Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Kastel said:

Nije samo to problem bio. Mi nikakav nismo učinak imali ni sa pozicije trojke gde je Lučić bio kardinalan. U napadu smo navikli da ne postoji, ali je u odbrani i pogotovo u defanzivnom skoku bio u Srbiji i gledao utakmicu iz fotelje.

Simonović ono malo što je igrao bolje takodje da nije igrao. Čini mi se dve greške u dva kontakta sa loptom.

 

Nije fer nesto Lucicu prigovarati sto se tice odbrane, on je nas najkonstantniji igrac na toj strani terena. Spanija ima veoma tecan timski napad, sa puno (duplih) blokova, od lopte, i na lopti. Mi imamo taj lijeni pristup odbrani, gdje se glavni igraci Jokic/Bogdan ne trosi previse, i automatski switch-ujemo poslije svakog bloka. Redovno smo ostajali u missmatch-u na skoku, nas bek i njihov krilni centar. Uz to dodajuci da je Mark vecinu svog vremena proveo na vrhu kapice, kao sekundarni organizator, izvlaceci naseg centra van reketa, mene ne cudi da smo imali problema u defaninzivnom skoku. Jedino me cudi sto smo toliko respektovali Markov sut za 3 poena, izlazili smo mu na sut kao da je u pitanju rasni suter. Nerazumljiva odluka.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko utisaka iz hale:

 

- vidim da se ne spominje toliko ali nas su sudije poprilicno unakazile , kontantno udaranje van lopte, skakanje na svaku odluku a dobili su samo 1 tehnicku itd ( ovim ne zelim da umanjim pobedu Spanaca).

 

- Sale je pokusavao da ih uspori ekstra visokom petorkom u drugoj cetvrtini i nije uspeo. U poslednjoj je pokusao ekstra niskom petorkom ali nas je tu Klaver urnisao off skokom

- Raduljica je uneo zivost i igru sa posta sto nam je bas falilo, ipak morao je Sale ranije da ga vadi iz igre u poslednjoj cetvrtini.

- Boban je apsolutno neupotrebljiv kada se protivnik sprema za nasu repku- svaki put ga napadaju kad je u igri a protiv ovako brzih bekova on jednostavno ne moze.

- prevelika je  nervoza bila kod nasih i poprilicno su razocarani posle meca bili. Ako uspeju da se podignu ipak ce nam ova tekma znaciti mnogo vise nego da smo je pobedili, verujem da ce se sad i malo inata i nekog besa probuditi u svima njima.

 

Zabrinjavajuce:

 

- mi u spoljnoj liniji imamo 2 igraca- Bogdana i Jovica. Vasa i Gudura su bas uplaseni, simon je slab kvalitetom a Lucic u kanalu posle povrede

 

- svaki napad kad su Bogdan/Jokic u igri sve mora na njih i samo se ceka kad ce oni primiti loptu, to je bas los pristup i prelako je da se brani.

 

Ohrabrujuce:

 

- i pored svih fejlova sto Saletovih sto igraca mi smo bili dosta blizu da udjemo u neizvesnu zavrsnicu, samo nikako nismo uspevali da preokrenemo momentum na nasu stranu. To ipak govori o kvalitetu ove ekipe i njihovoj odlucnosti.

- odbrana u drugom poluvremenu je bila vrhunska ( sem def skoka) jer smo sve stizali i bas su se mucili Spanci ( Gudura i Vasa bili odlicni u odbrani)

 

Toliko od mene za sada, sledece javljanja iz Pekinga nadam se 🙂

Edited by Magia
  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Imamo najvišu ekipu na prvenstvu i ne čudi te što smo imali problema u defanzivnom skoku? Uglavnom smo igrali sa 2 centra, tako da to izvlačenje Gasola ne treba da bude opravdanje. Nema opravdanja da ti ljudi ispod tvog reketa skaču 5 puta za redom. To ako je očekivano onda hajmo odmah kući i da ne gledamo takve očekivane situacije. Ponavljam, najviša ekipa na prvenstvu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci problem u defanzivi je bio taj da mi osim kad je Boban na terenu (a tad se redovno poliva za losu odbranu, za koju su krivi i bekovi/krila koje prelako probijaju) ne igramo nista drugo osim preuzimamo svi sve, imamo size, imamo brzinu i snagu, pa nek protivnik trazi missmatch ako hoce, nemamo problema sa tim.

 

To je toliko pogresno na toliko nivoa kad igras sa ozbiljnom ekipom, a Spanci su to vrlo plasticno objasnili juce. Cesto su imali i po dva missmatcha u napadu, sto je primetio Princeton lepo gore. Kada nas je Rubio trpao, mi smo bukvalno posle jednog bloka u ledja (bukvalno vrapci na grani znaju da Spanci to rade, ja ne znam kako moze da izgleda 15 godina da iznenadjuju nekoga sa tim), ispadaju dva igraca iz odbrane i bukvalno imas sve opcije otvorene.

 

Isto, Bogdan pokaze igracu do sebe, bilo da je krilo ili plej koga da cuva, i tu cesto mi sami sami sebi napravimo dva mismeca da oni nista ne rade, sto je neverovatno. Bogdanovic na ovom prvenstvu igra natprosecnu odbranu za svoje standarde, i sve pet, treba i da se krije i cuva sto vise, ali brate mili, hajde da ne pravimo sami sebi problem, nek nas makar nateraju da napravimo taj los switch pa da imaju tipa 8-10 sekundi da zavrse napad, a ne 14 sekundi sa dva mismeca da mogu da biraju kako ce da zavrse napad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Princeton said:

Eh da, Bjelica je imao prilicno indisponiranu utakmicu, tako da mi i nismo imali neku drugu opciju na cetvorci osim Jokare.

missim da je odavno remizirano da je selekcija skandalozna..

6 bekova i krila, a jedan od tih sest je bio u fazi oporavka(lucic) a simon koji bi bio korisniji na 4 od bircevica se koristi iskljucivo na trojci, plus 6 visokih, medju kojima su 4 teska centra, jedna cetvorka, i jedno levo smetalo(bircevic)

dakle umesto beskorisnog bircevica je morao da ide jedan bek ili krilo, ako ne i jos jedan bek/krilo umesto ova 4 centra..

 

ove zajebancije sa jokicem na 4 a bjelicom na 3, mogu protiv filipina.. teoretski trebalo je da moze i protiv spanije, al protiv amera svakako ne bi islo..

 

tako da ono, vrlo je verovatno da ce nam ovaj put salova sujeta, doci glave, tj boljeg rezultata..:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Princeton said:

@Magia Hoce li biti kakvih slika sa lica mijesta? 🙂

 

Rado, ali je problem sto je dozvoljena velicina slika 0.87 mb a tesko mi je da skidam na mob neki program za kompresiju dok sam ovde, jer je net dosta nekonstantan, dosta internet stranica je zabranjeno, a ponekad i VPN baguje, pa bas ne mogu da ih smanjujem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

@n4l1m Da nije bilo povrede Tea i Milisava, drugacije bi izgledala ekipa. S toga je ovo iznudjena selekcija, ne sujetom, nego sportskom nesrecom.

 

'Ajd plz da ne idemo opet u Kalina&Nedovic mutne vode.

da nije bilo povrede tea i milisava, ispali bi simon i bobi.. sto implicira da bi opet imali rupu na 4 u vidu bircevica, a za to svakako nema opravdanja..

na stranu sujeta sa kalinom i nedovicem, te povrede tea i milisava, opet je trebao pozvati beka/krilo umesto bircevica, a simona koristiti vise na 4..:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vasa pokazao od kakvog je materijala kao čovek. Ipak nije slučajno postigao ovoliki uspeh u karijeri, nego je u pitanju ozbiljna glava koja teške odluke donosi čitav život i stoji iza njih.

 

Ova grozna vest mora da ujedini ekipu i da ih "našilji", da se odigra ratnički do krvi, a ne cirkuzantski.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Princeton said:

@n4l1m Da nije bilo povrede Tea i Milisava, drugacije bi izgledala ekipa. S toga je ovo iznudjena selekcija, ne sujetom, nego sportskom nesrecom.

 

'Ajd plz da ne idemo opet u Kalina&Nedovic mutne vode.

Fascinantno mi je kako se stalno zaboravlja na to da smo se 15 dana pred SP razmišljali da li će ići Gudura ili Gagi jer nema mesta za sve a onda, nakon dve neočekivane povrede, ide priča kako je trebalo da se predvidi i to i ovo sa Vasom. Ispada da je trebalo da imamo 47 bekova da bismo bili spremni na 16 mogućih situacija.

 

Vaso, momčino, hvala. Stegni zube i kidaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vaso majstore i ljudino!Naklon do poda za ovog decka! I ja sam prosao kroz isto ove godine i znam kako mu je, kupio je naciju do kraja zivota, i niko slovo jedno ne sme ikada vise da izgovori za ovog momka!

Svako dobro momce, pokoj dusi tvojoj majci, a tebi i tvojima zelim svako dobro u buducnosti! 

Majka je otisla ponosna zbog toga kakvog sina ima!

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...