Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Nema potrebe da se prebacije Saletu za poslednji napad u regularnom delu. Trebaju ljudi shvatiti da je ovo pripremna utakmica i da nema preterane potrebe za otkrivanjem glavnih aduta. Poprilično sam siguran da ukoliko i bude takvih situacija da Bogi neće dobiti loptu na 12 sekundi da rešava izolacijom pošto imamo mnogo opcija mimo izolacije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Liska Manjina said:

Nema potrebe da se prebacije Saletu za poslednji napad u regularnom delu. Trebaju ljudi shvatiti da je ovo pripremna utakmica i da nema preterane potrebe za otkrivanjem glavnih aduta. Poprilično sam siguran da ukoliko i bude takvih situacija da Bogi neće dobiti loptu na 12 sekundi da rešava izolacijom pošto imamo mnogo opcija mimo izolacije.

 

Jer inace nismo igrali takve napade recimo na EP kada je bilo najbitnije, ali ajde da budemo pozitivni i verujemo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

Kad se setim zabrinutosti hoce li Sale imati dobre volje/mudrosti da se dogovori sa Jokicem kad ono skroz opusteno :classic_biggrin: Happy wife Jokic happy life :lol_2:

Ma to su nasi dnovinari iskonstruisali na neki nacin..verovatno pokusavajuci da opravdaju dnevnice.

Ne kazem da u par situacija nije bilo nesporazuma,ali ni izbliza kako se to predstavljalo u stampi i na portalima. Ispalo je da ima neke zle krvi medju njima,a ustvari nidje veze. No,da ne pricamo o tome..imam osecaj da ovim trolujem temu. Mundobasket je pred vratima i ima o cemu pametnijem da se pise. :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, McLeod said:

 

Jer inace nismo igrali takve napade recimo na EP kada je bilo najbitnije, ali ajde da budemo pozitivni i verujemo 🙂

 

Realno, šta raditi za 12 sekundi, pri neriješenom rezultatu? 😁

 

I meni nekad djeluje da se u tim situacijama može biti inovativniji, ali bilo koji nivo košarke da pogledamo, u 99% situacija ti napadi su identični - izolacija za najboljeg igrača. I kad se malo razmisli, to je previše vremena da bi ulazio u neku brzu realizaciju iz pozicije stvorene kretnjama prije izvođenja i na taj način ostavio protivniku dovoljno vremena. Opet, da tražiš poziciju nekim protokom lopte nosi svoje rizike i daleko je od tako lako izvodljivog kada je odbrana na maksimumu. Zavrtiš neki pik, iznudiš preuzimanje i ostaviš Bogdanu da završava, ili daš Jokiću loptu da rešava, ne bih ja išao dalje od toga. 😄

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Liska Manjina said:

Nema potrebe da se prebacije Saletu za poslednji napad u regularnom delu. Trebaju ljudi shvatiti da je ovo pripremna utakmica i da nema preterane potrebe za otkrivanjem glavnih aduta. Poprilično sam siguran da ukoliko i bude takvih situacija da Bogi neće dobiti loptu na 12 sekundi da rešava izolacijom pošto imamo mnogo opcija mimo izolacije.

Zapravo ne verujem da ce nasi eventualni napadi za pobedu izgledati nesto drugacije od onoga sinoc, i mislim da i ne treba da izgledaju. Kada imas napad za pobedu pri neresenom rezultatu, dosta je bitno da se napad zavrsi u poslednjim sekundama, da ne ostavis protivniku vreme da uzvrati, pa se stoga najcesce igraju izolacije jer kad krenes na 5 sekundi do kraja u realizaciju nema neke poente igrati pnr ili neke kretnje od lopte jer nemas vremena da eksploatises ta preuzimanja koja ce protivnik raditi.

Tako da ja nemam nikakav problem da se onako zavrsava napad za pobedu, posebno kad imas Bogdana koji moze i da podigne sut i da probije (i izbaci pas) i koji je generalno odlican 1 na 1 igrac. Teova trojka protiv Spanije je jedan od primera kako se igra taj poslednji napad. S tim da u tim situacijama treba traziti da se igracu sa loptom ostavi povoljan match up, a mi smo u tom napadu nekoliko puta igrali Teo-Noivca pnr dok Garba nije preuzeo. Isto tako je juce Giannis cuvao Bogdana na uvodjenju, pa ga je preuzeo Calathes, a onda ga je Larentzakis cuvao na kraju, sto znaci da je priprema za sut bila dobra, samo nije pogodio.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...