Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, McLeod said:

U vezi cega? Napisi sta nije tacno od onoga sto sam napisao pa da diskutujemo.

 

Kako ti ne dosadi isti template da pises poslije svake utakmice?

 

'Ajd napisi mi nesto u vezi zone koju je Spanija igrala, sta su igrali? Koju zonu? Koje su slabosti, kako se napada?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Princeton said:

 

Kako ti ne dosadi isti template da pises poslije svake utakmice?

 

'Ajd napisi mi nesto u vezi zone koju je Spanija igrala, sta su igrali? Koju zonu? Koje su slabosti, kako se napada?

 

Igrali su parne zone 2-1-2, 2-3 i neku hibridnu sa flasterom na Bogdanu gde ostali stoje u zoni. Napada se na mnoge nacine jer imaju vise slabih tacaka, recimo sutem sa kapice ili sa 45 stepeni ako se probije prva linija, ali to ide malo teze kad imas dva teska centra u postavi.

 

A i da ja ne znam, Djordjevic bi trebalo da zna, a on nije reagovao punih 5 minuta na tu odbranu niti tajmautom niti pravom izmenom.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Je li ima neko da kaze McL da Bobi ne moze igrati ovakve meceve zbog toga sto ne moze ispratiti ni jednog centra koji je opasnost sa sutem za tri poena i ako to Mark sa ovom formom nije ali ipak siri igru a da ne pricam o odbrani iz pnr.Najveca greska Djordjevica su upravo ta dva minuta koja je dobio Bobi kad se nije prilagodio petorci Skariola i od tada momentum prelazi na njihovu stranu.Jednostavno je izveo Gasola a igrao sa nizom petorkom gdje je Jokic ostajao na Klaveru koga nije moga ispratiti.Konstantno su nizi i brzi igraci napadali JOkica jer on realno protiv ozbiljnih ekipa ne moze igrati na cetvorci,a posebno ne kad ga ni sut ne sluzi sto je sada slucaj,to se pokazalo u velikom broju slucajeva.Druga velika greska je kasno vracanje MIlutinova koji je bio najbolji u prvoj cetvrtini a mislim da ga je vratio dva minuta pred kraj druge.

 

Uzasan ulazak u mec Micica i Gudurica,stvarno za nepovjerovati u ovako bitnom mecu.Sto se tice Bjelice,najgori mec karijere,ko da je imao temperaturu 39,ni ti je sta mogao zagraditi u odbrani a u napadu neprepoznatljiv,jedna u prvom iscurila iz obruca,ostalo sve veliki promasaji.Dosta tezi put u nastavku ali ajde da vjerujemo da je ovo samo jedan los dan.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Nadam se da ćeš prestati da nas čašćavaš svojim prisustvom na ovoj temi.

Dobijas li ti bar neka upozorenja za stalking? Nisam redovan na temi ali bukvalno bude oci koliko se kacis na svaki post od tog forumasa iz nemam pojma kojeg razloga.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, prolup said:

Dobijas li ti bar neka upozorenja za stalking? Nisam redovan na temi ali bukvalno bude oci koliko se kacis na svaki post od tog forumasa iz nemam pojma kojeg razloga.

Ne dobija, posto ga ja ne reportujem. Ali nadam se da ce i on i ovi sto se sad prave veliki kosarkaski znalci i treneri imati razlog da zacute za koji dan. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Igrali su parne zone 2-1-2, 2-3 i neku hibridnu sa flasterom na Bogdanu gde ostali stoje u zoni. Napada se na mnoge nacine jer imaju vise slabih tacaka, recimo sutem sa kapice ili sa 45 stepeni ako se probije prva linija, ali to ide malo teze kad imas dva teska centra u postavi.

 

A i da ja ne znam, Djordjevic bi trebalo da zna, a on nije reagovao punih 5 minuta na tu odbranu niti tajmautom niti pravom izmenom.

 

Nije da te propitkujem, nego vjerujem da imas kvalitet da upises nesto drugacije, neko osvjezenje koje bi vodilo diskusiju u zanimljivijem smijeru osim vec izmotane price o Sale/Radule/Bobi.

 

Nije bas hibrid, Igrali su box+1 nad Bogijem, i to mozda jedan posjed. Ostalo su igrali match-up zonu, sa udvajanjem nad Jokicem i Bogijem, a rizikovali sut iz coskova i sa vrha kapice. Iz uglova od 45 stepeni je skoro nemoguce, jer je to i ideja sa ovom zonom, da se tu radi trap. Dobro su nas skautirali, odlicno pripremili utakmicu. Tacno zu znali momenat kada da predju u zonu, i zato im svaka cast.

 

Imaju i dobar pozicioni napad, i ima i razlog zbog cega su hvatali ofanzivne skokove veoma lagano i dosta drugih zanimljivih stvari o kojim bi mogli da pisemo, osim da prigusavamo topik o jednim te istim stvarima.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jerotije Pantic said:

Je li ima neko da kaze McL da Bobi ne moze igrati ovakve meceve zbog toga sto ne moze ispratiti ni jednog centra koji je opasnost sa sutem za tri poena i ako to Mark sa ovom formom nije ali ipak siri igru a da ne pricam o odbrani iz pnr.Najveca greska Djordjevica su upravo ta dva minuta koja je dobio Bobi kad se nije prilagodio petorci Skariola i od tada momentum prelazi na njihovu stranu.Jednostavno je izveo Gasola a igrao sa nizom petorkom gdje je Jokic ostajao na Klaveru koga nije moga ispratiti.Konstantno su nizi i brzi igraci napadali JOkica jer on realno protiv ozbiljnih ekipa ne moze igrati na cetvorci,a posebno ne kad ga ni sut ne sluzi sto je sada slucaj,to se pokazalo u velikom broju slucajeva.Druga velika greska je kasno vracanje MIlutinova koji je bio najbolji u prvoj cetvrtini a mislim da ga je vratio dva minuta pred kraj druge.

 

Uzasan ulazak u mec Micica i Gudurica,stvarno za nepovjerovati u ovako bitnom mecu.Sto se tice Bjelice,najgori mec karijere,ko da je imao temperaturu 39,ni ti je sta mogao zagraditi u odbrani a u napadu neprepoznatljiv,jedna u prvom iscurila iz obruca,ostalo sve veliki promasaji.Dosta tezi put u nastavku ali ajde da vjerujemo da je ovo samo jedan los dan.

 

Tako je, 2+1 Spanaca je najveci problem u ovom mecu. Koja gomila gluposti. Inace smo igrali fantasticnu odbranu u drugoj cetvrtini, ko li je kriv za tih 32 poena primljena?

 

Kada se poradjaju kosevi kao u drugoj i pocetkom trece cetvrtine, mnogo je bolje da ti taj Boban bude na terenu nego Raduljica koji ce u napadu uraditi nesto svake prestupne godine, a u odbrani ne moze da uhvati skok protiv Rubija, a kamoli tog strasnog Marka Gasola.

 

A ja uopste nisam ni pricao o Bobanu, pricao sam o tome da Milutinov sedi na klupi, dok Jokica trosis na cetvorci ceo mec da ti igra Raduljica. Debilizam, blago receno. A tek Bjelica koji je dosao pijan na mec koji je proveo dobrih pet minuta od svoje minutaze na trojci dok Spanci igraju sa niskom postavom, e to je bas onako minijatura epska.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, prolup said:

Dobijas li ti bar neka upozorenja za stalking? Nisam redovan na temi ali bukvalno bude oci koliko se kacis na svaki post od tog forumasa iz nemam pojma kojeg razloga.

Trenutno me baš boli kurac, reportuj me pa probaj. Mada se ne kačim na post forumaša, kačim se na nevjerovatnu kratkovidost i je glasanje materijom o kojoj piše.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

Imaju i dobar pozicioni napad, i ima i razlog zbog cega su hvatali ofanzivne skokove veoma lagano i dosta drugih zanimljivih stvari o kojim bi mogli da pisemo, osim da prigusavamo topik o jednim te istim stvarima.

 

Udri, mene a verujem i ostale zanima. (:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Princeton said:

 

Nije da te propitkujem, nego vjerujem da imas kvalitet da upises nesto drugacije, neko osvjezenje koje bi vodilo diskusiju u zanimljivijem smijeru osim vec izmotane price o Sale/Radule/Bobi.

 

Nije bas hibrid, Igrali su box+1 nad Bogijem, i to mozda jedan posjed. Ostalo su igrali match-up zonu, sa udvajanjem nad Jokicem i Bogijem, a rizikovali sut iz coskova i sa vrha kapice. Iz uglova od 45 stepeni je skoro nemoguce, jer je to i ideja sa ovom zonom, da se tu radi trap. Dobro su nas skautirali, odlicno pripremili utakmicu. Tacno zu znali momenat kada da predju u zonu, i zato im svaka cast.

 

Imaju i dobar pozicioni napad, i ima i razlog zbog cega su hvatali ofanzivne skokove veoma lagano i dosta drugih zanimljivih stvari o kojim bi mogli da pisemo, osim da prigusavamo topik o jednim te istim stvarima.

 

U pravu si, bila je matchup zona, sa ekstra pritiskom na loptu. Ta sa flasterom na Bogdanu je bila u dva napada sigurno, tad smo izgubili one dve vezane lopte, posle su vratili na coveka.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Princeton said:

 

Ali kako ti ne dosadi vise?

Pa zato sto je sve u pravu i ne može ništa da uradi po tom pitanju kao i svi mi. Frustrirani smo jer nismo skoro imali ovako kvalitetne igrače a ovakve krševe u (ne)stručnom štabu. Đorđević, Muta i kum Jovica veze sa ozbiljnom košarkom nemaju i to samo slepom nije jasno. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

U pravu si, bila je matchup zona. Ta sa flasterom na Bogdanu je bila u dva napada sigurno, tad smo izgubili one dve vezane lopte, posle su vratili na coveka.

 

To ti kazem, gledas utakmicu, vidis stvari, imas kapacitet da vodis diskusiju u kvalitetnijem smijeru. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...