Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Milance said:

Pa zato sto je sve u pravu i ne može ništa da uradi po tom pitanju kao i svi mi. Frustrirani smo jer nismo skoro imali ovako kvalitetne igrače a ovakve krševe u (ne)stručnom štabu. Đorđević, Muta i kum Jovica veze sa ozbiljnom košarkom nemaju i to samo slepom nije jasno. 

 

Svaka cast, niste slijepi, prepoznali ste gdje lezi problem. Samo sto ima i drugih diskusionih tema, jer je zamorno citati jedno te isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Princeton said:

 

To ti kazem, gledas utakmicu, vidis stvari, imas kapacitet da vodis diskusiju u kvalitetnijem smijeru. 

 

Ja volim da citam tvoje opservacije u vezi meca, pogotovo kad izgubimo.

 

Sto se mene tice, citajuci temu danas, vidim da pojedini prozivaju iako nisam post napisao maltene, ali dobro, sve to ide u rok sluzbe. Zato ako drugi mogu da daju sebi oduska, sto bih ja sebe samog ogranicavao u tome.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Je li ima neko da kaze McL da Bobi ne moze igrati ovakve meceve zbog toga sto ne moze ispratiti ni jednog centra koji je opasnost sa sutem za tri poena i ako to Mark sa ovom formom nije ali ipak siri igru a da ne pricam o odbrani iz pnr.Najveca greska Djordjevica su upravo ta dva minuta koja je dobio Bobi kad se nije prilagodio petorci Skariola i od tada momentum prelazi na njihovu stranu.Jednostavno je izveo Gasola a igrao sa nizom petorkom gdje je Jokic ostajao na Klaveru koga nije moga ispratiti.Konstantno su nizi i brzi igraci napadali JOkica jer on realno protiv ozbiljnih ekipa ne moze igrati na cetvorci,a posebno ne kad ga ni sut ne sluzi sto je sada slucaj,to se pokazalo u velikom broju slucajeva.Druga velika greska je kasno vracanje MIlutinova koji je bio najbolji u prvoj cetvrtini a mislim da ga je vratio dva minuta pred kraj druge.
 
Uzasan ulazak u mec Micica i Gudurica,stvarno za nepovjerovati u ovako bitnom mecu.Sto se tice Bjelice,najgori mec karijere,ko da je imao temperaturu 39,ni ti je sta mogao zagraditi u odbrani a u napadu neprepoznatljiv,jedna u prvom iscurila iz obruca,ostalo sve veliki promasaji.Dosta tezi put u nastavku ali ajde da vjerujemo da je ovo samo jedan los dan.
E sigurno izgubismo zbog Bobijeva dva minuta..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Đorđević bi mogao da bude malo mudriji, a ne da krivicu svaljuje na Jokića. U stvari ne bi trebalo da bude mudriji, već samokritičniji. Njegova zajebancija sa Bjelicom na 3 nas je uvela u minus iz kojeg nismo izašli ceo meč.

 

Uzgred ovo je najnakaradnija greška. One ostale sam rekao da neću spominjati 

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Trenutno me baš boli kurac, reportuj me pa probaj. Mada se ne kačim na post forumaša, kačim se na nevjerovatnu kratkovidost i je glasanje materijom o kojoj piše.

 

Forumas na ciji se post kacis je trenirao 8 godina kosarku i ponesto zna o istoj. Da, tvrdim da smo ovo morali dobiti 10+ razlike. Da smo individualno bolji od Spanaca. Odigrali smo blagi ocaj danas sto svi vide. Bezidejno, plasljivo. Bez odgovora na zonu u napadu i sa visokom i nedovoljno brzom postavom u odbrani. Sale se prekombinovao danas. Plej je takodje bio rak rana danas sto niko ne pominje. Vasa jedva da je mogao da prenese loptu pod njihovim pritiskom. Jovic je odigrao danas onako. Milutinov bio odlican. Raduljica ne toliko los koliko ga svi pljuju. Sut katastrofa. Bjelica anemican. Jokic pogubljen i nervozan. Bogdan standardno dobar ali pod velikim pritiskom. Cela ekipa nedovoljno bezobrazna i agresivna. Fali vodja. Kao nekad Teo, Bodiroga. Padali smo pod pritiskom. Izgoreli. Verujem u povratak nasih. Pa cak i u to finale i zlatnu medalju. Jos uvek. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

 

Malo i o centrima...
“Marjanovića nisam mogao da koristim jer mislim da on ne bi mogao da se uklopi u njihovu brzinu. Dobra rola Milutinova na početku, Raduljica je ponovo bio dobar, smiren, vratio nam je sigurnost“.

 

On misli, ne mora da proba. Dobra rola Milutinova na pocetku (zato, sto bih ga koristio i dalje, dokazao da moze valjda) RADULJICA JE PONOVO BIO DOBAR.

 

E kada se zapitate zasto uvek Salo Braduljica, evo zbog ovoga. On svakom sledecom izjavom vredja inteligenciju svakoga ko ima oci i zna bukvalno samo da se u kosarci lopta probacuje kroz kos, da prepozna sta je, da ne pricamo o onima koji malo vise znaju.

 

Kakva blamaza sunce ti jebem. Preuzmi na sebe razloge poraza uzasu od trenera.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Zato ako drugi mogu da daju sebi oduska, sto bih ja sebe samog ogranicavao u tome.

 

Kao sto sam ti rekao i ranije, ti si jedan od vidjenijih forumasa, mozda i jedan od najvaznijih moderatora, na tebi lezi i veca odgovornost da vodis diskusiju u kvalitetnijem smijeru. Imas i kosarkasko znanje i kapacitet da to radis, a svjesno se macujes sa drugim, to ja ne razumijem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

svaki minut koji Jokic provodi van 5 na ozbiljnim tekmama je zlocin, kontam da se i on bedaci zbog toga

sa njim od ostala 3 centra moze jedino Milutinov nesto sitno jer je pokretljiv, moze da se odmota i igra iznad obruca, fazon da odglumi malo Plamija u prasinarskoj ulozi

sustina je da je somborska mangulica morala biti fokalna tacka napada, da mu se ostavi prostor da igra 1 na 1 u farbi ili da baca backdoor pasove/urucuje na visokom postu gde nam jedan njegov najjednostavniji blok ostavlja xy resenja, ovako je pomeren u pizdu materinu gde ne moze da igra svoju igru jer mora da timari nekog Bobija/Raduljicu/Mlohatinova

 

imamo i nesrecu da igraci zadatka nisu dovoljno zategnuti i u formi, od ekipe koja u nedostatku Kaline mora da odradi prljav poso na ovom turniru nesto je odigrao Simonovic, a ni on nije u svom najboljem izdanju, cak ni fizicki sto je njegov tm, Lucic i Bikchevic su bzvz

 

Gudura je prosecan bezmudi bek koga su nasi treneri pokusali da izguraju, verovatno i zbog buducnosti repke, ali on nije taj, nikada nece biti Bogi a i Nedovicev nivo za njega je jednostavno nedohvatljiv

 

moraju se smanjiti ocekivanja od Bjelice, on moze da siri ali nema vise all around repertoar u napadu, znaci daleko je blizi nekom Ryan Andersonu nego Bodirogi(a konstantno se ocekuje da on bude neki lord & savior)

 

 

 

 

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kastel said:

Đorđević bi mogao da bude malo mudriji, a ne da krivicu svaljuje na Jokića. U stvari ne bi trebalo da bude mudriji, već samokritičniji. Njegova zajebancija sa Bjelicom na 3 nas je uvela u minus iz kojeg nismo izašli ceo meč.

 

Uzgred ovo je najnakaradnija greška. One ostale sam rekao da neću spominjati 

 

 

Gdje je tačno svaljena krivica na Jokića?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shonewizard said:

 

 

Gdje je tačno svaljena krivica na Jokića?

Ovde

 

Sale: GLUPA reakcija Jokića! Neka izgubimo, ali on MORA da bude na terenu! https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1227745/Aleksandar-Djordjevic-izjava-posle-Srbija-Spanija-VIDEO-Kina-2019.html

 

Ne mogu da gledam snimak. Ako su novinari to izmislili neka jedu govna.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Trenutno me baš boli kurac, reportuj me pa probaj. Mada se ne kačim na post forumaša, kačim se na nevjerovatnu kratkovidost i je glasanje materijom o kojoj piše.

Necu da reportujem, vidim da si zajeban pa mi frka. Jeste, svi forumasi pisu smisleno, argumentovano i dalekovido, samo taj jedan strci pa je tvoja misija da ga se rijesis, ajde bjezi.

Link to comment
Share on other sites

E sad gospodo reprezentativci da vidimo od čega ste a i od čega je stručni stab. Crta se povlači na kraju i ako uzmemo zlato ovu utakmicu ćemo dizati u nebesa kao odlučujuću koja nas je razmrdala. Sada će se videti da li je Sale odmakao od "sujete" a i to koliko imaju medju nogama ovi naši.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Laki21 said:

Branitelj Kosova® sa klupe prevaspitava i odriče se najvećeg hustle igrača kog uopšte imamo, rezon Žike Obretkovića. Sasvim sam siguran da bi se Klaver ovako proslavio da je igrao onaj koji je tu trebao da bude i da igra.  In your face, Selektore!

 

ali bukvalno kao nacrtana tekma za kalinica. da pokupi koji off skok, lupi koju blokadu, metne 2 otvorene trice, prebije clavera i whg. 

 

58 minutes ago, Hamilton said:

Jos smo imali i super sudjenje...

Gde je Bobi wtf?! Radule briljira svojim egositicnim ‘ja sam iznad situacije’ a Bobija ni na mapi. 

 

neverovatno. raduljica za 15 minuta bedna 2 skoka, ziceri 2/6. da ne pricamo da 1 na 1 ne moze ni stolicu da sacuva, da mu je zastita reketa uzasna, da ima velikih problema u skoku. najlosija opcija na centru bez ikakve rasprave. 

jedino sto ume je da se guzi, mozda napravi neku livadu za ulaz i daje bacanja. danas u 4/4 dobija loptu na zcer, metar od kosa i fintira...

 

 

49 minutes ago, stefan81888 said:

Rastavio Skariola Saleta zonom i rutinirao ga do kraja. 

 

pravo pitanje je zasto nije bilo odgovora ili rekacije? zasto mi nismo recimo krenuli presing preko celog terena odmah na pocetku drugog? mozda smo mi mogli probati zonu? 

meni je potpuno neverovatno da mi dopustamo seriju 12-2 za 5 min 3/4 i odlazak spanaca na +18 bez ikakve reakcije sa klupe. nijedan to, ekipa ti dala 2 poena za 5 min, dozvoljavas protivniku da prakticno prelomi tekmu i nista. kao sve je ok, ode tekma al jbg. 

 

ja sam prilicno zabinut za mogucnosti nase odbrane. spanci su nam danas u 2/4 sasuli jebena 32 poena. i u 3/4 u laganom ritmu 22. nama su top defanzivci jovic i recimo lucic, ajde i bogdan i vasa mogu da cuvaju 1 na 1. simon moze da odigra, ali ni ne igra. bircevic je rupa, guduric takodje. bjelica nit smrdi nit mirise, uosstalom kao i njegova igra. sto se njega tice uzasno me nervira sto na svakoj tekmi mora da opali par troki sa 9-10 metara, pa ako udje on je car ako ne boli ga paja. i onda za 23 minuta ima index 0. jokic ima mesa (stomaka), moze da brani i cetvorke i petice ali nije neki zastitnik obruca. bobi ima problem sa peticama sa sutem, sa pnr. ni milutinov mi nije nista posebno u defanzivi, i on ima probleme sa pnr i skokom (12. skoka za 14 min). o raduljici ne vredi ni pricati, u odbrani mu je bukvalno sve problem. 

inace milutinov 12/15 za 2, bobi 19/22, raduljica 8/17. izukla ga bacanja kad je izguzio mucene italijane koji i nemaju centra. 

bobi 19/22, 86.4%. i takav igrac ti odigra minut. 

ja uopste ne vidim problem sa jokicem na 4 i kombinacijama jokic-mmilutinov i jokic-bobi. veci je problem kad je jokic petica jer onda imamo samo jednu pravu cetvorku za odbranu, a i ta cetvorka je sumnjiva u odbrani. bircu ne racunam, danas su ga napadali svaki napad i nije odbranio nista. 

bas fali jedan igrac koji ume da se guzi i bije sa cetvorkama kad bjelica nije na terenu. fali zna se ko. lucic to takodje ne moze da igra.  

plus kad je jokic na 5 gubis i milutinova i bobija/radujicu. 

 

ja ne vidim kako mi amere mozemo sputiti ispod 80 poena jer igraju prebrzo za nas. oni su protiv grka pokazali da mogu da igraju agresivnu i cvrstu odbranu, ne treba sumnjati da ce ih pop napaliti za to i protiv nas. 

nasa prednost je sto cemo uci u mec u ulozi blagog autsajdera i pritisak ce svakako biti na njima.

da smo dobili spaniju bilo bi samo sa koliko dobijamo, a bas smo na danasnjem mecu videli kako izgledamo u ulozi favorita.

sanse su 50-50, nasima je to mec zivota sigurno i bicemo premotivisani da ih dobijemo. oni sa nekim b/c timom ali pop je na klupi i ovakav tim ima kvalitet i naravno motiv da uzme zlato. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ovo izgleda kao namerno, neke reakcije nisu shvatljive drugačije.. Ili to ili su pijani. Odbijam poverovati da Bjelica može onako da odigra a da je sve regularno. Kako god, tek sad mislim da osvajamo.. U onoj opuštenoj varijanti ne može da se osvoji, mora nešto da nas prodrma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

...ovo je ta tekma (cak ne ni eventualni duel sa amerima) gde je bio potreban Teo. Mozak. Ne misici. Ne muda. Mozak. Mi ga danas nismo imali. Nego muve bez glave pod losom taktikom

 

Ovo, potukli se jesmo, da rnjamo jesmo... al je problem bio u prenosu i u kreaciji. Jović pored omašenih otvorenih trojki, kad su nas zatvorili španci, bio je loš i u organizaciji napada, nekako ležeran, a rezultat mu ne daje za pravo.

 

Trebao nam je neko pored Radulje, kad već Beli nije, da poveže malo redove, smislenijim i pametnijim potezima.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...