Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Sto se tice ostatka ekipe...ako posle ovakve Vasine odluke bukvalno ne izginu na terenu do kraja takmicenja, nek se nose u tri lepe....ako ne zbog tima, ako ne zbog zemlje koju predstavljaju, onda zbog ovog momka moraju da ostave dusu na terenu

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gudura said:

Sto se tice ostatka ekipe...ako posle ovakve Vasine odluke bukvalno ne izginu na terenu do kraja takmicenja, nek se nose u tri lepe....ako ne zbog tima, ako ne zbog zemlje koju predstavljaju, onda zbog ovog momka moraju da ostave dusu na terenu

Do sada nisu ginuli? Izgube jednu i odmah su lelemudi?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Saučešće Vasi i njegovoj porodici. Suze na oči mi idu dok sam čitao vest i prethodnih nekoliko strana.

 

Inače, dečko je uvek bio gotivac. Ne treba zaboraviti na njegove odlične partije u kvalifikacijama kad nam je bila potrebna pobeda protiv Izraela. Da nije bilo njega i sam odlazak na SP bi bio upitan... Vaso legendo! 

Link to comment
Share on other sites

Posle svega je tesko pricati o kosarci.Mozemo samo da pretpostavimo kako se Vasa oseca,bas tesko. Sto se  nas tice,poraz nije strasan sam po sebi,strasno je sto pojedini igraci nisu pokazali nikakvu reakciju u zadnjoj cetvrtini. Za nas bi bilo mnogo bolje da igramo protiv amera nego protiv Francuske,ali mislim da cemo se sa Amerikancima ,ako se sretnemo,boriti za bronzu.Naravno,ocekujem da dobijemo Argentinu pre toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Magia said:

 

Rado, ali je problem sto je dozvoljena velicina slika 0.87 mb a tesko mi je da skidam na mob neki program za kompresiju dok sam ovde, jer je net dosta nekonstantan, dosta internet stranica je zabranjeno, a ponekad i VPN baguje, pa bas ne mogu da ih smanjujem.

 

Baci ih na imgur ili neki sličan sajt, pa ovde ostavi samo link.

Link to comment
Share on other sites

 

Apsolutno. Ovde deluje kao da smo ih već pobedili... piše se uglavnom o SF...

 

Baš ovo htedoh da napišem. Posle poraza od Španije svi samo pričaju u fazonu "a jbg, sad Ameri u polufinalu". Polako bre, kao da ništa nismo naučili.

 

Mada verujem da su Sale i momci naučili.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nas u ovom momentu treba da zanima jedino i isključivo Argentina. 

 

10 minutes ago, Issey said:

 

Apsolutno. Ovde deluje kao da smo ih već pobedili... piše se uglavnom o SF...

 

4 minutes ago, djole said:

 

Baš ovo htedoh da napišem. Posle poraza od Španije svi samo pričaju u fazonu "a jbg, sad Ameri u polufinalu". Polako bre, kao da ništa nismo naučili.

 

Mada verujem da su Sale i momci naučili.

 

Ispascu drveni advokat Greenu23,ali zaista nisam shvatio njegov post kao neko gledanje unapred uz arhiviranu i upisanu pobedu protiv Argentine,vec kao plasiranu informaciju koja ima znacaj i tezinu.
Jasno je da fokus mora biti 100% na narednog protivnika.

Drzim da smo to svi shvatili.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, djole said:

 

Baš ovo htedoh da napišem. Posle poraza od Španije svi samo pričaju u fazonu "a jbg, sad Ameri u polufinalu". Polako bre, kao da ništa nismo naučili.

 

Mada verujem da su Sale i momci naučili.

 

Ha-ha, pa ne igramo mi forumasi QF, pa da nesto treba da naucimo. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djole said:

 

 

Jasno, samo posle prizemljenje može da bude još bolnije ako se ovako razmišlja.

Ne znam kako ide to sa "opreznim optimizmom", pred mec sa Argentinom.😁 Ili predlazes da ih prezalimo, pa da se  prijatno iznenadimo ako udju u finale? 😁

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ajmo malo o Argentini. Jako su opasni spolja, Campazzo je lider ekipe, znamo ga dobro, ultra brz, vešt i namazan, odličan defanzivac kome su provokacije standardan deo repertoara, ali mogao bi baš da nas namuči. Laprovitola će mu biti saigrač u Realu, odličan šuter pre svega, podseća me malo na Belinelija, uzeće svaki šut koji mu se ponudi. Vildoza je nešto korpulentniji plejmejker, dobar prodor igrač i odličan za presing, vrlo kompetentan defanzivac. Dakle, jaki su tamo gde smo mi problematični. Ogroman posao im završavaju krila Garino, Brusino i Deck. Lučić bi mogao dosta da se namuči protiv Garina, Brusino je isto jako atletičan igrač, ali mekan. Deck - suprotno, pravi onaj tabadžija sa "malih terena", ali je u Real došao svojevremeno kao najbolji strelac ARG prvenstva tako da ima i napadački repertoar. Scola je preiskusan i dobro šutira na ovom prvenstvu ali realno ako ih ozbiljno ne nadigramo u reketu, ne treba ni da idemo dalje. Delia je go prosek petica, dosta beznačajan igrač. Gaučosi će forsirati brzu igru, upravo suprotno nama, moramo da uspostavimo svoj stil i da iskoristimo naše teretnjake ovde. Bjelica nam duguje jedan meč iskupljenja ali neće mu biti lako protiv Decka. Ne smemo da dozvolimo da Campazzo rukovodi igrom i tempom. Ja bih Argentinu po kvaliettu uporedio sa Italijanima, pa i po stilu igre, s tim što su mnogo napaljeniji, ginu na parketu i prgavi su, čvrsti i taktički potkovani, mada nemaju dovoljno fizikalija za nas. Rival za respekt ali rival protiv koga smo favorit. Ako naši bekovi iole budu na nivou njihovih, visoki bi trebalo da donesu potrebnu prevagu na našu stranu. Posebnu pažnju obratiti na Garina i Brusina, jer bi oni trebalo da rade ono što nam je radio Claver juče. Imaju dobar šuterski potencijal i na tu kartu će igrati, a mi treba da se malo opustimo i odigramo raznovrsnije nego do sad. Već vidim kako Bogdana na svaki način pokušavaju da isprovociraju, treba i na to biti spreman.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mmajstor said:

Ma mene najvise opterecuje sto smo promenili gameplan od pocetka proslog ep. Do tada smo rasporedjivali doprinos svih igraca u napadu, pa nam igra nije toliko zavisila od jednog igraca koliko nam danas zavisi od Bogdana. Ajd pre 2 godine je bilo 8 otkaza pa se moglo razumeti, ali ove godine ih je bilo samo 2. Bjelica mora biti mnogo aktivniji u ucestvovanju u organizaciji napada... a ne samo da coskari - on je kljuc. Zatim Lucic i Gudura moraju da pogodjaju te otvorene suteve i da se vise krecu i otvaraju za utrcavanja... mnogo su staticni. Jovic je na nivou, Micic standardno kohones bez, ali opet se previse forsira Bogdan, a Jokica sam vec iskomentarisao. Vise treba kolektivnog doprinosa u rasporedu poena kao sto je to bilo od 2014-2016 gde protivnici nisu znali odakle ce da preti najveca opasnost. 

Razlika se zove Teo

Link to comment
Share on other sites

Nemamo nikakav doprinos sa pozicije 3 i to nas poprilicno kolje. Od Lucica sam bas dosta ocekivao znajuci kakvu je konkurenciju ostavio kod kuce i kakvu je sezonu imao. Sto se Vase tice, sve je jasno i nema se sta komentarisati (drz' se, covece, mislima smo uz tebe), Gudura se i dalje slepa na konto Bogdanovog mega ucinka ("sta 'ocete od mene, ocete dva beka sa po trijes' poena, e pa ne mere"), ali nas spolja drze Jovic i Bogdanovic. Na trojci nista, "njente, nada, nicto, nating". Treba nam impuls odatle vise nego beli 'leba, inace mrka kapa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drgnk said:

Ja prosto ne mogu da dođem sebi, u šta su se pretvorili Gudurić i Lučić. Kao da ih je neko resetovao na dane kada su ih roditelji prvi put odveli u neku od školica košarke. 🙄

Do juce u pola 3 bilo je pitanje samo sa koliko razlike gazimo rivale do zlata, bez obzira na pojedinacne role igraca.

Sto bi rekao gospon Djurovic "kosarku nisu zaboravili da igraju", treba biti optimista da cemo biti na visini zadatka sutra.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...