Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

neko je lepo napisao da je Teo sinoć krenuo da prangija a još nije ni kročio na teren...

videli smo realno stanje i pre toga...to nije dovoljno ni za italijansku ligu...i pored punog cegera magije.

 

mislim da se preteruje sa dramatizacijom jer vraćanje rovitog Tea u tim pred polazak na svetsko prvenstvo je strukovno  odluka visokog stepena rizika po ceo tim.

bolje da se Vasa i Jović već u Kaunasu dozovu u pamet i krenu da preuzimaju odgovornost nego da se zbog Tea poraspadamo u sred prvenstva.

 

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Just now, vepar said:

Ne znam da li ovo sme da se napise ali meni je drago ako ne ide Teo

Ne sme. Ni za jednog igraca koji ne ide zbog povrede. U picku materinu i reprezentacija i koncepcija, valjda smo prvo ljudi pa tek navijaci a osnovna empatija nalaze da se NE SME radovati zdravstvenim problemima drugih ljudi.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

bolje da se Vasa i Jović već u Kaunasu dozovu u pamet i krenu da preuzimaju odgovornost nego da se zbog Tea poraspadamo u sred prvenstva.

 

Nasa je sreca sto imamo takva dva pleja pord Tea, i Bogdana koji odlicno moze da iznese tu ulogu...Samo sam misljenja da bi nam onda falila jos jedna dvojka koju nemamo u ovih 14.

Link to comment
Share on other sites

Samo se ti nadaj. Vidis da mi se KAO slucajno cisti put u 12 🐽

 

13 minutes ago, zoe Bg said:

Ne sme. Ni za jednog igraca koji ne ide zbog povrede. U picku materinu i reprezentacija i koncepcija, valjda smo prvo ljudi pa tek navijaci a osnovna empatija nalaze da se NE SME radovati zdravstvenim problemima drugih ljudi.

 

Ne raduje se niko zbog povrede. Ali ako se vec desilo, onda mislim da cemo biti jaci. Jednostavno, Teo je odron, dovoljno ga je pogledati i shvatiti koliko se zaustio fizicki.

Link to comment
Share on other sites

Steta za Teodosica, nadam se da ce se oporaviti, i biti u mogucnosti da igra za svoj novi tim. Srecno majstore, brz oporavak.

Ne znam ni zasto je uopste i pristao da se stavi na spisak reprezentacije, kao i Macvan. Kad su znali da nisu spremni. 

Mislim, ne bi njima niko zamerio da su sami rekli, zaomi je neka na spisku bude neko ko moze da igra i spreman je. Ja nisam spreman, tj izlazim iz povrede i gotovo. Ali ko zna , znamo kakava hajka je bila kad Marjanovic nije hteo da igra na onim kvalifikacionim utakmicama za Rio.

Mozda je svim takvim reakcijama i sam Djordjevic kriv, kad daje izjave pre nego i razmisli ili kad mu je jezik brzi od pameti.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je da mi sad imamo apsolutno istu bekovsku liniju (Lazic excluded) kao i pre dve godine + Lucic i Gagi na 3, znaci spolja je sve isto kao u Turskoj.

 

Ogromnu tezinu sada ima Vasina igra i njegovo samopouzdanje kako ne bismo dosli u istu situaciju kao na evropskom.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bek said:

Cekajte bre, ovo je zvanicno saopstenje KSS, nista se ne spominje o igranju i neigranju, a ni o tetivi

 

Kапитен репрезентације Србије Милош Теодосић задобио је повреду стопала у првој четвртини припремне утакмице против Литваније у суботу у „Штарк арени“.

После првих прегледа, информацију о његовом стању дао је доктор наше репрезентације Драган Радовановић.

– У питању је обновљена повреда табанске фасције. Урађен је снимак и започете су интензивне терапије које ће се радити наредних пар дана. Видећемо како ће стопало да реагује на њих, затим ће бити урађени нови контролни снимци и после тога ћемо моћи прецизније да знамо колико ће Милош морати да паузира – каже доктор Радовановић.

Ne vidim svrhu u tome da sada nedelju dana bude na intenzivnim terapijama, i tek onda da se vidi koliko će odsustvovati, ima još 20 dana do prvenstva, on ako ne bude 14 dana mogao da trenira sa ekipom, nema smisla voditi ga, a verujem da će biti više. Nekako uopšte mi nije teško palo to da Teo verovatno neće moći da igra, verovatno zbog toga što mislim da Jović i Micić mogu da iznesu prvenstvo, mnogi ovde misle da je Teo isti onaj od pre 3,4 godine, a on je daleko od toga. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Beonegro said:

Nije u tome poenta, imali smo mi ekipa u kojima su se po 2 igrača isticala kvalitetom u odnosu na ostatak i više nego Jokić danas (Bodiroga i Rebrača 1998., Teo i Krle 2009.) pa su sve te naše uspješne ekipe uvijek pored tih udarnih, za koje znaš da će biti u fokusu protivničkih odbrana, tražile da razigraju još nekog igrača.

Dobro, naravno da nisam mislio da čovek ima 40 poena a ostali po 7-8 😄 Ali možeš pogledati statistiku i sam, '98 su Bodiroga i Rebrača su uzeli 30% šuteva iz igre i 43% slobodnih bacanja. Znači igra je jasno tekla kroz njih dvojicu. 

https://archive.fiba.com/pages/eng/fa/team/p/sid/2914/tid/390/_/1998_World_Championship_for_Men/accumulated-statistics.html

 

A za 2009 se ne slažem da su samo njih dvojica bili tu. Novica je bio igrač sa najviše minuta u igri i sa istim brojem šuteva kao Teo i Krle. 

 

 

2017. kada je Bogdan bio jedina prava klasa u ekipi igra je tekla kroz njega sve vreme.Tako treba i sad, samo je tu razlika što kada igra teče kroz Jokića ostali su automatski uključeni

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve je ovo kod Miloša čekalo na naplatu...nikada nije poput Bogdana ostajao na kraju treninga da ispuca još 200-300 šuta...donekle i razumljivo kada je i sada na 37%. za tri...

nakon druge povrede u Klipersima nije bio zainteresovan da prođe kompletan tretman oporavka...što je i objavljeno kada su mu Klipersi mahnuli.

u CSKA je bio beli medved po pitanju agilnosti u odbrani...i zalaganja na treningu.

 

Sva ta magija koju spominjemo je toliko puta bila gud-inaf ali sada je doteran do duvara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Teovo prisustvo nam znači u svakom smislu. Ja sam uveren i da svi igrači u repki misle tako. 

Pouzdano znam da Bjelica to tvrdi.

 

Ako postoji pristojna šansa da odigra minute bez prevelikog rizika kad počnu eliminacije, uopšte ne bi trebalo imati dilemu da li ga voditi.

 

Činjenica je da i dalje svi i dalje gledaju u njega kao u lidera i vodju, i samo njegovo prisustvo bi bilo extra injection za sve. On je taj koji sve njih čini još boljim. 

 

Da ne pričam koliko bi Vasa, Jović i Gudura bili opušteniji i sa manje grča igrali.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Ne vidim svrhu u tome da sada nedelju dana bude na intenzivnim terapijama, i tek onda da se vidi koliko će odsustvovati, ima još 20 dana do prvenstva, on ako ne bude 14 dana mogao da trenira sa ekipom, nema smisla voditi ga, a verujem da će biti više. Nekako uopšte mi nije teško palo to da Teo verovatno neće moći da igra, verovatno zbog toga što mislim da Jović i Micić mogu da iznesu prvenstvo, mnogi ovde misle da je Teo isti onaj od pre 3,4 godine, a on je daleko od toga. 

Ostalo je trinaest igraca, jos samo jedan otpada ako ne ide Teo. 

Meni je i dalje bolje, ako je moguce, da ide Teo bez treninga koji upada na pet minuta u poslednjih par utakmica, a do tada da igramo sa 11 igraca, nego Simovicevih ili Bircevicevih par minuta na svakoj tekmi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ohrabrenje da je Jokic odigrao kao lider. U prvom delu su mu davali loptu dole,

i on je isao 1 na 1 i bio solidan, protiv sebe je cesto imao Sabonisa, koji je po meni

elitan defanzivac 1 na 1 koji uvek ostaje sa igracem i dozvoljava samo sut preko ruke.

 

U drugom delu, videli smo dosta scenario kako igraci dodaju loptu jokicu na vrhu reketa.

Nije mu bilo dato da prenosi loptu, ali su mu je davali na vrhu reketa.

On je pravio uglavnom blokove i na tome ce ekipa morati da radi, da ubaci jos vise igraca,

odigrava duple blokove, da bismo stvarno iz toga napravili visak.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nicklord said:

kada igra teče kroz Jokića ostali su automatski uključeni

Ovo je cela poenta. Jasno je da bez timske igre nema uspeha, ali i taktika daj loptu debelom u ruke i samo prati sta radi u neku ruku spada u timsku igru. Nece Nikola nikoga ostaviti gladnim.

Nije to hero ball kakav je Nemacka igrala sa Novickim.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Koyot said:

 

Činjenica je da i dalje svi i dalje gledaju u njega kao u lidera i vodju, i samo njegovo prisustvo bi bilo extra injection za sve. On je taj koji sve njih čini još boljim. 

 

Da ne pričam koliko bi Vasa, Jović i Gudura bili opušteniji i sa manje grča igrali.

 

 

Sve ovo drži vodu ali sa funkcionalnim Milošem u operativnoj formi jer bi bekapovi kao i do sada proveli prilično minuta u njegovoj zavetrini...i onda nema grča po ulasku na parket kada je igra već postavljena.

Ovo je sada novi list...Jović ima tri banke...dokle ti grčevi majkumu...Bogdan sa svim svojim iskustvom gleda u Tea kao u Boga...Vasa i Gudura sa po 25 godina imaju iza sebe najjače sezone u EL uz F4 iskustvo a ispred sebe najjače ugovore u karijeri...red je da ovu okolnost sa Teom iskoristimo na obostanu korist...njegovu da se zaleći i odradi ugovor u Virtusu...a našu da odradimo meku tranziciju na kecu koja je samo ubrzana ovim pehom...već naredne sezone Bože zdravlja može da se na Olimpijadi ili 2021 na Evropskom oprosti od repke onako kako dolikuje - sa stilom.

Sada je očigledno smisla bez terati ga preko džombi.

 

Uzgred...ako je Stefan Birčević neophodan i na četvrtom velikom takmičenju...i to u nikad jačem rosteru...onda ga teraj preko naredne olimpijade sve tamo do penzije...

...ili do Kokoškova.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

 

Sve ovo drži vodu ali sa funkcionalnim Milošem u iole operativnoj formi jer bi bekapovi proveli prilično minuta u njegovoj zavetrini...i onda nema grča po ulasku.

Ovo je sada novi list...Jović ima tri banke...dokle ti grčevi majkumu...Bogdan sa svim svojim iskustvom gleda u Tea kao u Boga...Vasa i Gudura sa po 25 godina imaju iza sebe najjače sezone u EL uz F4 iskustvo a ispred sebe najjače ugovore u karijeri...red je da ovu okolnost sa Teom iskoristimo na obostanu korist...njegovu da se zaleći i odradi ugovor u Virtusu...a našu da odradimo meku tranziciju koja je samo ubrzana ovim pehom.

 

 

Uzgred...ako je Stefan Birčević neophodan i na četvrtom velikom takmičenju...i to u nikad jačem rosteru...onda ga teraj preko naredne olimpijade sve tamo do penzije.

Fan fekt- ako Birca ode i uzme medalju, imace vise medalja sa reprezentacijom nego Teodosic.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Nicklord said:

2017. kada je Bogdan bio jedina prava klasa u ekipi igra je tekla kroz njega sve vreme.Tako treba i sad, samo je tu razlika što kada igra teče kroz Jokića ostali su automatski uključeni

Nekako mi to nije isto što i imamo Jokića i ostalih 11 koji treba da se podrede njemu. Kao da su tih 11 probrani među nama sa foruma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wingwalker said:

 

Sve ovo drži vodu ali sa funkcionalnim Milošem u operativnoj formi jer bi bekapovi kao i do sada proveli prilično minuta u njegovoj zavetrini...i onda nema grča po ulasku na parket kada je igra već postavljena.

Ovo je sada novi list...Jović ima tri banke...dokle ti grčevi majkumu...Bogdan sa svim svojim iskustvom gleda u Tea kao u Boga...Vasa i Gudura sa po 25 godina imaju iza sebe najjače sezone u EL uz F4 iskustvo a ispred sebe najjače ugovore u karijeri...red je da ovu okolnost sa Teom iskoristimo na obostanu korist...njegovu da se zaleći i odradi ugovor u Virtusu...a našu da odradimo meku tranziciju na kecu koja je samo ubrzana ovim pehom...već naredne sezone Bože zdravlja može da se na Olimpijadi ili 2021 na Evropskom oprosti od repke onako kako dolikuje - sa stilom.

Sada je očigledno smisla bez terati ga preko džombi.

 

 

 

Slažem se ja , načelno. 

 

Ali, nije lako igračima kad im se preko noći promeni uloga zbog činjenice da glava i duša tima otpao zbog povrede.

Mislim na Jovića i Vasu pre svega.

Što se videlo i prošle godine na EP.

 

Jovke nije tip igrača koji ima tu Teovu genijalnost, ali je fajter i mudonja.Njemu u repki više odgovara da bude igrač zadatka nego nekakav , vodja - po poziciji , jelte. 

 

Micić bi jednog dana mogao da nekako nasledi Tea, ima taj talenat i bistrinu, ali mislim da njemu fali herca pre svega. Da igra sigurno , odlučno, makar i grešio.

Džaba vrh sezona, ja od Micića ne očekujem previše na ovom SP.  Još je on impresioniran društvom u kome se nalazi da bi mogao ozbiljno da povuče.

Mene on izludjuje zbog toga što se plaši i premišlja da uopšte donese odluku šta da uradi.

 

Jedno je sezona u klubu a drugo repka u kojoj odmah moraš da se nadješ i da peglaš samouvereno to što ti se da da igraš. 

 

Ja se nadam da bi Gudura , kome ne fali ni talenta ni herca mogao da konačno odigra konkretno nešto u teget dresu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako nekoga zanima, evo ga spisak igraca sa najvise medalja od 1995. do danas, bice zanimljivo pratiti promene, Bogdan bi mogao vrlo lako nekoliko dana posle 29.rodjendana da bude na drugom mestu i da napada posle prvo.

 

7 - Bodiroga, Tomasevic 

 

6 - Obradovic 

 

4 - Danilovic, Rebraca, Djordjevic, Divac, Beric, Topic, Loncar

 

3 - Teodosic, Bogdanovic, Stojakovic, Raduljica, Gurovic, Macvan, Markovic, Drobnjak, Scepanovic, Savic, Jovic, Stimac, Bircevic 

 

2 - Bjelica, Krstic, Jaric, Rakocevic, Kalinic, Paspalj, Tarlac, Koturovic, Lukovski, Simonovic, Bulatovic 

 

1 - Nedovic, Velickovic, Perovic, Vujanic, Tepic, Tripkovic, Marjanovic, Radmanovic, Katic, Kuzmic, Lucic, Jokic, Micic, Milosavljevic, Paunic, Popovic, Milojevic, Guduric, Radosevic, Cabarkapa, Petrovic, Lazic, Sretenovic 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...