Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

U jbt Vaso, ne znam kako je uopste smogao snage da dodje na prvenstvo. Prolazio sam kroz isto prosle godine, znam da sam jedva bio sposoban za najjednostavnije radnje tipa ustani, jedi, pricaj, mogu da zamislim kako se Vasa borio sa trivijalnom stvari kakva je igranje košarke. Ništa, da skupimo redove i uzmemo to zlato za Vasu...

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Evo jedne vrlo bazične, ali us vakom slučaju "u sridu" analize iz komšiluka:

 

https://telesport.telegram.hr/analize/kako-je-pala-srbija/

 

Bilo je svega sa naše strane čega ne treba da bude da bismo ostvarili krajnji cilj:

- i potcenjivanja

- i pogrešnih taktičkih rešenja

- i nervoze kad smo se dosetili da Španci nisu baš Portorikanci

- i promašaja zicera

- i Birče u startnoj petorci

- i silovanja i glumljenja heroja

i mnogo, mnogo toga lošeg. Ovo je Saletov fejl najviše i siguran sam da je to on i sam shvatio. Španci su odigrali znalački, ništa prljavije od inače dozvoljenog u košarci, jednostavno su nam ušli u glavu i potpuno izbacili iz komforne zone našu šifonjer postavu. Na kraju krajeva, bilo koji njihov igrač bi bio nosilac u bilo kojoj reprezentaciji sa kojom smo se do sada sastali na SP, retko ko je tu kvalitetom slabiji od npr Lučića koji je nama startna petorka.

 

Što se nas tiče, zaista mislim da je teško da se ponovi ovako jalova partija svakog pojedinca osim Bogdana (mada je Princeton lepo primetio i neke loše tendencije u njegovoj igri, ako mu se uopšte može išta zameriti nakon onakve partije i njegove i ostalih). 

 

Do zlata smo obično u prošlosti morali preko Argentine, neka tako bude i ovog puta jer mislim da možemo, ali samo ako batalimo zajebavanje, svedemo rotaciju na 8 igrača i shvatimo da i dalje imamo dobru šansu i da smo zasluženo ovde među najozbiljnijim favoritima.

 

Za kraj, saučešće porodici Micić. 😞 Ne znam da li Vasa ima snage da se izdigne iznad situacije, ljudski bi bilo i ako ne može. On je u ovih 8 koji moraju da ponesu ozbiljan teret.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Green23 said:

Ili troluješ ili nemaš blage veze sa košarkom. Čuj igrao centra :lol_2: Jeste, ukupno 15 minuta na celom prvenstvu. Ne može on da se iskaže kada ima Bobija/Milutinova/Raduljicu koji su bezopasni na više 2 metra od koša, niko od njih ne može da širi odbranu. 

 

Znaci zato sto Bobi ili Raduljica ne mogu bas da rasire odbranu, to je dokaz da Joka nije igrao centra? A sta je igrao, beka, krilo? Mislim da ono sto neko hoce da kaze jeste da je Jokic korisniji ako je jedini centar. To sto se igralo sa 2 centra ne znaci da je Jokic pomeren sa svoje primarne pozicije, vec samo da je tada drugi koncept koji mu mozda manje odgovara. Mada, sa Fiba pravilima verovatno bi dosta tesko on mogao da napravi onu prednost koju neko misli da moze da napravi, a koju je pravio u NBA. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vredni mrav said:

Vasi je majka verovatno mlada sto dodatno cini situaciju tragicnom, mi bez njega ne mozemo, a njemu nije do kosarke. Bas sranje situacija. Razlog vise da se prekrstim nogama i rukama na to kako je Đorđevic selektirao tim.

 

Slusaj ovoga..... a sta je trebalo, da mu kaze ti neces biti na SP jer ti je majka bolesna? Strasno sta sve necemo cuti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Jokić odlično funkcioniše u paru sa Milutinovim i to treba da nastavimo da koristimo. Ono što treba bataliti su eksperimenti sa Bobanom protiv iole ozbiljnih ekipa. Ove cirkuske tekme su završene.

Primarna postavka mora da bude Jokić - Bjelica. Ako Bjelica nema problem sa povredom, dužan je i sebi i nama jednu žestoku reakciju u narednim tekmama nakon one sramote juče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego, a propo Jovica juce. Odigrao je zaista doktorsku odbranu i mislim da smo zarad toga morali da nadjemo drugo resenje u napadu.

Ako vec njemu idu ispod bloka, imamo jos igraca koji mogu da vrte pik: Vasa, Bogdan, Gudura, Jokic, Bjelica... Ne secam se da smo probali tako nesto u kontinuitetu.

Ok bila je zona, ali nije sve vreme.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Vredni mrav said:

Vasi je majka verovatno mlada sto dodatno cini situaciju tragicnom, mi bez njega ne mozemo, a njemu nije do kosarke. Bas sranje situacija. Razlog vise da se prekrstim nogama i rukama na to kako je Đorđevic selektirao tim.

 

Kakvo smeće od posta :ajme:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mmajstor said:

 

Slusaj ovoga..... a sta je trebalo, da mu kaze ti neces biti na SP jer ti je majka bolesna? Strasno sta sve necemo cuti. 

 

 

Samo je trebao da ima jos 1 beka i 1 manje centra. Ovako smo bas sakati. Al to je napisano verovatno 1000 puta tako da ne znam ni koji djavo pominjem.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vredni mrav said:

 

Samo je trebao da ima jos 1 beka i 1 manje centra. Ovako smo bas sakati. Al to je napisano verovatno 1000 puta tako da ne znam ni koji djavo pominjem.

Nemoj vise leba ti, krajnje je neumesno u ovoj situaciji. 

 

 

Malo dostojanstva, jbm mu misa moramo li i od tragedije da razvijamo teorije. :smiley26:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malo kombinatorike za danas po pitanju plasmana na OI... Bilo bi dobro da se Češka nekako provuče u 1/4 finale, a da Australija dobije Francusku danas. U tom slučaju Australija ide na Čehe, a Usa na Francuze. Ako prođu USA i AUS(što bi bilo očekivano) u 1/2, našim prolazom protiv Argentine obezbeđujemo direktan plasman na OI. To bi nas malo opustilo i dalo dodatni motiv protiv USA u 1/2...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

Nemoj vise leba ti, krajnje je neumesno u ovoj situaciji. 

 

 

Malo dostojanstva, jbm mu misa moramo li i od tragedije da razvijamo teorije. :smiley26:

 

Ne razvijam nikakvu teoriju. Od top 3 reprezentacije sveta dosli smo u situaciju da necemo imati igraca da zavrsimo prvenstvo. Naravno da me to kao navijaca frustrira. Neko je napisao da je Vasina majka bila bolesna i da se to osetilo na njemu tokom prvenstva. On treba da postupi onako kako se oseca, nije on kriv sto mi nemamo igraca za 1.5 petorku.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vredni mrav said:

 

Ne razvijam nikakvu teoriju. Od top 3 reprezentacije sveta dosli smo u situaciju da necemo imati igraca da zavrsimo prvenstvo. Naravno da me to kao navijaca frustrira. Neko je napisao da je Vasina majka bila bolesna i da se to osetilo na njemu tokom prvenstva. On treba da postupi onako kako se oseca, nije on kriv sto mi nemamo igraca za 1.5 petorku.

Sve sto zameras je tacno, samo sto to nije novost vec je bilo problem odmah posle Teove povrede a poentirati na situaciji u kojoj je neko izabrao da ode na drugi kraj sveta dok mu je majka tesko bolesna je neukus. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zoe Bg said:

Sve sto zameras je tacno, samo sto to nije novost vec je bilo problem odmah posle Teove povrede a poentirati na situaciji u kojoj je neko izabrao da ode na drugi kraj sveta dok mu je majka tesko bolesna je neukus. 

Vasi svaka cast na tome, ne znam koliko bi ljudi bilo spremno na to. Ali ako je selektor znao u kakvoj je on porodicnoj situaciji onda je tek morao da ima na umu da nesto moze poci naopako. Tek ga sad nista ne razumem.

Edited by Vredni mrav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...