Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Par osvrta na neke teze koje provejavaju. Moja dva centa.

 

Selektor mora da objasni ... - ne mora. Selektor ne mora ništa osim onog za šta je plaćen, nije plaćen da objašnjava ko i zašto ne igra. To mora da objasni ako ga pita neko ko ga plaća i to da mu objasni interno. Ako se bude izjašnjavao po ovom pitanju biće to njegova dobra volja, mada ja da sam on se ne bih izjašnjavao uopšte. Ako neko pita, my call. Pa posle turnira, ili reci "esam vam reko" ili pojedi govna.

 

Selektor je nedodirljiv, pa jel' osvojio sve ono dosad - nije. Selektor je javna ličnost i shodno tome podleže argumentovanoj kritici. Apsolutno je normalno da se neko naglas zapita zašto je odstranjen Nikola Kalinić, i totalna je glupost da mu neko odgovori "alo bre e znaš ti koe Sale e alo e". Ovo je na kraju krajeva forum pa ukrstite mišljenja, ali mišljenje da se ne može kritikovati selektor zbog spiska, to možda na nekom podforumu gde se diskutuje reprezentacija Severne Koreje. Tamo nema preispitivanja odluka. Ovde, kontaš da ima. Obratiti pažnju na razlike između kritikovati i polivati govnima.

 

Selektor je mogao da se telefonski obrati otpisanima. - realno jeste. Ovaj stručni štab još od 2014. ima određenih problema sa PRom tokom priprema, mada ni onaj Dudin pre nije bio imun na razne gluposti (slučaj Labović npr.). Aleksandar Đorđević ima te grandstanding momente kao što je isterivanje đavola u slučaju Micov ili pravednički bes na Bobana Marjanovića 2016., ali setimo se i Savanovića koji saznaje telefonom od novinara koji ga zovu da ga pitaju zašto nije na spisku itd. E sad, kako niko nije savršen, bolje je da ima PR fejlove nego one stručnije, ali OK, bože moj.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Dravot alert. Dravot alert.

 

Pre jedno dve nedelje pita me žena jel' ti to kažeš kompaktibilan. Ja kažem aha, šta je problem? Kad ono jbg međutim. Nisam grešio ni nekih četres i kusur godina :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A ima li ikakve vesti da je neki novinar pozvao Djordjevica da pita za komentar? Bar da ovaj kaze "moja odluka i to je to". Ili se novinari bave samo kako ga Kalinic izvadio djoku i ko je koga odveo u krevet?

 

Tolko mator a veruje u mitska bića. Ccc......

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bejbl said:

Kad je neki selektor to radio?

I koja bi svrha bila tog objašnjavanja?


"Mačvan nije dete, igračina je, ali u ovom trenutku nije u mojoj projekciji za 14 ili 12 igrača. "

-- Aleksandar Đorđević, 2015. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da mora da objasnjava - ne mora, da bi trebao da objasni- trebao bi. Ipak je ovo vreme kada informacije ( i dezinformacije) kruze internetom u realnom vremenu i tome bi se trebalo prilagoditi. Kao sto se sama igra menja tako se menja i sve oko nje. 

I da, @Bejblmi jesmo akcionari reprezentacije. I ne treba da podnosi kompletan finansijski izvestaj, par recenica je dovoljno. 99% nas odavde ce pratiti SP i navijati pa makar i Filip i Gagic igrali tako da smo mi zahvalni akcionari, ali ipak malo respekta nije naodmet. Ono nacionale u nadimku ipak pomalo obavezuje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

 

Sad ovo polako prerasta u klasicne tetkaste price iz komsiluka ko je koga i da li je, i ako nije zasto ga nije zvao telefonom, a u sustini ne znamo nista. Da li je to toliko stvarno toliko bitno? Znamo da je izasao jedan Nedovicev tviter u kome pise velik slovima nepravda. Pa cekaj druze, kako nepravda ako ne znas razlog zbog cega nisi pozvan dalje, ili je prosto nepravda u svakom slucaju ako ti nisi pozvan? Malo cudna reakcija za nekog ko ne zna, a iskreno kada bi mene na njegovom mestu to toliko povredilo ja bih sam okrenuo nekog iz reprezentacije da vidim u cemu je stvar. Ajde da se manemo ove spanske serije i nagadjanja. 

Tako sto je svestan, kao i svi koji su ga ikad gledali da je bolji od strelca pobedonosnog kosa protiv nikad jace Austrije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bejbl said:

 

Ne mora .

Kad je neki selektor to radio?

I koja bi svrha bila tog objašnjavanja?

Nismo mi akcionari reprezentacije da nam se moraju opravdavati objašnjavati neki potezi i odluke.

 

O jebo ga lebac, nisam mislio da bukvalno mora da objasni ili otkaz. Evo preformulisacu, kada se odrekne tako vaznog igraca kao sto je Kalina, i igraca koga je projektovao kao nosioca reprezentacije kao sto je Nedovic, bilo bi jako cudno da ne iznese razloge za takvu odluku. Pri tom su oba nepozivanja dosla bez ikakvih najava (drkanje i Kosovo zaista ne mogu da racunam u ozbiljne razloge). To se moze ocekivati od nesrecnog Krstajica, ali ne i od Saleta. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

 

ne mora đorđević lično da ih zove, nije mu to krsna slava. čak i onda (kada je krsna slava) okej je da te pozove neki član porodice, tj kss.

 

Ma naravno, ne mora ni on licno, ali red je da neko pozove i da kaze igracu da je otpao sa spiska, narocito ako je taj igrac vec igrao na nekoliko velikih takmicenja pre toga. A ne da se cutovani informisu preko medija i Twittera. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, krzna said:

Tako sto je svestan, kao i svi koji su ga ikad gledali da je bolji od strelca pobedonosnog kosa protiv nikad jace Austrije.

 

Bogdanovic, Guduric na njegovoj poziciji....cega je svestan ili nesvestan? 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A ima li ikakve vesti da je neki novinar pozvao Djordjevica da pita za komentar? Bar da ovaj kaze "moja odluka i to je to". Ili se novinari bave samo kako ga Kalinic izvadio djoku i ko je koga odveo u krevet?

Imam. Ne javlja se na mob.

 

Edit: Ako meni ogorcenom ne verujete, pitajte bilo kog poznanika sportskog novinara.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja prvi nisam fan Nedovica, i ne vidim ga u prvih 12, ali uvek je tu, igrao je na nekoliko prvenstava i nije u redu prema decku da ga ne okrenes i prozboris koju.

Tako se gradi odnos prema igracima, a ne da komunikacija ide preko PRova i medija. 

Za Kalinica mi tek nije jasno, bilo bi mnogo bolje po atmosferu u ekipi da se to razjasni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dulematic said:

Pazi, ja prvi nisam fan Nedovica, i ne vidim ga u prvih 12, ali uvek je tu, igrao je na nekoliko prvenstava i nije u redu prema decku da ga ne okrenes i prozboris koju.

Tako se gradi odnos prema igracima, a ne da komunikacija ide preko PRova i medija. 

Za Kalinica mi tek nije jasno, bilo bi mnogo bolje po atmosferu u ekipi da se to razjasni.

A sta ako je sa Kalinicem u pitanju neki prljav ves i bas je mnogo bolje po atmosferu u ekipi da to ostane unutar nje a ne da se razvlaci po medijima (za njega mi je ovaj scenario jedini logican jer smo ga svi videli u 12).

Za Nedovica je izbor bio on ili Gudura. Izbor je legit, slagali se mi sa njim ili ne

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pantelia24 said:

 

O jebo ga lebac, nisam mislio da bukvalno mora da objasni ili otkaz. Evo preformulisacu, kada se odrekne tako vaznog igraca kao sto je Kalina, i igraca koga je projektovao kao nosioca reprezentacije kao sto je Nedovic, bilo bi jako cudno da ne iznese razloge za takvu odluku. Pri tom su oba nepozivanja dosla bez ikakvih najava (drkanje i Kosovo zaista ne mogu da racunam u ozbiljne razloge). To se moze ocekivati od nesrecnog Krstajica, ali ne i od Saleta. 

 

A gle, kad sam ja upravo bio siguran da će Kalinićev status u reprezentaciji trpeti zbog tih njegovih ispada na socijalnim mrežama.

Baš zato što reprezentaciju vodi lik poput Djordjevića, koji mnogo polaže na zajedništvo i atmosferu u reprezentaciji.

 

I ne samo da Djordjević ne mora u vezi toga ništa posebno da objašnjava, nego nije ni poželjno u ovom trenutku.

 

Kalina to treba sam da shvati i izvuče neke pouke.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jedibojan said:

A sta ako je sa Kalinicem u pitanju neki prljav ves i bas je mnogo bolje po atmosferu u ekipi da to ostane unutar nje a ne da se razvlaci po medijima (za njega mi je ovaj scenario jedini logican jer smo ga svi videli u 12).

Za Nedovica je izbor bio on ili Gudura. Izbor je legit, slagali se mi sa njim ili ne

Ima smisla ovo prvo, ali ostaje da vidimo.

Sto se tice Nedovica, meni je tu najveci problem nedostatak komunikacije, o cemu sam i pricao.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mmajstor said:

 

Bogdanovic, Guduric na njegovoj poziciji....cega je svestan ili nesvestan? 

Ne pravi se blesav, ne pricamo o 12 nego o 18. Ili stvarno mislis da je Avramovic bolji igrac od Nedovica. Hajde nadji i za Kalinica dvojicu boljih 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dulematic said:

Za Kalinica mi tek nije jasno, bilo bi mnogo bolje po atmosferu u ekipi da se to razjasni

 

Ako je stvarno razlog to da su se Teo, Bogdan, Beli ili ne znam ko cetvrti skupili i rekli: ne zelimo da igramo sa Kalinom, pa je Sale izabrao njih, onda bi za atmosferu stvarno bilo bolje da ta informacija nikada ne izadje u javnost. 

 

Cisto sumnjam da je to razlog, ali to je jedina situacija u kojoj je cutanje bolja opcija.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, krzna said:

Ne pravi se blesav, ne pricamo o 12 nego o 18. Ili stvarno mislis da je Avramovic bolji igrac od Nedovica. Hajde nadji i za Kalinica dvojicu boljih 

Nedovica je otpisao sad posto kontam da nije hteo da ga cima sa pripremama ako je odlucio da ga ne vodi, a Avramovica vodi da malo oseti reprezentaciju, nista neobicno.

Meni je od toga veci problem sto Borisa nije u 18. 

Edited by dulematic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...