Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ovaj meč danas je otprilike kako sam u najnegativnijim mislima zamišljao naše ispadanje sa prvenstva u nekom 1/2finalu (eventualno 1/4finalu). Budeš prebijen, nemoćan da uzvratiš istom mjerom, a pritom dosta nekih rutinskih stvari ode po zlu, i na kraju se nešto kao koprcaš, ali nema tu nikakvog ritma za potpuni preokret. Nadam se da smo taj i takav meč "istrošili" danas, i da će ovo da bude u svakom smislu boost za nastavak takmičenja.

 

Zaista sam duboko uvjeren da smo sposobni za mnoooooogoooo bolje partije protiv protivnika ranga Španije, a i jačih. 

 

Bogdane :Hail:

Edited by Shonewizard
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dobro, u ovom sastavu na duže intervale mi teško možemo da ispariramo brzinom Špancima/Amerima/Francuzima u bilo kojoj petorci. I Argentinci će biti odličan test. Drugi par gaća je što mi nismo iskoristili nijednu prednost te snage i dužine koju imamo. Ja ni ne znam tačno kako bih to odradio, ali Sale je birao sastav. Verovatno je imao neku ideju, - ništa nismo videli danas. 

 

Dodatni problem je i stav na parketu u stilu fudbalske reprezentacije. Mentalna priprema nula bodova. Osim Bogdana, Milutinova i na momente Jovića i Micića svi su bili u čudu kako je neko usudio da im uleti u kost i krene u nadigravanje sa njima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Svi smo znali mane rostera, nakon svih kadrovskih problema. U danasnjoj kosarci visinom ne mozes da pobjedis brzinu.

 

Ali mnogo vise zabrinjavaju invidualna izdanja pojedinih igraca, koji su djelovali na parketu kao da su gace pune.

 

Poraz od Spanaca nije neko iznenadjenje, kakvi god da su, u rosteru nemaju igraca koji nije u najgorem slucaju EL nivo. 

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih samo da podsetim na prosle OI i onog cirkusa od 1. utakmice sa Australijom, vrlo slicne ovoj. Znamo sta smo im uradili kad je bilo VAZNO! Obzirom da je cilj zlato, isti nam je qvac sa kime cemo igrati 1/2 finale. Ima Sale celu istoriju eksperimentisanja. Samo da podsetim da je covek izgubio samo JEDNU vaznu utakmicu od kada je selektor, a gde smo imali realne sanse. Ako neko kaze Slovenija, samo cu reci 20 razlike protiv jace Spanije od ove danas u polufinalu, sto bi se i nama desilo da se nije povredio Doncic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Opasno smo razbijeni danas, ovo je trebalo da bude i ubedljivijie. Neuporedivo su bili cvrsci, koncentracija na maksimumu tokom citavog meca, mi sa druge strane mekani, van utakmice i bez ikakve ideje sta da igramo. Svaki nas kos je bio otprilike kao gol, dok su oni radili upravo ono sto su zamisljali. I svaka cast Bogdanu koji je u ovakvom nasem izdanju utrpao 26 poena i podelio 6 asistencija, a ne secam se kad je on i da li je uopste ikad imao 10 skokova, sto govori o njegovom zalaganju u ovom mecu :Hail:

Slazem se da treba zajebati ove improvizacije i bataliti sa Bjelicom na 3 i Jokicem na 4. OK, imas 4 centra, ali niko ne kaze da ti moras da koristis 4 centra. Imas Jokica i Milutinova kao dva prva izbora, dva sjajna i vrlo razlicita centra. Raduljica i Bobi su tu ako neko udje u problem sa licnim greskama ili ima losu utakmicu. Jbg, nema minuta za sve i nema razloga na silu praviti prostor za sve. 

Problem je sto smo opet u jednoj utakmici pali samo na Bogdana spolja (danas i spolja i unutra, jedini je igrao), Jovic je posle dobrih pocetnih minuta nestao sa utakmice, Vasa imao par dobrih poteza, ali je to i dalje igra na momente i bar meni ne uliva neko poverenje, dok Gudurica ne treba komentarisati. Tom decku treba utuviti u glavu da igra odbranu, sutira kad je sam i dodaje prvom do sebe.

Pljuste pohvale sa svih strana, dobijamo sa 40 razlike prosecno utakmice, Jokic promasio 2 suta na celom prvenstvu, Bobi promasio dva suta, sutiramo iz igre preko 60%, dajemo 100 poena, Ameri slabi, prvi smo favoriti, itd. Mislim da je sve ovo uticalo da se malo uljuljkamo i precenimo sebe, pa jedna ovakva utakmica nije uopste losa, sto zbog spustanja na zemlju, sto zbog onoga sto nas ceka u samoj zavrsnici ako prodjemo Argentinu, a to je ozbiljna makljaza i bitka u svakom posedu, nesto sto nismo imali kroz ovo prvenstvo, kao ni kroz ono 2015. do polufinala.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

Meni ovo izgleda kao namerno, neke reakcije nisu shvatljive drugačije.. Ili to ili su pijani. Odbijam poverovati da Bjelica može onako da odigra a da je sve regularno. Kako god, tek sad mislim da osvajamo.. U onoj opuštenoj varijanti ne može da se osvoji, mora nešto da nas prodrma.

 

Imali smo mi 2 poraza u Indianapolisu '02., baš od Španije u prvoj i Portorika u drugoj fazi. Završili smo kao treći u grupi, išli na Amere u 1/4... Na Amere, koji su bili jači tada od ovog tima koji su poslali na SP. Sve ostalo je istorija. :wink2:

 

A htedoše neki da vežu za stub, namažu zejtinom i potpale vatricu ispod Skyglidera, kad napisa da "jedan poraz može imati pozitivnog značaja".

 

Psihologija mase je kod ovog naroda zla kob. Nažalost, prisutna je i na forumu, na kome bi trebalo sve da bude suprotno od onog što se dešava u realnosti, ako je sudeći po upisima i orijentacijama. Kako je moguće bilo šta promeniti ako to ovde ne uspevamo? Malo sam se udaljio od reprezentacije i košarke, ali ima sve ovo veze. Jašta ima...

 

Španci su u košarci poslovični provokatori, užasno prljavi u igri ali i veliki rivali. Ne moramo biti ne znam kakvi navijači da to ne previdimo, jer se kroz istoriju rivaliteta večito ponavljaju iste stvari. Nekad im uspeva, nekad ne, ali je velika greška bila u našem poslovično potcenjivačkom pristupu i imperativu da ih razbijemo 20+ razlike. Hajdete ljudi, molim vas, pa ni u vreme Daneua, Ćosića, Divca (ni do danas) nismo igrali s njima mečeve u kojima smo ih tako lako drali. Čak mislim da možda nije ni trebalo igrati full snagom protiv prethodnih reprezentacija, već dozirati snage i dozvoljavati sebi izvesnu ležernost pa IZ TOGA dobijati packe u pauzama. Ali, te pauze su u toku mečeva a ne izmedju. 

 

Možemo mi do zlata, još kako... Ali, umesto da se otišlo sa motivom da se udje u polufinale i priželjkuju nikad slabiji Ameri u eventualnom finalu, sami smo sebi nabili imperative posle kojih svaki fail, makar i u grupama, izgleda kao eliminacija. 

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Shonewizard said:

Ovaj meč danas je otprilike kako sam u najnegativnijim mislima zamišljao naše ispadanje sa prvenstva u nekom 1/2finalu (eventualno 1/4finalu). Budeš prebijen, nemoćan da uzvratiš istom mjerom, a pritom dosta nekih rutinskih stvari ode po zlu, i na kraju se nešto kao koprcaš, ali nema tu nikakvog ritma za potpuni preokret. Nadam se da smo taj i takav meč "istrošili" danas, i da će ovo da bude u svakom smislu boost za nastavak takmičenja.

 

Zaista sam duboko uvjeren da smo sposobni za mnoooooogoooo bolje partije protiv protivnika ranga Španije, a i jačih. 

 

Bogdane :Hail:

 

To je to. Bogi jedini na nivou, stvarno je preveliki car.

Užasni smo bili, oni su perfektnu odbranu igrali. 

Bjelica nevidljiv, par mibuta nisam ni znao da je na parketu, nedopustivo u ovakvom žeču za njega. Gudurić sraman, užas je što svi znamo da može a ovako igra. Ono polaganje kad je promašio zanemeo sam jebeno. 

 

Na kraju su se i nudili ali mi nismo znali ni skok u odbrani da uzmemo da bi imali šanse u napadu. Većina igtača se upkašila, što je baš neočekivano. 

 

I dalje verujem u ovaj tim, protiv Argentine će se videti da li umemo da odreagujemo na ovo.

 

Poraz nikad nije dobar ali ovo je bio poslednji meč koji možemo da izgubimo bez velikih posledica. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jerotije Pantic said:

Je li ima neko da kaze McL da Bobi ne moze igrati ovakve meceve zbog toga sto ne moze ispratiti ni jednog centra koji je opasnost sa sutem za tri poena i ako to Mark sa ovom formom nije ali ipak siri igru a da ne pricam o odbrani iz pnr.Najveca greska Djordjevica su upravo ta dva minuta koja je dobio Bobi kad se nije prilagodio petorci Skariola i od tada momentum prelazi na njihovu stranu.Jednostavno je izveo Gasola a igrao sa nizom petorkom gdje je Jokic ostajao na Klaveru koga nije moga ispratiti.Konstantno su nizi i brzi igraci napadali JOkica jer on realno protiv ozbiljnih ekipa ne moze igrati na cetvorci,a posebno ne kad ga ni sut ne sluzi sto je sada slucaj,to se pokazalo u velikom broju slucajeva.Druga velika greska je kasno vracanje MIlutinova koji je bio najbolji u prvoj cetvrtini a mislim da ga je vratio dva minuta pred kraj druge.

 

Uzasan ulazak u mec Micica i Gudurica,stvarno za nepovjerovati u ovako bitnom mecu.Sto se tice Bjelice,najgori mec karijere,ko da je imao temperaturu 39,ni ti je sta mogao zagraditi u odbrani a u napadu neprepoznatljiv,jedna u prvom iscurila iz obruca,ostalo sve veliki promasaji.Dosta tezi put u nastavku ali ajde da vjerujemo da je ovo samo jedan los dan.

 

Zasto onda igramo sa 2 centra?

Link to comment
Share on other sites

baš sam ovo teško podneo:

 

Jović prenese loptu...stane šokiran i gleda zonu kao da je king-kong ispred njega...što je najcrnje i Sale u čudu...pita se dal to sme tako.

Bjelica je šminker-ćoškar od 115kg koji ne voli da ide u meso i da ga tamo pipaju znojavim rukama.

Isto ovako su mu i litvanci u onom polufinalu objasnili da će sve brže proći ako se ne koprca mnogo.

Pa kada ćeš Bjelice...?

 

Da su izgubili ko litvanci od francuza pa da ne može niko reč da prigovori i da već u sledeći duel uđu nabrijani sa osećajem da nam se nešto duguje

ali ovde je sve što ne valja bilo samo do nas.
 

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Jedino sto zameram Salu jeste da nije trebao u javnosti da kaze da je Jokic imao glupu reakciju. To se nikada ne radi. Mora da se zauzme zastitnicki stav prema svojim igracima. 

 

ja mu otprilike jedino to ne zameram. jokić je imao slične gluposti i u denveru a on je glavni igrač u oba slučaja, trebalo bi do sada to da nauči. jel treba u semis tako da nas proda na pravdi basketaskog boga? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drakaris said:

Jedino sto zameram Salu jeste da nije trebao u javnosti da kaze da je Jokic imao glupu reakciju. To se nikada ne radi. Mora da se zauzme zastitnicki stav prema svojim igracima. 

Definitivno. Mada je ono glupa reakcija. Ali za to je Sale kriv. Kad je Partizan igrao sa Duletom, igraci su bili mirni kao bubice a Dule je psovao sudije, vrsio pritisak. To je Saletova uloga a ne Jokiceva. Jokara mora malo da se spusti na zemlju i da smiri nerve. Potreban nam je za predstojece utakmice protiv Argentine i SAD-a. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...