoje kvalitete i nase mane eksploatisali do maksimuma. Nemoj da ih omalovazavamo spremili su se bolje za boj od nas. Mi smo mislili "lako cemo" i pili 'ladno vino kao onomad na Marici 🙂 I onda narod prosto ne moze da poveruje da smo izgubili, pa kako, pa zasto, ma nema sanse da su bili bolji, garant je neko nas izdao, to je razlog...

Link to comment
Share on other sites

Duboko verujem da ce Simanic biti jedan od najboljih evropskih igraca na svojoj poziciji ako ne i sire i to vrlo brzo. Zasto u to verujem.

Pa prvo jer je mlad i moze mnogo mnogo da napreduje, ako pokaze zelju za tim, a mislim da je poslednja sezona pokazala da se zelja kod jega javlja.

Zatim atleticizam. Stahovit atleticizam je prisutan. Visinom i skocnoscu je strahovita pretnja kao sekundarni zastitnik obruca. 

Neko je ovde naveo utakmicu sa Limozom i pokusao da omalovazi 11 poena. Verujem da taj nije gledao utakmicu, jer Borisin doprinos se nije ogledao u poenima, vec pre svega u zastiti obruca. Bilo je tu blokada, a nakon istih i ogromnog staha kod protivnickih bekova prilikom prodora. Statistika je vazna, ali u Megi. Obradovic gleda neke druge stvari kad se interesuje za igrace, pa predpostavljam da je ovog leta bio zainteresovan za Borisu, ne zbog 11 poena Limozu, vec zbog nekih drugih mnogo konkretnijih stvari.

Da bi Borisa postao igrac koji moze biti od velike koristi reprezentaciji potrebno je da ojaca, sto je vec donekle uradio. Najveci problem u njegovoj igri trenutn je nedostatak mase, jer ga to onemogucuje da cuva masivne protivnicke cetvorke. Takodje u napadu je potrebno da prosiri repertoar, jer trenutno njegova igra u mnogme zavisi od suta za tri poena. Predispozicije ima, Potreban je rad. Mislim da je prava steta sto ga Obradovic nije uzeo pod svoje i isprofilisao kao igraca, ali ima vremena za njega.

Sto se tice Smajlagica, za sad je njegova jedina preporuka to sto ga je GS uzeo. Za ostalo moramo sacekati pocetak sezone.

Link to comment
Share on other sites

Slusam tegeltiju i kaze da su citali tamo o sukobima izmedju Raduljice i Gudurica, Danilovica i Djordjevica... Kaze da je to uzasno uticalo na njega i da ga je pogadjalo jer zna da nista od toga nije istina, a da tek ne moze da zamisli kako su se igraci osecali dok su citali to sve.

 

Siguran sam da sam te neke stvari o sukobima odredjenih pojedinaca video iskljucivo po forumima, i to mislim na ovom, i zaista mi nije jasno da igraci rade to. Ne samo sto citaju svakog idiota, poput mene, koji se registruje na forum, nego i dozvoljavaju sebi da se zderu zbog toga i da im to utice na atmosferu.

 

Generalno, utisak je da smo sa psiholoske strane mnogo nezrelo usli u ovo prvenstvo i da je tu bio kraj kada je zlato u pitanju. Takodje, slusam neke price kako su svi spremali za Sangaj pa ih je poraz od Spanaca poremetio, kao da smo trebali samo jos da odigramo protiv Zanzibara i odemo u Sangaj, a ne protiv Spanije. Mnogo arogantan pristup, a i nezreo, sve ono sto nas nije krasilo predhodnih godina, naprotiv.

 

Onda jos neke Djordjeviceve price kako nas je poraz protiv Spanije poremetio, kako nam je to dalo manje vremena, oduzelo jedan dorucak, a svi znaju koliko je dorucak bitan...

 

Opet ulazak u mec protiv Argentine kao da ce oni sami sebe da pobede, nismo bili svesni da je to cetvrtfinale jebenog SP-a, da treba da se udaramo u guzicu ako prodjemo bilo kako, da treba da kidamo, lomimo, udaramo ih po rukama, da se prave tehnicke od strane klupe ako treba... Mi cim smo videli da ne ide onako kako smo mi zamislili, a to je jos jedna lagana pobeda uz nas seksi basket, kao da smo digli ruke. A cilj je trebao da bude iskljucivo pobeda pa nek bude i sa rezultatom 50:49 i najruznijom i najprljavijom kosarkom ikada.

 

Stvarno nisam ocekivao, pre svega ovakav psiholoski pad, aroganciju i neozbiljnost, od ovih momaka.

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2019 at 10:06 PM, Magia said:

 

Udjeh da napisem utiske iz Kine vidim ovaj post i smuci mi se da udjem na ovu temu ponovo, a kamoli da napisem duzi post o mom boravku tamo. 

Evo neka ovo bude zvanican report iako ne mislim da ce moderacija ista uraditi.

 

Ukoliko dozvolite ovo, sve manje normalnih ljudi ce posecivati ovo mesto a dolazice samo patkometri sa obe strane ekstremnih stavova.

 

Ukiniti trolovanje u srzi, dok ne bude prekasno.

Volio bih da si ispalio jedan post po povratku pa kud puklo da puklo. I dalje ocekujem da napises, sada vec probrano, utiske. Vjerujem da ima dosta korisnog da se procita.

 

On 9/16/2019 at 10:35 PM, Nek grmi jako said:

Ražnatović je, s pozicije supermenadžera, u toj meri neraskidivo povezan sa domaćom košarkom, čije smernice projektuje čak i kada to ne želi, da čovek prosto ne zna da li je dobro kad je selektor deo supermenadžerskog portfolija, ili nije dobro. 

 

Jer, u Đorđevićevom slučaju videli smo da su konflikti pokazali svoju ružnu glavu još prve godine njegovog selektorskog staža, kada nije pozvao Micića, što mu Ražnatović nikada nije zaboravio. Naravno, uspeh reprezentacije i srebro sa SP (koje skoro niko nije očekivao) učinili su u startu Đorđevića pobednikom u tom sporu, pa je supermenadžer, kao inteligentan čovek, povukao ručnu sve do neke nove prilike...

 

A ta prilika desila se već u slučaju Bobija Marjanovića, da bi kolizija bila kompletirana Jokićevim neodazivanjem na reprezentativna okupljanja.

 

Supermenadžer je, što je sasvim i logično, u svakom od tih slučajeva totalno unižavao vlastitu ulogu do tačke u kojoj je, prema njegovim rečima, nije ni bilo. Prebacujući na taj način odluke samo i jedino na adrese igrača, iako zdrav razum sugeriše da se i te kako pitao za sve. I da je i te kako savetovao visokopozicionirane klijente vlastite agencije da li da se odazovu na poziv ili da se ne odazovu.

 

S druge strane, ako KSS izabere selektora koji je takođe Ražnatovićev klijent, ko bi, i sa kakvim argumentima (sem onoga - majke mi) mogao potpuno da odbaci pretpostavku da će sutra zajedno sastavljati reprezentativni spisak? Što bi značilo da bi selektorov autoritet već na prvoj stanici mogao da bude stavljen na težak ispit...

 

I sada se, normalno, postavlja pitanje zbog čega se supermenadžer uopšte oglašava povodom izbora novog selektora, budući da Ražnatović, iako je veoma zainteresovana strana, nema nikakve ingerencije u tom izboru? Ili bi barem tako trebalo da bude prema statutu Saveza.

 

Međutim, sva je prilika da se ipak pita.. I da smo, hteli mi to ili ne, došli u situaciju u kojoj je to neminovnost.

I mene ovo plasi. Ljudi zaboravljaju, kladim se da je vecina zaboravila ove dogadjaje i koliko je ljudi i tada stajalo na strani Raznatovica. A treba se vratiti i na period prije Sase, vac tada su Misku davane supermoci jednog Vucica u kosarci, koji odlucuje o sastavu svih selekcija iz sjene. Nebitno je koliko je to zbilja, a koliko uobrazilja bila, Djordjevic je Miska vratio na svoje mjesto, pa i ako je imao nekih nesuglasica imao ih je direktno sa igracima, a ne sa njihovim menadzerima ili mozda samo sa menadzerom. To je nasljedje koje u amanet ostavlja svom nasljedniku. I taj nasljednik ce biti u boljoj poziciji, ali samo na pocetku, ne sumnjam da ce se pokusati uticati iza ledja, bar to nam nije strano. Brzo ce se vidjeti da nije samo potrebno biti dobar trener nego i nesto mnogo vise za selektorsku poziciju. Ako taj neki novi kandidat ne bude javno otvorio front prema svima koji budu htjeli uticaj, onda je bolje da bude neko ko nije tu, da sto manje objasnjava postupke u javnosti pa dokle dogura. Ako to bude postovao i ako uspije prebroditi kvalifikacije Sale Obradovic i ne bi bio lose rjesenje, pogotovo sto nema puno opcija.

A sto se trenerskog dijela tice napisano je vec dosta kvalitetnih postova i prije, a i nakon prvenstva. Gresaka je bilo i u selekciji i nacinu igre, vodjenju utakmica, sto je kumulativno dovelo do utiska da smo mi totalno nespremni docekali kljucne meceve i da smo u takmicarskom smislu bili nedorasli zadatku. Konacno, te greske i okolnosti su presudile i Saletu na mjestu selektora, ne mislim da bi otisao da je ovde ostvario rezultat.

On 9/17/2019 at 9:33 AM, berti said:

Ponasanje Jokica jeste nesto na sta se treba posebno osvrnuti. Jeste Sale brljao sa njegovom ulogoma ali to ne moze biti opravdanje. Jokicev stav na ovom prvenstvu je bio da svi treba da mu se klanjaju i ljube ga u dupe zato sto se smilovao da dodje. Dozvolilo mu se da dodje na.pripreme kad hoce, otisao je sa onog turnura zbog nekakvih privatnih obaveza. Neko je pominjao zbog konja, trka, sta vec, ako je to istina. Bio je vidno zapusten, delovao nespremno i preko kurca prisutan. Nije hteo da komunicira sa novinarima, vodao onog brata koji bi se najradije tukao sa svima. Cuj, ljut je na novinare i javnost jer ga ne vole i napadaju. Pa sta? Jednog Djokovica deo Srbije konstantno napada, pa covek najnormalnije komunicira sa novinarima.

Jokic jeste zvezda, ali ako hoce da se i dalje ponasa tako i sa svojim saigracima iz reprezentacije, onda neka nas zaobidje. Fora " ja sam mega star, imam vise para od svih vas zajedno" je bezobrazluk. Nema to veze sa time da li igra cetvorku ili peticu.

Ako se moze nekako iz njega izbaciti sve ovo negativno, idealno ce biti. Ako ne moze, bez njega.

Ne znam koliko je ovoga sto si naveo tacno, ali mi djeluje da Jokic ima slican stav kao Bjelica. Nije djelovao kao lider, kao vodja, nekako odsutan, bez rekacije, kao da mu je biko tijesni u vlastitoj kozi. Mozda je ovakav ili onakav karakter, ali on u Denveru nije bio takav. Pred kraj bio nedvosmisleni vodja. I vokalno i gestikulacijama, a naravno i igrom. Ne ide u prilog sto je dosao i nespreman i sto mu je uloga bila od svega po malo, a nista konkretno.

 

Sto se tice odabira igraca za buduca takmicenja (ne zaboraviti i kvalifikacije) treba racunati na sve raspolozive igrace. Sale je ranijih godina upravo spletom nekih okolnosti izvlacio iz naftalina neke igrace: Katica, Simona, Jovica, Micica i dr. Kao da je postojala izvjesna doza samodovljnosti kod nekih igraca, kao da su znali da ce biti tu bez obzira na okolnosti.

Tako da je primarno stalno isticati da se klasican sistem priprema od 18, pa 16, pa 14 do zadnjeg dana treba zadrzati uz svo postovanje vremena i renomea igraca. Pa ko nece da dodje da bi ispao iz 16 (kao npr. Tadija ranije) neka kaze odmah. 

Dalje, Sale je stalno isticao da atletske standarde moramo postaviti na visi nivo, a osim visine i duzine nisam vidio da je promovisao agresivnost, posebno igraca bez lopte niti neku sistemsku. Jeste mozda ponekad Luca bio agresivan, ali samo on. Ali meni su recimo Argentinci sa svojim krilima djelovali kao neki superljudi naspram nasih igraca. U bilo kom segmentu - trcanju, ofanzivnom skoku i igri odbrane na igracu s loptom.

Jasno je da ove godine nismo imali dovoljno igraca spremnih za taj nacin igre, ali nije to bio Saletov tm od prvog dana.

Treba reci i da takvih igraca i nema na svakom koraku, koliko god mi ruzicasto mislili o sebi, osim Kalinica mi nemamo igraca koji moze fizicki da parira jednom Deku ili Klaveru i kojem ce prasinarenje biti jedina uloga.

 

Problem je i u samim igracima, ne odrzavaju fizicku formu i spremu na zadovoljavajucem nivou, ne da se ne usavrsavaju nego i ne odrzavaju ono sto znaju. Ovde je jedan Raduljica dobio pljuvacke kao da je Miladin Kovacevic, a ima igraca koji su provozali sve mladje selekcije pa ih sada nema nigdje. Sta je sa Muslijem, Andjusicem, Jaramazom starijim npr, znaju li mladji navijaci da je jedan Nikola Jankovic bio glavni igrac u mladjim selekcijama godista 94, bar rame uz rame sa Micicem. Sta tek reci o Tejicu. Da ne idem dalje u proslost do igraca tipa Dragicevic, Labovic.

Realno jedini igrac koji je bar dok je bio zdrav odrzavao vrhunsku takmicarsku formu, a da nikad nije bio u reprezentaciji je Dangubic.

Naravno da ne treba otpisivati ni njega ni Zagorca, Jaramaza, Davidovca, Vanju Marinkovica, Radanova, Simanica. O mladjim da ne govorim.

 

Eto ispisah nesto svasta, uglavnom manje bitno, otisao na more pred kraj prvenstva, sto ce se ispostaviti kao pametna stvar. Mnogo sam lakse prezivio sve ovo.

On 9/17/2019 at 9:40 AM, dekkard said:

 

 

 

Htjedoh da repliciram nesto, ali ostade za zubima. Neka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2019 at 10:06 PM, Magia said:

 

Udjeh da napisem utiske iz Kine vidim ovaj post i smuci mi se da udjem na ovu temu ponovo, a kamoli da napisem duzi post o mom boravku tamo. 

Evo neka ovo bude zvanican report iako ne mislim da ce moderacija ista uraditi.

 

Ukoliko dozvolite ovo, sve manje normalnih ljudi ce posecivati ovo mesto a dolazice samo patkometri sa obe strane ekstremnih stavova.

 

Ukiniti trolovanje u srzi, dok ne bude prekasno.

prvo da kazem da se slazem da nesto mora da se uradi na temu trolovanja

 

a onda i da pitam, po kom tacno osnovu je taj mc-ov post trolovanje, i to cak za report?

ne moze se ni svako misljenje sa kojim se ne slazemo okarakterisati kao trolovanje i posao za moderaciju

 

isto tako, mogu i ja da reportujem tvoj post, posto si ljude podelio na normalne i one koji koji su se usudili da kritikuju legendu

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2019 at 10:45 AM, Swift Pancakez said:

a onda i da pitam, po kom tacno osnovu je taj mc-ov post trolovanje, i to cak za report?

ne moze se ni svako misljenje sa kojim se ne slazemo okarakterisati kao trolovanje i posao za moderaciju

 

isto tako, mogu i ja da reportujem tvoj post, posto si ljude podelio na normalne i one koji koji su se usudili da kritikuju legendu

 

ne troluje se uvek i samo sa jednim postom. Jedan post sam za sebe ne mora biti trolovanje, ali ako se na istu temu a koja nema direktne veze sa glavnom temom, ponavljaju i namecu isti postovi u duzem vremenskom periodu od jednog forumasa onda je to trolovanje... ne taj post nego skup postova. 

 

Kada se to tolerise onda se ljudi pecaju pa odgovaraju i diskusija ode potpuno u nekom drugom pravcu pa svi zajedno troluju. I sam sam se upecao nebrojeni broj puta na tako nesto. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mmajstor said:

Jedan post sam za sebe ne mora biti trolovanje, ali ako se na istu temu a koja nema direktne veze sa glavnom temom, ponavljaju i namecu isti postovi u duzem vremenskom periodu od jednog forumasa onda je to trolovanje... ne taj post nego skup postova. 

nesto kao "kakav nba i najbolja kosarka na svetu, najbolji je samo onaj ko to potvrdi na FIBA svetskom prvenstvu" ?

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mmajstor said:

Kada se to tolerise onda se ljudi pecaju pa odgovaraju i diskusija ode potpuno u nekom drugom pravcu pa svi zajedno troluju. I sam sam se upecao nebrojeni broj puta na tako nesto. 

 

7 hours ago, McLeod said:

Po istim kriterijumima mozemo recimo tvoje i pisanje mnogih drugih kriticara "trolovanja" da okarakterisemo kao trolovanje, jer se i dalje vergla isto, a dokazano niste u pravu.

 

52 minutes ago, Swift Pancakez said:

nesto kao "kakav nba i najbolja kosarka na svetu, najbolji je samo onaj ko to potvrdi na FIBA svetskom prvenstvu" ?

 

Lepo sam u prethodnom postu objasnio fenomen koji pominjete.... opet sam vam kvotovao gore konkretno - koji vam tacno deo nije jasan? 

Link to comment
Share on other sites

 

Evo ga konacno! 

 

Kad ono... ni rec o reprezentaciji i sp. 🙂

Pa dal je moguce ljudi... 

 

Doduse treba jos neko da pogleda, jer sam ja na preskoke premotavao da vidim da li ce pricati o onome sto me najvise interesuje, kad ono corak.. pregledao za 2 minuta. Mozda bi klip i trebalo premestiti sa reprezentacije s obzirom da se Jokic sa snimka pretvara kao da ne igra on za taj tim, nego neki njegov surogat. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...