Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Skyglider said:

 

Katalonija je deo Spanije, a Hrvatska , Bosna. Slovenija... nisu bile deo Srbije, vec su sa Srbijom bile deo zajednicke drzave koja se zvala  SFR Jugoslavija i koja ne postoji od 1991.

 

To sto su Srbi sami proglasili Srbiju naslednikom SFRJ i za sebe prisvajaju sve sportske uspehe ostvarene tokom tog perioda, moze da se podvede pod tradicionalne srpske komplekse i frustracije. 

Srbija je pravni naslednik svih medalja. Posle raspada Jugoslavije sve članice su primljene u MOK kao nove članice, tada SR Jugoslaviji, kasnije SCG, pa Srbije, je priznato članstvo bivše države.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skyglider said:

Po uvodnom postu bi se reklo da je ovo topic o kosarkaskoj reprezentaciji SFRJ a ne Srbije.

 

Posto je vecinu onih medalja navedenih u uvodnom postu osvojila SFRJ, a ne Srbija. 

 

 

moglo je od 95e na ovamo ali dobro, čovek se potrudio, ne treba zakerati  ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam problem sa tim da se kod nas,kako rece pepe,bastine i rezultati SFRJ.
U kolektivnim sportovima mislim. Jer je u tim uspesima ucestvovalo mnogo sportista iz Srbije nevezano za nacionalnu pripadnost. Ali uvek u razgovoru naglasavam da su to rezultati reprezentacije Jugoslavije. Ako ih se drugi odricu ne moramo mi.

Dok sve ono sto je ostvareno pod imenom SRJ i SCG dozivljavam kao rezultate Srbije.

Nisu to nikakvi kompleksi. Bojim se da si ti to pogresno shvatio Sky.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

 

moglo je od 95e na ovamo ali dobro, čovek se potrudio, ne treba zakerati  ( :

 

Od 95te na ovamo medalje sa SP i OI pripadaju Srbiji. Do 1991. pripadaju SFRJ .

 

Al dobro, ako Mileta i ostale to cini srecnim, neka im bude :classic_smile:

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja nemam problem sa tim da se kod nas,kako rece pepe,bastine i rezultati SFRJ.
U kolektivnim sportovima mislim. Jer je u tim uspesima ucestvovalo mnogo sportista iz Srbije nevezano za nacionalnu pripadnost. Ali uvek u razgovoru naglasavam da su to rezultati reprezentacije Jugoslavije. Ako ih se drugi odricu ne moramo mi.

Dok sve ono sto je ostvareno pod imenom SRJ i SCG dozivljavam kao rezultate Srbije.

Nisu to nikakvi kompleksi. Bojim se da si ti to pogresno shvatio Sky.

 

Naravno, i ti rezultati ostvareni pod imenom SRJ i SCG pripadaju Srbiji.

 

Samo treba da se napravi jedna podela. Ono sto je osvojeno do 1991. pripada jednoj drzavi koja vise ne postoji i to ide u arhivu . Ono sto je osvojeno od 1991. , da se bastini kao tradicija Srbije. I to je to. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bek said:

A ko treba da slavi i obelezava te uspehe? To sto su ti ljudi radili da vise niko ne spominje, ne slavi, ne obelezi, ne pozove ih na neki koktel, ne uruci im neka priznanja...? U arhivu bajo moj, koga briga za tvoje zivotno delo.

 

 

pozvaću ih ja na koktele i koktel ćevape. ako su od 95e.

 

 

 

ma pozvaću i kukoča, on je faca :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bek said:

A ko treba da slavi i obelezava te uspehe? To sto su ti ljudi radili da vise niko ne spominje, ne slavi, ne obelezi, ne pozove ih na neki koktel, ne uruci im neka priznanja...? U arhivu bajo moj, koga briga za tvoje zivotno delo.

 

Svi zajedno treba da slave, ko god je ucestvovao u tome.

 

Ti ocigledno ne kapiras, ovde se radi o tome da Srbija prisvaja za sebe nesto sto ne pripada samo njoj, a to su uspesi ostvareni tokom SFRJ perioda. 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skyglider said:

 

Svi zajedno treba da slave, ko god je ucestvovao u tome.

 

Ti ocigledno ne kapiras, ovde se radi o tome da Srbija prisvaja za sebe nesto sto ne pripada samo njoj, a to su uspesi ostvareni tokom SFRJ perioda. 

 

 

ma da, od 95e srbija i crna gora i toeto

nema razloga prisvajati nešto niže od kvala u bugarskoj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

 

pozvaću ih ja na koktele i koktel ćevape. ako su od 95e.

 

 

 

ma pozvaću i kukoča, on je faca :lol_2:

 

Napravis koktel povodom godisnjice osvajanja SP 1990.  i pozoves Kukoca, Radju i ostale iz bivsih nam bratskih republika i kazes im : dodjite na proslavu godisnjice osvajanja SP , koje je reprezentacija Srbije osvojila 1990. u Argentini :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skyglider said:

 

Svi zajedno treba da slave, ko god je ucestvovao u tome.

 

Ti ocigledno ne kapiras, ovde se radi o tome da Srbija prisvaja za sebe nesto sto ne pripada samo njoj, a to su uspesi ostvareni tokom SFRJ perioda. 

Kada god se priča o uspesima timova Jugoslavije, nikad se nije izostavio doprinos igrača iz ostalih republika. Jednostavno, te medalje je neko morao da nasledi, ne pripisuje samo Srbija sebi, već su je to uradila vrhovna međunarodna organizacija u sportu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skyglider said:

 

Napravis koktel povodom godisnjice osvajanja SP 1990.  i pozoves Kukoca, Radju i ostale iz bivsih nam bratskih republika i kazes im : dodjite na proslavu godisnjice osvajanja SP , koje je reprezentacija Srbije osvojila 1990. u Argentini :classic_biggrin:

 

 

večeras je naše back to the future večeeee

Link to comment
Share on other sites

Ja, kao bivši SFR Jugosloven, uvek govorim da smo osvojili pet svetskih zlata, i punopravno računam i sve Evrobaskete, i Olimpijske, itd. Ne kažem Srbija, kažem "mi". Jer ja barem sam bio deo toga. I ne vidim ništa loše da se kaže da smo to mi osvojili. A ko smo bili mi o tome možemo naknadno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skyglider said:

 

Napravis koktel povodom godisnjice osvajanja SP 1990.  i pozoves Kukoca, Radju i ostale iz bivsih nam bratskih republika i kazes im : dodjite na proslavu godisnjice osvajanja SP , koje je reprezentacija Srbije osvojila 1990. u Argentini :classic_biggrin:

 

Misliš kao što su Hrvati pre par godina imali proslavu "50 godina Zagora u Hrvatskoj"? :D

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Skyglider said:

 

Svi zajedno treba da slave, ko god je ucestvovao u tome.

 

Ti ocigledno ne kapiras, ovde se radi o tome da Srbija prisvaja za sebe nesto sto ne pripada samo njoj, a to su uspesi ostvareni tokom SFRJ perioda. 

Ti ne kapiras da se uopste ne radi o Srbiji, nije ovo nikakva nacionalisticka prica. To sto je FIBA kretenska organizacija, ne znaci da mi treba da se odricemo neceg sto je nase. Sto kaze neko gore, ja to dozivljavama kao nase, ne srpsko. MOK i FIFA su mnogo vece i ozbiljnije organizacije od FIBA-e i evo sta oni kazu:

 

The Olympic Committee of Serbia, created in 1910 and recognized in 1912, is deemed the direct successor to both Yugoslav Olympic Committee and the Olympic Committee of Serbia and Montenegro by IOC, and therefore the inheritor to all the records of the defunct nations.[2] In the period from 1920 to 2006, athletes representing these defunct countries won a total of 99 medals: 95 at Summer Games and 4 at Winter Games.

 

Both FIFA and UEFA consider the Serbian national team to be the direct and sole successor of the Yugoslavia and Serbia and Montenegro teams.

 

Dakle, niko ne kaze da su to Srbi sve sami osvojili i da su Srbi jedino zasluzni, ali to je neki tim, neka organizacija, sa nekim savezom, organizacijom. KSS je naslednik nekadasnjeg saveza, taj savez, ta organizacija, imenuje nekog trenera koji pravi neki tim od nekih igraca da igra na nekom takmicenju.  Tako da, kad Teodosic i druzina izadju na parket na leto, oni ce se boriti za sestu titulu prvaka za taj savez. Kako nam MOK priznaje, kako onda to objasnjavas? Onda moras da racunas titulu sa OI, tri srebra i bronzu. Kada udjes

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Green23 said:

Kada god se priča o uspesima timova Jugoslavije, nikad se nije izostavio doprinos igrača iz ostalih republika. Jednostavno, te medalje je neko morao da nasledi, ne pripisuje samo Srbija sebi, već su je to uradila vrhovna međunarodna organizacija u sportu. 

 

Vrlo interesantno kako IOC na svom vebsajtu Srbiji racuna samo one medalje osvojene od Pekinga 2008. na ovamo https://www.olympic.org/serbia

 

Vidis, iako je IOC priznao Srbiju a pre toga SRJ, kao naslednika SFRJ i dalje osvojene medalje racuna odvojeno. A u Srbiji se sve pripisuje  Srbiji. To me odmah podseti na ono idiotsko obelezavanje  "100. medalje Srbije na OI" , 2012. ako se ne varam. 

 

 

13 minutes ago, Mairosu said:

Ja, kao bivši SFR Jugosloven, uvek govorim da smo osvojili pet svetskih zlata, i punopravno računam i sve Evrobaskete, i Olimpijske, itd. Ne kažem Srbija, kažem "mi". Jer ja barem sam bio deo toga. I ne vidim ništa loše da se kaže da smo to mi osvojili. A ko smo bili mi o tome možemo naknadno.

 

Mi 5 puta svetski prvaci, lepo zvuci. Samo, zna se sta je pod kojom zastavom osvojeno. Tako da vise volim da baratam cinjenicama. A cinjenice su da je Srbija bila 2 puta prvak sveta u kosarci a SFRJ 3 puta, i tako volim i da kazem. A mi... well, we are what we are. :classic_biggrin:

 

 

6 minutes ago, Mairosu said:

 

Misliš kao što su Hrvati pre par godina imali proslavu "50 godina Zagora Hrvatskoj"? 😄

 

Pa ko je moglo "50 godina Zagora u Srbiji" , moze i "50 godina zagora u Hrvarskoj"  :classic_tongue:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, Bek said:

Ti ne kapiras da se uopste ne radi o Srbiji, nije ovo nikakva nacionalisticka prica. To sto je FIBA kretenska organizacija, ne znaci da mi treba da se odricemo neceg sto je nase. Sto kaze neko gore, ja to dozivljavama kao nase, ne srpsko. MOK i FIFA su mnogo vece i ozbiljnije organizacije od FIBA-e i evo sta oni kazu:

 

The Olympic Committee of Serbia, created in 1910 and recognized in 1912, is deemed the direct successor to both Yugoslav Olympic Committee and the Olympic Committee of Serbia and Montenegro by IOC, and therefore the inheritor to all the records of the defunct nations.[2] In the period from 1920 to 2006, athletes representing these defunct countries won a total of 99 medals: 95 at Summer Games and 4 at Winter Games.

 

Both FIFA and UEFA consider the Serbian national team to be the direct and sole successor of the Yugoslavia and Serbia and Montenegro teams.

 

Dakle, niko ne kaze da su to Srbi sve sami osvojili i da su Srbi jedino zasluzni, ali to je neki tim, neka organizacija, sa nekim savezom, organizacijom. KSS je naslednik nekadasnjeg saveza, taj savez, ta organizacija, imenuje nekog trenera koji pravi neki tim od nekih igraca da igra na nekom takmicenju.  Tako da, kad Teodosic i druzina izadju na parket na leto, oni ce se boriti za sestu titulu prvaka za taj savez. Kako nam MOK priznaje, kako onda to objasnjavas? Onda moras da racunas titulu sa OI, tri srebra i bronzu. Kada udjes

 

Kad odem na website MOKa, Srbija nema medalje pre Pekinga 2008. , a onomad u dnevniku rekose da je Srbija osvojila 100. medalju na OI. Kako majku mu, kome sad verovati... :classic_sad:

 

serbiaIOC.thumb.png.852c5c72e7bc0f39f41175d838997a8d.png

 

Link to comment
Share on other sites

A joj, udaviste tehnikalijama. Jedino sto je bitno je da smo mi od rahmetli SFRJ nasledili tradiciju osvajanja medalja na skoro svakom takmicenju na kojem se pojavimo.  Ko polaze pravo na brojke u wikipediji je potpuno sporedno pitanje.

Edited by threepwood
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Mairosu said:

Ja, kao bivši SFR Jugosloven, uvek govorim da smo osvojili pet svetskih zlata, i punopravno računam i sve Evrobaskete, i Olimpijske, itd. Ne kažem Srbija, kažem "mi". Jer ja barem sam bio deo toga. I ne vidim ništa loše da se kaže da smo to mi osvojili. A ko smo bili mi o tome možemo naknadno.

 

Ne mozes da kazes da smo osvojili 5 svetskih zlata. Zajednicka drzava je osvojila 3, SR Jugoslavija 2. Hoce neki Litvanac sebi da ubraja i medalje koje je osvojila SSSR, pa da uvek govori da su osvojili 3 zlata, 3 srebra i 3 bronze?

 

SFRJ, kao i SSSR su bile zajednice 6, odnosno 15 republika koje su posle postale nezavisne. Niti je SFRJ isto sto i Srbija, niti SSSR isto sto i Rusija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, goldberg said:

 

Ne mozes da kazes da smo osvojili 5 svetskih zlata. Zajednicka drzava je osvojila 3, SR Jugoslavija 2. Hoce neki Litvanac sebi da ubraja i medalje koje je osvojila SSSR, pa da uvek govori da su osvojili 3 zlata, 3 srebra i 3 bronze?

 

SFRJ, kao i SSSR su bile zajednice 6, odnosno 15 republika koje su posle postale nezavisne. Niti je SFRJ isto sto i Srbija, niti SSSR isto sto i Rusija.


Uz dužno poštovanje kvalitetno me boli kurac šta će neki Litvanac sebi da ubraja. Ja sam bio deo SFRJ, SFRJ titule smatram kao svoje, ništa manje "moje" nego SRJ i SCG. Nisam pre 30 godina navijao za tuđu državu nego za svoju.

Naravno, svi ste pozvani da prebrajate kako hoćete, a osvrnuo bih se na to da nikad nisam rekao da je Srbija osvojila sve to.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

Samo, zna se sta je pod kojom zastavom osvojeno. Tako da vise volim da baratam cinjenicama.

 

1 hour ago, Skyglider said:

A cinjenice su da je Srbija bila 2 puta prvak sveta u kosarci


Hm davno beše ali mislim da nisu iste zastave po sredi... :P
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...