Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Video sam kad je dobio taj udarac, zaleteo se neki Litvanac kao sivonja i udario ga je kolenom u unutrašnju stranu butine. Nije izgledalo ozbiljno ali kapiram da će ga malo sačuvati zbog predostrožnosti i manjka igrača na njegovoj poziciji.

 

Inače, dobro ste mi rekli za Acropolis, skroz sam zaboravio.

Link to comment
Share on other sites

Kako braniti Janisa? Pa nema bas nekog rijesenja kako ga totalno ustopati, ali mu se mora minimizirati ucinak i uticaj na ekipu. Defanzivna tranzicija je najvaznija jer mu je trcanje poslije skoka ubjedljivo najveca vrlina. Kopirati odbranu od Celtics-a, gdje primarni cuvar zaustavlja dribling, a sa obe strane zoniraju suigraci, tu su da sastave rupu. Tu ideju koristiti u igri preko citavog terena, ali i protiv pozicionog napada. Sacuvati ulaz pod svaku cijenu, braniti sredinu bi bio glavni cilj. Grci nemaju prvoklasne spot-up sutere, a ni Janis nije bas perfektni dodavac, tako da mozemo da zakasnimo koju milisekundu prije nego sto suteri pripale. Tu bih dopustio jedan rizik. Drugi rizik bi mi bila njegova post igra. Mi smo pokazali odlicnu kretnju u odbrani protiv Litvanaca kada smo niskim SF branili Ulenovas-a, dobro smo ispomagali na niskom postu i onda brzo rotirali. Istu strategiju bih primjenio i sa Janisom, udvajao bih po ceonoj liniji, i tjerao da se rijesi lopte. On jeste monstrum, izvlacice masu slobodnih bacanja, prikucavajnja, s toga dobro ga graditi, podignuti timsku odbranu za jedan stepenik. Moracemo da imamo ekstremno brzu petorku, disciplinovanu koja moze puno da pomaze, rotira, preuzima. Slozio bih se sa Chuck-om, da bi njegov primarni odbrambeni igrac bio prije nizi/brzi igrac, nego visi. Lucic je idealno rijesenje, cak bih pokusao i sa Milisavom, prije nego sa Bjelicom ili Jokicem (ako budemo igrali sa visokom petorkom).

 

Grcki napad bi trebao nekako da se ishendluje, ne mislim da je neki bauk, ali zato odbrana je zastrasujuca. Janis u napadu jeste zvijer, ali odbrana je nesto gdje on pravi razliku na najvisem nivou, strana pomoci bukvalno kao hobotnica. Mi jesmo napadacki veoma potentni, ali brzo se samopouzdanje izgubi poslije monstrouzne blokade. Krene se sa promjenom suta, bjezanjem od reketa, bacanje vruceg kropira i bjezanja od odgovornosti itd. Ne bih volio da se odreknemo timskog napada koji je bio fantastican (pogotovo drugu utakmicu) protiv Litvanije, i da posegnemo za nekim iso rijesenjima Bogdana i Jokica, da ostali igraci ne budu puki staticari. Moracemo da igramo brzo, pametno, traziti uvijek ekstra dodavanje, imati dobre sutere konsantno na strani pomoci itd. Ovo je odlicna pripremna utakmica, i neki najblizi dodir koji cemo imati sa Amerima/fizickim specimenima prije SP-a. Bice tijesno, bice 10-ak razlike za nas.

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Princeton said:

 Defanzivna tranzicija je najvaznija jer mu je trcanje poslije skoka ubjedljivo najveca vrlina.

 

Ovo me podsetilo na staru dilemu. Šta ti misliš da je učinkovitije:

 

1. Maksimalni pritisak na of. skok, kako bi se ili uzela lopta, ili makar učinilo da se oni namuče za skok i time smanji šansa za tranziciju.

2. Brzo vraćanje, bez previše pokušavanja da se pokupi skok u napadu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U ovakvoj konstalaciji snaga i protiv ovakve Grcke, mislim da ta 2-3 ofanzivna skoka koja bismo uhvatili mirne duse mozemo da zrtvujemo da ne bismo posle toga primili 10+ laganih poena iz tranzicije. Oni imaju luksuz da u nekim postavama Janis i ne kupi skokove vec da ceka pas, a on ako dobije pas kad se vec zaleteo prelazi pola terena u cetiri koraka.

Link to comment
Share on other sites

@realno *w Uvijek na skok, to je prvi dio def. tranzicije uz pritisak na dodavanju prema outlet-u. Mora se zaustavti dribling uz branjenje sredine i provlacenje kroz gates (uski prostor na centru, kod linije za aut), drugi bek i krilo zoniraju, dok igrac sa weak side jedini sprinta pod svoj kos. - Ovo bi trebalo da funckionise protiv normalnih ekipa, ali kada igras protiv Janisa (i slicnih) koji poslije skoka ne moraju da dodaju loptu outlet-u, nego odma krenu u dribling, e tu vec treba adaptacija tj. moras da igras sa izrazito brzom peticom. Ja isto jedva cekam da vidim kako i s kim cemo igrati vecinu utakmice, i koja ce petorka prelomiti.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Мислим да ће се Грци распасти на СП али и ако дође до дуела треба напасти Јаниса преко Јокаре на посту. Уколико се ту успостави равнотежа бољи смо за 20 разлике.

Link to comment
Share on other sites

Sutra krece ozbiljan tempo prijateljskih utakmica, za svakog po nesto:

 

11:30 Australija - Kanada

17:00 Srbija - Turska

18:00 Crna Gora - Argentina

19:30 Grcka - Italija

20:30 Francuska - Brazil

04:00 USA - Spanija

 

Zajebano je bilo proslo leto bez kosarke, sada smo zasluzili da uzivamo :thumbup:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To je to, moze jedan babyccino za kolegu dekkard-a.

Malo šale, a mnogo više zbilje. Imaš ofanzivnu mašineriju kao što je reprezentacija Srbije a vi ko o čemu drvite samo o odbrani. Ok, naravno da trebaš da se posvetiš igri na oba kraja terena, ali u modernoj košarci napad je nikad dominantniji i nikad više nije važila ona da je napad najbolja odbrana ili " good defence, better offense".

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...