Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 hours ago, Magia said:

Da se ovako nesto nije desilo, zabrinuo bih se, pre svakog velikog takmicenja gde je Srbija pokidala su ljudi srali po Saletu, pa mora i ova godine da se ispostuje. 
I McLeod talija je tu, sve je spremno za jos jedno fantasticno takmicenje nase reprezentacije :smiley58:

 

Saletu svaka cast za mnogo stvari ali je izgubio dve nemoguce utakmice, protiv Litvanije i Slovenije. Sto se mene tice, bolje jedno zlato nego vecno biti drugi. 

 

Preuvelicavaju se uspesi, pre svega jer smo okrnjeni isli na takmicenja. Sada se samostalno odrekao najboljeg krila, ali opravdanja vise nema za neuspeh. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wrach said:

Raduljica naravno 

 

P.S. Kalinic je ocigledno nesto uradio u prethodnih mesec dana sto narusava atmosferu u timu. Nema veze ovo za Kosovom i snimkom, da je tako, ne bi bio inicijalno pozvan.

 

Ili je uradio ili je Sale procenio da bi ovaj zbog nekih svojih offcourt aktivnosti, previse skretao paznju na sebe tokom priprema.  Da je cisto politicka odluka, zbog njegovih opozicionih stavova, cisto sumnjam. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, krzna said:

Uzevsi u obzir Macvanove i Bjelicine godine, pa i Bircin kvalitet, Simana je morao biti u 18. Ali necu, stvarno...


Za početak, morao je odigrati nešto, da ne kažem pokazati voljni momenat.

To što je visok, po neki put pripali trojku iz ćoška i na forumima je proglašen za nekog uber talenta, a ima i veliku platu za svoje godine, ga ne čini članom idalnih 18 pa još gore i 12, nego ga čini taman za ovih početnih 46 sa sve Ilijom Djokovićem, Dobrićem i Stefanom Potom.

E a sad ti da poklopiš mene, izvadiš jedno 5 utakmica ove sezone ili prošle ili one tamo ili sve ukupno 5 utakmica kroz karijeru Boriše Simanića (koja je počela u sezoni 2015-2016), i kažeš mi: EVE TI NA VIDIŠ ŠTA SVE MOMAK MOŽE I ŠTA JE SVE URADIO!!!!

U svakom slučaju, ne bude li argumentovane rasprave, za ovo podmetanje da je klubašenje u pitanju ako se priča o Boriši ići će se u jedan niški klub gde su relativo skoro "proslavu" 30 godina karijere imali Hladno Pivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Како ви спинујете то је страшно. Шта Сале мисли о власти показао је на снимку доле. Подршка Салету! Калина није заслужио да иде на СП ове године и тачка.

 

 

Edited by Srbija
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Како ви спинујете то је страшно. Шта Сале мисли о власти показао је на снимку доле. Подршка Салету! Калина није заслужио да иде на СП ове године и тачка.
 
 


Srbija1244
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MrTwister said:
29 minutes ago, Poodle Care said:
Naravno da nema veze.
Onda ni Maki ne bi prošao 😄7fdd4cd95bc89e1b3d9bfa7eedc59794.jpg

Jbg Maki mislio da može bar AirSerbia da pomjera dupe ko Doncic neki dan Lufthansi 🙂


Maki ne konta da Er Srbiju zabole za pozitivni PR jer znaju da da ljudi iz Srbije manje više mrzi da se cimaju do Temišvara/Budimpešte, a da će vlada da uplati kolko zafali za plate, a ostale državne firme da oproste potraživanje da bi bilansi ličili na nešto...

Tako da Maki brax  menjaj prevoznika, šta da ti kažem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

OK, dobili smo "objašnjenje". I potvrdu da je Sale ipak razgovarao sa Kalinom pre objavljivanja spiska.

 

Naravno, i posle najnovijih informacija, može samo da se nagađa o čemu se tačno radi. Od svih spekulacija, meni najviše smisla ima ona koja govori o sukobu igrača unutar reprezentacije. Što je prilično tužno. Nije tužno što ima sukoba, to je uobičajeno i očekivano u svakoj grupi ljudi koja određeno vreme živi i radi zajedno. Tužno je što je to dovedeno do "ili on ili ja" nivoa. A tu su onda krivi svi. I Teo - Bogdan - Beli osovina (opet spekulacija, oni se često navode kao vodeća grupa igrača u svakom pogledu), kojoj čini mi se nije prvi put da proglašava nepodobne, i Kalina, koji verovatno jeste pravio neke probleme, i selektor, koji nije uspeo sve to da hendluje. Za mene, prilično tužno i razočaravajuće saznanje.

 

Očigledno da taj kult reprezentacije na kojem Sale insistira, koji je mnogo dobrog doneo, ima i naličje. A naličje je da je ovoga puta jedan član startne petorke i važan deo većine prethodnih uspeha u jednom trenutku postao nepodoban. Gde je onda granica, i da li se neko tu previše zaigrao? Još jednom, tužno i razočaravujće. Ili da budem precizniji, dokurca.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skyglider said:

 

Ili je uradio ili je Sale procenio da bi ovaj zbog nekih svojih offcourt aktivnosti, previse skretao paznju na sebe tokom priprema.  Da je cisto politicka odluka, zbog njegovih opozicionih stavova, cisto sumnjam. 

 

Takoe, vidis kako moze... 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Arsenije Pesic said:

I Teo - Bogdan - Beli osovina (opet spekulacija, oni se često navode kao vodeća grupa igrača u svakom pogledu), kojoj čini mi se nije prvi put da proglašava nepodobne, i Kalina, koji verovatno jeste pravio neke probleme, i selektor, koji nije uspeo sve to da hendluje. Za mene, prilično tužno i razočaravajuće saznanje.

Slazem se sa cijelim postom ali da se osvrnem na ovaj dio. Ne znam da li je Bjelica dio te vodece grupe, neka i jeste, ali sam stekao utisak da Teo i Bogdan kolo vode. Jesu najvazniji igraci, nema spora, ali nije ni njihovo maslo za ramazana. Imali su i oni nesmotrenih i nespretnih izjava. Ne treba traziti dlaku u jajetu, svako ima pravo na gresku.

 

Ne govorim o tome, govorim o teretu koji takvo ponasanje nosi sa sobom. Ako nisu drugacije mogli rijesiti odnose medju sobom i ako je ovo bio jedini nacin rjesavanja problema onda su i oni na sebe stavili dodatni teret, a to je da kvalitet igre i rezultati ne pate zbog toga. Njihova usmjerenost ka tom cilju ne smije biti upitna.

 

A onda dolazimo do najvaznijeg. Ako u Bogdanovu spremu ne sumnjam, u Teovu sumnjam itekako. Ni Bjelici nikad ne znas, pogotovo sto bi opet maltene mogao ostati sam na vjetrometini na cetiri, kao ni Radulji koji pika rekreativni basket u Kini (sorry Mc ali ako ova prica pije vodu Radulju iz 12 ni Robinson ne bi izbacio). Bas sam sinoc gledao malo mec sa Australijom. Pitao sam se da li ga je Teo nedavno gledao. Jer onaj Teo i ovaj iz zadnjih dana u Klipersima sudva razlicita covjeka. Je li Teo siguran da moze da igra svoju najbolju igru ili da bar bude blizu???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Očigledno da taj kult reprezentacije na kojem Sale insistira, koji je mnogo dobrog doneo, ima i naličje. A naličje je da je ovoga puta jedan član startne petorke i važan deo većine prethodnih uspeha u jednom trenutku postao nepodoban. Gde je onda granica, i da li se neko tu previše zaigrao? Još jednom, tužno i razočaravujće. Ili da budem precizniji, dokurca. 


Jako bitnu stvar zaboravljamo, iako su oni naši i dižemo ih u nebesa, ipak su oni samo ljudi, sa svim manama i vrlimama koje svi imamo...

Posmatraj reprezentaciju kao udruženje gradjana neko, 15 ljudi koji su odlučili da svoje leto/odmor/slobodno vreme  žrtvuju zarad nekog opteg dobra, višeg interesa... čisto na dobrovoljnoj bazi.  I onda imaš sutaciju da ti 3 dobrovoljca koji tu dolaze svojom voljom, bez prinude i prisile kažu: e slušaj, oćemo mi da dodjemo da igramo i to, al brate ubi nas taj i taj, daj vidi nešto reši nam il odosmo mi porodično na more  ipak jebi ga imamo po 30+ godina, zaradili smo nekih para, imamo neke dece, nadrkanih žena, a i brate ne ide nam se na put preko pola sveta.


Svako ko radi s ljudima, šef je iole nekog tima od 2+ članova, zna koliko je zajebano raditi s ljudima i koliko je to kvarljiva roba...  a pogotovo kad imaš ove dobrovoljne situacije.

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo poteklo od igrača, onda je sigurno morala da postoji grupa njih. Mislim da da bi Saletou napušio i Jokića da mu on kaže: Slušaj bato, ja ne idem ako pozoveš tog i tog tipa, pa ti biraj. Možemo sad da nagađamo 300 varijanti ko je učestvovao i koji su razlozi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znači nužno da su ti igrači tražili izuzeće nekog petog zbog sebe, moguće je samo da su kao vođe na terenu i van njega govorili u ime većine.

Možda je odnos prema svima, možda prema trenerima, možda prema najmlađima, možda prema najiskusnijima, možda samo odnos prema jednom ili dvojici.

 

Opet se zaključuje bez ili sa jako malo informacija.

 

Uostalom, nije ovo tako retka pojava u kolektvnim sportovima i ne znači nužno raspad i negativnu atmosferu.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne pravite spletke i intrige tamo gde ne postoje. Ne lici na nijednog clana nase reprezentacije da trazi da neko drugi ne igra. Odbijam takvu mogucnost ni blizu kao realnu. Sta konkretno imate da uopste i pomislite na tako nesto? 

 

Reprezentativac Srbije u kosarci (za razliku od fudbalera) je uzor mladima. Ukoliko ponasanje van terena i na terenu nije adekvatno, ne mozes biti uzor. Koliko vas bi volelo da ostale institucije funkcionisu na ovaj nacin? 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Daj, mmajstore, pa nismo deca. Ko god je trenirao neki kolektivni sport zna da se takve stvari mnogo češće dešavaju nego što se ne dešavaju. To je naravno jedna od mogućnosti, ne treba je usvojiti kao "sigurno je tako bilo" ali daleko je od toga da je nemoguće. 

 

Slažem se s Kuperom, uglavnom u takvim situacijama par igrača govori u ime većine, ne bih odmah sve prebacivao na teren da je neko rekao "ili on ili ja (mi)". I to je naravno moguće, ali se ređe dešava.

 

U svakom slučaju, jbg, ostaje gorak ukus, kako god okreneš. Takođe, ostaje pitanje šta je bilo sa Nedovićem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...